04 Ocak 2017

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Ocak 2017

YAZI: ZEYNEP TURAN

vogueastro

 

Fotoğraf: Illustration by Georges Lepape, Vogue, June 1925

OĞLAK: Şans senden yana olacak!

(21 Ocak - 19 Şubat)

Güneş, burcunda yükselirken yeni yıla girmen ardı ardına yakaladığın fırsatları değerlendirmeni sağlayacak! Ancak bu dönem seni biraz bekletmek istedi gökyüzü. Merkür’ün geri hareketi ile Yeniay’ın burcunda meydana getirdiği meteor etkisiyle daha sabırlı olacaksın. Ocak ayının İkinci yarısından sonra aklında olan her türlü planı uygulamak için muazzam hareketlilik yaşayabilirsin. İlişkilerinde de metanete ihtiyacın olabilir. Bir ileri bir geri giden akıl oyunları sana fazla gelebilir. Bazı konularda net olmayanlara, büyük laflar edeceksin.

Düşüncelerinin net olmasına çok ihtiyacın olduğu bu günlerde insanların gizemli halleri yaşananları belirsizleştirebilir. Eğer birlikteliği olan bir Oğlak burcuysan, ayın ilk haftasında eşinin ya da sevgilinin davranışlarını anlamakta zorluk çekebilirsin. Merkür’ün geri hareketi bir türlü sonuç alamadığın diyaloglara işaret ediyor. Sevdiğin insana karşı mantıklı olman karşındaki kişinin niyetini ortaya çıkartacak. Onun telefonunu yanından ayırmaması, kendisine gösterdiği özen kıskançlık duygularının artmasına neden olabilir. İnsanlar konusunda son derece temkinli olduğun ayın ilk iki haftasında acele kararlar vermek istemeyebilirsin. Keşfedilmesi zor iç dünyanın zenginliklerini anlayan biri karşına çıkabilir. Aslında duygularını saklamak konusunda oldukça beceriklisin ama bu kişide seni çeken bir şeyler bulabilirsin.

Bağlanmaktan asla çekinmeyen Oğlak burçları ise ayın 8’inden sonra ilişkilerinde romantizmi devreye sokabilirler. Yapılan iyilikleri unutman mümkün değil! Maddi ve manevi olarak destek olarak gördüğün kişi ile gelecek planları yapabilirsin. Eski eşinin ya da sevgilinin yakın çevrenle iletişim kurmaya çalıştığını duyacaksın. Sosyal medya kanalıyla bazı çiftlerin ayrıldıklarını ve hemen ardından nispet yaparcasına yeni ilişkilerini paylaştıklarını izleyebilirsin. Geleneksel havadan ayrılmana neden olan gökyüzü hareketleri kısa ama eğlenceli deneyimler yaşamanı sağlayacak. Konser, tiyatro, sergi gibi sevdiğin sanat dallarını takip ederken, bulunacağın ortamlarda yaşam tarzı seninle tamamen zıt birine ilgi duyabilirsin. Aranızdaki ilişki tahmininden daha hızlı gelişebilir. Merkür gerilemesinin son bulduğu 8 Ocak’tan itibaren kendini kariyer açısından daha güçlü hissedeceksin. Güven depoladığın bu günlerde, kasım ayından beri ilişkilerini mercek altına aldığın insanlardan uzaklaşabilirsin.

Ocak ayının gündemi: Hem iş hem özel hayatınla ilgili güzel fırsatlar yakalayabilirsin.

Aşk tılsımın: Farklılıklar seni cezbedecek!

Seks: Ortak zevkler bulacaksınız.

KOVA: İletişim ön planda!

(21 Ocak - 19 Şubat)

Hüzünlü ve düşündürücü bir yılı geride bırakırken tecrübelerinin sana çok şey kattığını göreceksin. Ayrıca Merkür’ün geri hareketi bazı konularda yapıcı olmanı sağlamış olabilir. İnsanları peşin hükümle yargılamak yerine gözlemlemek sana çok şey kazandıracak.

Ocak ayının ilk haftaları ilişkiler açısından sana oldukça karmaşık gelebilir. 3 Ocak’ta gökyüzünde etkili olan Venüs, ikili ilişkilerde daha mantıklı olmanı sağlayacak. Kendini ifade ederken, birlikte olduğun kişinin seni tam olarak anlamadığını gözlemleyebilirsin. Ani çıkışlar sonradan üzülmene neden olabilir. Sonrasında ise yapıcı olmak için girişimlerde bulunmak isteyebilirsin. Eğer bir süredir sorunlarınızı aşamadığınızı düşündüğün bir ilişki içerisindeysen, yüzleşmeniz, gerçekleri ortaya çıkarmanızı sağlayacak.  

