01 Temmuz 2018

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Temmuz 2018

YAZI: ZEYNEP TURAN

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Tüm sorunları çözmeye kararlısın

(21 Mart - 20 Nisan) 

Yoğun olduğun bir ayı geride bırakırken, bir an olsun yılmadığın günler yaşadın. Bu ay biraz olsun dinlenmek, aradığın huzuru bulmak istiyorsun. Emek verdiğin konuların elinden uçup gitmesine izin vermeyecek kadar güçlü olan yönünü ortaya koymaktan bu zamana kadar hiç çekinmedin. Temmuz ayı da adeta senin için diğer ayların acısını çıkaracağın bir ay olacak. Bu ay hem Ay Tutulması hem de Güneş Tutulması yaşarken adeta arafta kalan konular üzerine yoğunlaşacak ve tüm sorunlarını halletmek adına varını yoğunu ortaya koymak isteyeceksin.

27 Temmuz’da semada yerini alacak olan Ay Tutulması ikili ilişkilerinin de belirleyicisi olacak. Eğer 1970-1984 yılları arasında doğmuş bir Koç burcuysan ve boşanma kararı aldıysan çok kolay bir boşanma aşaması geçirmeyeceğini söylemeliyim. Özellikle üçüncü kişilerin araya girmesi ve bazı söylenmemiş sözleri sana iletmesi hiddetlenmene neden olabilir. 1970-1979 yılları arasında doğmuş bekâr bir Koç burcuysan bu ayın hareketliliği sana aşkta getirecek. Ne olduğunu nasıl olduğunu anlamadan kendini büyük bir aşkın içinde bulabilirsin. Eğer ilişkisi yeni bitmiş 1989-1998 yılları arasında doğmuş bir Koç burcuysan, seninle görüşmek, tanışmak isteyen birden fazla kişinin olduğunu fark edeceksin. Henüz aklını ve mantığını bir araya oturtamadığın bu süreçte acele etmemelisin.

İlişkisi olan bir Koç burcuysan bu ay ani gelişen karşılaşmalar aklının karışmasına neden olabilir. Tesadüf karşılaşmalara ve maziye dönmeye hazırlıklı olmalısın. Hatta birlikte olduğun kişiye karşı duygularını tartmak adına yüzleşmeler dahi yaşayabilirsin. Eğer 1984-1989 yılları arasında doğmuş bir Koç burcuysan sevgiline karşı aklının bir anda karışmadığını ikimizde biliyoruz. Aslında uzun bir sürecin sonunda kalbine söz geçireceğin bu ay her şeyin neden, nasıl, niçin olduğunu çok rahat çözeceksin.

2018 yılının en ilginç aylarını yaşarken gökyüzü de maddi anlamda seni etkisi altına alacak. Yeni işler, yeni projeler, terfi, işten ayrılma, iş değiştirme derken aslında bu anlamda dolu dolu bir ay yaşayacaksın. Bu ay aynı ortamda çalıştığın arkadaşlarınla ufak tefek güç savaşları yaşayabilirsin.  Özellikle ortak paylaşımlar içerisinde bulunduğun, haklı olduğun konularda asla geri adım atmayı düşünmeyeceksin. Eğer 1970-1984 yılları arasında doğmuş bir Koç burcuysan ve kurumsal bir alanda çalışıyorsan idari ve yıllık izinlerinin ertelenmesi gibi bir durumla karşı karşıya kalabilir, yeniden tatil planlaması yapmak zorunda kalabilirsin. Özellikle kamu alanında çalışıyorsan iş hayatı adına hareketli günler yaşanabilir. Temmuz ayının ilk 13 günü içinde her ne kadar iş hayatındaki sorumlulukların ve ailenin talepleri arasında ikilemde kalsan da ayın büyük bir bölümünü yeni görüşmeler, yeni anlaşmalar yaparak yani statünü bir adım öteye taşımak adına geçireceksin.

Temmuz ayının gündemi: Güç savaşlarına tanıklık edeceksin.

Aşk tılsımın: Tesadüfler seni geçmişe götürecek.

Seks: Romantik davranacaksın.

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Geçmişi arkanda bırakıyorsun

(21 Nisan - 20 Mayıs) 

Geçtiğimiz aylarda zor günler geçirdiğini her ikimizde biliyoruz. Temmuz ayı sana kırgınlıklarını unuttururken yeni bir yaşam için de hayatın kapılarını aralayacak ancak unutmamalısın ki her şey sen istersen gerçekleşecek. Eminim içinden çok emek verdiğini söylüyor ve başaramadığını düşünüyorsun. Ancak tam da şu an bu satırları okurken lütfen geçmişi düşün ve neleri yıkılmadan atlattığını tekrar fark et. Asla yıkılmadın ve hep mücadele ettin. Temmuz ayının da mücadele ayı olacağını baştan söylemeliyim ama bu sefer mücadelen çok daha farklı olacak. Kazanmaya çok daha yaklaşacağın temmuz ayının güzelliklerinden sen de faydalanacaksın. Temmuz ayının ilk günlerden itibaren Güneş tutulmasının etkilerini hissedeceksin! Güneş tutulması yaşanırken, iletişimle ilgili birçok alanda aksaklıklar yaşayabilirsin. Sadece Güneş tutulması etkisi değil, Merkür Retro’su da ateş burcunda etkili olacak. Hem iletişim evini hem de aile evini bu dönem yoğun günler bekliyor.

