01 Temmuz 2017

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Temmuz 2017

YAZI: ZEYNEP TURAN

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Temmuz ayında aşk hayatına renk geliyor!

(21 Mart - 20 Nisan) 

Seni çok hareketli bir temmuz ayı bekliyor. Yazın en güzel hatıralarını biriktirmeye başlayacaksın. Aşk hayatındaki belirsizlikler yerini somut gelişmelere bırakırken, geleceğini ilgilendiren önemli gelişmeler de meydana gelebilir. Bu ay kararlı ve tuttuğunu koparan tavrın ön plana çıkacak. Aynı zamanda bazı noktalarda toleranssız davranışların ve cesur konuşmaların ilişkilerine damga vurabilir. Eğer evli bir Koç burcuysan ve çocuk sahibi olmak istiyorsan, bu ay gökyüzünün desteği arkanda olacak.

Güzel, duygularını yükseltecek olan Yeniay, 24 Temmuz’da ateş burcunda gerçekleşirken kendine güvenin de artırıyor. İçindeki güzel duygular doruğa çıkarken, bir yandan da yaşadığın olaylar yüzünden, tereddütler yaşayabilirsin. İçinde birikenleri kontrol altına almak adına meditasyon yapmayı, uzun yürüyüşler yapmayı düşünebilir, hatta farklı eğitim programları araştırabilirsin. Yeniay’ın yapıcı etkisini görmezden gelme! Özellikle sorun yaşadığın aile bireyleriyle bugünlerde aranı düzeltmen mümkün. Çünkü bu dönem senden akıl almak isteyebilirler.

Özellikle 2009 yılından beri yaşadığın tutulmaların etkisi hala devam ederken, hayatında yaptığın değişiklikler, tamamen dönüşüme uğramaya başlayacak, hazır ol! Eğer hayatında değiştirmek istediğin konular varsa ideal bir başlangıç noktasındasın.  

Eğer ilişkisi olan bir Koç burcuysan; ilişkindeki güven içini ısıtabilir ve ilişkine başka bir boyut kazandırabilirsin. Eğer evli bir Koç burcuysan; geleceğe dair planları daha rahat yaparken, eşinin kendi ailesini eleştirdiğine şahit olabilirsin. Sevgi dolu konuşmalar, baş başa çıkılan yemekler ve tatiller söz konusu olabilir. Bununla birlikte olumlu gelişmeler aşkınızı tazelendirecek diyor gökyüzü. Çocuk planlayan fakat erteleyen bir Koç burcuysan, planda olmayan bir sürprizle karşı karşıya kalabilirsin. Kalbi boş bir Koç burcuysan; etrafındaki her şey sana fazlasıyla çekici görünecektir. Albenisi yüksek temmuz ayı başını döndürülebilir.

Temmuz ayının gündemi: Aşka evet diyeceksin.

Aşk tılsımın: Güzel duygularını derinden hissedeceksin.

Seks: Hesapsız saatlerin içinde kaybolacaksın.

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sabrın sonu bu kez aşk!

(21 Nisan - 20 Mayıs) 

6 Temmuz’da Merkür ilişkilerini zorlama konusunda kararlı görünüyor. Benim aşkta ne aradığım, ne istediğim belli desen de bu durum karşı taraf için anlaşılır olmayabilir. Örneğin basit bir hafta sonu programı bile yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir. Bu aranızdaki tutkudan kaynaklanıyor, bunu sen de biliyorsun. Sevgilin ya da eşinle iletişiminde kibirli konuşmalar yapabilir ya da duyabilirsin. Bu nedenle dediğim dedik tavrından uzaklaşıp, ılımlı davranmanda fayda var. Çünkü sevgisinden emin olduğun kişiyi yok yere üzmüş olabilirsin. Gökyüzündeki sert açılar uzun soluklu aşkları ve evlilikleri sınama konusunda kararlı, önemli olan bu sınavdan nasıl çıkacağın… Kıymetini bilen kişiden hak ettiğin davranışları göremesen dahi bu ayki sabrın, geleceğinin güzelliklere açılmasına vesile olabilir.

Aşkta cesursun! 20 Temmuz’da gökyüzü aşk hayatında cesur hamleler yapmanı sağlayacak. Bir ilişkin varsa anlaşamadığınız konularda egolar devreye girebilir ve aslında hiç büyütülmeyecek konular, yoktan yere gündemini meşgul edebilir. Bu denli yanlış anlaşılmalar ancak filmlerde olur diyebilirsin. Ancak sudan sebepler, küçük ayrıntılar canını sıkmaya yetiyor da artıyor bile… Kendine zaman tanımalı, olayları sadece kalbinin değil, aklının süzgecinden de geçirmelisin diyor gök kubbe.

