29 Haziran 2015

Destinasyona Göre Çanta

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

 
Avrupa Turu:
Deniz olmadan geçen kültür gezilerinde yoğun sıcağa maruz kalınır. Bu tarz tatillerde amaç bronzluk değil sıcaktan olabildiğince korunmaktır. Makyaj ve korumayı bir arada kullanın. Pratik olmaya ve hem yer hem de kullanış açısından birden çok işe yarayan ürünler götürmeye bakın. Spf korumalı günlük bir nemlendirici krem veya cilt tipinize göre spf korumalı bb yada cc krem yanınızda kesinlikle olmalı. Yanaklara kullanabileceğiniz güneş koruma faktörlü bir allık, akmayan bir maskara ise günlük kullanabileceğiniz diğer ürünler arasında bulunuyor.
 
Minik boy bir güneş kreminiz ve kuruyan cildinizi ferahlatacak, aktif içeriklerle nemlendirecek termal su içerikli bir sprey de çantanızda bulunması gerekiyor.
 
Darphin Soleil Plaisir SPF 30
 
Avene Eau Thermale 
 
Physician Formula SPF 30 Mineral allık
 
 
Akdeniz Kıyısı: 
 
Deniz demek, tuz ve kum demek. Yani deniz tatilinde insan daha fazla yansımaya ve dolayısıyla yıpranmaya maruz kalıyor. Cildinizin bakımı için öncelikle güneş kreminiz altına sürebileceğiniz bir leke serumu yanınızda olmalı. Bu size homojen bir bronzluk kazandıracaktır. Güneşe ilk çıkışta yüksek koruma, sonlara doğru ise daha düşük korumalı yağlar kullanılabilir. 
 
Akdeniz’in tuzu saçlarınızın da kurumasına yol açacaktır. Muhakkak koruma ve yumuşatma özelliği olan, saçta kalan bir bakım kullanmalısınız.  
 
Caudalie Vinoperfect leke serumu
 
 
 
DR. Murad Water Resistant Sunscreen Spf 30 güneş kremi
 
 
 
Phytoplage After Sun saç ve vücut yağı
 
 
Tropikal Ada:
 
Tropikal bölgelerde güneşin gelişi da diktir, hava çok daha sıcaktır ve bir de baş etmek gereken yüksek bir nem seviyesi vardır. Güneş korumalı kreminizi saat başı yenilemek zorundasınız. Dudaklarınız için de Spf korumalı bir nemlendirici kullanın zira alışık olmadığınız iklim dudak yüzeyinde çatlamalara sebep olur. Saçlarınıza ve vücudunuza nemlendirici ve onarıcı bakım yağları kullanmalısınız. Bu saçlarda nemin yarattığı elektriklenmeyi ve kabarmayı yatıştırır. Güneş sonrası bakımda ayrıca bronzluk uzatan ürünler kullanılabilir. Makyajda tek ihtiyacınız olan tropikal renginizi öne çıkaran ve cilde ışık katan ürünler olmalı. 
 
Nars The Multiple krem stick in Altai
 
 
 
Frizz Ease Argan yağı
 
Clarins After Sun Moisturizer 
 
 
 
Mavi Yolculuk: 
 
Tamamen suyla haşır neşirsiniz. Bu yüzden suda etkisi kuvvetlenen yeni nesil güneş korumalardan edinmelisiniz. Güneş ve rüzgar bu tatildeki en büyük düşmanlarınız. Siz farkında olmadan rüzgar sıcakladığınızı hissettirmeden size kavuracak kadar güçlü. Bu yüzden yüze ve vücuda ayrı, yüksek korumalı kremler kullanmalısınız. Cildinizin kurumasını engeleyecek güneş sonrası bakımlar  ve teknede yeriniz kısıtlı olduğu için şampuan-saç kremi, ya da saç ve vücut şampuanı gibi ikisi birarada ürünler tercihiniz olmalı. Makyajınız için de farklı renklerde rujlar, allık, kalem veya maskarası olan makyaj paletleri pratik ve kullanışlı bir seçim olacaktır.
 
 
Nars Narsist makyaj paleti
 
Yves Rocher Monoi De Tahiti saç ve vücut şampuanı
 
 
Shiseido Wet Force Spf 50 güneş kremi

ETİKETLER: BAKIM , CİLT BAKIMI , TATİL , DARPHİN