Bu ay sevdiklerinin kendi hayatlarıyla ilgili alacakları kararları takip edeceksin. Bazı konularda sessiz kalmanın yerinde olduğunu da böylece göreceksin. Özellikle 2012 yılında evlenen ya da evlilikleri problemli olan kardeş, abla, kuzenin ya da yakın arkadaşın varsa onlara destek olmak için yanlarında olmayı tercih edeceksin. 1970-1984 yılları arasında doğmuş evli bir Boğa burcuysan eşinden belirli konularda açıklama isteyebilir, hatta yaptığı açıklamadan tatmin olmayıp üçüncü kişilerden de yorum almak isteyebilirsin.

1984-1985 yıllarında doğmuş bir Boğa burcuysan eşinin sürpriz bir tatil planı ile karşılaşabilir, gereksiz gördüğünü dahi belirtebilirsin. Bir süredir eşiyle sorun yaşayan 1985 doğumlu bir Boğa burcuysan evliliğine dair radikal kararlar alabilirsin. İlişkisi olan bir Boğa burcuysan sıkı dur, sevgilinle ilgili bilmediğin gerçekler bu ay su yüzüne çıkıyor. Ben onun her şeyini biliyorum, desen de unutma bir insanı %100 tanıyamayız. Bu süreçte kararlarını yalnız almanı, üçüncü kişilerin etkisi altında kalmamanı tavsiye ederim.

Bu ay genel olarak enerjin çok yüksek olacak. Eğer kurumsal bir alanda çalışıyorsan temmuz ayı senin için toplantı ayı olabilir. Sürekli yeni insanlarla iletişimde olacağın bu ay dinamiğin ve potansiyelin farklı işverenlerin de dikkatini çekebilir. Temmuz ayı senin için bambaşka olacak. Merkür’ün ateş burcunda geri hareketi, Güneş’in su grubunda yer alması ve Ay’ın hava grubunda olması gökyüzünün dört elementle hâkimiyetini gösteriyor. Özgüvenin yüksek olabileceği gibi hassasiyetin ve kırılganlığın da artabilir.  Uzun zamandır devam eden aile konularına hâkim olman; ayı kapatırken, huzurlu olmana yardımcı olacak. Bu ay kendine ve hobilerine yönelmek için somut adımlar atabilirsin.

Temmuz ayının gündemi: Yoğunluğun iletişimde sorunlar yaratacak.

Aşk tılsımın: Gerçekler gün yüzüne çıkacak.

Seks: Sınırları ortadan kaldıracaksın.

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yeni hedefler belirliyorsun

(21 Mayıs - 20 Haziran)

Yılın en hareketli aylarından birini yaşarken, bir İkizler burcu olarak geçmişin muhasebesini arkada bırakmak isteyeceksin. Özellikle geçtiğimiz yılın haziran, temmuz aylarında yaşamaya başladığın karışıklıkları henüz yeni yeni rayına oturturken farklı sorunlarla karşılaşmak istemiyorsun. Şüphesiz ki Zodyak burç takımyıldızı içinde en hızlı düşünen burçlardan biri de sensin. Ancak unutmamalısın ki en güçlü olanlardan biri de sensin. Hayatının dönüm noktalarını geride bıraktığın aylar yaşadın şimdi ise kendine yeni yollar ve hedefler çizme zamanı.

Gümbür gümbür bir ay seni bekliyor. Mücadele gezegeninin hava burcunda, iletişim gezegeninin ateş burcunda geri hareketi ve iki tutulma, benzersiz bir döngü olacağını işaret ediyor. Gökyüzünün baş döndürücü gücünü hayatının her alanında hissedecek ve yaşayacaksın.

Doğru iletişime ve doğru aşka her zaman inanan sen yüzeysel ilişkileri artık arkanda bırakmak istiyorsun. Çevrendeki insanların çıkarcı birlikteliklerine dahil olmak istemediğini bu ay çok net bir şekilde belli etmekle kalmayacak, birlikte olduğun kişiye karşı da tavrını net olarak ortaya koyacaksın. 10 Temmuz’da burç değiştirecek olan Venüs sana bu konuda destek olurken hem sosyal hem de ikili ilişkilerinde çok daha detaycı ve titiz davranmaya başlayacaksın. Gökyüzünde de biraz kafa karıştırıcı, şüpheci tarafını tetikleyen gezegenler aktifken ayın ilk günlerinde gerek sevgilinin gerek eşinin gerek hoşlandığın kişinin her bir cümlesine çok fazla kafa yorabilir, anlam çıkarmaya çalışabilirsin.

1970-1984 yılları arasında doğmuş evli ya da ilişkisi olan bir İkizler burcuysan, karşı tarafa belli etmeden dedektiflik yapabilirsin. Aslında düşüncelerini saklamakta çok başarılı biri olmadığını sen de çok iyi biliyorsun. Patavatsızlığıyla meşhur olduğunu kabul eden İkizler burçları, “kimle konuşuyorsun, profil fotoğrafını beğenen bu kız/çocuk kim, telefonuna niye geç cevap verdin” gibi sorularla sevdiği insanı biraz sık boğaz edebilir.

Çalışmama isteği, sorumluluktan kaçma, gereksiz harcamalara yapma gibi etkilerine maruz kalabilirsin. Eğer kendi işini yapan bir İkizler burcuysan bu süreçte iş yerinde küçülmeye gidebilir, giderlerini kısıtlamak isteyebilirsin. Bir süredir birikim yapmaya çalışan bir İkizler burcuysan bu ay birikimin üzerine ekleme yapmak üzerine değil, elindeki birikimi kaybetmeme üzerine planlar yapmalısın. Tutulma etkilerine teslim olan gökyüzü temmuz ayında sahip olduğumuz her şeye çok daha sıkı sarılmamız gerektiği konusunda uyarılarda bulunabilir.