Özellikle 8 Ocak’tan itibaren Merkür’ün düz seyrine geçmesiyle birlikte bir türlü iletişim kuramadığın insanlarla daha kolay iletişime geçebilirsin. Kalbi boş olan ve “Zor severim “ diyen Kova burçları,  hiç ummadıkları bir aşka düşebilirler. Entelektüel açıdan seni tamamlayan insanlar bu dönem bir hayli dikkatini çekebilir.

Merkür’ün geri hareketi son buluyor. İletişimdeki farklılıklar ortaya çıkacak, insanlarla kurduğun diyaloglarda kendini daha rahat hissedebilirsin. Böylelikle sosyal hayatın canlanacak. Ulaşamadığın ya da bir türlü randevu veremediğin, katılamadığın gruplara, etkinliklere girmek için yeniden enerji bulacaksın. Eğer evliysen, bireysel davranışlarından dolayı eşinden eleştiri alman mümkün. Rahat ve özgür davranan yanını ön plana çıkartman ilişkine zarar verebilir. Geçtiğimiz aylarda biten bir ilişkin varsa neden bittiğini bu ay daha iyi anlayacaksın diyor gök kubbe. Küs olduğun kişilerle yeniden bir araya gelebilirsin. 12 Ocak’ta meydana gelen Dolunay, iletişimde yüksek bir enerjiye sahip olacağını işaret ediyor.

20 Ocak’ta Güneş burcuna geçiyor böylelikle kendini yeniden doğmuş gibi hissedebilirsin. Özgür, bağımsız, insanlar arasında eşitliğe ve fikirlere önem veren tarafın olumlu etkiler yaratacak. 3 Ocak’ta aşk gezegeni Venüs’ün Balık burcuna geçmesi, yeni fırsatlarla birlikte yeni insanlarla tanışmanı sağlayacak. Farklı kültürler, toplumda yeri olan önemli isimler, vakıf gibi alanlarda yaptığın çalışmalar hızlanabilir. Ayın son haftasına yaklaşırken, sosyal etkinlikler, organizasyon, konferans gibi profesyonel ya da akademik alanlarda güzel işler yapabilirsin. Önemli bir projede isminin yer alacağını vurguluyor gökyüzü.

Aralık ayının gündemi: Üstü örtülen konular açıklığa kavuşacak!

Aşk tılsımın: Doğru yaklaşımlar kazanacak.

Seks: Cazibeni sonuna kadar sergileyeceksin.

BALIK: Her zamankinden daha kararlı olacaksın!

(20 Şubat - 20 Mart)

Yeni yılın ilk ayında boşa harcayacak zamanın olmayacak! Gereksiz, sana zaman kaybettiren insan ve olaylardan uzak durman bu ay düşündüğünden daha kolay olacak. Ayın ilk haftasından itibaren ılımlı havan yaratıcı yapına iyi gelecek. Zor bir yılı geride bırakırken, boş hayallerin seni tatmin etmediğini fark edebilirsin. Bu düşüncen çevrendeki insanlara da destek olmanı sağlıyor. Ocak ayında kararlılığınla ön plana çıkacaksın.

Yeni yıla sakin ve ılımlı bir havada girmene neden olan Venüs’ün burcundaki ziyareti bazı konularda aydınlanmanı da sağlayacak. Bu durum hem ruhsal hem de görsel olarak değişimlere açık olduğunu gösterecek. 4 Ocak’tan itibaren tanışacağın kişilerin fiziksel görünümüne önem verdiğini fark edebilirsin. Ruhuna hitap eden sözler, daha iyi hissetmeni sağlayacak. Kendi isteklerine değer vermenin yanında, ilişkinde karşı tarafın arzularını da dikkate aldığın bir döneme gireceksin. Eşine ya da sevgiline özel zaman ayırman bir süredir aranızda yaşanan soğukluğu ortadan kaldıracak.

İlgilendiğin kişi senden kilometrelerce uzaklardaysa, ayın 12’sinden itibaren görüşmeleriniz sıklaşabilir. Ani bir nedenle şehir ya da ülke değiştirmek gibi kararlar alabilirsin. Ancak bu yaşam değişikliği için önce aileden destek görmen gerekebilir. Son zamanlarda birlikte olduğun kişiyi sıkça sorgulamaya başladıysan, sevdiğin kişiyle arana mesafe koymana neden olabilir. Kendi özüne dönmen var olan ilişkinde olumlu etkiler yaratmana yardımcı olacak.

Gökyüzü, ocak ayının ilk haftasından sonra, iş yerindeki gruplaşmalar, ikili kavgalar ve şüphe uyandıran stratejiler için çözüm üretebileceğini vurguluyor. Merkür’ün geri hareketinin son bulduğu ayın ikinci haftasında iş arkadaşların arasında tercih yapman gerekebilir. 

Aralık ayının gündemi: Sınırlarını çizeceksin.

Aşk tılsımın: Kendini dinlemen gerekecek.

