15 Haziran 2021

Formda Bir Yaz: Etkili 3 İncelme Yöntemi

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

21-06/10/2016-fitness-resolutions.jpg

Fotoğraf: Bruce Weber, Vogue, Mayıs 2000

Zaman zaman spor yapmak ya da yediklerimize dikkat etmek konusunda isteksiz olabiliyoruz. Zaten içinden geçtiğimiz sürecin bizi hem psikolojik hem de fiziksel olarak etkilediği düşünülürse, hiç de yabancı bir durum değil. Ancak bununla birlikte, yaz tatili hazırlığına başladıysanız, egzersiz ve sağlıklı beslenmeye biraz daha özen gösteriyor olabilirsiniz. İşte bu noktada vücuttaki yağlara ve selülite savaş açan, incelmenize yardımcı olabilecek profesyonel yöntemlerden de destek almanız mümkün. Peki bu yöntemler neler, gelin birlikte inceleyelim.

EmSculpt

Bu teknolojinin en önemli özelliği, kas dokusunu artırırken yağ hücrelerini de parçalıyor olması. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjiyle birlikte, uygulama yapılan bölgedeki kasların kasılmasını sağlayarak etki eden EmSculpt, karın, kalça, kol ve bacaklara uygulanabiliyor. Dr. Mustafa Karataş ise 4 ila 6 seanstan oluşan EmSculpt’ın kas dokusuna etki eden ilk teknoloji olduğunu belirtiyor. Üstelik araştırmalar, 6 seans sonunda işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun yüzde 19 azaldığını, kas liflerindeki artışın ise yüzde 16 civarında olduğunu gösteriyor.

Venüs Legacy

Vakumlu radyofrekans teknolojisi ile cildi sıkılaştırıp, selülitlerin görünümünde de iyileşme sağlandığını ifade eden Op. Dr. Dilek Avşar, bu uygulamanın fark yaratan özelliğinin, diğer vakumlu uygulamalar gibi ciltte tahribata yol açmaması olduğunu da ekliyor. Karın, iç bacak, kol ve sırt bölgelerine uygulanabilen Venüs Legacy’de yağ hücreleri sıvılaştırılarak lenf sistemi ile vücuttan uzaklaştırılıyor. Ayrıca kolajen doku tetiklenerek sarkan dokuların toparlanmasına yardımcı oluyor. 6-8 seans arası uygulanırken, su tüketimi de bu süreçte ekstra önemli.

Schwarzy

Kasların gelişimiyle birlikte yağ yakımını hızlandırmak üzere geliştiren Schwarzy, aerobik mod, şekillendirme modu ve güçlendirme modu olmak üzere 3 farklı tedavi sayesinde diğer kas geliştirme uygulamalarından ayrılıyor. Özellikle daha çok basen, kalça ve göbek gibi bölgelerde karşılaşılan yağ birikimini hedef alan, haftada 2 kere olmak üzere 8 seans yapılan uygulama sayesinde kaslar daha güçlü ve kalıcı hale geliyor. Karyopraktist Güray Akar’ın önerisi ise Schwarzy uygulamasından maksimum verim alınabilmesi için lokalize yağ ve selüliti etkili bir şekilde azaltan Onda Coolwaves tedavisiyle birleştirilmesi.

ETİKETLER: İNCELME YÖNTEMLERİ , EMSCULPT , VENÜS LEGACY , SCHWARZY