Temmuz ayının gündemi: Seni yoran sorgulamalardan uzaklaşacaksın.

Aşk tılsımın: Detaylara takılacaksın.

Seks: Yaratıcılığın ön plana çıkacak.

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Tüm ayrıntıları fark ediyorsun

 (21 Haziran - 22 Temmuz)

Temmuz ayı, siyahla beyazın ayrımını yapacağın bir ay olacak. Vazgeçemediğin her konuda yaşam sana yeni sürprizler getiriyor. Sen de tam olarak bu çemberin içinden geçeceksin. Aile, ilişki ve sahiplendiğin tüm alanlarda bir tutulma gerçekleşiyor. Şimdi yazacaklarımı bir uyarı olarak nitelendirmeni isterim. Güneş burcundan geçerken, uzun yıllardan sonra tutulma burcunda gerçekleşiyor. Gök kubbenin tutulmaya doğru açıldığını göz önünde bulundurursak, senin için önemli bir dönem olacak.

Evine, yuvana, toprağına sadık olan seni bu açıdan radikal sonuçlar ve kararlar bekliyor. Kalbinin yalnızlığına ses verecek birisiyle karşılaşman da mümkün. Eğer bu kişi de senin gibi öncü bir burç ise son zamanlarda benzer konuları tartışacak, değerlendirecek, hayatınla ilgili ortak nokta bulacaksan. Hızlı ve acele verilmiş bir kararla, ilişkinin adını koymak isteyebilirsin. Kalbinin sesini dinleyerek hareket edeceğin bu ayda ayrıca bu ay yaşanan tutulmaların etkisiyle içindeki tutkunun ve dürtünün ne kadar hızlı çalıştığını da anlayacaksın.

Eğer 1984-1998 yılları arasında doğmuş bir Yengeç burcuysan eski sevgilinin seninle iletişim kurma çabalarına şahit olabilirsin. Her ne kadar çevrendeki kişilere ‘bende bitti o’ desen de aklının karışacağını söylemeliyim. Kısa süreli olarak eşinle yaşayacağın bu sorun geçmiş konuları da tekrar tartışmanıza neden olabilir. Eğer geçmişte eşini bir sadakatsizlik ile ilgili olarak suçladıysan bu ay bu konuyu tekrar gündemine alabilirsin. İlişkisi olmayan bir Yengeç burcuysan bu ay aradığın aşkı bulmakla kalmayıp, ilişkilerini çok kısa sürede evliliğe dahi götürebilirsin.

Para evini etkileyen Merkür’ün geri hareketi seni işinde ve kariyerinde belli noktalara getirecek. Eğer ödemen gereken bir kredi, senet ya da buna benzer bir borç varsa bu konularda destek alabilirsin. Eğer işinin özünde finans, borsa, muhasebe ya da mali işler varsa, bu konulardaki gelişmeleri dünya gündeminden takip etmende fayda var. Büyük yatırımlar için doğru zaman olmayabilir, ancak para biriktirmek için harika etkiler alacaksın.  Bir türlü ifade edemediğin maaş beklentini ve terfi talebini de yöneticinle bu ay görüşebilirsin. Çalışıyor ol ya da olma, bu dönemde hayatında sorumluluğunu üstlendiğin hiçbir konuda emek sarf etmekten çekinmeyeceksin. Ve elbette çabalarının sana geri dönüşü de olacak.

Temmuz ayının gündemi: Sürprizler hayatına renk katacak.

Aşk tılsımın: Kalbinin sesini dinliyorsun.

Seks: Yönetmek isteyeceksin.

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sosyal ilişkilerin güçleniyor

(23 Temmuz - 23 Ağustos)

Güneş’in burcuna yaklaşmaya başladığı bu döngüde su burcunda bir tutulma gerçekleşecek. Dönüşümü temsil eden evde etkili olan tutulma, bilinçaltını harekete geçirmeye hazırlanıyor. Geçmiş ile bugün arasında gidip gelebilir, birçok meseleden arınabilirsin. Yeni başlangıçlar yapmaya hazır olduğun bu ayda, gücüne güç katacak etkileşimler içinde olacaksın. Yakın çevrenle ve arkadaşlarınla ilgili yeni bir döneme giriyorsun. Uzun zamandır görüşmediğin kişilerle plansız, programsız bir şekilde yeniden görüşebilirsin. Bu durum sosyal hayatına yeni bir ivme kazandırırken; kendini oldukça hareketli hissedeceksin.

Uzun süredir ilişkisi olan ve 1984-1989 doğumlu bir Aslan burcuysan artık bu ilişkiyi evliliğe taşımak isteyebilirsin. Evli olan ya da ilişkisi olan bir Aslan burcuysan yazın en güzel günleri bu tarihten itibaren başlıyor. Birlikteliğiniz iki taraf içinde bir mutluluk kaynağına dönüşürken, karşılıklı olarak birbirinize çok özel jestlerde bulunabilirsiniz. Bu dönemde sevgilin için masraf yapmaktan kaçınmazken, ona gerçekten çok değerli hediyeler alabilirsin. Bu mutluluğu maddiyatla yakalayacaksın anlamına gelmiyor. Aslında birlikte yaptığınız her şey; el ele tutuşup yürümek, birlikte film seyretmek bile sana mutluluk verecek. Bu yaz aşkın tadını çıkaran sen olacaksın.