Seks: Arzularının ne kadar derin olduğunu sorgulayabilirsin.

KOÇ: Gözler üzerinde olacak!

(21 Mart - 20 Nisan)

Her anıyla hafızana kazınacak bir yıl başladı senin için! Peki, ocak ayı hayatının bu döneminde nasıl bir rol oynayacak? Bu ay enteresan yüzleşmelerle karşı karşıya kalabilirsin. Özellikle ailenle ilgili gündeme gelecek olaylar, geçmişten bu yana süregelen belirsizliklere son noktayı koyacak. Ayrıca yaşam alanınla ilgili bazı sürpriz gelişmelere de hazır olmalısın. Ocak ayı seni biraz uğraştıracak. Ama bu uğraşlar, 2017’nin gelecek günlerde hayatına sokmayı planladıklarının yanında hiç kalacak.

Kafandaki düşünceler bu ay itibariyle şekillenmeye başlıyor. Yaklaşık bir ay boyunca sürecek Venüs’ün hareketini aşk hayatındaki fırtına öncesi sessizlik olarak görebilirsin. 3 Ocak’tan itibaren aşk gezegeni Venüs’ün gökyüzündeki hareketi duygusal dünyanda etkili olacak. Aşk gezegeninin yaklaşım bir ay boyunca perde arkasında kalanları temsil eden bir burçta hareket etmesi, senin de bazı ilişkilerinde iyi niyetinin suiistimal edildiğini görmeni sağlayacak. Her zaman dürüst olmaktan yana birisin fakat karşı taraf da sana karşı her konuda dürüst mü? İşte bu konu ay boyunca gündeminde olabilir. Son günlerde kafanı kurcalayan kişi ile ilgili bir karar alma noktasına gelebilirsin. Eğer bu ay, yeni bir ilişkiye başlarsan, aşk ilk günlerin heyecanıyla gözünü kör edebilir.

Ocak ayına başlarken ve bitirirken Mars’ın desteği ile gündemin çok farklı olacak. Görünüşünle ilgili değişiklikler yapabilirsin. Yapacağın seçimlerin çoğu çekiciliğini ön plana çıkaracak. Bu dönemde aldığın iddialı kıyafetler ilerleyen günlerde seni çok şaşırtabilir! Ateş burcunun öncüsü olarak adından her girdiğin ortamda bahsettireceksin. Kendinden emin konuşmalarınla fark edilmemen mümkün değil. Eğer bekâr bir Koç burcuysan, cazibene kapılan taliplerine şimdiden hazırlıklı ol. Telefonunu almak için sıraya girenleri görürsen hiç şaşırma! Evli bir Koç burcuysan, cinsel yaşamın Mars’ın desteğiyle oldukça hareketleniyor. Eşin sana yeniden âşık olacak! Eğer iş arayan bir Koç burcuysan, 28 Ocak’tan itibaren başvurularını sıklaştır ve özgeçmişine cesur eklemeler yapmaktan çekinme. Görüştüğün kişiler, iddialarının altının boş olmadığını görecekler.

Mars, aynı zamanda öfke gezegenidir. Kendini en güçlü hissettiği yer ise senin burcun. Burada konumlanırken, öfkeni kontrol etmekte zorlanabilirsin. Özellikle Mars’ın burcunda hareket etmeye başladığı ilk günlerde… Sabırsız ve tepkili bir tavır içerisinde olabilirsin. Bu anlamda farkındalık içerisinde hareket etmende fayda var.

Ocak ayının gündemi: Işığınla herkesi büyüleyeceksin.

Aşk tılsımın: Sözleriyle, yaptıkları birbirine uyan kişi gönlünü kazanacak.

Seks: Ateşli bir döngü seni beliyor! 

BOĞA: Zamanı yavaşlatacaksın!

(21 Nisan - 20 Mayıs)

Nostaljik rüzgârlar esecek… Yılın ilk ayı, gökyüzünün 2017 adına söz verdiği sürprizler konusunda seni pek tatmin etmeyebilir. Ocak hızlı bir ay değil tam aksine kendini ağırdan alan bir ay olacak.  Seni geçmişe götürecek gelişmelerle sık sık karşılaşabilirsin. Suyun akışını değiştiremezsin ama onu nasıl durduracağını bilirsin. Bu yüzden sana tavsiyem, karşılaştığın olumsuzluklarda hemen geri çekilip, işini şansa bırakma. Hiçbir şey bu yıl yerinde saymayacak! Hayat seni farklı noktalara götürecek. Şimdiden bu sürece ısınmaya başlamalısın.

