30 Ocak 2017

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Şubat 2017

YAZI: ZEYNEP TURAN

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Tüm dengeler değişiyor

(21 Mart - 20 Nisan)

Şubat ayının ilk günlerinden itibaren telefon trafiğine yetişmekte zorlanabilirsin. Yakın çevrendeki insanların samimiyetini sorgulayacaksın diyor gök kubbe. Hayatının en önemli kararlarını alacağın bir yıldan geçiyorsun. O yüzden senin için bir şey ifade etmeyen kişiler için çok fazla yorulma derim. Şubat ayında gökyüzünde tutulmalar yaşanırken, yeni duygulara yelken açabilirsin.

Duygularını keskin bir şekilde çevrendeki insanlara yansıtacağın bir aya hazır mısın?  İçine sinmeyen duyguları ve belirsizlikleri ocak ayında yaşadın. Hatta belki de yeni bir yıla girdiğini fark edemeyecek kadar sıradan bir aydı senin için. Gökyüzü de seni destekler nitelikte hareket ediyor. 2017 yılına girdiğini şubat ayında çok net bir şekilde hissedeceksin.

3 Şubat’ ta Venüs burcuna geçiyor ve aşk hayatına ihtiyacın olan desteği alacaksın. Bir süredir senin dışında gelişen olaylardan dolayı zora girdiğini düşündüğün birlikteliğin yavaş yavaş çözülmeye başlayacak. Eğer ilişkisi olan bir Koç burcuysan, birlikte olduğun kişinin iş hayatından dolayı ilişkinize yansıyan sorunları etkisi azaltmaya başlayacak. Anlam veremediğin davranış ve söylemler artık aklında bir mantığa oturabilir. Her ne kadar bu durumdan rahatsız olsan da empati yeteneğin sayesinde birlikte olduğun kişiyi anlaman zor olmayacak. Bu yıl şubat ayının bir özelliği de yaşanan her şeye hız katması. Eğer ilişkisi olmayan bir Koç burcuysan, Venüs’ ün desteği seninle. Bir süredir hoşlandığın ya da sana ilgisi olduğunu düşündüğün kişiyle aynı ortama girebilir, hislerinizin karşılıklı olduğunu anlayabilirsiniz.

Gök kubbe, aşk hayatının düzene gireceğini işaret ediyor. Özellikle şubat ayının hızı birtakım gerçekleri gözler önüne sererken, duygularını sorgulamana neden olacak. Eskiye nazaran mükemmeliyetçi tavrın bu ay azalırken, çevrendeki insanlardan değiştiğine dair yorumlar alabilirsin. Eğer bir süredir cinsel hayatının eskisi gibi olmadığını düşünüyorsan, 10 Şubat’ta durum tersine dönecek. Bir anda farklı duygular hissedecek, hatta kalbinin hızla çarpmasını sağlayacak birtakım olaylar da yaşayacaksın.

1970 – 1984 yılları arasında doğan bir Koç burcuysan, hayatınla ilgili son 12 yıldır almadığın kararları alarak kendine yatırımlar yapmak isteyebilirsin. Özellikle işi olmayan bir Koç burcuysan, bu ay kendi işini kurmanın temellerini atacaksın.

Şubat ayının gündemi: Duygularını doruklarda yaşayacaksın.

Aşk tılsımın: Kalbinin derinliklerine inanacaksın.

Seks: Geçmişte yaşadığın hisleri yeniden yakalayacaksın.

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Gerçeğin hakkını bu ay sen vereceksin

(21 Nisan - 20 Mayıs)

Son bir yıldır işin ve çevrenle ilgili dağınıklığı çözecek ve herkese sınırlarını öğreteceksin. Şubat ayında, sabit burçta gerçekleşecek tutulma ve Yeniay sana, aşk hayatındaki tüm sorunları geride bırakabilecek cesur bir bakış acısı verecek. Eskiden dert ettiğin konuların, yoluna engel olduğunu düşüneceksin. Sevdiğin kişiye duygularını yükseltmek istiyorsan, bu ayı iyi değerlendirmelisin.