Bekâr Aslan burcu, yukarıda söylediklerim sana çok mu uzak geliyor? Bu ay aşkla arana mesafe koymaktan sen de vazgeçiyorsun desem? Bugünlerde hayatında sana eşlik eden birisine ihtiyaç duyabilirsin. Bu durum ilk adımda aklına “yeni bir arkadaş” fikrini getirebilir. Ama benim bahsettiğim arkadaşlıktan da öte duygusal paylaşımlar içerisinde bulunabileceğin biri…13 Temmuz’dan sonra uzun soluklu bir ilişkinin temellerini atabilirsin. Yani bugünlerde gözüne kestirdiğin kişiyi “aman yaz aşkı gelip geçer” deyip hiç geçme.

Su burcunda etkili olan Güneş tutulması, aile içindeki bazı maddi konuların düzenleneceğine işaret ediyor. Eğer uzun zamandır bir mülkün var ve satılmıyorsa, bu konudaki gelişmeler seni ve aileni sevindirebilir. Anne ailesinden kalan bir dairenin ya da arsanın değerlendirilmesi söz konusu olabilir. Maddi sorumluluğunu aldığın kişiler varsa bu konuda farklı çözümler geliştirmek isteyebilirsin. Eğer ek iş yapmayı planlayan bir Aslan burcuysan ayın ortasından sonra mutlaka bir ikinci kişiyle iş yürütmeni tavsiye ederim. Bu dönemde tek başına olmaktan ziyade ek birisiyle iş yürütmek sana beklediğinden daha fazla kazanç sağlayabilir. Çünkü bu ay üstlendiğin her işi mutlaka bir sonuca bağlıyorsun. Yeni başlangıçlarla dolu temmuz ayında iş bitirici tarafın daha çok ön plana çıkıyor. Evet, bu ay iş hayatın ve maddi konularda yeni başlangıçlar da bol bol gündeminde olacak.

Temmuz ayının gündemi: Gücüne güç katacaksın.

Aşk tılsımın: Anın tadını çıkaracaksın.

Seks: Cesaretten besleneceksin.

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Duygularını yansıtmakta zorlanıyorsun

(24 Ağustos - 23 Eylül)

Haziran ayını sürekli karşı karşıya geldiğin insanların çıkardıkları sorunlarla ilgilenmek zorunda kalmıştın. Önünü görmeye ihtiyaç duyduğun günleri geride bırakırken temposu yüksek bir aya da giriş yapıyorsun. Gündeminin hiç durulmayacağı bu ay kendini anlamsız tartışmalar içinde bulunabilir, seni anlamayacak insanlara kendini ifade etmek zorunda kalabilirsin. Kendinden emin halin aslında herkese çok güzel bir cevap olacak ancak bu ruh halini sakin bir şekilde etrafına yansıtmanda fayda var.

Çoğu zaman mantığını ön plana almayı tercih ederek seçimlerini yaptın. Hem özel hayatını hem de iş hayatını bu şekilde yönlendirmeyi tercih ettin. Ancak bu ay gökyüzünün tutulmaların etkisi altında olması senin de biraz aklının karışmasına neden olacak. Bu ay, duygularını tam anlamıyla yansıtamayabilirsin.

Evli bir Başak burcuysan bu süreçte eşinden daha çok ilgi bekleyeceksin. Ancak duygusal tatminsizlik bu dönem ne yapılırsa yapılsın mutlu olmana yardımcı olmayabilir. Bu yüzden insanların iyiliklerini bile görmezden gelebilirsin. Evli çiftleri düşündüren Güneş tutulması, “Hayattan ortak beklentimiz ne?” gibi soruları sık sık akıllara getirecek. Bekâr ve yalnız olmayı tercih eden bir Başak burcuysan, bu bölümü dikkatli okumalısın; sürpriz teklifler, flörtöz havan, evlilikle ilgili kararların, büyük adımlar atacağını gösteriyor. Eğer 1984-1998 yılları arasında doğmuş ve uzun süreli ilişkisini yeni sonlandırmış bir Başak burcuysan bu ay birden fazla kişinin dikkatlerinin senin üzerinde olduğunu fark edebilirsin.

2018 yılının tutulmalarına teslim olan temmuz ayı kariyer anlamında sana yardımcı olurken, ufak tefek sorunlarla da uğraşmana sebep olacak. Ancak kariyerin ile ilgili planlarını da hayata geçirmen için desteğini esirgemeyecek. Güneş tutulmasının para evinde olumlu etkileri olacak. Eğer tüm bu psikolojik karmaşanın dışında kalabilirsen, ek gelir kapıları bulabilir, yeni iş teklifleri alabilirsin. Aile yatırımları ya da birikimleri için de ideal bir dönem. Yapacağın işten dolayı kariyer adına çok tatmin olacaksın. Kendi işini kurmak isteyen bir Başak burcuysan yenilikçi fikirlerine hız kesmeden devam etmelisin. Özellikle 27 Temmuz’a kadar sağlam araştırmalar yaparak hem kendini hem de projeni hazırlayabilirsin. Ek gelir elde etmek adına ikinci bir iş yapmayı düşünen Başak burcuysan temmuz ayını bu anlamda çok iyi değerlendirebilirsin.

Forma girme planlarını sürekli erteleyen, yaz gelip geçiyor hala zayıflayamadım diye üzülen bir Başak burcuysan bu ay beslenme alışkanlıklarını düzene sokabilirsin. Dış görünüşün ile ilgili değişiklikler yapabilir, estetik operasyon geçirmek isteyebilirsin.

