01 Nisan 2017

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Nisan 2017

YAZI: ZEYNEP TURAN

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kalbine güven!

(21 Mart - 20 Nisan)

Nisan ayı ateşiyle beraber geliyor! 2017 yılının ilk aylarında yaptığın planları hayat geçirme zamanı. Geride bıraktığın aylar beklentilerini karşılamamış olabilir. Nisan ayı önünü çok daha net görebileceğin olaylara şahit olmanı sağlayacak. Yalnızca seni ilgilendiren değil birçok kişiyi de etkisi altına alacak olan olaylar, hayatına da bir yerden sonra netlik kazandıracak. 4 Mart tarihinde başlayan Venüs gerilemesi, 15 Nisan’a kadar devam edecek ve 9 Nisan itibariyle Merkür gerilemesi de eşlik edecek ve ateş dolu günler başlayacak.

Nisan ayında, planlarını değiştirmek zorunda kalabilirsin. Özellikle yurt dışına veya şehir dışına yapacağın seyahatler son dakika değişiklikleriyle iptal olabilir. Kendini güçsüz hissetmenin, hedeflerinden vazgeçmenin, olmaz deyip baştan pes etmenin hiç sırası değil. Kalbine güven ve mücadeleyi asla bırakma. 11 Nisan’da karşıt burcunda gerçekleşecek Dolunay, hislerine güvenmen gerektiğini sana bir kez daha gösterecek. Unutma, hayatta en çok kendine güvenmelisin, daha sonra sevdiğin insanlara…

Özel hayatına dair bir süredir yaşadığın bıkkınlık bu ay kendini iyice gösterebilir. Bir taraftan da sosyal hayatın hareketliliği düşüncelerinin dağılmasına neden olabilir. Karşıt burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, aile ve aşk hayatına dair tekrar tekrar gündeme gelen konuları artık çözüme kavuşturmanın zamanı geldiğini bir kez daha gözler önüne serecek.

Evli olan bir Koç burcuysan, bir süredir eşinin görüştüğü arkadaşlarından duyduğu rahatsızlığı çok net bir şekilde dile getirebilir hatta eşini seçimleri konusunda eleştirebilirsin. Ortak karar alamadığınız konular üzerinde birbirinize üstünlük sağlamak isteyebilir, tartışmaların olmadık noktalara çekilmesi bu ayın yıpratıcı etkileri arasında yer alacak. Eğer ilişkisi olan bir Koç burcuysan ya da birlikte olduğun kişiden yeni ayrıldıysan, ayrılığa sebep olan konulara dair farklı duyumlar alabilir, bilmediğin sırların ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bir süredir bitirmeyi planladığın, gönül bağının azaldığını düşündüğün ilişkine dair keskin kararlar arifesinde olduğunu söyleyebilirim.

İlişkisi olmayan Koç burçlarının ise geçmişte yaşadıkları birlikteliğin izlerini hala silmemiş olmamaları yeni bir ilişkiye başlamalarını daha da zorlaştırabilir.

Geçmiş deneyimlerinden ders alarak devam ettiğin iş hayatınla ilgili radikal kararlar alabilir, etrafındaki insanları şaşırtmak isteyebilirsin.

Nisan ayının gündemi: Kalbinin güzelliği kazanacak.

Aşk tılsımın: Heyecanını gizlemeyeceksin.

Seks: Gecenin ateşinde kaybolacaksın.

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kendi yolunu bulma zamanı!

(21 Nisan - 20 Mayıs) 

Nice yollardan, yıllardan geçti. Şimdi ne tarafa gideceğini seçeceğin vakittesin. 20 Nisan’da burcuna yerleşecek olan Güneş, eski olanı yenilemek yerine geçmişin geçmişte kalması gerektiğini de gösterecek. Ayrıca Merkür gerilemesine bir süre eşlik edecek olan Venüs gerilemesi de sınırları zorlayacak. Gök kubbe, tüm heybetiyle hayatına dokunmaya hazırlanırken, sen de değişime açık olmalısın. Bazen bir insanın payına düşen belki de en iyi olandır.

