12 Mayıs 2016

69. Cannes Film Festivali Cafe Society ile Başladı

YAZI: İNAN KIRDEMİR

69. Cannes Film Festivali, dün yoğun güvenlik önlemleri alınarak açılışını Woody Allen ve yeni filmi Cafe Society ile kutladı. Woody Allen, 1930’ların Hollywood romantizmini Fransız Rivierası’na taşıdığı Cafe Society'nin muhteşem kadrosu ile Cannes'ın kırmızı halısını ilk günden ele geçerdi. Filmin başrol oyuncuları Kristen Stewart, Jesse Eisenberg ve Blake Lively'nin Wood Allen'ı bir dakika bile yalnız bırakmadıkları festivalde, Kristen Stewart'ın maskülen transparanlığı ve Blake Lively'nin feminen şıklığı gözden kaçmadı. 

Woody AlllenFotoğraf: Getty Images Turkey

Cafe Society’nin basın toplantısına dakikalar kala, Woody Allen’ın oğlu Ronan Farrow’un The Hollywood Reporter’da, babasına yönelik cinsel taciz suçlamalarının yeterince sorgulanmadığını eleştiren bir yazı kaleme alması sansasyona neden olsa da, Cafe Society’nin başarısına gölge düşürmedi. Basın toplantısında, Woody Allen’a oğlunun yazdığı bu yazıyla alakalı hiçbir soru sorulmaması da dikkatlerden kaçmadı.

80 yaşındaki Allen, enerjisinden hiçbir şey kaybetmediğini ve üretmeye her zaman devam edeceğini söylerken, kendini asla yaşlı hissetmediğini de belirtmeden geçmedi. 

Kristen Stewart

Her etkinlik için farklı elbise tercihleriyle karşımıza çıkan aktrisler arasında bütün objektifleri sarı saçlarına döndüren isim ise Kristen Stewart oldu. Chanel İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonundan beyaz bir koton tişört ve etekle karşımıza çıkan Kristen Stewart, maskülen kodları kendine has cazibesiyle yorumlamakta kararlı. 

ETİKETLER: 69. CANNES FİLM FESTİVALİ , WOODY ALLEN , CANNES , CAFE SOCİETY , KRİSTEN STEWART , 2016CANNES