Temmuz ayının gündemi: Kendinden emin davranacaksın.

Aşk tılsımın: Daha çok ilgi bekleyeceksin.

Seks: Korkularından arınacaksın.

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hayatını merkeze alıyorsun

(24 Eylül - 23 Ekim)  

Yılın başından bu yana ilişkiler adına  “Asla olmaz!”  “Asla yapmam” dediğin ne varsa hayata geçirerek, kendi isteklerini, yaşam idealini ve kariyerini ön plana alacaksın. “Gelecekte iyi ve konforlu bir yaşamım olmalı…” diye hayaller kurarken, geçen ay bazı engellerle karşılaşmış olabilirsin. Bu engeller, yeniden gündeminde yer alabilir. Tüm bunlar gerçekleşirken, kırıldın, hırpalandın, unuttun ve yaşama dair birçok şeyi yeniden hatırladın. Zor zamanlar geçirirken; bu ay aile kavramının, arkadaşlarının ve sosyal statünün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha deneyimleyeceksin.

Haziran ayında aşk hayatında kontrolünü elden kaybettiğini düşündüğün ne varsa, Temmuz ayında kaybettiklerini geri kazanıyorsun! Bu zamana kadar belli etmemeyi başardığın duygularının ilişkine zarar verdiğini düşünmeye başlaman, toparlayıcı olmanın ilk adımı olacak. Duyguların konusunda uçları gördüğün günler neyse ki Temmuz itibariyle geride kalıyor. Evli bir Terazi burcuysan, gökyüzü ailene yeni bir üye katılmaya hazırlandığının müjdesini verebilir. Çocuk sahibiysen,  çocuklarına ilişkin olaylar ön planda olabilir. Eşinin seninle aynı fikirde olmamasının nedenini ailesine bağlayabilirsin. Bu süreçte mantıklı davranmak sana fayda sağlayacak. Eşine karşı mesafeli davranışlar sergileyebilirsin.

Bekâr bir Terazi burcuysan hem arkadaşlarının hem de ailenin onayından geçemeyecek bir ilişkiye başlayabilirsin. Çevresel etkenlerin seni yıldırmayacağını düşünüyorsan, böyle bir ilişkiye başlamak isteyebilirsin. Sevgilisi olan bir Terazi burcuysan, ilişkide sahiplenme meselesini biraz abartabilirsin. Sevgilini gereğinden fazla olarak kısıtlayabilirsin. Kendini yılın ilk ayında kavga ettiğiniz sebeplerden dolayı yeniden kavga ederken bulabilirsin. Ancak merak etme sadece karanlık tarafları tecrübe etmeyeceksin.

Bu döneme kadar büyük emekler vererek kazandığın unvanın, itibarın bir kat daha önemli olacak. Yenilik ve değişim için uygun günlerde değilsen mutlaka ama mutlaka var olanı korumak için çaba sarf etmelisin. Özellikle kurumsal firmada çalışan bir Terazi burcuysan kazançlarını artırmak için girdiğin projelerde istenen sonuca ulaşamayabilirsin. Aklına yatan bir iş teklifiyle son 7 yıldır emek verdiğin işinden ayrılmak isteyebilirsin. Kendi işini yapan bir Terazi burcuysan, gelecek vadeden başka bir sektörle ilgili araştırmalar yapabilirsin. Hızla değişen dünyaya ayak uydurabilmenin yolu, onu çok iyi takip etmekten ve geleceğin getirilerini çok iyi tahmin etmekten geçiyor. Bunun bilincinde olman, seni olduğundan daha cesur yapacak.

Temmuz ayının gündemi: Sevdiklerini daha çok önemseyeceksin.

Aşk tılsımın: Kaybettiklerini geri kazanacaksın.

Seks: Gösterişinle hayalinin ötesinde anlar yaşayacaksın.

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Emeklerinin karşılığını alıyorsun

(24 Ekim - 22 Kasım)

Hayatını ve geleceğini kazanmak adına girdiğin büyük uğraşların yavaş yavaş meyvelerini toplamaya başladığın günlerden geçiyorsun. Çok bekledin, sabrettin ve nihayet hedeflerine çok yakınsın! Evet, hiçbir şey burada yazdığım gibi kolay bir şekilde gerçekleşmedi senin için. Özellikle Haziran ayında hayatını, işini, sorumluluklarını paylaştığın insanlar sabrını çok zorlamıştı hatırlarsan. Öyle anlar oldu ki, “Sevinsem mi üzülsem mi, hangi duyguyu yaşayacağımı şaşırdım!” tarzında düşünceler içerisine sokmuştu seni. Temmuz ayına hayata daha yerleşik bir düzenle girerken, bu sefer aklını kurcalayan başka gelişmeler olabilir.

Bu ay sevdiğin kişinin tatlı sürprizlerine hazır ol! Çok sevineceğin bir hediyeyle hem şaşırabilir hem de çok sevinebilirsin. Sevdiğin kişinin seni şımartmasına alışkın değilsen, mutluluğunun ikiye katlanacağını belirtmek isterim. Tabii tüm bunlar yaşanırken, çevrende kıskananlar da çoğalacak. Ofisine gelen çiçekler, görünüşündeki cazibe, özgüvenli ruh halin birilerinin hiç hoşuna gitmeyecek. Haziran ayında da yine hayatındaki insana yönelik güven problemi yaşamış olabilirsin. Ama merak etme bu ay her şey açıklığa kavuşuyor ve sende rahat bir nefes alıyorsun.

