29 Nisan 2022

Özgürlüğün Kokusu

Yves Saint Laurent Libre

Kadınların Paris’in zarafeti ve New York’un canlılığı Yves Saint Laurent’in Libre şişesinde buluşuyor. Parfüm şişesinin etkileyici tasarımı ilk bakışta göz alıyor. Her yönüyle bir tecrübe yaşatan Libre, harika bir koku uyumu yaratarak aydınlıkla parlamayı, yüksekten uçmayı ve alevlerle yanmayı öğretiyor. Yetenekleriyle büyüleyen parfümörler Anne Flipo ve Carlos Benaïm, Libre ile maskulen ve feminen ikilisini bir arada sunuyor. Dua Lipa'nın marka yüzü olarak karşımıza çıktığı işbirliği modern kadının stil kodlarını tamamlayan bir unsur. 

Yves Saint Laurent Libre

Libre EDP

Libre EDP’de bulunan ve orijinal feminen birleşimi açığa çıkarmak için kullanılan eğrelti otu, Diva lavantasıyla birleşerek kokunun sıcak ve tatlı yüzünü vurguluyor. Vanilya ve Grisalva, eğrelti otuna yoğunluk ekliyor ve portakal çiçeği, kadının yanan sıcak karakterini ortaya koyuyor. Baştan sona canlı olan koku her aşamada portakal çiçeği ve kehribar rengi turunçgiller, amber, ahşap arasında gerilim sunuyor. Libre EDP, başlangıçta kadınlara istedikleri tazelik ve parlaklığı veriyor, ardından unutulmaz notalarla bağımlılık yapıyor.

Libre EDT

Libre EDT; çiçeksi imzasına sıcak ve soğuk arasında hafif, taze bir zıtlık getiriyor. Fransa’dan gelen aromatik lavanta ile Fas’tan gelen portakal çiçeği arasında uyum yaratan Libre EDT, parlak bir koku oluşturuyor. Modern dokunuşlara sahip parfüm korkusuzca kendine güvenen özgür ruhlu kadınlara çarpıcı ve sınırsız bir arzu sunuyor. İmza niteliğindeki şişesi ise kokunun güçlü karakterini yansıtıyor.

Libre Intense

Özgürlüğünü haykıran ve içgüdülerini takip eden cesur kadınların parfümü Libre Intense, Fransız lavantasının ve portakal çiçeğinin arasındaki zıtlığı ateşli bir şekilde yorumluyor. Eriyen çiçeksi notaların yoğunluğunda portakal çiçeği ile yakıcı orkide akoru birleşiyor. Smokinin içine giydirilmiş düz geometrik bir silueti andıran ikonik Libre şişesi, ateş ile altın arasındaki renk detayını feminen tarzda sunuyor.

ETİKETLER: YVES SAİNT LAURENT , LİBRE