21 Mayıs 2021

Akdeniz’i Yaşatan Hisler

mango

Mango ile dört yıldan fazla bir süredir iş birliği yapan Sofia Sanchez de Betak aynı zamanda kendi adını taşıyan moda şirketi Chufy’nin hem moda direktörü, hem de tasarımcısı. Sofia bu özel iş birliğinin yanı sıra 2019 yılında düzenlenen MET Gala için de Mango tasarımını tercih ederek ilk defa bir ispanyol markasını moda endüstrisinin en prestijli etkinliğiyle buluşturdu.

Chufy x Mango koleksiyonu ise fon olarak Akdeniz’i çağrıştıran hisler, kokular ve yaşanmışlıklardan esinlenen oldukça keyifli bir proje. Ortak bir yaratıcı sürecin ardından, Mango elçisi ve markanın tasarım ekibi, organik pamuk ve geri dönüştürülmüş polyester gibi sürdürülebilir kumaşlardan yapılan, altı elbiseden oluşan bir kapsül koleksiyon tasarladı. Chufy’ye göre: “Bu koleksiyon, Mango ailesi ve kendimle olan uzun ve verimli bir çalışmanın sonucudur. Senelerdir yapılan iş birliklerinin ardından, birbirimizi anlamayı ve tasarım sürecinin tadına varmayı o kadar iyi başardık ki, beraber çalışmak artık bizim için doğal ve eğlenceli bir süreç. Ayrıca böylesine ikonik bir markayla dünyaya ulaşmak hiç hayal edemediğim kadar büyük bir onur.”

Çiçek desenleri, paisley deseni ve geometrik desenler gibi Boho detaylar bu koleksiyonun baş rolünde yer alırken volan, kordon detayları ve firmanın mayıs ayı için hazırladığı genel koleksiyonundaki boho tarzını çağrıştıran dokular ve rahat silüetler yeni bir vizyonla göze çarpıyor. Mango Tasarım Müdürü Justi Ruano, konu ile ilgili: “Sofia’yı uzun zamandır tanıyoruz ve aramızda büyük bir uyum var. Onunla iş birliği yapmak her zaman büyük bir zevk. Zahmetsiz şıklığı yansıtan giyim tarzı ve doğallığı markamıza harika bir şekilde uyuyor. Onunla çalışmak çok kolay oldu. Çok yaratıcı bir insan” açıklamasında bulundu.  

ETİKETLER: MANGO , SOFİA SANCHEZ DE BETAK , CHUFYXMANGO