İlişkisini yeni sonlandırmış bir Akrep burcuysan, bu dönemde çevrendeki insanların aracılığıyla ve zorlamasıyla yeni insanlarla tanışabilirsin. Her ne kadar tek başına olmayı tercih etsen de, arkadaş çevren tarafından yeni bir ilişkinin içine sürüklenebilirsin. Evli bir Akrep burcuysan gökyüzü, aileye yeni bir üye katma zamanının geldiği sinyalini iyice güçlendirebilir. Belki senin de biyolojik saatin gelmiştir, ne dersin? Bununla birlikte bu ay, kendini çocuk için duygusal olarak da hazır hissedebilirsin. Hatta ve hatta daha fazla beklemem için bir neden yok ki? bile diyebilirsin kendine.

Temmuz ayında yaşanacak Güneş tutulması hayatında önemli ölçüde etkili olacak. Yatırım yaptığın alanlarda, kazanımlar sağlayacaksın. Maddi anlamda kendini güvende hissetmen, egonu da besleyecek, kendini daha güçlü hissedeceksin. Beklediğin, borç verdiğin bir para varsa temmuz ayında geri alabilirsin. Tatil planlarını bu ay planlayan bir Akrep burcuysan, maddi rahatlamayla birlikte para harcama isteğin artabilir ama sen yine de dikkat et, derim. Bütçeni aşmasan da sonradan düşündüğünde harcamaların sana fazla gelebilir. Eğer senin için çok yeni bir işi, ek iş olarak yapmayı planlıyorsan önümüzdeki ayı tercih etmen daha sağlıklı olabilir! Sektör değiştirmeyi düşünen bir Akrep burcuysan, temmuz ayında hayal ettiğin fırsatı yakalayabilirsin.

Temmuz ayının gündemi: Kazançların artıyor.

Aşk tılsımın: Şımartılmak isteyeceksin.

Seks: Hayal gücünle farklılık katacaksın.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Fikir ayrılıkları yaşıyorsun

(23 Kasım - 21 Aralık)

Hareketli ve yoğun bir temmuz ayı seni bekliyor, hazır mısın? 13 Temmuz’da su burcunda yaşanacak Güneş tutulması; çalışma hayatında sert etkileri barındırıyor. İnsan ilişkilerin normalde çok iyi olmasına rağmen, özellikle belli kişilerle anlaşmazlıklar yaşayabilirsin. Gerek toplumsal gerekse özel konularla ilgili yaşayacağın fikir ayrılıklarında sınırlarını net bir şekilde göstermen gerekebilir. Sana karşı gelen kişilerden mantıklı açıklamalar bekleyeceksin haklı olarak... Temmuz ayında senin için iş değil, insanlar zor olacak.

Uzun zamandır aşkta şansının pek yaver gitmediğini mi düşünüyordun? Belki de böyle hissetmenin nedeni aceleci davranmandı. Şimdi artık gönül meselelerini biraz akışına bırakmanın zamanı.  Seni anlamadığını düşündüğün bir flörtün varsa, özellikle de onu en azından bir süre kendi haline bırakmanda fayda var. Zaman sana gerçek aşkı gösterecektir, yeter ki umutsuzluğa kapılma. İlişkisini yeni sonlandırmış bir Yay burcuysan, bu dönemde eski sevgilin seninle tekrardan iletişim kurmaya çalışabilir.

Uzun zamandır yalnız olan bir Yay burcuysan, hiç tarzın olmayan bir kişiyle ilişkiye başlayabilirsin. Çevrenizdeki insanlar, o kişiyi tercih etmene çok şaşıracaklar. Hatta sırf bu sebeple eleştirilere maruz kalabilirsin. Evliliği ya da uzun soluklu ilişkisi devam eden bir Yay burcuysan,  bu ay ilişkine daha fazla dikkat etmen gerektiğini vurguluyor gökyüzü. Bu dönemde karşı tarafın eksiklerine karşı daha toleranssız davranabilir, onu başkalarıyla kıyaslayabilirsin. Kendini karşı tarafın artı ve eksiklerini ciddi anlamda hesaplarken bulabilirsin. Haziran ayında bir şekilde aranıza giren meseleler tekrardan gündeme gelebilir.

Temmuz ayının son günlerinde mirasla ilgili konular gündeme gelebilir. Ortak mülklerde anlaşmazlık yaşadığın aile bireyleriyle yeni bir yola girebilirsin. Kariyerinde geçen aylarda ektiğin tohumların bu ay karşılığını alacaksın. Prim ya da zam gibi hoş sürprizlerle karşılaşabilirsin. Maddi gelirinin artmasıyla birlikte yeni bir araba alabilir ya da var olan arabanın modelini değiştirebilirsin.

Kendi işini yapan bir Yay burcuysan, değişen piyasa taleplerine karşılık vermekte hiç zorlanmayacaksın. Pazarlama stratejilerini değiştirip, kendi ürünlerini veya hizmetlerini ön plana çıkaracaksın. Yaptığın iş ideallerine aykırıysa bu dönemde çalıştığın yerde karşılaştığın bazı olaylar bu durumu iyice göz önüne çıkarabilir. Bu dönemde sen de iş yerinde bir şekilde idare ettiğin eksiklikleri artık talere edemeyebilirsin. Özellikle haksızlığa uğradığını ya da sürekli başkaları için çok fazla fedakârlık yaptığını düşünüyorsan, bu konuda harekete geçebilirsin. İş yerinden ayrılma kararı da Kasım ayına kadar gündeminde olabilir.