Evliliğin, birlikteliğin, sosyal hayatın, arkadaşların her şey değişimden geçecek ve sen tüm bu olanları Şubat ayının sonunda fark edeceksin. Neden mi? Çünkü son derece karmaşık ama özünde düzenleyici olan bir ay yaşayacaksın. Ayın sonunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması hayatınla ilgili önemli kararları tekrar gündeme getirirken, yaşamına dair çoğu detayın sil baştan yazılmasına sebep olacak. Bu ay senin için temizlik ayı olacak. Evli ya da ilişkisi olan bir Boğa burcuysan, ilişkinle ilgili keskin konuşmalar yapmaktan asla çekinmeyeceksin. Şubat ayının ilk günlerinde aşk gezegeni Venüs’ ün hareketi içinin içine sığmayacağı duyguları yaşatsa da mantığını devre dışı bırakmaktan yana olmayacaksın. Eğer ilişkisi olmayan bir Boğa burcuysan, aşk seni bu ay bulacak, peki sen kalbinin kapılarını ona açacak mısın?

Kalp kırıklıklarını 2017 yılında da yanında taşımaya niyetlisin sevgili Boğa. Ancak hayat sana ummadığın anda bir ders vermeye de hazırlanıyor. Aşk gezegeni Venüs’ ün etkileri aklını karıştırırken, iş yerinde bir arkadaşına karşı ilgi duymaya başlayabilir hatta onu etkilemek için harekete dahi geçmek isteyebilirsin. Yanlış bir seçim, aşk hayatında seni bir adım daha geriye atacaktır. Deneyimlerinden her ne kadar ders almış olsan da bazen insan aynı hatayı iki kere yapmak ister. Aynı hatayı tekrar yapabileceğin bir döngüdesin. Bu sebeple iki kere düşünmen ve net kararlar alman gerekebilir.

2017 yılına finansal anlamda zorlanarak girmiş olabilirsin. Ancak bu durumun geçici olduğunu söyleyebilirim. Birtakım şanssızlıkların üst üste gelmesi seni yıldırmasın. İstediğini almaya daha çok yaklaşacağın bir aydasın. 

Şubat ayının gündemi: Yaşamını düzenleyeceksin.

Aşk tılsımın: Aklın, kalbine dur diyecek!

Seks: Sevdiğin kişiyle duygularını pekiştirecek deneyimler yaşayacaksın.

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Seven her zaman haklıdır

(21 Mayıs - 21 Haziran)

Şubat ayında gökyüzü, çevrendeki herkese yüksek duygular verecek. Sense sakin tavrınla dikkatleri üzerine çekeceksin. Eğer evli bir İkizler burcuysan, sabrının mükâfatını bu ay alabileceğini vurguluyor gökyüzü. Uzun zamandır planladığın bir seyahate çıkmadan bir gün önce aksiliklerle karşılaşabilirsin. Bu nedenle de son dakikaya kadar çıkacağın yolculuğa motive olamayabilirsin. Şubat ayının aurasına güven, düşündüğünden daha güzel geçecek.

Zamanla yarışmanın ne demek olduğunu bu ay daha iyi anlayacaksın diyor gök kubbe. Şubat ayında Jüpiter geri hareketine başlıyor. Aşkına ve arzularına karşılık ararken, gerçekler ile yüzleşebilirsin. Eski aşkının sana geri dönmesi için elinden geleni yapacaksın. Sosyal hayatının beklemediğin anda hareketlenmesi, bir süredir aklında olan olumsuz duyguları dağıtırken, bu olumlu havan işyerindeki arkadaşlarına da yansıyacak. Şubat ayının başında aşk gezegeni Venüs’ ün hareketi kalp atışlarını da değiştirebilir. Çevrendeki herkesin yüksek duygulara kapılacağı bu ay, sen kalbine söz geçirmeyi başarabileceksin.

Bu ay meydana gelecek olan Ay Tutulması ve Güneş Tutulmasında yer yerinden oynarken, tabi ki sen de sabit kalmayacaksın. Bugünlerde kafana koyduğun ne varsa adım attığında sanki sorunları çözmek isteyen sen değilmişsin gibi omuzlarına daha çok yük bindiğini hissedebilirsin. Ancak unutma bu yalnızca bir his, sabırla bekle ve sonucu gör. İyi niyetinin kötüye kullanılmayacak kadar değerli olduğunu etrafındaki herkese göstereceksin. Eğer ilişkisi olan bir İkizler burcuysan, sevgilinle konuşmak istediğin ne varsa ortaya dökmeye kararlısın. Aslında amacın bir şeyleri yoluna koymak ancak kaçak dövüşen sevgilinin bunu tam olarak isteyip istemediğinden de emin olmak isteyeceksin.

Şubat ayının son günlerinden itibaren finansal anlamda düzenlemeler yapmak isteyebilirsin. Geçmiş aylarda düzenleyemediğin ödemelerinin bu ay üst üste geldiğinin farkındasın. Bu durumu çözmek için sana yakın olan bir aile ferdinden ya da kardeş gibi gördüğün bir arkadaşından destek alabilirsin. Eğer medya sektöründen kendine yer edinmek isteyen bir İkizler burcuysan, bu ay içinde sürpriz tanışmalar söz konusu olabilir.