Yeniay’ın da etkisiyle sevdiğin kişiyle arandaki buzlar eriyebilir. Evet, inatçılığından bir şey kaybetmiyorsun ama bir süre sonra sevginin gücüne teslim olabilirsin.  Ancak iş hayatında canını sıkan insanların itirafları, bu sefer keyfini yerine getirecek. Fakat dikkat, ağzından sert sözler de çıkabilir bu döngüde.

Çalışma hayatında yeniklere açık olduğun bir sürece girmişken, kendinde daha önce fark etmediğin bazı yeteneklerini keşfedebilirsin. Girişimlerde bulunmak ve atılımcı davranmak seni iş hayatında bir adım öteye taşıyacaktır. Özellikle de bilişim ve teknoloji ananında çalışan bir Boğa burcuysan, yükselmeye ve hayalini kurduğun yerlerden teklif almaya hazır ol!

Temmuz ayının gündemi: Kararlı olduğun konular, düşünceni zorlayacak.

Aşk tılsımın: Emeklerinin karşılığını alacaksın.

Seks: İçindeki tutkuyu sen bile durduramayacaksın!

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Temmuz ayının popüleri sensin!

(21 Mayıs - 20 Haziran)

Yeni teklifler, farklı projeler ay boyunca gündeminden eksik olmayacak diyor gökyüzü. Bu dönemde iletişim halinde olduğun insanların arasından etkileneceğin biriyle tanışabilirsin. Fakat bu ay herhangi bir beraberliğe başlarsan kısa süreli olabilir. Mars’ın Güneş burcunla etkileşimi sabırsız ve toleranssız tarafını da ön plana çıkaracak. Temmuz ayında fikir ayrılığına düştüğün insanlarla tartışmalarının büyük kavgalara dönüşmemesi için dikkatli olmalısın.  Trafikte ya da günlük hayatında bir şeylere yetişmek adına tahammülünün düşük olacağını da hatırlatmak isterim. Özellikle araba kullanırken ya da kesici bir aletle meşgul olurken daha dikkatli olmanda fayda var, ufak kazalar söz konusu olabilir.

Gelelim aşka… Sürpriz bir kişiyle aşk yaşayabilirsin! Seni çok aktif bir temmuz ayı bekliyor. Dolunay zamanlarında Ay, ışığını güçlü bir şekilde yansıtır… Bu büyülü an, farkındalığımızı arttırır. İşte o anlarda bilinçaltımız kendini daha net bir şekilde gösterir. İçimizde gizli saklı kalmış konular, su yüzüne çıkar. Belki de bu yüzden Dolunay zamanlarında insan daha çok döker içindekileri... 9 Temmuz’da gerçekleşecek Dolunay, içindekileri dökmen konusunda tetikleyici olacak. Evli ya da ilişkisi olan bir İkizler burcuysan, uzun süredir konuşmayı ertelediğin konuları masaya yatırmak isteyebilirsin.

Daha önce duygularını, hislerini yeteri kadar anlattığını düşünen bir İkizler burcuysan, artık somut taleplerde bulunmaya hazırsın! Birlikte olduğun kişiye karşı şikâyetlerini ve beklentilerini somut olaylar üzerinden dile getireceksin diyor gök kubbe. Onun ister hoşuna gitsin, ister gitmesin… Zamanı ertelemeye niyetin olmadığını herkese göstereceksin! Aynı şekilde adı konmamış bir ilişkin varsa ne isteğini açıkça dile getireceksin. Başkalarını düşünüp, onların ruh hallerine göre hareket etmektense kendin için doğrusu neyse onu konuşmaktan yanasın ki bu konuda hiç haksız sayılmazsın. Hep fedakârlık yaparak, kendinden vererek yaşadığın hayat senin olur mu?

Temmuz ayının gündemi: Hem iş hem aşk dolu dolu bir ay geçireceksin.

Aşk tılsımın: Taleplerin konusunda netsin.

Seks: Endişelerini birlikte olduğun kişiden gizleyemeyeceksin.

 

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sessizliğin son bulacak!