Bu ayda eleştiriye tahammülü olmayan biri olarak, etrafındaki insanların düşünceleri ve sana yönelik ön yargıları canını sıkabilir. Sosyal hayatın ön plana çıkarken, peşin hükümlü insanlarla karşılaşmak seni yeniden “az ama öz insan” anlayışını benimsemeye itecek. Fakat şunu da bilmen gerekiyor; peşin hükümlü olan sadece onlar değil, bu ay biraz sen de ön yargılı olabilirsin. Bazı insanları ve olayları olduğu gibi kabul etmeyi başarabilirsen, baharın ilk ayına son derece keyifli başlayabilirsin. 26 Nisan’ da burcunda gerçekleşecek Yeniay’ı karşılamaya şimdiden hazır olmalısın.

15 Nisan’ a kadar devam edecek olan Venüs gerilemesi, 9 Nisan’ da başlayacak olan Merkür gerilemesine kısa bir süre etki edecek ve sana da yardımcı olacak. Bu süreçte kendini ifade etme konusunda zirve yaşarken, ikili ilişkilerinde de keskin virajlar alacağını vurguluyor gök kubbe. Nisan ayının sonunda burcunda gerçekleşecek Yeniay, kalbinin kapılarını açarken, tereddütlerini de hayatından çıkarmayı planlıyor.

Kalbini, hayatını zorlayan herkesi yaşamından göndermeye başlıyorsun. Ancak bazı bağlar var ki sen istemesen dahi devam edebiliyor. Eğer sende bir türlü gönül bağını koparamayan bir Boğa burcuysan, eski sevgilin ya da eşinle ilgili gelişmelere hazır olman gerektiğini söylüyor gökyüzü. Özellikle bittikten sonra bir süredir görüşülmeyen ilişkileri yeniden alevlendirmek, her şeyi eski haline getirmek isteyebilirsin.

Dürüstlüğün, ilişkilerine can katıyor! Ve sırf sen böyle olduğun için, hayatında gelip geçici ilişkilerin yeri olmuyor. Bu ay ilişkilerini ayakta tutanın aslında sen olduğunu keşfedebilirsin. Bu andan itibaren ilişkilerde önceliğinin güven ve sadakat duygusu olduğunu açıkça dile getirirken, seçimlerini de bu önceliklerine göre yapabilirsin. Özellikle ilişkisi olan Boğa burçları, karşı tarafı daha çok sahiplenici tavırlar sergileyebilir. Sevgilini önümüzdeki günlerde arkadaşlarından bile kıskanabilirsin! Anlayacağın insanlar seni, sen ve değerli yapan tarafınla değerlendirmeye başlıyorlar. Çevrendeki kişiler, aradıkları samimiyeti sende bulduklarını sana söylerlerse, hiç şaşırma!

Nisan ayının gündemi: Karar aldığın bir döngüdesin.

Aşk tılsımın: Kalbinin söylediği isim geleceğin olacak.

Seks: Hayallerine sınır tanımayacaksın.

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hiç olmadığın kadar netsin!

(21 Mayıs - 21 Haziran)

Nisan ayına girerken kafa karışıklığın nispeten azalıyor. Kararsız kaldığın konularda daha net bir tavır takınmaya başlıyorsun. Bu ay senin için maddi konular adına önemli gelişmelere sahip. Nisan’da ise özellikle maddi konularda yeniden rahatlamak adına bireysel atılımlarda bulunabilirsin. Son 2,5 yıldır Satürn geri hareketini de göz ardı etmemek lazım! Nisan ayında da bir hayli aktif rol alacak Satürn, cesur kararlar almanı ve özellikle geçtiğimiz ay üstesinden gelmekte zorlandığın konuları yoluna sokmana yardımcı olacak.

İkili ilişkilerde karşı tarafa ilişkin duygularında yüzeysellikten uzaklaşıp aranızdaki duygu yoğunluğunu arttırmayı istediğin bir ay yaşayacaksın. 15 Nisan’da Venüs geri hareketi son bulurken, 21 Nisan’da Mars’ın burcuna yapacağı hareket, aşkın farklı hallerini simgeleyen iki gezegen de destekçin olacak. Bu ay aşk hayatındaki o maceraperest, serbest tavrından kurtulup daha çok karşı tarafa bağlı hareket edebileceğini vurguluyor. Sevgi, güven, sahiplenme üçgeni, aşk hayatında da geçerliliğe sahip olmaya başlayabilir. Kalbinin yorgun olduğunu biliyorsun ve işin aslı bir süre daha dinlendirmekten yanasın ancak unutmamak gerekir ki biz ne yaparsak yapalım hayatın olağan akışı devam ediyor ve bazen planları bozabiliyor. İşte nisan ayı da hiçbir şeyin planladığın gibi gitmeyeceği bir ay olacak. Ancak bu durum seni hayal kırıklığına uğratmamalı. Sürprizlere açık ol!

