EN VOGUE
EN VOGUE

08 Haziran 2022

Lilibet Diana ile Tanışın

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Lilibeth Diana

F: Missan Harriman

Lilibet Diana Mountbatten Windsor'a merhaba deyin!

Cumartesi günü, Sussex Dükü ve Düşesi'nin kızı Lilibet Diana Mountbatten Windsor ilk doğum gününü kutladı. Bu vesileyle Lilibet'in ilk kez bir portresi paylaşıldı. Bu önemli gün, çiftin Winsdor’daki mülkü Frogmore Cottage’ın arka bahçesinde verilen bir davetle kutlandı. Yakın arkadaşlar ve aile üyelerinin katıldığı kutlama fotoğrafı çiftin Platinum Jübile için İngiltere'yi ziyaretlerinden hemen sonra geldi. Bu ziyaret, Sussex'lerin 2020'den bu yana İngiltere'de ilk kez kamuoyu önüne çıkmaları açısından da önemliydi. Prens Harry ve Meghan Markle Perşembe günü Binbaşı General'in ofisinden Trooping the Color'ı izlerken, cuma günü ise St. Paul Katedrali'ndeki Şükran Günü Ayini'ne katılırken görüldü.

Fotoğrafın ve kutlamaların detaylarına gelecek olursak... Lilibet’in fotoğrafı çiftin yakın arkadaşı fotoğrafçı Misan Harriman imzalı. Harrinman'ı daha önce Meghan'ın ilk hamilelik duyurusunda paylaşılan fotoğrafların ve düğün karelerinin de arkasındaki isim olarak hatırlıyoruz. Fotoğraf, Lilibet'in doğum günü partisi sırasında Sussex'lerin evi Frogmore Cottage'ın arazisinde çekilmiş. Harriman daha sonra Twitter'da Lilibet'i kucağında tutan Meghan'ın da aralarında bulunduğu bir paylaşım daha yaptı.

Prens Harry ve Meghan, Kraliçe'nin adını taşıyan ikinci çocukları için aldıkları doğum günü dileklerinden "inanılmaz derecede duygulandıklarını" söylediler. Sussex'lerin sözcüsü, pastanın çiftin düğün pastasını da yapan Claire Ptak imzalı olduğunu açıkladı. Çiftin ayrıca kızları Lilibet adına dünyanın dört bir yanındaki insani, iklim ve toplum krizlerinden etkilenenlere yemek sağlayan bir kuruluş olan World Central Kitchen'a 100.000 dolardan fazla (79.800 £) bağışta bulunduğu da açıklandı.

Lilibet Diana Mountbatten Windsor adını büyük büyükannesi olan Kraliçe 2. Elizabeth'in takma isminden ve "sevgili merhum büyükannesi" Galler Prensesi Diana'dan alıyor.

 

 

 

ETİKETLER: LİLİBET DİANA MOUNTBATTEN WİNDSOR , MEGHAN MARKLE , PRENS HARRY