(21 Haziran - 22 Temmuz)

Gökyüzü, temmuz ayının başı itibariyle aşk hayatında sessizliğini bozacağını vurguluyor. Birlikteliğinle ilgili şüphelerin, içine sinmeyen bir takım sorular varsa, keskin yüzleşmeler yaşayabilirsin. Tahammülünün zorlandığı günlerden geçerken, sana yapılan haksızlıklara karşı sessiz kalmıyorsun. Herkes içinde ne varsa döksün ve kurtulalım diyebileceğin bir döngüdesin. Üçüncü kişilerin yorumları ise bu noktada senin için önemsiz olabilir. Başkalarının söylediklerini kendi fikriymiş gibi önüne koyan eşine ya da sevgiline tavrını net bir şekilde koyacağını belirtiyor gök kubbe. İlişkinin iki kişilik olduğunu ona anlatma çabanın ve sabrının sonuna gelmiş olabilirsin bu süreçte.

Üstü örtülen konular açılacak! İlişkinde üstü örtülen, tabiri caizse halının altına atılan ne varsa bir bir döküleceğini vurguluyor gök kubbe. Birlikte olduğun kişinin senden gizlediği, söylemediği konular varsa bu ay öğrenebilirsin. Ötelenmiş meseleler ön plana çıkarken, eşine ya da sevgiline sergileyeceğin tavır da bir hayli önem taşıyacak.

Sevdiğin kişiyle öncelikleriniz birbirini tutmayabilir. Sorunlar karşısında kaygılı tavrın, karşındaki kişiyi de çıkmaza sürükleyebilir bu konuda seni uyarmak isterim.

Yeniay, harekete geç diyor! 23 Temmuz’da gerçekleşecek Yeniay’da Kendini hiç hissetmediğin kadar kararlı ve cesaretli hissedebilirsin… Bu da cesaret gerektiren tüm konularda sana destek olacaktır. Örneğin; uzun zamandır birileriyle konuşmak istediğin konular mı var? Hemen ara. İşinle ilgili problemlerin mi var, problemin olan kişinin karşısına geç ve açık açık konuş! Kendini net ifade eden insanlar her zaman bir adım öne çıkarlar. Belki seni anlamayabilirler, ama sen elinden geleni yapmış olmanın duyarlılığıyla kendini yeterince özgüvenli ve mutlu hissedeceksin.

Temmuz ayının gündemi: İçine attığın ne varsa bir bir anlatacaksın.

Aşk tılsımın: Aşkı kendi gerçekliğinde yaşamak isteyeceksin.

Seks: Duyguların, aklının önüne geçmeyecek.

 

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

İz bırakan olacaksın!

(23 Temmuz - 23 Ağustos)

Temmuz ayında adeta her eyleminde bir iz bırakacaksın diyor gök kubbe! Radikal kararlarınla yeni bir döneme girdiğini herkese gösterebilirsin. Savunma gücünün de yüksek olduğu bu ay, karşılaştığın zorluk ve sorunları normalde olduğundan daha kolay bir şekilde çözüme kavuşturacaksın. Sabırsız tavırların ise ilişkilerini etkileyebilir. Aşk ve cinsel hayatının da bir hayli hareketlendiği bu ay, sana çekici gelen insan sayısında artış yaşanabilir. Uzun soluklu bir ilişki istiyorsan, bu ay karşılaştığın insanları çok fazla ciddiye almamanı öneririm.

6 Temmuz’da iletişim gezegeni Merkür burcunda hareket etmeye başlayacak. Bu döngüde sevdiklerinle önemli konularda inatlaşmalar yaşayabilirsin. Sözlerini ince eleyip sık dokuman gereken bir aydasın ama ne yazık ki gökyüzü pek buna müsaade etmeyecek gibi görünüyor. Soruyu duymadan “hayır” cevabını verebilirsin. Savunmaya yönelik davranışların, sevdiklerinle tartışmana sebep olabilir.

Her şeye rağmen, sevmeye meyilli kalbini kimse durduramayacak. Yüreğindeki aşkı doludizgin yaşamana engel olamayacak. Her zamankinden daha cesur kararlar alabilir, yaptıklarınla herkesi şaşırtabilirsin. Baskın tavırlarınla karar alacağın günlerde tepkilere maruz kalsan da bildiğin yoldan şaşmayacaksın. Sözlerin bittiği eylemin başladığı yerdesin… Aşırı alıngan kişilerle bu ay aran bozulabilir çünkü sözlerin oldukça keskin ve net olacak diyor gök kubbe.

