13 Eylül 2018

Apple'ın Yeni Üçlemesi: iPhone Xs, Xs Max ve Xr

YAZI: ZEYNEP GÜR

 iphone xr  

Teknoloji devi Apple'ın Çarşamba günü San Jose'de gerçekleştirdiği lansman, uzunca bir süredir gündemdeydi. Burada sözü geçen Apple olunca gitgide yükselen beklentilerin karşılıksız kalıp kalmayacağı merak konusuydu. Gelelim tüm bu heyecanı haksız çıkartmayan günde dünyaya tanıtılan yeniliklere: Geçtiğimiz sene iPhone X ile akıllıca bir hamlede bulunan Apple'ın en yeni üçlüsü iPhone Xs, Xs Max ve Xr sahnede.

 

     iphone xr  

Tanıştıralım: iPhone Xs ve Xs Max 

iPhone Xs'in dev ekranlı dünyasına hoşgeldiniz. Onlar için "Bugüne kadarki en büyük iPhone ekranı" dersek nokta atışı yapmış oluruz. iPhone Xs ve Xs Max olmak üzere iki farklı boyut opsiyonuyla karşımıza çıkan Apple'ın en yeni üyesi, hızlı yüz tanıma özelliğinin yanı sıra bir akıllı telefonda kullanılan en akıllı ve en güçlü çipe sahip. iPhone’da sevdiğiniz her şey şimdi iPhone XS’te; üstelik çok daha ileri bir seviyede. Tam ekran tasarım, yapmayı sevdiğiniz her şey için güzel, büyük bir alan sunuyor. iPhone XS Max ise 6.5 inçlik dev ekranıyla tamamen farklı bir boyuta geçiyor.

iPhone XS’in OLED panelleri, sektördeki en iyi renk doğruluğuna, gerçek tonda siyahlara ve olağanüstü parlaklık ve kontrast değerine sahip bir HDR ekranı mümkün kılıyor. Apple aygıtları arasında en yüksek piksel yoğunluğuyla en keskin görüntüler bu ekranlarda saklı. iTunes, Netflix ve Amazon Prime Video’daki içerikler için Dolby Vision ve HDR10 desteği sayesinde sinema geceleri artık iPhone’dan yaşanacak! Çok daha geniş kapsamlı stereo ses çalma özelliğiyle her şey kulağa daha gerçekçi gelecek. Sahip olduğu altı kanallı ışık sensörü özelliği, ekranın beyaz dengesini ortamdaki ışığın renk sıcaklığıyla eşleştiriyor. Bu sayede ekrandaki görüntüler kağıt üzerinde olduğu kadar doğal durup gözlerinizi zararlı ışıklardan koruyor.

iphone xs

Suya dayanıklılıklığa sınıf atlattıran iPhone Xs serisinde, kasayı suya daha dayanıklı hale getirmek için cerrahi sınıf paslanmaz çelik şeritle kusursuz bir biçimde birleştirildi ve yalıtıldı. Böylece 30 dakika boyunca 2 metre derinliğe kadar dayanıklılık sağlandı. Hatta iPhone XS çay, kahve, soda ve benzeri sıvı dökülmelerine karşı bile dayanıklı. Ana Ekran düğmesi mi? iPhone'a dair bildiğiniz her şeyi unutun. Yapmak istediğiniz her şey için basit bir hareket var!

 iphone xr

Tanıştıralım: iPhone Xr

Ekranın köşelere kadar uzandığı tam ekran tasarımıyla iPhone Xr, sonsuzluk hissini avuçlarınızın içine taşıyor. Evet büyük, ama yalnızca elinizde rahatlıkla taşıyabileceğiniz kadar. Bir mühendislik harikası olan iPhone Xr'ın altı farklı renk seçeneği de mevcut. Çığır açan LCD ekranı, sektördeki en gelişmiş ve en yüksek renk doğruluğuna sahip. Yani şimdi, iPhone Xr'da gördüğünüz her şey gerçeğe çok yakın! Gelişmiş renk yönetimi özelliği, içeriklerinizi otomatik olarak geniş renk yelpazesinde gösteriyor. Şifrelerinizi ya da kart numaralarınızı hatırlamakla zaman kaybetmeyin; bırakın yüzünüzü sizden iyi tanıyan FaceID özelliği yapsın!

 iphone xr

ETİKETLER: IPHONE XR , APPLE , İPHONE