Temmuz ayının gündemi: Sınırlarını gözler önüne sereceksin.

Aşk tılsımın: Eksikliklere takılı kalacaksın.

Seks: Kontrolcü olmak yerine akışına bırakacaksın.

OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Beklentilerini en aza indirgiyorsun

(22 Aralık - 20 Ocak)

Mutlu olacak mıyım? Bu soruyu kendi kendine sormakta haksız değilsin. Çünkü seni çok sevdiğin ve güvendiğin insanlarla sınayan bir ayı geride bıraktın. Haziran ayını aşkla kapattın ama bir yandan da hiçbir şeyin hayal ettiğin gibi gitmediğine dair düşünceleri kafandan da atamadın. Değişime ciddi anlamda tanıklık ettik geçtiğimiz günlerde. Beklenti içerisinde olduğun insanlardan tam olarak beklediğini alamaman da biraz bundan kaynaklanıyor. Ve şimdi sular duruluyor. Temmuz tam anlamıyla yüreğine su serpecek, keyifli günlerine geri döndüğün bir ay olacak. 

Yaz döneminin hareketliliğine eşlik eden temmuz ayı, ilişki evinde etkisine devam ediyor.  Hem sosyal oluyorsun hem de ilişkilerine dair net kararlar alıyorsun. Bu dönem ikilemde kalmak senin tercihin olmayacak. Karşı cinsle kuracağın iletişim biçimini aynı şekilde hemcinslerine de yansıtacaksın. Ne kadar kararlı olduğunu bugünlerde herkes deneyimliyor. Sancılı geçen ilişkilerin rengini sen belirleyeceksin.

Cesur kararlar aldıran Güneş tutulması, evli bir Oğlak burcuysan, adeta senin için yol haritası oluyor. Bu süreçte ailenin ilişkine dair tepkilerini ciddiye almayacaksın. Ayrılık kararı olabileceği gibi devam etmek için de elinden geleni yapabilirsin. Bu ilişkiye değer mi, yılların birikimini nasıl atlatabilirim, türünden sorulara netlik kazandıran sen olacaksın. İlişkisi olan bir Oğlak burcuysan, yüzleşmelerin bol olacağı bu günlerde evlilik kararın için karşı tarafı sınayacaksın. Yıllardır hayalini kurduğun, evlilik yolunda ilerlediğin bu kişiyle bir geleceğinin olamayacağına da karar verebilirsin.

Yılın ilk ayında bir sonuca bağlanmamış iş ve maddi konular yeniden gündeme gelebilir. Çalışma hayatı devam eden bir Yengeç burcuysan rutin giden iş hayatın bu dönemde sürpriz gelişmelerle biraz çalkalanabilir. Çalıştığın yerde önemli konumda olan biri işten ayrılabilir ve bu durum senin pozisyonunu da etkileyebilir. Sürpriz bir şekilde terfi alabilirsin. Bireysel atılım yapmayı planlayan bir Oğlak burcuysan, nihai adımı bu süreçte atabilirsin. Her ne kadar iş hayatında ve maddi anlamda birlikte hareket etmek adına şartları olgunlaştıran bir aydan geçsen de aslında bireysel anlamda da gökyüzünün sana ciddi anlamda bir desteği söz konusu. Bu yüzden bu süreçte kadar kafandaki atılımları, geçmişten bu yana planlarını hayata geçirmeye başlamanda fayda var.

Temmuz ayının gündemi: İkilemde kalmayacaksın.

Aşk tılsımın: Tepkileri dikkate almıyorsun.

Seks: Rutinden uzaklaşmak isteyeceksin.

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yeni başlangıçlara hazırlıklı ol!

(21 Ocak - 18 Şubat)

Zamanın hızla aktığını en çok da yanındaymış gibi gözüküp, zor gününde yanında olmayan insanlar sana hissettirmiş olmalı Haziran’da. Merak etme, sadece başarıya yakın olduğunda yanına yaklaşan insanlar olmayacak hayatında. Gökyüzü, sağlam atılımlar ve güvenilir insanlar olacağını vurguluyor. Fakat şunu da belirtmeliyim; yılın senin adına en hızlı aylarından biri olacak Temmuz. Durup düşünmek için hiç vaktin olmadığını fark etmen çok geç olmayacaktır. Yeni başlangıçlar, taze fırsatlar seni sürekli hareket halinde tutacak. Yeni başlangıçlara yüzünü çevirirken, seni geri plana attığını düşündüğün alışkanlıklarından uzaklaşacaksın.

Bu ay aşk hayatın adına en özel süreci başlıyor, hazır mısın? Bu dönemde girdiğin her ortamda dikkatleri üstüne çekeceğine hiç şüphe yok. Güzelliğine ışık vururken, kendine ve imajına daha çok yatırım yapabilirsin. Bekâr bir Kova burcuysan, taliplerinden oluşan uzun bir kuyruk görürsen hiç şaşırma! Evet, kısmetin açılıyor… Fakat bu sefer öyle acele karar almaya pek niyetin yok. İlişkisi olan bir Kova burcuysan, mutlaka baş başa bir tatil planlamanı tavsiye ederim. Eğer bu tarihte kalbinin aşk sinyalleri almadığından şikayet edecek olursan da sana şu kadarını söyleyebilirim; Temmuz aşk hayatın adına çok özel bir ay olacak. Acele etme… Sürpriz bir evlilik teklifine de hazır olun…

İlişkisi kopma noktasında olan bir Kova burcuysan, bu dönemde etrafınla daha çok ilgilenmeye başlayabilirsin. İşler arapsaçına dönmeden, sevgilinle nasıl bir yol izleyeceğine dair konuşmayı artık erteleme derim… Evli bir Kova burcuysan, aşkın en güzel halini yaşayacağın günler başlıyor. İlişkine eğlence, duygusal bağlılık hâkim olurken birlikte el ele yürümenin uzun bir aradan sonra ne kadar değerli olduğunu fark edebilirsin. Eşine karşı duygularınız yoğunlaşıyor.