Eğer evli ya da ilişkisi olan bir Aslan burcuysan, temmuz ayında birlikteliğiniz üstünde tehlike çanları çalabilir. Bazı gerçekler, tutkularını ateşleyebilir de, söndürebilir de… Yalnız bir Aslan burcuysan, bir ilişkiye başlama kararı alabilirsin. Konuştuğun, görüştüğün bir kişi varsa, yazışmalarınız, buluşmalarınız bu ay artabilir. Birini sevmek için heyecan duyman şart. Heyecan duymuyorsan, “o” kişi aradığın aşk değildir bunu sen de çok iyi biliyorsun. Ancak egonun okşanması da hoşuna gitmiyor değil. Yine de vaktini, kalbini vereceğin kişiye ayırman da fayda olduğunu vurguluyor gökyüzü. Kaldı ki onun karşına çıkması an meselesi!

23 Temmuz’da burcunda gerçekleşecek Yeniay döngüsünde entelektüel girişimlerin yükseleceğini, zekânın ve pratikliğin ön plana çıkacağını söyleyebilirim. Sanat, bilim, felsefe gibi konularla ilgili bir mesleğin varsa daha çok ön plana çıkabilirsin.

Temmuz ayının gündemi: Zaman adeta senin için akacak!

Aşk tılsımın: Boş laflara karnın tok.

Seks: Arzularını dolu dizgin yaşayacaksın.

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

İçindeki sevdayı keşfedeceksin…

(24 Ağustos - 23 Eylül)

5 Temmuz’da Venüs’ün gökyüzündeki hareketi ikili ilişkilerinde duygusal tavırlar sergilemene neden olacak. Birlikte olduğun kişiye her zamankinden daha yapıcı tavırlar sergileyebilirsin. Sevdiğin kişiyle arandaki sorulara başka bir gözle bakmayı tercih edebilirsin. Sana eskisi gibi büyük gelmeyen dertlerin, çözülebilir olduğuna ikna olabilirsin.

Kimseye yok mecalin… Uzun süredir git gelleri olan bir ilişki içindeysen, artık içinde en güzel duyguların kırıldığını hissetmiş olabilirsin. Yine giderdim, yine onunla olurdum çünkü sevdim desen de ruhunda senden öte bir engelin varlığını görebilirsin. İşte bu tam olarak da bu kırılma noktasına ihtiyacın olduğunu vurguluyor gök kubbe. İlerlemek ve bu hayatı yaşamak için ihtiyacın olan tek şey bu kırılma noktası! Hiç üzülmeden, hiç yara almadan sevda, sevda olmuyor bunu sen de biliyorsun. Yeni bir hayat yaşamak için yeni bir sayfa açmanın gerekliliği seni zorlayabilir ama sonrasında daha anlamlı ve güzel günler yaşama ihtimalini düşünebilirsin. Kendine ve kalbine zaman tanı yeter ki… Yaşamının kararları senin elinde, kimsenin kalbine de aklına da müdahale etmesine izin vermeyeceksin.

Kararlı tavrın sayesinde kazanacaksın! 22 Temmuz’da Güneş’in gökyüzündeki hareketi, ikili ilişkilerinde daha cesur davranmana neden olabilir. Ayın son haftasında anlayışlı, yapıcı tavrından ise eser kalmayabilir. Birlikte olduğun kişinin hataları gözünde büyüyebileceği gibi tahammülünün giderek azaldığını da düşünebilirsin. Benim de bir hayatım var, sıra bana ne zaman gelecek diye hayıflanabilirsin. Ama bu serzenişi bu kez tüm muhataplarına göstermeye niyetlisin. Gökyüzü, alacağın tepkilerin savunmaya yönelik olacağını işaret ediyor. Ne kadar kararlı olursan, o kadar kazanacaksın.    

23 Temmuz’da yaşanacak Yeniay’da entelektüel girişimlerinin yükseleceğini, zekânın ve pratikliğin ön plana çıkacağını söyleyebilirim. Sanatla ilgili ya da göz önünde bir iş yapan Başak burcuysan, başarın çevren tarafından kıskanılabilir.

Temmuz ayının gündemi: Kararlı tavrından ödün vermeyeceksin.

Aşk tılsımın: Gizli kalmış duygularını keşfedebilirsin.

Seks: Kurallarını yıkıyorsun…

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sosyalleşeceksin!

(24 Eylül - 23 Ekim)  

Bu ay toplantı, davet, kutlama gibi farklı organizasyonlar düzenleyebilir, arkadaş çevreni etrafında toplayabilirsin. Senin için temmuz ayı yoğun ve hareketli bir ay olacak. Fakat bu yoğunluk, çoğunlukla etrafındaki insanlara yardım etmekten ve onlara karşı artan sorumluluk duygundan da kaynaklanabilir. Sevdiğin insanların yanında olma ihtiyacı hissedebilirsin. Onlara her ne kadar gönlünden geçenleri söylesen de aldığın tepkiler hoşuna gitmeyebilir. Sen yine de fikirlerinin bir kısmını kendine sakla ki sonra sen suçlu olma.