Şubat ayının gündemi: Sadece sevgini hak eden kişinin yanında olacaksın!

Aşk tılsımın: Mazi, kalbini sana yeniden sorgulatacak.

Seks: Kafandaki sorular, odaklanmana engel olabilir.

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sınavların bitiyor

(22 Haziran - 22 Temmuz)

Son yıllarda hayatının en zor duygularını yaşamış olabilirsin. Şubat ayındaki Güneş tutulması su burcunda gerçekleşecek ve beklediğin bazı ödemeleri alabileceğini işaret ediyor. Kalbini kıran ve duygularını ateşe veren kişiyle bu ay tüm kozlarını paylaşacaksın. Unutma, o da senin kadar duygusal ve kaygılı…

Geçtiğimiz ayın sakinliğini taşımayacak olan bu ay, hızıyla baş döndürücü bir etki yaratacak. Etrafında gelişen olaylara şahit oldukça sen de değişimden nasibini alacaksın. Artık rahatlama ve yönünü bulma zamanı geldi. Tüm planlarını hayata geçirmek isteyeceğin bu ay, önüne güzel fırsatlar çıkaracak. Geçmişte yaşayıp pişmanlığını devam ettirdiğin bir olayla ilgili rahatlama yaşayabilir, içini rahatlatabilirsin. Böylece geçmiş olayları da artık kapatacaksın. Duygularının ön planda olacağı bu ay, kırgınlıklarını bir kenara bırakabilir, adeta yeni bir sayfa açtığını etrafında bulunan insanlara ilan edebilirsin.

Aşk gezegeni Venüs’ ün de şubat ayının başındaki hareketi senin adına çok şey vadediyor olacak. Aşk hayatına dair önemli kararlar alacağın bu ay gönlünü bir miktar da olsa rahatlatacaksın. İkilemde kaldığın durumlar, kalp kırıklıkları, haklılıklar… Bu ayı her şeyi halletmiş olarak bitirecek, kendi değişimine sen bile inanamayacaksın. Tüm bunların gerçekleşmesi için senin de kendine inanman gerekli. İsteyerek çıktığın her yol seni yine istediğin yere götürecek. Yapman gereken tek şey ise şüphe edeceğin kararlar almamak. Bu ay sana iyi gelecek çok fazla olayla karşılaşabilirsin. Eğer ilişkisi yeni bitmiş bir Yengeç burcuysan, sana eski anılarını hatırlatacak günler yaşayabilirsin. Özellikle eski erkek arkadaşının seni barışmak için ikna etme çabaları bir taraftan renkli günler yaşamana neden olacak.

Bu ay, yeni anlaşmalar, imzalar, işler, projeler her ne kadar yoğun olsa da detaylarıyla inceleyip, önüne çıkan her fırsatı değerlendirmemelisin diyor gök kubbe. Bu süreçte işin ehli insanlardan akıl alabilir, deneyimlerinden faydalanmayı tercih edebilirsin. Eğer kendi işini kurmak isteyen bir Yengeç burcuysan, kurmak istediğin iş ile ilgili detaylı bir pazar araştırması yapmalı ve güvenilir fizibilitelere ulaşmalısın.

Şubat ayının gündemi: Seni zorlayan ne varsa bir sonuca bağlanacak.

Aşk tılsımın: Soru işaretlerini çözeceksin!

Seks: Güvenini kazanan kişi geceni de kazanacak.

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yılın en görkemli Ay tutulması burcunda gerçekleşecek

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Çok sevdiğin arkadaş gruplarında rahat davranışlar sergileyen bazı kişiler yüzünden, çok önem verdiğin insanlarla karşı karıya kalabileceğini vurguluyor gök kubbe. Eğer bekâr bir Aslan burcuysan, yılın en tutku kokan ayında kendini kontrol etmekte zorlanabilirsin. Partnerinden bu ay maillerini ve telefonunu biraz uzak tutmalısın.

26 Şubat tarihinde yaşanacak olan Güneş Tutulmasının etkilerini genel olarak her anlamda gözlemeyebilirsin. 11 Şubat tarihinde burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması hayatının seyrini de değiştirecek. 11 - 26 Şubat tarihleri arasında yaşayacağın olayları iyi yönetebilirsen, geleceğe yönelik büyük adımlar atmış olacaksın.