Aşkı temsil eden Venüs’ün harekete geçmesiyle duygularındaki değişimi sen de yakalayacaksın. 3 Ocak’tan itibaren yönetici gezegenin bu ay aşka bakış açına yeni bir yön katacak. Duygularını yoğun ve net bir şekilde yaşayan biri olarak bu ay ilişkilerindeki duygu yoğunluğunu azaltabilirsin. Uzun zamandır sevdiğin kişiyle ilgili kafanda soru işareti varsa bu ay ona daha mesafeli davranabilir, kendini ilişkinizden çekebilirsin. Eğer kalbi boş bir Boğa burcuysan, aradığın aşkı kalabalık arkadaş gruplarında bulacaksın. Aslında bu ay aradığın sadece aşk değil… İyi vakit geçirdiğin ve ortak fikirler içerisinde olduğun biriyle olmak isteyebilirsin.

12 Ocak’ta gerçekleşecek yılın ilk Dolunay’ı sana iletişim adına zor günler yaşatabilir ve ilişkilerini biraz zorlayabilir. Bu dönem öyle bir dönem ki ne söylesen yanlış anlaşılabilir, bir türlü kendini ifade edemeyebilirsin. Özellikle duygusal olarak bağlı olduğun insanların davranışları seni biraz hayal kırıklığına uğratabilir, onlara karşı güveninin sarsıldığını hissedebilirsin. Eğer yoğun bir ilişkin varsa, ayın ikinci haftasında sevgilinden daha bağımsız vakit geçirmek isteyebilirsin. Ayı kapatırken, biraz daha melankolik bir ruh halinde olacaksın. Fakat bu durum, aynı zamanda seni gerçekten seven ve önem veren insanları da görmene yardımcı olacak.

Özellikle bilgisayarına ve cep telefonuna bu ay çok dikkat etmeni öneririm. Çünkü seni hiç beklemediğin bir anda yarı yolda bırakabilirler. Eğitim hayatı devam eden bir Boğa burcuysan, bu ay bir takım zorluklarla karşılaşabilirsin. Yönetmelikte bazı değişikliklerin sana faydası dokunmayabilir hatta son dakikada planlarını değişikliğe uğratabilir. 

Ocak ayının gündemi: Dinlenmek isteyeceksin.

Aşk tılsımın: İlişkinin özünü hissedeceksin.

Seks: Huzurlu ve sakin olacak.

İKİZLER: Geleceğe dair emin adımlar atacaksın!

(21 Mayıs - 21 Haziran)

Özgürleşeceğin ve hayatına yeni bir yön katacağın yıl nihayet geldi. Yeni sorumluluklar almak yerine, yarım bıraktığın ve bitirmen gereken işlerine odaklanmaya çalışabilirsin. Vakit bulamadığın için ertelediğin planlarını hayata geçirmenin vakti! Aşk hayatında zorlu bir yılı geride bıraktın. İlişkilerin adına hayatının en radikal yıllarından geçerken, vazgeçmenin her zaman korkmak değil aslında cesaret etmek olduğunu gördün.

Ocak ayı, duygularından ziyade karşı tarafın nitelikleri, statüsü ve duruşuyla daha çok ilgili olacağını işaret ediyor. 3 Ocak’tan itibaren aşkı yöneten Venüs gökyüzünde etkili olurken, kimseyi kolay kolay beğenmeyeceksin. İş hayatında senden yaşça büyük ya da geniş çevresi olan biri ilgini çekebilir. Fakat bu kişiden etkilenmenin sebebi sana bir konuda faydasının dokunacak olmasından kaynaklanacak. İlişkilerde sana faydası dokunacak kişilerle bir araya gelmekten yanasın. Bunu attığın her adımla göstereceksin.

Eğer ilişkisi olan bir İkizler burcuysan, evlilik çanları çalıyor! Bu ay, sevdiğin kişiyle geleceğe dair planlar yaparken bulabilirsin kendini. Hatta ocak ayında sürekli ertelenen düğün tarihi konuşmasını da yapabilirsin. Tabii 2016 yılının son aylarında ayrılık yaşamadıysan… Eğer benim aşkla meşkle hiç işim yok diyorsan, bu ay aile bireyleriyle arandaki ilişkiler epey aktif olacak. Bir konuda ailendeki bir kadınla aynı fikirde olmamak, rekabet içerisine girmenize neden olacak. Fakat ailendeki bu kişi aslında sana destek olmaya çalışıyor olabilir. Bu kişiye hemen diş bilemeden önce gerçek niyetini öğrenmeye çalışmanda fayda var.

Hayatına aniden giren Mars etkisi, gündemini hızlı bir şekilde değiştirmeye hazırlanıyor. Detayların, seni yoran insanların etkisinden çıkıp kalabalıkların arasına karışmaya başlayacaksın. Hatta sevgiline nispet olsun diye bu ay arkadaşlarınla görüşmelerini sıklaştırabilirsin. Farklı kalabalıklara girmek sana kendini iyi hissettirirken, gireceğin arkadaş ortamlarında aniden etkileneceğin biri ile karşılaşabilirsin.

