27 Temmuz 2015

O Güzel: Alicia Vikander

DERLEYEN: VALERİE DAYAN

Kuzey Avrupa minimalizmi sadece ev dekorasyonuna ve tasarım parçalarına ait değil. İsveçli oyuncu Alicia Vikander, minimal ve taze güzelliğiyle bu yaz Vogue Türkiye’ye ilham veriyor.

15-07/13/gettyimages-179616019.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Sade, rahat, ferah, şimdiye ait. Ex Machina’da robot Ava’yı canlandıran Alicia Vikander’a ilk bakışta akla bu kelimeler geliyor. Aslen İsveç’li olan 26 yaşındaki oyuncu, Kuzey Avrupa yalınlığının vücut bulmuş en güzel hali. Kırmızı halılarda (hatta deneysel saç makyajlarıyla ünlü Met Gala’da bile) en fazla biraz eyeliner ve pembe bir rujla görebildiğimiz Vikander sadelik anlayışı için, “Küçüklüğümüzden beri bize bu öğretildi. Şimdilerde davetlerde bazen yeni bir far deniyorum ancak en çok makyaj yaptığım 18 yaşımdan bugüne bakınca, ürünleri gittikçe azalttığımı görüyorum. Şimdi nerdeyse hiç bir şey kullanmıyorum!” Artık trend olmaktan çıkıp ana kalıcı bir tarza dönüşen makyajsız görünümün poster kızı sayılabilecek Vikander, günlük hayatında Charlotte Tilbury’nin kaş kaleminin ve biraz nemlendiricinin yeterli olduğunu söylüyor. Eğer biraz süslenmek isterse de, rutine hafif bir eyeliner, maskara ve elmacık kemikleri üzerine uyguladığı aydınlatıcı ekleniyor. Louis Vuitton’un yeni yüzü seçilen güzel yıldızın cilt bakımı sırrı ise İsveç ordusundan yadigar. Vikander, Hudsalva adı verilen ve İsveç’te eczaneden aldığı bu merhemin özellikle dudaklarında çok işe yaradığını söylüyor. Profesyonel balerin olacakken vazgeçen ve kendini oyunculuk dünyasında bulan Vikander, dansı bıraksa da sporu bırakmamış. Koşmak için sabah dört buçukta bile kalkmayı göze alan oyuncunun disiplini göz önüne alındığında, bu yıl içerisinde tam sekiz film çekmesine şaşmamak lazım

  

15-07/13/gettyimages-469822541.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Vikander’in birkaç kez makyajını yapmış olan Nick Barose, oyuncunun cildinin güzel durmasının sırrının, cildi yağlandırmadan nemlendiren Sisley Express Flower Gel olduğunu söylüyor. Vikander’ın cildinin dokusunu korumak için fondöten yerine renkli nemlendirici kullanan Barose, parlamayı önlemek için de T bölgesine şeffaf pudra uyguluyor.  

 

 

ETİKETLER: ALİCİA VİKANDER , O GÜZEL