Şubat ayında aşk hayatın bir hayli ön planda olacak. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığın, yolunda gitmeyen birlikteliklerinin izlerini şubat ayıyla beraber hayatından silip atacaksın. Aşk, hiç beklemediğin bir anda çıkmayacak karşına. Sen ne kadar hiç aklımda yoktu, nereden geldi yerleşti bu aşk kalbime desen de ruhun uzun zamandır bu aşka hazırlanıyor aslında.

Eğer ilişkisi olan bir Aslan burcuysan, birlikteliğini ciddiyete taşıyacak adımlar atabilirsin. Özellikle sorumluluğu çok fazla olan birisiyle berabersen ve yüküne ortak oluyorsan, bu ay içinde üzerinde hissettiğin baskının azaldığını hissedebilirsin. Fevri davranışlarını azalttığın takdirde ilişkine dair isteklerinin de yerine geldiğini bu ay fark edebilirsin. Eğer evli bir Aslan burcuysan, bu ay eşine ve varsa çocuklarına çok daha fazla vakit ayırmak isteyebilirsin. Bir süredir iş yoğunluğun sebebiyle eşinle aranda olan iletişimin bozulması seni bazı gerçeklerle yüzleştirmiş olabilir. Bu anlamda harekete geçmen, zedelenmiş duyguları da sana yeniden hatırlatacak ve onarman için sana bir şans verecek.

11 Şubat’ ta burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması, istisnasız aranan bir yönetici olmanı, kıymetli bir çalışan haline dönüşmeni sağlayacak. Kariyerinde şubat ayı, senin için parlak günlerin geldiğinin habercisi oluyor.

Şubat ayının gündemi: Radikal kararlar alacaksın.

Aşk tılsımın: Kalbinin yeniden attığını göreceksin!

Seks: Heyecanlı saatler seni bekliyor.

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kader bile kendini sorgulyacak

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Bu ay eline büyük fırsatların geçeceğinden hiç şüphen olmasın. 26 Şubat’ta gökyüzü toplumsal olarak büyük günlerden geçerken, göstereceğin tavır çok konuşulacak. Son 2,5 yıldır burcunda aktif olan ve sabrını sınayan tutulmaların sonuncusu gerçekleşirken, geçmiş ve yarım kalan duyguların yeniden alevlenebilir. Aşkın hala var olduğuna kalben inanacağın günlerdesin.

Şubat ayında karşıt burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması aile ve aşk hayatına dair birçok gerçeği gözler önüne serecek. Farkındalık yaşayacağın bu ay yaşayacağın olayları şans gibi görmesen de aslında büyük şans olduğunu yılın ilerleyen aylarında fark edeceksin. Çünkü insanın kendi ruhunu aynada görmesi kadar güzel bir şey olmaz. Şimdi hayallerini ve neleri değiştirmek istediğini çok iyi biliyorsun.

İlişkilerinde inandığın değerleri elde etmek adına çok büyük çaba sarf ettin. Hayata dair hep adil olmaya çalıştın. Sevdiklerini zorlayan yanların olsa da herkesin iyiliğini istediğin konusunda kimsenin şüphesi yok. Şimdiyse kendini keşfedeceğin bir aydasın! 3 Şubat’ta Venüs’ün öncü bir burçtaki hareketi, aşk adına hareketli günlerin başladığının da işareti olacak. Hayatta değerli olan hiçbir şeyin mücadelesiz kazanılmadığını en iyi bilenlerdensin kuşkusuz. Eğer bekâr bir Başak burcuysan, aceleci ve telaşlı yönünü kapatmaya hazır bir adayın var. İş toplantısı içi gittiğin bir yerde, hayatının aşkıyla tanışıp, aniden bir ilişkiye başlayabilirsin. Bu günler, senin kalbine bonkör davranacak. Beraberliği olan bir Başak burcuysan, sevdiğin kişinin cesur hamleleri karşısında, aşkınız yeniden alevlenebilir. Aşk, senin kalbinde gümbür gümbür atacak çünkü sıradan bir beraberlik lafı asla sana uymuyor.

Eğer ilişkisi olan bir Başak burcuysan, kendini ifade etmek adına çok  uğraşabilirsin. Aslında amacın tüm yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak. Ancak unutmaman gerekir ki bazen gereksiz açıklamalar yanlış anlaşılmalara da yol açabiliyor. Bu anlamda bazen olayları, hayatı akışına bırakmak en kolay çözüm yolu olabilir.