Özellikle ayın ilk ve ikinci haftası, çalışma hayatına adapte olmakta zorlanabilirsin ve canın hiç çalışmak istemeyebilir. Bir de üzerine sürekli seni bekleyen işler, bıkmana neden olacak. İş hayatında çalışma ortamını organize etme görevine sahipsen, bugünlerde etkin kararlar almakta zorlanabilir bazı hatalar yapabilirsin.

Ocak ayının gündemi: Hedeflerin doğrultusunda ilerleyeceksin.

Aşk tılsımın: Geleceğe dair kararların, kalbine iyi gelecek.

Seks: Aktif bir ay olacak.

YENGEÇ: Sürprizlere hazır ol!

(22 Haziran - 22 Temmuz)

Yılın son Merkür geri hareketi karşıt burcunda devam ederken, geride bıraktığımız yılın birikmiş sürprizleri sıraya girip, bir bir ortaya dökülecek. Bugünlerde duyduklarının sende yarattığı şaşkınlık bir yana bazen kendi söylediklerine bile inanamayacaksın. Ocak ayı seni duygularınla sınayacak.

Naif bir karakterin var fakat bu ay duygularını daha keskin bir şekilde dile getirebilirsin. Aşk hayatındaki maceraperest ve serbest tavrını bir kenara bırakıp, aşkın klişelerine göre hareket edebilirsin. Sevgi, güven, sahiplenme üçgeni aşk hayatında da geçerliliğini koruyacak. Özellikle evli ya da ilişkisi olan bir Yengeç burcuysan, sevdiğin insanı daha çok sahiplenebilir; koruyucu bir rol üstlenebilirsin. Duygularını ifade etmek konusunda son günlerde pek başarılı olmadığını düşünüyorsan, bu ay gökyüzü zincirlerini kırmana yardımcı oluyor. Duyguların tavırlarına ve konuşmalarına yansıtırken, birlikte olduğun kişiyi şüpheye sokabilirsin. Zor günlerin ardından sevdiğin insanın senin için maddi - manevi bir sığınak olmasını isteyeceksin.

Bekâr bir Yengeç burcuysan, bu ay cazibenle dikkatleri çekmeye hazır ol. 3 Ocak’tan itibaren Venüs’ün desteği ile aşk hayatında romantizm hâkim olacak. Karşına çıkan insanları tanımak ve güvenmek adına biraz zaman isteyebilirsin. İnsanlar diyorum çünkü bu ay cazibenden etkilenmemek elde değil! Kartlarını açık oynamayı seven birisin ama bu ay biraz gizemli davranmak aşk hayatına heyecan katabilir. Eğer kalbine dokunan birini bulup, bu dönemde bir ilişkiye başlarsan, ilişkinde karşılıklı güven esası ve sahiplenici tavırlar ön plana çıkacak. Özellikle henüz yeni bir ilişkiye başlayan Yengeç burcuysan, ailen, sevgilini eleştirebilir. Dolunay, duygularını daha dolu dolu yaşamının önünü açıyor evet ama bu dönemde etrafında daha keskin olaylar yaşandığına tanıklık edebilirsin.

Maddi ve ticari alt yapılı girişimlerini hayata geçirmek için ise ocak ayının sonuna kadar beklemeni tavsiye ederim. Hatta ufak tefek ödeme işlemlerini de mümkünse aracılarla değil bizzat kendin yapman daha sağlıklı olabilir.

Ocak ayının gündemi: Beklenmedik olaylar yaşayacaksın.

Aşk tılsımın: Duygularının doruklarında olacaksın.

Seks: Daha fazla heyecana ihtiyacın var.

ASLAN: Yarım kalan her şey tamamlanacak!

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Yaşamında radikal değişiklikler yapacağın yıla hoş geldin! Monotonluk kelimesinin hayatında esamesi bile okunmayacak bu yıl. Hatta bunu, henüz yılın ilk ayından iddia ediyorum. Hayatında nelerin yarım kaldığını düşünüyorsun? Bir sonuca bağlansa, yaşamım tamamen değişecek dediğin ne varsa, 2017’de hepsi bir sonuca varacak. Ayın ilk günlerinde güven duyduğun insanlarla ilgili bazı gelişmeler, onlara dair duygularını sana yeniden sorgulatabilir. Son günlerde ihmal ettiğin bazı konular, hiç beklemediğin kadar yorulmana sebep olacak. Ayın son günlerinde 2017 yılının ön gösterimi niteliğinde gelişmeler gündeme gelirken, gerçekten heyecanlanacaksın. Hayat bu yıl senin için yeniden başlıyor. Eğer, nelerin değişeceğini merak ediyorsan ayın son günlerinde hayatında ön plana çıkan her konuyu mercek altına al. Değişimin sırrı bu konularda saklı…

