11 Ekim 2021

Türünün Tek Örneği: Octo Finissimo Perpetual Calendar Tantal

bulgari

Only Watch - Duchenne kas distrofisine yönelik araştırmaları finanse etmeye adanmış saat müzayedesi– olağanüstü markaları ve türünün tek örneği tasarımları birleştiriyor. Bvlgari de bu eşsizlik misyonunun peşinde, benzersiz özelliklere sahip en nadir metallerden biri olan tantalı tercih ederek Octo Finissimo Perpetual Calendar Tantal’i sunuyor. Aşınmaya karşı son derece dayanıklı ve tamamen biyouyumlu olan tantal, tıp mühendisliği, nükleer sanayi ve elektronikte kullanılıyor. Yoğunluğu 16.6 g/cm2, bu da onu çelikten iki kat daha ağır yapıyor. Bvlgari’nin Only Watch için kullandığı tantal mutlak saflıkta ve %100 eşiğinde.

 bulgari

Bu saat, saatçiliğin en sihirli komplikasyonlarından biri olan Perpetual Calendar’a ve Bvlgari üretimi bir mekanizmaya sahip ve Şubat 2100’e kadar tüm yönleriyle eksiksiz bir takvim sunuyor. Gerçek minyatürleştirme dehasını kanıtlayan 2,75 mm kalibre, akrep ve yelkovan ibrelerinin yanı sıra gün, ay, geriye dönük tarih ve artık yıl göstergeleri ile tüm Perpetual Calendar işlevlerini çalıştırıyor.

Metalin rengini yansıtan koyu mavi bir kadrana sahip olan Octo Finissimo Perpetual Calendar Tantal for Only Watch, tasarım amacına bir selam göndermek amacıyla kadranın aylar kısmında, açık artırmanın gerçekleştirileceği Kasım ayını ifade eden NOV yerine, NOW (Only Watch’ın baş harflerinin altını çizmek için) yazıyor ve O-W harflerini turuncu ile vurguluyor. Bu dünya rekoru saatin gelecekteki sahibi, eşi benzeri olmayan, 21. Yüzyılın kült tasarımlarından birini koleksiyonuna katma ayrıcalığını elde edecek.

ETİKETLER: BVLGARI , SAAT , OCTO FİNİSSİMO PERPETUAL CALENDAR TANTAL