Tek rehberin kalbin! Yönetici gezegenin, mantığa ve zekâya oldukça önem veren Merkür olduğu için genellikle karar alma noktasında en son sözü kalbin söylüyor olabilir. Ancak bu ay durumlar değişebilir diyor gök kubbe. Kalbin tek rehberin olacak! Bu döngü kararsızlık yaşayacağın ve duygularınla mantığın arasında kalacağın bir süreç belki de… Ama sonuç ne olursa olsun, bir sonuca varmanın seni rahatlatacağını işaret ediyor gökyüzü. Aslında her zaman yaptığının aksine, kendine alternatif çözüm önerileri getiriyor olacaksın. Bu da seni çok yönlü hareket etmeye ve hiç kimsenin tahmin etmeyeceği kararlar almaya itecek. Her zamankinden daha pratik olmaya eğilimlisin, bu halinle de herkesi şaşırtacaksın. Belki de kararlı duruşunla gönlündeki kişiyi üzeceksin ama kendine vermeyeceğin hesabın kalmayacak.

Bu ay 9 Temmuz’da gerçekleşecek Dolunay, hayatını düzene sokma isteğini arttıracak. Eğer henüz adı konmamış bir birlikteliğin varsa, ilişkinin geleceğe evrilme konusunda kararlı adımlar atabilirsin. Sevdiğin kişinin evlilik konusuna sıcak bakmadığını görürsen, sözlerin her zamankinden daha keskin olabilir. Nezaketinden, inceliğinden hiçbir zaman ödün vermeyen sen bile söylediklerine, yaptıklarına şaşırabilirsin. Bu kez tepkini sessiz kalarak, kendi dünyana çekilerek değil, birebir gösterme niyetinde olabilirsin. Peki, bunların karşılığı ne mi olacak? Çok açık söylüyorum, belki kalbin buna razı değil ama aklın bir yerlerde beni duyacak biliyorum. Zamanını boşa harcayıp harcamadığını anlayacaksın. Eğer sevgilin sevgisine sahip çıkacak kadar cesur ve gözü karaysa, birlikteliğinizi verdiğiniz sözlerle taçlandıracaksınız. Eğer öyle değilse de kalbin yanlış durakta beklemeyecek artık…

Temmuz ayı itibariyle belki de aylardır aklında duran projeleri hayata geçirebileceksin diyor gökyüzü. Özellikle teknoloji altyapılı konularda çalışma gibi bir fikrin varsa veya çalışıyorsan yeni atılımlarda bulunabilirsin.

Temmuz ayının gündemi: Zamanın hızına yetişmekte zorlanabilirsin.

Aşk tılsımın: Kalbin artık sadece hak edene açık…

Seks: Kararlı tavrın, cinsel hayatına da yansıyacak.

 

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Aşk senin peşinden koşacak!

(24 Ekim - 22 Kasım)

Eğer yalnız ya da kalbi kırık bir Akrep burcuysan, içindeki endişelere son verme zamanı! Zaten bugüne kadar yaptıkların, onca emeğin hep içindeki kaygılar yüzünden görünmez olmadı mı? İnsan her zaman ne kadar verirse, o kadar alamıyor. Bu ay, aşkın ayağına geleceği bir ay olacak; biraz sabır! Elbet zıtlaşmalar, küçük çaplı çatışmalar ve ufak tefek krizler yaşayabilirsin ama kendini kontrol etmeyi öğrenmen gerek artık… Sabır her zaman huzuru getirir unutma…

6 Temmuz’da Merkür’ün hareketi aşkta cesur hamleler yapmanı sağlayabilir. Uzun süreli bir ilişki içindeysen, kalbinin ona karşı eskisi gibi atmadığını fark edebilirsin. Bu fark ediş, kalbinin derinlerinde bildiğin ama dokunmadığın yalnızlığı hissettirebilir sana. Yıllardır, kendini içten içe yalnız hissettiğin bir ilişkinin içinde olduğunu bir anda, hem de gönlünü yakan anlamlı bir anda anlayabilirsin. İki kişilik bir yalnızlığı ne kadar sürdürebilir insan? Yalnızsan, yalnızsındır ama böyle her gün neredeyse sevgi beklemek mutsuzluk değil mi? Gökyüzü, sana cesaret veriyor, neden bekleyesin… Kalbini önce sen dinle sonra da herkes duysun.