Bu ay girdiğin ortamlarda cazibenle dikkat çekeceksin! Özellikle ocak ayının ortasında ve son günlerinde kişisel bakımınla ve görüntünle daha çok ilgilenmeye başlayabilirsin. Yine seks yaşamını ve tutkularını aktif tutmayı hedefleyen bir döngü daha başlıyor senin için. Ocak ayında tutkuların ve seks hayatın ön planda olacak. Neptün etkisi ise etrafında hak etmediği halde fazlasıyla fedakâr davrandığın insanları da fark etmeni sağlayabilir. Kendini bir anda uzun zamandır kafana takılan konu ile ilgili tartışırken bulursan, hiç şaşırma. Ocak ayının son günlerinde açık sözlü konuşmalar yapacaksın. Özellikle ilişkisi olan Aslan burçları karşı tarafa dair kafasına takılanları bir bir ortaya koyabilir. Artık yüreğine ağırlık yapan konulardan kurtulmak istediğini gösteren konuşmalar yapabilirsin. Yeni tanıştığın bir insana dahi geçmişten, yüreğindeki sıkıntılardan bahsederken bulabilirsin kendini. Eğer ilişkisi olan bir Aslan burcuysan, sevgilinle önemli kararların eşiğine gelebilirsin. Özellikle uzun bir ilişkinin içerisindeysen, sevdiğin kişinin seni artık eskisi kadar mutlu etmediğini düşünebilir, onu gerçekten sevip sevmediğini sorgulayabilirsin. Birlikte olduğun kişi bu dönemde ağzıyla kuş tutsa sana kendini beğendiremeyecek. Aslında önem göstermediğin detaylara çok takılabilir, sevgilini olur olmaz eleştirebilirsin. Tabii bu da bazı gerginliklere yol açacak. İlişkini sert kararların eşiğine getirmemek bu dönemde tamamen senin elinde.

Çalışan bir Aslan burcuysan, çalışma ortamındaki düzeni organize etmekte zorlanabilirsin. Plansız hareket etmek bazı önemli randevularını kaçırmana, tarihi ve saati belli olan yerlere geç kalmana neden olabilir. Anlayacağın ocak ayında kendini sürekli bir yerlere geç kalırken bulabilirsin.

Ocak ayının gündemi: Planlarını uygulayacaksın.

Aşk tılsımın: Tutkuların başını döndürecek.

Seks: Kendini çok iyi hissedeceksin!

BAŞAK: Hareketli bir ay seni bekliyor!

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Ocak ayı, yönetici gezegenin Merkür’ün geri hareketi ile başlarken, bazı olaylar kontrolünün dışında gelişecek. Sorunlara seyirci kalmayı hiç sevmediğin halde buna mecbur bırakılabilirsin. Yılın ilk günlerinde olayları kontrol etmektense, akışına bırakmak daha faydalı olacak. Çünkü gökyüzü bu süreçte müdahaleden pek hoşlanmıyor.

3 Ocak ile birlikte, aşk gezegeni Venüs gökyüzünde etkili olacak. Bu senin için daha çok paylaşma demek. Gökyüzü, senin için “paylaşma” temasının ön plana çıktığı günlerin geldiğini vurguluyor. Neyi mi? Kalbini, hayatı, ruhunu yani kendini…

Evli olan ya da ilişkisi olan Başak burçları için kışın en güzel günleri bu tarihten itibaren başlıyor. Birlikteliğiniz iki taraf içinde bir mutluluk kaynağına dönüşürken, karşılıklı olarak birbirinize çok özel jestlerde bulunabilirsiniz. Bu dönemde sevgilin için hiç masraf yapmaktan kaçınmazken, ona gerçekten çok değerli hediyeler alabilirsin. Bekar bir Başak burcuysan, evliliğe adım atma fikirleri bugünlerde aklında dolaşmaya başlıyor. 28 Ocak’tan itibaren Mars, cazibene cazibe görüntüne iddia katmaya başlıyor. Girdiğin ortamlarda dikkatlerin üzerinde toplanmasına kendini şimdiden alıştırmaya başla. Yalnız bir Başak burcuysan, senden görür görmez etkilenen biri ile tanışabilirsin. Eğer evliysen ya da ilişkin varsa Mars, bu ay aşk hayatına tutku katıyor. Cinsel hayatın hareketlenirken, sevdiğin kişiyle oldukça özel anlar paylaşabilirsin. İddialı gezegen, duygularını da fırtınalı bir şekilde yaşamana neden olabilir. Her bir duygu durumunun hakkını vereceksin. Fakat seni bir konuda uyarmalıyım. Mars’ın gökyüzündeki hareketi öfke, sabırsızlık, ölçüsüz iddialılık gibi konuları da günlük hayatın bir parçası haline getirmeyi hedefliyor.