Ticaret ve yönetme açısından oldukça verimli bir ay seni bekliyor. İdare etmek, çalışanlar ile uyum ve yenilik arayışın seni farklı metot arayışlarına itebilir. Yeteneklerini bir araya getirmek için çabalaman takdir edilmeni sağlayacak. Risk almaktan korkacağın bir aydasın ancak uzun süredir beklediğin telefon görüşmelerini yapacağını işaret ediyor gök kubbe.

Şubat ayının gündemi: Değişim, kapılarını zorlayacak.

Aşk tılsımın: Ani ve yüksek duyguların peşinde koşacaksın!

Seks: Gecelerin, başını döndürecek güzellikte akacak.

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sevgi olmadan asla diyen yegane burçsun

(23 Ekim - 22 Kasım)

Bu ay gökyüzünün desteğini hayatının her bölümünde hissedeceksin. En çok da iş hayatına yansımalarını göreceksin. Çalışma alanındaki değişiklikler enerjini yükseltirken, mutlu olduğunda sevdiklerini de mutlu etmenin yolarını çok rahat bulduğunu bir kez daha göstereceksin. Şubat ayında sosyal hayatının konusu, dedikodu olabilir.

Venüs, şubat ayında adeta kışını bahara çevirecek. Yönetici gezegenin, kendi doğasına zıt bir burçta hareket ederken, mütevazılığı bir kenara bırakıp iddialı olduğun alanlarda kendini göstermekten hiç çekinmeyeceksin. Girdiğin her ortamda gözler, ne giydiğine, hangi markaları kullandığına, yeni saç kesimine takılabilir. Hatta karizmanı kıskanıp sana diş bileyen insanlarla karşılaşabilirsin.

Bu ay kendinden yaşça büyük ya da hayatında önemli tecrübeler yaşamış biri dikkatini çekebilir. Sen kendini ortaya koydukça çevren de değişmeye başlayacak. Bu ay hayatına en az senin kadar iddialı, önemli pozisyona sahip insanlar girecek. Eğer ilişkin varsa, Venüs’ün gökyüzündeki konumu, ya sizi birbirinize kenetleyecek ya da tamamen koparacak. Fırtınalı duygular ve büyük kararları ilişkilere taşıyan Venüs’ün desteği ile evlilik kararı alabilirsin. Özellikle şubat ayının ilk on beş günü ilişkin için ciddi adımlar atacaksın diyor gök kubbe. Eğer evli bir Terazi burcuysan, eşinin sana sağladığı olanaklar sayesinde maddi ya da sosyal anlamda güzel fırsatlarla karşılaşabilirsin.

Ufkunu genişletmek adına hayatına yeni tecrübeler katmak isteyebilirsin. Zekâ gezegeni araştırmacı tarafını ön plana çıkarıyor. Eğer basın - yayın alanında çalışan bir Terazi burcuysan, iletişim gezegeninin hava burcundaki yerleşimi, rakiplerinden sıyrılmanı sağlayacak işler çıkarmanı destekleyecek. Dinamikleri çok yüksek bir aydan geçiyoruz. Olmaz diye baktığın her konunun kaderi değişebilir.

Şubat ayının gündemi: Önemli kararlar alacaksın!

Aşk tılsımın: Fırtınalara hazırlıklı ol, istediklerini alma konusunda kararlı olacaksın.

Seks: Hiç olmadığı kadar büyülü…

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kendi cennetini tasarlayacaksın

(23 Kasım - 21 Aralık)

2017 yılının en iddialı tutulmaları duygularına şifacı olacak. Uzun zamandır planladığın ev değişikliğini yaparken, maddi olarak kendini güvende hissedeceksin. Eğer evli bir Akrep burcuysan, eşinin maddi koşulları bir anda yükselebilir. Yalnız bir Akrep burcuysan, ayın son günlerinde alacağın davetleri asla reddetme…

Geleceğini şekillendirecek kararların tohumlarını attığın bir aya hazır mısın? 2017 yılı şimdi başlıyor. İçinde bulunduğun belirsizlik duygusunu nihayet üzerinden atıyorsun. Duyarlı biri olarak, son zamanlarda etrafında gelişen olaylara kayıtsız kalamaman seni sürekli kendi yolundan alıkoymuş olabilir. Aşk hayatında mantıklı kararlar almak isteyeceğin bir döneme giriyorsun. Özellikle eğer hala yüreğinin dilinden anlayan birini bulamamış bir Akrep burcuysan, ısrarcı taliplerin olabilir. Fakat senin acele etmeye niyetin yok. Anın güzelliğini yaşamak isteyeceksin ama aklın da hep senin yanında olacak. Seninle ilgilenen kişileri, iyice gözlemleyeceğine işaret ediyor gökyüzü.