Çalışan bir Kova burcuysan,  mevki sahibi olacak güç ve statü edineceksin. Yakın çevrende sağduyulu insanların derin sıkıntılarına ortaklık edebilirsin. Ancak tüm bunlar yakaladığın başarıya gölge düşürmeyecek. Temmuz ayında entelektüel ortamlarda bulunacak, sanata ve sosyal yaşama çok önem vereceksin. Ticaretle uğraşan bir Kova burcuysan, temmuz ayında itibarını sadece sen yöneteceksin. Eğer ortaklı bir iş yapıyorsan, yola yalnız ya da başka ortaklarla devam etme kararı alabilirsin. Savunma gücünün de yüksek olduğu bu ay, karşılaştığın zorluk ve sorunları normalde olduğundan daha kolay bir şekilde çözüme kavuşturacaksın.

Temmuz ayının gündemi: Alışkanlıklarından uzaklaşacaksın.

Aşk tılsımın: Daha duygusal olacaksın.

Seks: Sıra dışı ve gizemli davranacaksın.

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Tecrübelerinin yolunda yürüyorsun

(19 Şubat - 20 Mart) 

Hayatta planlamanın gücüne inanan biri olarak, gerçekten zor bir ayı geride bıraktın. Önünden birçok seçenek vardı ve öyle anlar oldu ki her birinin sonu çıkmazdı sanki… Beklentilerin, ideallerin, beklenmedik olaylar… “Haziran ayında yaşadıklarımı yazsam roman olur” diyorsan, her birinin baş aktörü bu üçlüydü. Her son yeni bir başlangıcı da temsil ettiği gibi Haziran’ı ardında bırakarak aslında kendine adına yeni bir döngünün başlangıcını yaptın. Şimdi tecrübelerini yaptıklarına, ilişkilerine yansıtma zamanı.

Değişimi yılın başından beri amaç edinen bir Balık burcu olarak, ilişkilere bakış açın da evrim geçiriyor. Ancak bu günlerde geleneksel yapını tetikleyen Merkür Retro’su ve Güneş tutulması olacak. Su ve ateşin bir arada etkili olduğunu bu dönemde var olan ilişkinde baskıcı tarafını örtbas edemeyeceksin. Eski sevgilisini unutamadın mı? Gökyüzü, temmuz ayında anılarını temize çekmeye hazırlanıyor. Adı üstünde eski sevgili. Onu “eski” yapan nedenleri daha mantıklı bulurken, onunla ilgili fikirlerin de değişmeye başlıyor.

Bekâr bir Balık burcuysan, karşına güzel fırsatlar gelecek. Aile çevrenden gelen tavsiyelere sıcak bakacaksın. Özgüveninin yüksek olduğu 2018’de, caziben ve sır dolu yapınla bu ay karşı tarafın ilgisini çekeceksin. “Yaz aylarında aşk bambaşka” diyecek olmana sen bile şaşıracaksın. Bu dönemde kendini bile şaşırtacak kararlar alabilirsin. “Hiç tipim değil” dedin insanlarla tanışabilir ve önyargılarını kırabilirsin. Sevgilisi olan bir Balık burcuysan, karşı tarafı geçmişteki haliyle ve diğer insanlarla daha çok kıyaslayabilirsin. Bu dönemde sevdiğin insanın sana yönelik rutin tavırlarına bile tepki verebilir, “sen çok değiştin” tarzında yorumlarda bulunabilirsin. Bu zamana kadar toleranslı davrandığın konularda artık daha tahammülsüz yaklaşımlarda bulunabilirsin.

İş hayatının uzun zamandır en parlak dönemini yaşarken, rekabetlere karşı açık olman gereken bir dönem. Senin için önemli iş teklifleri var. Ancak benzer işe başvuran çevrendeki birkaç kişinin varlığından haberdar olabilirsin. Fikirlerini ve bu tarz gelişmeleri saklamakta itina edeceksin. Parasal konularda bu ay daha dikkatli ve mantıklı davranman gerekebilir. Özellikle ayın ikinci haftasından itibaren ailen için tasarladığın yazlık ev projesini daha detaylı planlaman gerekebilir. Şartlarını zorlamadan gireceğin her yatırım senin için olumlu olacaktır.

Açık havada yapılan sporun bu dönem sana daha çok faydası olacak. Havuz ve deniz suyundan geçebilecek cilt hastalıklarına ayrıca dikkat etmen gerekebilir. Cildin bu dönem Güneş ışınlarından fazlasıyla yararlanmak istiyor ama güneşlenme saatlerine dikkat etmen şartıyla…

Temmuz ayının gündemi: Rekabet güç kaynağın olacak.

Aşk tılsımın: Önyargıların kırılacak.

Seks: Zekân coşkularını artıracak. 

www.twitburc.com.tr 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , VOGUEASTRO , ZEYNEP TURAN