Eğer evli bir Akrep burcuysan; eşinle ilk tanıştığın zamanlardaki tutku ve heyecanı yeniden yakalayabilirsin… O halde ne duruyorsun harekete geç ve hemen bir tatil planla! İçindeki tutkuyu, heyecanı yeniden hissedeceğin için bunun tadını çıkarmalısın. Duygularına karşılık bulamazsan, birlikte olduğun kişiyle sert tartışmalar yaşayabilirsin. Eğer kalbi boş bir Akrep burcuysan; gideceğin konser ya da etkinliklerde, ya da tek başına çıkacağın bir tatilde seninle ilgilenenlere yakından bakmaya ne dersin? İletişimin gücüne inanıp, sana ilgi gösteren kişilerle sohbet etmek düşündüğünden daha iyi sonuçlar verebilir.

Ön planda olmak, fark edilmek ve takdir edilmek temmuz ayı boyunca senin için çok önemli olacak. Kariyer hayatında önemli ve kalıcı adımlar atacağını işaret ediyor gök kubbe.

Temmuz ayının gündemi: Cesur kararlar alacaksın!

Aşk tılsımın: Gerçekleri görüyorsun…

Seks: İddialı hamlelerle partnerinin başını döndüreceksin.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Beklediğin sonuçları alacaksın!

(23 Kasım - 21 Aralık)

Uzun zamandır beklediğin sonuçları almaya başladığın, özel hayatının hareketlendiği ve zaman zaman kaybetme korkusu yaşadığın bir temmuz ayı seni bekliyor. Çünkü bu ay birçok konuda tecrübe edineceğin, hayatındaki, iş yaşamındaki insanların gerçek niyetlerini göreceğin, cesaret edemediğin tüm konuları gündemine taşıyacağın, kendini sorgulayacağın, zaman zaman geçmişe döneceğin ve aşk dolu bir ay seni bekliyor. 5 Temmuz’ da karşıt burcuna geçecek olan aşk gezegeni Venüs’ ün etkileri altına girmeye başlayacaksın. Yanlış anlaşılmalara, kendi ifade edememeye son! Kendisini iyi hissedecek olan Venüs sana da kendini çok daha iyi hissedecek. Satürn’ ün öğretici ruh halinden uzaklaşmak bir nebze de olsa sana iyi gelecek. Güzel olan her şeye kavuşmana çok az kaldı.

Uzak durduğun birileri mi var? Çok kızdığın ama kızgınlığını dile bile getiremediğin birileri? Hep aklında dönüp duran parlak olduğuna inandığın ama bir türlü paylaşmadığın bir fikrin mi var? Ya da uzun zamandır bakıp iç geçirdiğin ama içinden ‘yok yahu, bakmaz o bana’ dediğin biri… Hiç durma, harekete geç!

Satürn döngüsünün en sert süreci hayatında ciddi kopuşlar yaşanmasına sebep olmuş olabilir. Temmuz ayında ise bu anlamda dengeler değişiyor. Haziran ayında verdiğin bazı kararların ya da yaşanan bazı olayların aslında hayatın adına gerekli olduğunu düşünebilirsin.

Aşk hayatındaki belirsizliklerden bir türlü kurtulamamış Yay burçlarının ilişkilerinde somut gelişmeler meydana gelebilir. İlişkiniz hareketlenirken, aranızdaki duygular yoğunlaşabilir ve artık karşı tarafla resmen bir çift olarak hareket edebilirsiniz. Bir Yay burcu olarak, duygularını belli etmek senin için o kadar kolay değil. Haziran ayında da yine hayatındaki insana yönelik güven problemi yaşamış olabilirsin. Ama merak etme bu ay her şey açığa kavuşuyor ve sen de rahat bir nefes alıyorsun. Tek başına olmayı tercih edenler, arkadaş çevreleri tarafından yeni bir ilişkinin içine sürüklenebilir. Birinin sana istemediğin bir şeyi yaptırması hiç kolay değildir.

Eğer beraberliği olan bir Yay burcuysan; ilişkindeki tüm duyguların tavan yapmasına hazırlıklı ol! Aranızdaki aşkın, uyumun, iletişimin mükemmel yükselişi, ilişkini tam da beklediğin noktalara taşıyacak.

Temmuz ayının gündemi: Sorun değil, çözüm odaklısın.

Aşk tılsımın: Duygularını bu ay çok yoğun yaşayacaksın.

Seks: Belirsizlikler heyecan yaratacak!

OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Dolunay burcunda gerçekleşiyor!

(22 Aralık - 20 Ocak)

Etrafındaki kişilerin ihtiyaçlarına karşı çok duyarlı olacağın bir döneme girdiğini haber veriyor gök kubbe. ‘Kim ne hissediyor?’ ‘Acaba beni yanlış mı anladı’ diye sürekli kendini sorgulayabilirsin. Bu yüzden kendini çok dinlememeye ve olayların üstünde çok durmamaya özen göstermelisin.  Zaten insanlar sana ihtiyaçları olduğunda bunu dile getirirler, çünkü sen bu güveni ve bu samimiyeti hayatındakilere aşılamış birisin. Kararsızlıklar, problemli kararlar, sabit fikirler... Eğer herhangi bir konuda karar vermen gerekiyorsa, örneğin; iş anlaşması, evlilik, ortaklık, alım-satım bu dönemde karar vermekten kaçınmanı öneririm. Çünkü mevsim sabitlenirken fikirleri işaret ediyor. Öte yandan iyi giden iş ortaklıkları bu açıyla birlikte daha da perçinlenebilir.

Bu döngüde hassas olabilir, duygulardan beslenebilir ve değişken mizacını hayatının her alanına yansıtabilirsin. Hatta birçok durumda duygularını saklayamayacağın için, ruh halin yüzüne yansıyabilir. Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim; bugünlerde sezgilerin oldukça güçlenecek. Bu nedenle, olaylara objektif yaklaşmakta zorlanabilirsin. Herhangi bir konuda bakış açını değerlendirirken, daha dikkatli düşünmen gerekebilir.

Gökyüzünün etkileri zaman zaman sinirlenmene yol açabilir! Düşünmeden konuşabilir, bir anlık öfkeyle pişman olabileceğin kararlar alabilirsin. Özellikle birebir konuşmalarında daha iyi bir dinleyici olmanda fayda var bu döngüde, çünkü hem duygusallığın hem de gerginliğin üst üste gelip kafanı dağıtabilir. Sessizlik seni biraz sıkacak olsa, bulunduğun yerden uzaklaşmak fikri seni rahatlatacaktır.

9 Temmuz’ da burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, sana ben daha önce bunları yaşamıştım dedirtecek olayları yaşatabilir. Bu ay duyguların her zaman olduğundan çok daha açıkta, daha derin ve daha yüksek olacak.

Temmuz ayının gündemi: Duyarlı davranışlarınla etrafındaki insanlara yardım edeceksin.

Aşk tılsımın: Biraz sessizliğe ihtiyacın olacak.

Seks: Dinlenebileceğin bir sevgide var olacaksın.

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Duyguların derin…

(21 Ocak - 18 Şubat)

9 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay hislerin üzerinde etkili olurken, insan hakkında yanılmadığını bir kez daha göreceksin. Sebebi belli olmayan endişeler ve kuruntular yaşayabilirsin. Kendine olan güvenini bu döngüde asla kaybetmemelisin. Bu nedenle; duygularını açıkça ifade etmekten ya da gerçek duygularını ortaya çıkarmaktan çekinme! Kendine özen göstermeyen ve birçok şeyi görmezden gelen bir tutum içerisine girmen söz konusu olabilir. Sürekli kendinle ilgili kuruntuların seni ele geçirmesine ve zamanının kalitesini düşürmesine izin verme diyor gökyüzü. Bırak kim ne düşünürse düşünsün. Sen kabiliyetlerine ve kim olduğuna odaklan.  Esas olan ve değerli olan sensin… Geri kalanı laf-ı güzaf!

6 Temmuz’da iletişim gezegeni Merkür ateş grubu bir burca geçiş yaparken, duyguların konusunda da sana keskinlik katacak. 9 Temmuz’ da gerçekleşecek Dolunay her ne kadar işleri karıştırmaya gelse de 23 Temmuz’ da ki Yeniay içinin rahatlamasına yardımcı olacak. Bu kadar heyecanın üzerine bir de Yeniay’ın iyileştirici etkisi eklenince hayatında belki de uzun zamandır bulamadığın huzuru yanı başında bulabilirsin. Ve emin ol insanlık olarak bu ara ihtiyacımız olan yegâne şey ‘huzur’… Yaşama dair umudunu kaybettiğin konuları tekrar gözden geçirip, çoğu şeye yeniden başlayabilirsin.

Eğer beraberliği olan bir Kova burcuysan, birlikte olduğun kişiyle daha çok yakınlaşabilirsin ve bu yakınlaşma tutku ve haz dolu olduğu için ayaklarını yerden kesebilir. Eğer evli bir Kova burcuysan; eşini ne kadar uzun zamandır ihmal ettiğini fark edip, onu en sevdiği yere götürebilirsin. Eğer kalbi boş bir Kova burcuysan; etrafına iyice bakmalısın, çünkü bu kadar hızlı kan akışı bünyene ağır gelebilir. Belki de uzun zamandır senden hoşlanan ve hayran olan birileri vardır yakın çevrende!

Senin için sakin, özenli, dingin ve huzurlu, toparlayıcı bir Yeniay etkisiyle aklında olan tüm fikirlerini hayata geçirmek isteyebilirsin. Ama unutmamalısın ki hepsi aynı zamanda olmayacaktır. Bu sebeple kariyer ve iş hayatına ait planlarını bir düzene koymalı ve hiçbir şey için acele etmemelisin.

Temmuz ayının gündemi: Duygusal yanın baskın olacak.

Aşk tılsımın: Tutkunun derinliğini hissedeceksin.

Seks: Değişen duyguların cinsel hayatını da yerinden oynatacak!

 

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Belirsizlikler son bulacak!

(19 Şubat - 20 Mart) 

Temmuz ayına kadar belirsizlikle geldin, her şeyin son bulacağı ay ise bu ay olacak ancak sen bunu ayın sonunda fark edebilirsin. Kalbindeki kişiden vazgeçmek üzeresin, hep mi böyle olur diyerek isyan da ediyorsun ancak işin aslı öyle olmadığını da biliyorsun. Şimdi kısacık geçtiğimiz ayları düşün ve kimlerden neler için vazgeçtiğini tekrar hatırla! Eğer hatırlamak istemiyorsan 26 Temmuz’ da yine değişken bir burca geçecek olan Merkür sana hatırlatmak için elinden geleni yapacak. Sosyal anlamda da aktifleşeceğin bu ay erkek bir Balık burcuysan; kadınlarla iletişiminin kuvvetleneceği, kadın bir Balık burcuysan ise; hemcinslerine karşı kendini daha net ifade edebileceğin bir dönem! İletişimin bu kadar yoğunken, davetlerde, organizasyonlarda aranılan isim olmamak için hiçbir nedenin yok, bu konularda sergilediğin tutumla bütün sempatiyi üzerine toplayacaksın! Bu ay değişkenliğin getirmiş olduğu sarhoşlukla gereğinden fazla harcama yapabilir, tarzında ufak da olsa değişimler gerçekleştirebilirsin.

5 Temmuz’da değişken bir burca geçiş yapacak olan aşk gezegeni Venüs unuttuğun hisleri tekrar hatırlaman konusunda sana yardımcı olacak. Uzun zamandır kendini sorguluyor olabilirsin. Aslında çoğu yerde hatan olmadığını bilsen de karşına çıkan insanlar hakkında yanılmış olmayı da kabul edemiyorsun. 9 Temmuz’ da toprak grubu bir burçta meydana gelecek olan Dolunay zorlayıcı etkisini tüm dünyaya hissettirirken, sana da aldığın kararları tekrar tekrar düşündürecek. Toprak grubundaki Dolunay; arkadaşlar, gruplar, grup çalışmaları, organizasyonlar içinde ortak hedefler gibi konularda etkili olacak. Arkadaşlarınla farklı ve eğlenceli aktivitelere katılacağın, sıra dışı organizasyonlara öncülük edebileceğin günler kapıda! Tabii onların gereksiz kaprislerini görmezden gelirsen… Evet, Dolunay zamanı gökyüzü biraz gergin ve herkesin bilmişlik tasladığı bir süreç…

Merkür 26 Temmuz’da değişken bir burçta konumlanacak. Bu süre zarfı içinde iş hayatında değişkenlik söz konusu olurken işler biraz da karışacak. İş dünyasının sert tavrını bu ay oldukça sık görebilirsin. Özellikle kurumsal bir firmada çalışan Balık burcuysan senin için biraz daha zor olacak. Çünkü gökyüzü sansasyonel haberlerle medyaya düşecek birçok firma olacağını vurguluyor.

Temmuz ayının gündemi: Aklın da kalbinde daha net olacak.

Aşk tılsımın: İkna edilmek istiyorsun.

Seks: Eğlence ve heyecanı bir arada yaşayacaksın.

 www.twitburc.com.tr

 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , VOGUEASTRO , ZEYNEP TURAN , BURÇ YORUMLARI