Çalışma ortamında bulunan biriyle duygusal anlamda yakınlaşabilirsin. Eğer ilişkisi olan bir Akrep burcuysan, geleceğine yön verdiğin bu ayda aynı durum aşk hayatın içinde söz konusu olacak. Sevdiğin kişiyle gelecek planları yapabilir, şimdiden ufak tefek girişimlerde bulunabilirsin. Eğer evli bir Akrep burcuysan, eşin bu ay ev içerisinde sana ait sorumluluklarında sana destek olmak isteyecek. Ev işlerini ortaklaşa halledebilir, evle ilgili düzenlemelerde fikir birliği yaparak hareket etmek isteyebilirsiniz.

Bu ay home ofis tarzında bir iş yerinde çalışmaya başlayabilir ya da ev içerisinde işlerini yürütmeni sağlayacak freelance bir işe başlayabilirsin. Ayrıca kendi işini kurmak adına, aile bireylerinden de maddi anlamda destek göreceğini işaret ediyor gökyüzü.

Şubat ayının gündemi: Birlikte hareket etmenin önemi artacak.

Aşk tılsımın: Kalbindeki aşk, geleceğine yön verecek.

Seks: Hareketli geceler yaşayacaksın.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yeniden başlıyorsun

(22 Aralık - 20 Ocak)

Gözlerindeki yorgun bakışlarının sebebi, sevdiklerinin yaptıklarıyla söylediklerinin birbirini tutmaması. Yaşadıkların, bir şeyleri yanlış yapıyormuş gibi hissetmene sebep olmuş olabilir.  Şubat ayının ilk günlerinden itibaren kafandakileri sessizce hayata geçireceksin. Kısa yolculuklara bir anda katılmak isteyebilirsin. İlk başta tuhaf gelse de yolculukların esnasında kafandaki kaygılardan uzaklaşacaksın. Ailende sağlık sorunlarının geride kalmasıyla, huzurlu günlerine geri dönecek, ilişkilerinde yenilenmiş gibi hissedeceksin.

Hayata dair bu zamana kadar edindiğin tecrübe ve fikirlerin her biri yeniden şekillenmeye başlıyor. Hayallerinin de ötesinde günler başlıyor. Öyle bir ay düşün ki, aşk gezegeni sınırları zorlamayı, aşkta cesur davranmayı, asla arkaya bakmamayı öğretecek. Seni öyle günler bekliyor ki, geçmişe sünger çekme zahmetine bile girmeyebilirsin. Çünkü bir önceki gün ne yaşadığın aklında kalmayacak. Ve en güzeli de bunların hiçbirisinden pişmanlık duymayacak, “İyi ki yapmışım” diyeceksin. Şubat ayında pişmanlık duygusu nedir unutacaksın…

Venüs’ün değişen konumu, aşk hayatına hareketlilik katarken, hayranlarını da arttıracak. Hiç ummadığın kişilerden mesajlar, instagram beğenileri ya da arkadaşlık istekleri alabilirsin. Seni uzaktan beğenen kişiler, bu ay sana yakın olmanın her yolunu deneyecek. Şubat ayında hırs ve tutkular birbirine karışıyor. Bu yüzden zaman zaman çevrendeki cesur âşıkların, gerçekten neyin peşinde olduğunu çözmekte zorlanabilirsin. Eğer sevgilisi olan bir Yay burcuysan, ilişkinin seyrini değiştirecek gelişmeler gündeme geliyor. Bu ay büyük olayların ayı!

Ekip çalışması içerisinde olan Yay burcuysan, çevrende sana meydan okuyan, insanları da görmeni sağlayacak gökyüzü. İş ve sosyal çevreni ilgilendiren konularda adımlarını daha dikkatli atman gerekebilir.

Şubat ayının gündemi: Zamanın hızını yetişmekte zorlanacaksın!

Aşk tılsımın: Çekiciliğinle ön planda olacaksın.

Seks: Cazibene kimse dayanamayacak.

 OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kendinle kavgan bitiyor

(22 Aralık - 20 Ocak)

21 Aralık’tan bu yana yapboza dönen duygularını dinginleştirecek konuşmalar yapacaksın. Açık yürekli tavrın, yine ilişkini toplayan taraf olmanı sağlayacak. 26 Şubat’a kadar sevgilin, duygularını sana ispat ederken, ilişkinizdeki eski deli dolu günlerinize geri döndüğünüzü hissedeceksin. Âşık olduğunda tüm dünyanı ilişkinin üzerine kuran, zodyakta tek burçsun. Bunu şubat ayında çevrendeki herkese bir kez daha göstereceksin.