Özellikle 15 Nisan’a kadar evli ya da ilişkisi olan bir İkizler burcuysan, sevdiğin insanı daha çok sahiplenebilir; koruyucu bir rol üstlenebilirsin. Duygularını ifade etmek konusunda pek başarılı olmadığını düşünüyorsan bu ay zincirlerini kırmana yardımcı oluyor. Bekar bir İkizler burcuysan, bu ay cazibenle dikkatleri çekmeye hazır ol. Venüs’ün desteği ile aşk hayatında “gözlerimiz konuşsun” tavrı hâkimken, karşına çıkan insanları tanımak ve güvenmek adına biraz zaman isteyebilirsin. İnsanlar diyorum çünkü bu ay cazibenden etkilenmemek elde değil! Kartlarını açık oynamayı seven birisin ama bu ay biraz gizemli davranmak aşk hayatına heyecan katabilir. Eğer kalbine dokunan birini bulup, bu dönemde bir ilişkiye başlarsan, ilişkinde karşılıklı güven esası ve sahiplenici tavırlar ön plana çıkabilir.

Bu dönemde ilgilendiğin kişinin geçmişini araştırmaya kalkabilirsin. Ufak tefek tutarsızlıklar bile gözünden kaçmayabilir. Her detayın peşine düşmek ve en iyisini beklemek, bazı hayal kırıklarını da meydana getirebilir. Hatırlatmakta fayda var…

Nisan ayı boyunca kredi, borç, miras, ortak yatırım gibi konular sık sık gündemine gelebilir. Bu başlıkların en belirgin bir şekilde ön plana çıktığı tarih ise nisan ayının ilk 15 günü. Özellikle satışı uzun süredir satışı gerçekleşmeyen gayrimenkul sahibi bir İkizler burcuysan, bu dönemde şans yüzüne gülüyor.

Nisan ayının gündemi: Duygularına bağlanıyorsun.

Aşk tılsımın: Kararlı ve net tavrını göstereceksin.

Seks: Geceler, seni dahi şaşırtacak güzellikte yaşanacak.

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kendi kararlarınla yüzleşeceksin!

(22 Haziran - 22 Temmuz)

Çok yönlü bir ayın ardından, artık sana güven veren insanlarla olduğunu bilmek isteyeceksin diyor gök kubbe. Sağlamcı bir karaktere sahip olduğunu göz önünde bulundurursak, haklısın da… Nisan ayı önce kendine dürüst olmaya başladığın bir ay. Daha gerçekçisin ve yeni seçimler yapacağını işaret ediyor gök kubbe. Aklındaki soruları dile getireceksin. Geride bıraktığımız günlerde sürekli karşı karşıya geldiğin ve haksız olduğu halde sürekli üste çıkmayı başaran o insanlara karşı Nisan ayında sende gardını alacaksın. Gökyüzü geride bıraktığımız günlerde seni yaralarınla yüzleştirmekten bir an olsun vazgeçmedi. Gerek geçmişe dair unutmak istediğin tecrübelerinle gerek şu an hayatındaki sorunlarla sürekli seni baş başa bıraktı. Ama bu da bir süreçti ve sona erdi. Şimdi seni tazelendiğin bir ay bekliyor. Tutkularının peşinden gitmek istediğin bir ay… Yüreğin ve zihnin güzel bir tatile çıkıyor. Ve güven bana bu ikilinin tatili, sana çok iyi gelecek…

9 Nisan’da geri hareketine başlayacak olan Merkür’e 15 Nisan’ a kadar Venüs gerilemesi de eşlik edecek. Bir süredir akılları karıştıran Venüs’ e iletişim gezegeni Merkür’ün hareketinin de eklenmesi kalpleri de karıştıracak. Bu anlamda mart ayının son günlerinden bu yana sadece kendini değil aslında hayatında sana eşlik eden insanı da daha çok düşünerek hareket etmeye başlamış olabilirsin. Bekâr Yengeç burçları ise yüreğindeki bazı duyguların çoğaldığını tecrübe edecek bugünlerde. Nisan ayı aslında bu anlamda romantik olmaktan ziyade biraz da melankolik… Yüreğinde büyük yer kaplayan insanları daha çok irdelerken, kendi kendine onlara dair monologlarında artabilir.

