18 Ekim 2021

Sürdürülebilirliği Odağına Alan Sonbahar Seçimleri

Sürdürülebilir moda, seçimlerimiz sebebiyle farkında olmadan yarattığımız çevresel etkilerin sonuçlarını minimuma indirmek için kullanılan bir tanımlama. Sadece materyalin değil, üretim koşullarından ürünün pazarda konumlanmasına kadar geniş bir çerçeveyi kapsıyor. 

tencel

Sürdürülebilir seçimler yapmak, küresel ısınma başta olmak üzere su kaynakları, hava kirliliği gibi birçok çevresel değişim yaşanırken geleceğimiz için her an daha önemli hale geliyor. Gardıroplarımızı da sürdürülebilir olarak güncellemek, atacağımız minik ama etkisi büyük adımlardan. Sadece 'sürdürülebilir' etiketli ürünler için alışveriş yapmanın yeterli olmadığını, satın alma alışkanlıklarımızı ve kıyafetleri tüketme şeklimizi tamamen yeniden düşünmemiz gerektiğini artık biliyoruz. 

Yeni sezona girerken ve gardırobumuzu sonbahara göre güncellerken botanik kökenli ve çevreye duyarlı elyaf markası TENCEL™’in hayata geçirdiği #DoğaİçinGiyin hareketi de seçimlerimize ilham veriyor. 

tencel

‘Doğaya karşı sorumluluğunu doğayı üzerinde taşıyarak göster.’ mesajıyla tüketicilere seslenen marka gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir dünya bırakabilmek için tekstil sektöründe çevreye daha duyarlı alternatifler sunmaya devam ediyor. 

TENCEL™ elyaflar, şık giyimden günlük giyime, denimden spor kıyafetlere, ayakkabıdan ev tekstiline kadar çok çeşitli moda ve tekstil ürünleri için bir temel oluşturuyor. Botanik kökeni ile öne çıkan bu elyaflar endüstri, ev, toprak ve deniz koşullarında doğada çözünür ve gübreleşebilir özelliğe sahip. Böylece doğadan gelerek tamamen doğaya geri dönebiliyorlar. Markanın sürdürülebilirlik manifestosundan yola çıkarak sonbaharda sürdürülebilirliği odağına alan ürünlerle, stilinize ilham verebilecek öneriler hazırladık. 

Çevreye duyarlı yaklaşımıyla TENCEL™, işbirliği içinde olduğu çok sayıda giyim markasının sonbahar koleksiyonlarında karşımıza çıkıyor ve #DoğaİçinGiyin kampanyası ile herkesi sürdürülebilir, çevreye duyarlı ürünleri seçmeye, etiket okumaya ve doğaya karşı sorumlu seçimler yapmaya teşvik ediyor. 

 

  

Sürdürülebilirliği Odağına Alan Seçimler

  

 

ETİKETLER: TENCEL , TENCEL™ , SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK , SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA