01 Eylül 2015

VMA 2015'ten 5 Güzellik Trendi

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

MTV Video Music Awards her yıl olduğu gibi birbirinden iddialı saç ve makyajlara tanıklık etti. İşte geceden geriye aklımızda kalan 5 uygulanabilir güzellik trendi.

LATİN ETKİSİ:

Esmer ve koyu kahverengi saçlara sahipseniz bu trend tam sizlik! İhtiyacınız olan gölgelendirme tekniği ile kemiklerin öne çıkarıldığı bronz bir ten makyajı ve gözlerde kontrast yaratmak için kullanılan yoğun maskarayla siyah kalem. Dudaklarınızı bej-kahve tonlarıyla geri plana çekerek tüm dikkati gözlerinize toplayın. Saçlarınızı ise ortadan ayrık kendi doğal dalgası ile salınmasına izin vererek seksi latin tarzınızı desteklemeyi unutmayın.

 

 

 

NET KAKÜL

Nicki Minaj ve Kylie Jenner, Kleopatra tarzı katsız net kesimli siyah renkteki peruklarıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

 

 

NUDE TONLAR

Gecenin en cesur isimleri VMA'ye en doğal halleriyle gelen Cara Delevingne ve Karlie Kloss'tu. Pudra tonlarındaki varla yok arası makyajları ve kendi halinde taranmış saçlarıyla zoru başardılar, iddiasız bir iddia yarattılar.

 

 

RENK DETAYI

Saçları yer yer farklı renklere boyamak geçtiğimiz sezondan beri trend. Ödül gecesi bu trendi en iyi uygulayan isim kuşkusuz şarkıcı Halsey’di. Geriye yatırarak modern bir hava yaratmayı başardığı, kısa saçlarındaki mavi tutamlala renkli saçların hakkını vermişti. Britney Spears ise akımı belki de en kötü uygulayan isim. Öyle ki yüzündeki bronz-oranj renk saç diplerine kadar devam ederek, yüzü ve saçını bir bütün gibi algılamamıza neden oldu. Her şey bir yana saçlarını keşke açık bıraksaydı dedirtecek kadar kötü bir at kuyruğu tercih etmişti.

 

 

 

YOĞUN GÖZLER

Bakışları vurgulayan ve genelde siyah rengin hakim olduğu göz makyajlarını ödül gecesinde sıkça gördük. Birçok farklı uygulamanın arasında akılda kalan iki isim ise Taylor Swift ve Rita Ora idi. Swift, alt ve üste eyeliner çekerek yaratılan net, kalın çerçeveli, kedi bakışı makyajını tercih ederken, Ora göz kapağının ortasına kadar taşınmış klasik buğulu bakışları tercih etmişti.

ETİKETLER: TAYLOR SWİFT , CARA DELEVİNGNE , KARLİE KLOSS , EMİLY RATAJKOWSKİ , LİLY ALDRİDGE , BRİTNEY SPEARS , KYLİE JENNER , VMA