Nisan ayında sevgiline sorduğun soruların sayıları artabilir, ufak tefek meseleler yüzünden onu kısıtlamaya kalkabilirsin. Eski sevgilin bu dönemde biraz ortalığı karıştırabilir. Fakat en büyük sorun ilişkilerde yaşanabilecek üstünlük savaşları. Bu dönemde sevgilisi olsun ya da olmasın, sevdikleri insanlarla ilişkilerinde daha baskın tavırlar sergileyebilir, ilişkiyi yönetmeye çalışabilir. Aslında bu dönemde sevdiğin insanlara yönelik kaybetme korkusu, daha baskıcı tavırlarla kendini gösterebilir. Yani sevdiğin insanları nisan ayının ilk 15 günü fazlasıyla sıkabilirsin.

Uzun zamandır ilgi duyduğun biri ile sürpriz bir şekilde birliktelik kararı alabilir ya da evlilik düşünüyorsan bu dönemde beklediğin teklifi karşı taraftan alabilirsin. Bu dönemde hayata geçirmeyi planladığın girişimlerine ikinci bir kişiyi dâhil etmek, sana beklentilerinin de üstünde kazanç getirebilir. Örneğin; eğer bir işletme açmayı planlıyorsan, kendine bir ortak bulman fena bir fikir olmayabilir.

Nisan ayının gündemi: Hayatının yöneteni sensin.

Aşk tılsımın: Kalbinde aklında aynı yerde!

Seks: Romantik saatler seni bekliyor.

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yoğun bir ay seni bekliyor!

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Nisan ayı, sağlam atılımlar ve güvenilir insanlarla geliyor hayatına. Fakat şunu da belirtmeliyim; yılın senin adına en hızlı aylarından biri olacak. Durup düşünmek için hiç vaktin olmadığını fark etmen çok geç olmayacaktır. Yeni başlangıçlar, taze fırsatlar seni sürekli hareket halinde tutacak. Fakat bu ay güncel ve yeni olana kendini kaptırıp, çoktandır üstlendiğin bazı sorumlulukları ihmal edebilirsin. Bu konuya çok dikkat etmeni öneririm. Aile hayatında ve ev yaşamında daha fazla sorumluluk üstlenmeni gerektirecek gelişmelerde ayın büyük bir bölümünde gündemini meşgul edebilir.

Duygularını gizlemekte hiç başarılı değilsin! Ne hissetsen, yüzüne yansıyor ve bu tarafın seni son 6 aydır zor durumda bırakıyor. 9 Nisan’dan itibaren Merkür geri hareketinin hâkim olacağı bu ay, geçmişten çıkıp gelen insanlara olan özlemini belli etmemek için zorlanabilirsin. Hayatında önceliğe sahip olan insanların da bu dönemde sana sürekli sıkıntı yaratması, geçmişindeki kişileri senin gözünde daha değerli kılmış olabilir. Bu duygu ve kafa karışıklığını geride bırakmakta zorlanabilirsin. Özellikle nisan ayının ilk günleri Aslan burçları çok özel bir insanla tanışabilir. Evli ya da sevgilisi olan Aslan burçlarını ise yoğun bir tempo bekliyor. Nisan, aşk hayatın adına çok özel bir ay olacak. Acele etme…

Yılın, aşk hayatına dair işlerin ciddiye bindiği en önemli aylarından birini yaşayabilirsin. Nisan ayının ilk 15 günü fazlasıyla hareketli olacak. 9 Nisan’da başlayacak olan Merkür geri hareketi ve 15 Nisan’ a kadar ona eşlik edecek olan Venüs gerilemesi ikili ilişkilere dair net tavırlar aldırtacak. Kafa karışıklığı bu dönem çok fazla olsa da nihai kararlar da beraberinde gelecek. Bu ay hayatında gerçekten özel bir kişiye ihtiyaç duyabilirsin. Nisan ayı bu tarz düşünceleri daha çok gündemine sokarken Aslan burçlarının çoğunluğu sorumluluklarını, hayatını, duygularını paylaşabileceği güvenilir bir insan arayışına girebilir. Peki, bu arayışlar karşılık bulacak mı? Nisan ayının ilk günleri bu anlamda pek tatmin edici olmayabilir ama ay ortası gerçekten senin adına yılın en özel günlerinin kapısını aralıyor.