İş arayan bir Başak burcuysan, ocak ayının ortasından sonra başvuracağın işlerde sürekli angarya sorumluluklar üstlenmeni bekleyen bir iş yerinde çalışmaya başlayabilirsin. Bu yüzden bu dönemde yapacağın başvuracağın iş ilanlarını çok iyi inceleyerek hareket etmeni özellikle tavsiye ederim. Sosyal medyayı ve diğer teknoloji alt yapılı platformları sık kullanan bir Başak burcuysan, bu alanlardan da iş teklifi alabilirsin.

Ocak ayının gündemi: Koşuşturma ön planda olacak.

Aşk tılsımın: Duygularının hızına yetişemeyebilirsin.

Seks: Sıcak yaklaşımlardan etkileneceksin.

TERAZİ:Geçmişe sünger çekeceksin!

(23 Ekim - 22 Kasım)

Yeni yılla birlikte tüm olumsuz duyguları geride bırakmaya hazır mısın? Yılın en şanslı burcu olarak, ocak ayına da hızlı bir giriş yapacaksın. Bu ay karşına çıkan fırsatları iyi değerlendirmen gerekebilir. Hayatında yarım kalan ne varsa tamamlama zamanı!

Vizyonuna, inançlarına ve hedeflerine inanarak yeni bir yıla merhaba dedin. Birlikte zaman geçirdiğin insanların, asıl niyetlerini anlayacaksın. Bazı kişilerin kıskançlıkları, dedikodu yapmalarına ve ilişkine şüphe tohumu ekmelerine neden olabilir. Kafandaki belirsizlikleri çözmek için ayın ilk haftasından sonra harekete geçebilirsin. Bu günlerde sosyal medyayı aktif kullanman, yeni insanlarla da tanışmanı sağlayacak. Arkadaşların sayesinde bazı ilişkilerin perde arkasını öğrenebilirsin. 12 Ocak’ta meydana gelen Dolunay şefkatli bir ilişkiye sıcak bakmanı sağlayabilir.

Ayın son haftalarında Güneş’in etkisiyle yeniliklere daha çok açık olacaksın. İlişkilere karşı bakış açın da rahatlayacak. Eğer bir ilişkin varsa, birlikte olduğun kişiye kendi sınırla açıkça göstereceksin, diyor gök kubbe. Beklediğinin aksine sevdiğin kişi sana olumlu geri dönebilir. Sonrasında sevgilinle gelecek planları yapmak, onunla hayal ettiklerini şekillendirmek sana da iyi gelecek.

Geçen ayın ilk yarısı yoğun iş programın sana satış, pazarlama, organizasyon gibi konularda yeni bağlantılar kurmanı sağlamış olabilir. Ayın ilk haftasında itibaren bu bağlantılar sayesinde ticarete dönük işlerde ivme kazandığını görebilirsin. Farklı teklifler ya da öneriler alman mümkün. 3 Ocak’ta yönetici gezegenin Venüs, maddi konularda istikrarlı olacağın etkilere giriyor. 

Ocak ayının gündemi: Hayatına yeni bir sayfa açacaksın.

Aşk tılsımın: İletişim kazanacak.

Seks: Gecelerin bu ay her zamankinden daha uzun olacak.

AKREP: Planlarını hayata geçirme vakti!

(23 Kasım - 21 Aralık)

Yeni yılla birlikte gelen değişim rüzgârları hayatını değiştirmeye hazırlanıyor. Yaşamdaki güzellikleri yakalayabileceğin bir aya adım atıyorsun. Yılbaşı akşamı aklından çok şey geçebilir, ancak bu ayın konusu senin için güven olacak. Bu iki özellik senin için oldukça kıymetli. Sadece neye ihtiyacın olduğunu bilmek ve anlamak isteyebilirsin. Ocak ayı bu açıdan ruhuna hitap edecek. Uzun zamandır rahatlamaya ihtiyacın olan duyguyu, bu ay bulabilirsin. Kendini boşlukta hissetmene neden olan tüm karışık duygulardan kurtulmak için elinden geleni yapacaksın. Merkür’ün geri hareketi ile yeni yıla girmek bazı kararlarda sadece beklemenin fayda getireceğini gösterecek. Bu ay ile birlikte uygulama fırsatı yakalayabilirsin.

Bu ay, aşk konusunda oldukça meraklı bakışlara maruz kalacağını işaret ediyor. Yaşadıkların, birlikte olduğun kişinin görüntüsü ve topluma aykırılığı açısından dikkatleri üzerinde toplayacaksın. Sıradanlıktan hoşlanmayan Akrep burçları için oldukça hareketli bir ay olacak. Ayın ilk günlerinde duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirsin. Yakın geçmişte kaybettiğini sandığın bir ilişkinin yeniden geri dönüşüne şaşırma. Yöntem olarak çılgın özür dileklerine de hazır olmalısın.

