23 Şubat 2021

Kraliyet Ailesi'nin 7 Mart Ajandası

YAZI: VOGUE TÜRKİYE

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Özellikle 7 Mart 2021 tarihini bir kenara not etmenizi öneriyoruz. Neden mi? Prens Harry ve Meghan Markle’ın Oprah Winfrey’e röportaj verecekleri gün, Kraliçe Elizabeth de ekranlarda olacak.

Getty Images
Getty Images

Yapacakları podcast, duyurdukları Netflix projeleri derken 14 Şubat günü ikinci bebeklerini beklediklerini duyuran Prens Harry ve Meghan Markle bir röportaj haberiyle de hepimizi heyecanlandırmıştı. Çift, bu yılın başlarında İngiliz Kraliyet ailesinin 'kıdemli' üyeleri olarak krallıkla ilgili tüm haklarından feragat ettiklerini ve finansal olarak bağımsız olmak istediklerini duyurmalarının ardından beklenen bir röportaj için ünlü televizyoncu Oprah Winfrey’in sorularını yanıtlayacak. 7 Mart Pazar günü ekrana gelecek programda ikilinin vereceği demeçler heyecanla beklenirken bugün de Kraliçe II. Elizabeth’ten yeni bir haber geldi.

Çiftin röportajının yayımlandığı gün Kraliçe Elizabeth de İngiliz Milletler Topluluğu Günü kapsamında ekranlara gelerek kişisel bir mesaj iletecek.

Resmi Kraliyet Kilisesi Westminster Abbey’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “BBC 7 Mart'ta İngiliz Milletler Topluluğu Günü Kutlaması'nı yayınlayacak. Özel program, bu yılki salgın nedeniyle devam edemeyen Milletler Topluluğu Günü hizmetinin yerini alacak” ifadeleriyle kraliçenin özel bir mesaj vereceğini duyurdu. İngiliz Milletler Topluluğu Günü 8 Mart Pazartesi günü olsa da bu sene pandemi nedeniyle kutlamalar erkene alındı.

BBC One'da yayınlanacak özel programa Prens Charles, Cornwall Düşesi Camilla, Prens William ve Cambridge Düşesi Kate gibi diğer kıdemli kraliyet mensupları da katılacak. İngiliz Milletler Topluluğu Günü’nün Kraliçe için önemli bir gün olduğu bilgisini de verelim.

Aynı gün ekranlarda izleyeceğimiz Kraliyet ailesi üyelerinin programları saat dilimi farkı nedeniyle çakışmayacak ancak sosyal medyadaki yorumları heyecanla beklediğimizi söylemek gerek.

ETİKETLER: KRALİÇE 2. ELİZABETH , MEGHAN MARKLE , PRENS HARRY