Gökyüzü, geçmişi artık arkanda bırakıp geleceğe dair somut adımlar atacağın önemli bir dönemin başladığını işaret ediyor senin için. Bu ay, ailen ve sevdiğin kişi arasında kalabilirsin. Yılın ikinci ayı, ikili ilişkilerin seyrini büyük oranda değiştirmeyi hedefliyor. Çünkü aşk gezegeni, yılın ilk Ay Tutulması ile de iletişime giriyor. İlişkinde uzun yıllardır emek veren ama aynı çabayı karşı tarafta göremeyen bir Oğlak burcuysan, bu ay isyan bayrağını dalgalandırmaya başlayacaksın. Venüs, duygularını abartılı yaşamana öyle çok destek verecek ki…

Eğer kalbi boş bir Oğlak burcuysan, bu ay ailendeki insanlarla ilişkilerine odaklanabilirsin. Özellikle annenle olan ilişkilerin güçlenirken, onun ev içerisinde yüklendiği sorumluluklara ortak olmak isteyebilirsin. Ailenin birliği ve bütünlüğünün, birbirini destekliyor olması bu ay senin için önem kazanıyor. Venüs, sana cesaret aşılarken, sorun yaşayan aile bireylerine arabuluculuk yapmak isteyebilirsin.

Bolluk ve bereket gezegeni özellikle verdiği emeklerin karşılığını alamadığını düşünen Oğlak burçlarını mükâfatlandırmaya hazırlanıyor. Çalışan Oğlak burçları uzun zamandır bekledikleri terfi ya da zammı 6 Şubat’tan itibaren alabilir. Eğer yarım bıraktığın ya da uzun zamandır gitmek istediğin mesleki eğitimler, sertifika programlar varsa bu döngüyü mutlaka değerlendirmelisin. Geçmişe dönük yarım bıraktıklarını tamamlamak sana beklediğinden daha çok şey katabilir.

Şubat ayının gündemi: Aldığın kararları savunacaksın.

Aşk tılsımın: Aklın, her an kalbindeki kişide olacak.

Seks: Tutku dolu geceler yaşayacaksın.

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kara sevda yaşamaya hazır mısın?

(21 Ocak - 18 Şubat)

Yılın ilk tutulması ilişki evinde gerçekleşirken, yüreğinin gücünü hissedeceksin. Bu ay, kalbinin peşine takılabilirsin. Eğer uzun zamandır global bir markada çalışıyorsan, yükselme fırsatı yakalayabilirsin. Aynı zamanda işten ayrılanlara da şahit olacaksın. Yılın ilk Tutulması yüreğindeki sevgiden başka bir şey görmeyeceğini anlatıyor. Gök kubbe, büyük konuşmalar yapacağını ve önemli anlaşmalara da imza atacağını vurguluyor.

Her ay aşka dair eğilimleri belirleyen, kimine barış kimine ayrılık getiren Venüs, kendi doğasına epey aykırı bir burçta hareket ederken, niteliklerinden ödün verecektir. Bu da seni aşk hayatında zor biri yapabilir. Belki de aşk önceliğin değil ama bu ay, aşka dair ne varsa önceliğin olacak diyor. Eğer bekâr bir Kova burcuysan, yakın çevrendeki bir kişiyle aniden bir ilişkiye başlayabilirsin. Aşkı bu sefer yakınlarda bulacağın kesin.

Venüs, karşıt burcunda gerçekleşecek yılın ilk Ay Tutulması ile iletişime girecek. Yani bu dönemde başlayacağın ilişki sana tüm bildiklerini unutturabilir. Fırtınalı aynı zaman da uzun bir ilişki yaşayabilirsin.

Eğer ilişkisi olan ya da evli bir Kova burcuysan, sevdiğin kişinin aslında bilmediğin yönleri olduğunu fark edebilirsin. Şubat ayı biraz yüreğinle çatışacak bir ay. Gezegenlerin geri hareketleri genelde geçmişte yarım kalan konuları ve belirsizlikleri yakın markaja alır. Sen de bu dönemde hayatına yeni giren insanlardan ziyade küsüp darıldığın arkadaşlarına aranı düzeltmek için harekete geçmek isteyebilirsin. Bu dönemde özlediğin insanlara zeytin dalı uzatan kişi sen olacaksın. Ama toleransını zorlayan insanları da hiç düşünmeden hayatından çıkaracaksın. Bu dönemde ilişkilerinde olduğu gibi yaşam alanında da işlevini yitirmiş, eskiyen alanları onarmak ilgini çekebilir. Evini ya da ara sıra ziyaret ettiğin bir evi onarmak, yeniden dekore etmek isteyebilirsin.

