02 Aralık 2015

O Güzel: Jennifer Lopez

YAZI: VALERİE DAYAN

Jennifer Lopez If You Had My Love klibiyle hayatımıza girdiğinden bu yana, biz nasıl olduğunu anlayamasak da, hep aynı yaşta kalmayı başardı. Üstelik “estetikli ünlü” görüntüsüne çok uzakta olmasına rağmen. Lopez, parıldayan cildiyle ünlü olsa da, tek sırrının iyi bir makyaj artisti olmadığını söylüyor. Ona göre işin püf noktası, kendine zaman ayırmak. “Güzellik içten gelmeli. Daha önce çok söylenmiş olsa da, bunun doğruluğuna inanıyorum. Kendinize zaman ayırın. İyi göründüğünüzde iyi hissediyorsunuz ve daha iyi bir insan ve anne oluyorsunuz.” Ama iyi hissetmek yolun sadece başı. Lopez aynı zamanda disiplinli bir şekilde spor yapıyor ve günlük hayatındaki engellerin egzersiz rutinini baltalamasına izin vermiyor. Genellikle akşam 9’da, ikizlerini yatırdıktan sonra egzersiz yapan Lopez, ne kadar yorgun veya isteksiz olsa da günü ter dökerek tamamlıyor.

jennifer lopez

Fotoğraf: Rex Features

Jennifer Lopez’in mükemmele yakın vücudu kadar cildi ve makyaj stili de güzellik ikonlarından biri olmasında etkili. Sık sık dermatologların kapısını çalan meslektaşlarının aksine, Lopez’e göre cilt bakımı ne kadar basit olursa o kadar iyi. Yıllarca çok makyaj yaptığı için, iyi bir yüz temizleyicisine ihtiyaç duyuyor. Yüzünü nemlendirmek için kullandığı güneş koruyucu ve nemlendirici karışımı onun için yeterli. Şarkıcının sık sık makyajını yapan Mary Phillips, cildi hazırlamanın makyajın kendisi kadar önemli olduğunu vurguluyor. Phillips, makyaja başlamadan önce mutlaka güneş korumalı bir nemlendiriciyi baz olarak kullanıyor. Lopez’in JLO albümünden beri kültleşmiş ten makyajını elde etmek içinse birkaç ton fondöteni karıştırıp önce elinde ısıtarak yüzüne uyguluyor. Kırmızı halı davetlerinde makyajın kalıcılığını korumak için yağ emen kağıtlar da yıldızın vazgeçilmezleri arasında.

Bol su içip doğru beslenerek, sporu aksatmadan formunu koruyan Lopez arada küçük kaçamaklar yaptığını da inkar etmiyor. “Herkesin canı arada bir kurabiye ya da pasta çekebilir. Önemli olan tutarlı bir şekilde daha iyi olmaya ve iyi şeyler yapmaya çalışmak.” Sağlıklı hayatının da desteği ile gördüğümüz en güzel ve çekici 46’lık olan Lopez’in, zamanı nasıl durdurmuş olduğu biraz da Latin genlerinde saklanmış bir sır.

 

 

ETİKETLER: JENNİFER LOPEZ , O GÜZEL , MAKYAJ