Evli bir Akrep burcuysan, eşinden daha fazla ilgi bekleyebilirsin. 20 Ocak’ta Güneş’in konumuyla birlikte kendini özgür bir esintiye bırakabilirsin. İlişkilerde bireysel tavrın ön plana çıkabilir. Arkadaşlarınla daha çok zaman geçirecek, sosyal alanlarda aktif olacaksın. Huzur ve sakinlik aradığın için duygularına rehberlik edebilecek insanlarla bir araya gelebileceğini vurguluyor gök kubbe. Eski sevgilinle dost kalabilen bir Akrep burcuysan, 28 Ocak itibariyle eski sevgilinle samimiyetin artabilir. Ortak zevkleriniz ve hayalleriniz sayesinde grup çalışmaları yapabilirsiniz. Bu dönemde arkadaşlarının dertlerine üzülebilirsin ama onlar için elinden gelen iyi niyeti göstereceksin.

Kritik gelişmeler artık geçmişte kaldı. Yeni yıla girmeden meydana gelen Merkür gerilemesi düşünerek hareket etmeni sağlayacak. Bu açıdan değerlendirme fırsatı yakaladığın bir proje hakkında önemli gelişmeler kaydedebilirsin.

Ocak ayının gündemi: Hayallerinin peşinden koşacaksın.

Aşk tılsımın: Ortak zevklerden büyük bir aşka düşebilirsin.

Seks: Beklentilerinin karşılanması önem kazanacak.

YAY: Oldukça sosyalsin!

(22 Aralık - 20 Ocak)

Çevrene verdiğin pozitif yaklaşımlar birlikte hareket edebilmeni sağlayabilir. İçinde bitiremediğin, düşünüp bir sonuca bağlayamadığın konuları bu ay çözeceksin. Artık gururu bir yere bırakır ve cesaretini ortaya çıkartırsan aşk hayatında beklemendik gelişmeler yaşayabilirsin. Hayatına güzellik katman, her şeyde olduğu gibi yeni ilişkinde de estetik aramana neden olabilir. Duygularını yönetirken, kendine bile inanamayabilirsin. İlişkisinde beklenmedik darbeler almış bir Yay burcuysan, moralini bozma! Ay sonuna doğru meydana gelen Yeniay, bu darbenin şiddetini ölçecek ve sana en doğru kararı aldıracak. Ayın 12’sinden itibaren gerçekler yüzünü güldürebilir! Bazen işin gırgırında olmak, ciddiye almamak, sadece anın tadını çıkarmak o kadar hoşuna gidiyor ki… Girdiğin ortama anında ayak uydurabiliyorsun. Bu ay da arkadaş edinmekte hiç zorlanmayacaksın ve sosyal hayatın oldukça renkli olacak.

Ayın 8’sinden itibaren daha fazla insanla iletişim kurmak isteyebilirsin. Bu sırada gönlü hala boş olan Yay burçları kendilerine çok benzeyen karakterde insanlarla tanışabilirler. Ani başlangıçlardan canı yanmış Yay’lar ise bu sefer yöntem değiştirerek, ilgi duydukları kişilerle arkadaş olmayı tercih edebilirler. Eğer evli bir Yay burcuysan, ayın ilk günlerinden itibaren güven arayışına ihtiyacın olduğunu ifade edebilirsin. Bunun sana göre birkaç nedeni olabilir ancak şüphelerinin yersiz olma ihtimalini de bir kenara yazmalısın. 12 Ocak’ta meydana gelen Dolunay ise ilişkinde üçüncü kişilerin çok gereksiz roller aldıklarını gösterebilir. Bir türlü cevabını bulamadığın sorularının bu dönem karşılığını bulabilirsin.

Bu günlerde etkili olan Merkür’ün konumu seni olduğundan daha ciddi ve kararlı yapacak. Evet, önemli konuşmalar yapma zamanı geldi! “Ya ilişkiye devam ya da tercihlerini belirle” gibi net cümlelerle anlatabilirsin kendini. Ancak değişken bir ruh halinde olman duygusal yanını da tetikleyebilir. Ani pişmanlıklar da yaşayabilirsin. 28’inde meydana gelen Yeniay hayata dair daha cesur kararlar almanı sağlıyor.

Değişen hedefler, kariyer hayatının da farklı arayışlar oluşturabilir. Yani aniden farklı bir sektöre geçebilirsin! Bunu yapmak için ayın ilk haftalarını değerlendirmeni tavsiye ederim.

Ocak ayının gündemi: Bu ay sosyal hayatın seni epey meşgul edecek.

Aşk tılsımın: Yanında olan, hayatında olmaya da hak kazanacak!

Seks: Şefkatli dokunuşlar, arzularını harekete geçirecek.

ETİKETLER: VOGUEASTRO , ZEYNEP TURAN , ASTROLOJİ