Çalışma hayatı ön planda olan ve ekip çalışması içerisinde yer alan bir Kova burcuysan, birlikte çalıştığın insanlarla sık sık tartışmaya girebilirsin.

Şubat ayının gündemi: Büyük gelişmeler, büyük duyguları getirecek.

Aşk tılsımın: Kalbin neredeyse sen de orada olacaksın.

Seks: Hislerinin ne kadar yoğun olduğunu keşfedeceksin. 

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hiç şüphen olmasın, kazanacaksın!

(19 Şubat - 20 Mart)

Düşünceli ve sakin tavrın sayesinde, son 2,5 yıldır burcunda etkili olan tutulmaların yarattığı tüm sıkıntıları çözdün. En önemlisi de baskın karakterinden hiç ödün vermemen, bugüne kadar doğrularını korumanı sağladı. 26 Şubat’ta gök kubbe büyük bir sınavdan geçerken, Güneş tutulması hayatının her anlamda seni kalkındıracak. Şubat ayında, ilişkindeki kontrolü geri alacaksın.

Son 8 yıldır hayatında olan ve az çok nasıl şekil alacağına dair tahminlerde bulunduğun konuların seyri değişecek. Hiç tahmin etmediğin gelişmeler, seni bambaşka bir noktaya götürebilir. Bu aydan itibaren önemli bir dönemi arkanda bırakıyorsun. Aldığın kararların hepsi şimdi meyvelerini vermeye başlıyor. Hiçbir şeyi boşuna yaşamadığını anlayacaksın. 2017 yılı senin için değişimin kalesi olacak. Gelecek şimdi başlıyor!

Venüs, bu ay önceliklerini biraz değiştirecek. Eğer kalbi boş bir Balık burcuysan karşı tarafın seni pahalı jestlerle etkilemeye çalışması senin için önem kazanabilir. Maddi anlamda iyi konumda olan kişiler daha çok dikkatini çekecek. Sadece bu değil elbette… Gökyüzü, hepimizin geleceği adına önemli kararlar alıyor. Bu ay sen de sana güven veren kişiyle birliktelik düşünebilirsin. Kafanda soru işareti yaratan insanları bırak kalbine almayı, arkadaş çevrende barındırmaya dahi niyetin yok. Eğer ilişkisi olan bir Balık burcuysan, Venüs sevdiğin kişilerden beklentilerini arttırıyor. Gelecek göremediğin bir ilişki içerisindeysen, karşı tarafın niyetini sorgulamaya başlayabilirsin. Onun her hareketine bir anlam yükleyebilir, şüpheci davranabilirsin. Bu ay senin sadece sevgilinle değil, yakın çevrendeki insanlarla olan ilişkilerinde de dürüstlük önem kazanacak. Yalan söylediğini fark ettiğin an, o kişi kim olursa olsun hiç düşünmeden hayatından çıkarabilirsin.

Aş gezegeni Venüs, kendi doğasına aykırı bir burçta hareket ederken, temsil ettiği ne varsa bu alanlarda abartıya kaçılacağını işaret ediyor. Sen de bu ay lüks harcamalarında ölçüyü tutturmakta zorlanabilirsin. İlerleyen günlerde abartıya kaçtığın konuların sonuçlarıyla uğraşmak zorunda kalabilirsin. Eğer evli bir Balık burcuysan, ailenin birliği ve bütünlüğü senin için bu ay daha çok önem kazanabilir. Onlara uzun zamandır vakit ayırmakta zorlanıyorsan, onlarsız geçen her zamanı onarmak adına fırsatlar yaratabileceksin.

Şans gezegeni 6 Şubat’tan itibaren önümüzdeki 4 ay boyunca geri gidecek. Bu süreçte ilgilenmen gereken maddi sorunlar artarken, geçmişten bu yana süregelen bazı sorunlar da çözüme kavuşabilir.

Şubat ayının gündemi: Önceliklerin değişecek!

Aşk tılsımın: Kalbine giden her yol, güvenini kazanmaktan geçecek.

Seks: Huzur ve şefkat bulacaksın.

 

 

ETİKETLER: VOGUEASTRO , ASTROLOJİ , ZEYNEP TURAN , BURÇ YORUMLARI , VOGUEİNSTAGRAM