11 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay’ da gönül ilişkileri adına birçok gelişmenin de habercisi olacak. Bu dönemde girdiğin her ortamda dikkatleri üstüne çekeceğine hiç şüphe yok. Bekâr Aslan burçları, taliplerinizden oluşan uzun bir kuyruk görürseniz hiç şaşırmayın! Evet, kısmetiniz açılıyor… Fakat bu sefer öyle acele karar almaya pek niyetiniz yok. Kriterlerinin ve standartlarının olduğunu belli eder şekilde hareket ederken, karşına çıkan insanları süzgeçten geçirip öyle karar almayı tercih edebilirsin.

Bu dönemde, geçmişten bu yana iş hayatında ve maddi konularda sana destek olmuş insanlarla iletişimini güçlendirmek daha doğru olabilir.

Nisan ayının gündemi: Tempolu bir zamanın içindesin.

Aşk tılsımın: Kalbinin atmadığı yerde sen de yoksun.

Seks: Partnerin, isteklerine hayır diyemeyecek.

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kazanma sırası senin!

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Hayatta planlamanın gücüne inanan biri olarak, gerçekten zor bir ayı geride bıraktın. Önünde birçok seçenek vardı ve öyle anlar oldu ki her birinin sonu çıkmazdı sanki… Beklentilerin, ideallerin, beklenmedik olaylar… “Mart ayında yaşadıklarımı yazsam roman olur” diyor olabilirsin. Bu bahar, senin için üretme ve kazanma zamanı. Etrafındakilere ve hayata bir şeyler katabildikçe mutlu olan bir yapın var. Geride bıraktığımız günlerdeki kontrolsüzlük duygusunu bu ay da üreterek ama üstesinden gelebileceksin.

Nisan ayı ilişkinle ilgili bir takım düzenlemeler yapacağın bir ay olacak, evet. Ama biliyorsun her değişim sancılı bir döngüdür. Bu dönemde sevdiğin insana bulunacağın itiraflar, aranızda bir güç savaşının doğmasına sebep olabilir. “Sürekli kendini düşünerek hareket ediyorsun, beni hiç önemsemiyorsun” gibi cümlelerin karşılığında sen de ondan benzeri itiraflar duyabilirsin.

Aşk hayatında yepyeni bir dönemin kapılarını açmaya hazır mısın? Beklentiler üzerine kurulan ilişkilerden feragat edip, karşılıklı sevgi ve saygı esasına dayanan ilişkiler kurmak için adına adım ilerliyorsun. 28 Nisan’da aşk gezegeni Venüs ateş burcuna geçiş yapıyor. Bu da demek oluyor ki ikili ilişkiler tutkulu bir sürece giriyor. İlişkisi olan Başak burçları, ayın ilk günlerinden bu yana içinde bulundukları güç savaşından sıyrılıp karşı tarafa daha mesafeli davranabilir. Eğer bekâr bir Başak burcuysan, bu dönemde kimsenin bilmesini istemediğin, arka planda bir ilişkiye başlayabilirsin. Bu kişiyle bir arkadaş vasıtasıyla ya da internet üzerinden tanışabilirsin. Bu dönemde hayatına girecek ilişkide tutku ve şefkat duygusu da eksik olmayacak.

Gökyüzünde geri hareketine başlayacak her gezegen, farklı bir gezegenle iletişim kurdukça güç kazanır. Nisan ayı, bu anlamda gezegenlerin bir hayli aktif olduğu bir ay. Venüs geri hareketine kısa bir süre olsa da eşlik edecek olan Merkür 2017 yılının en aktif ayını geçirmeye hazırlanıyor. İlişkisi istediği gibi gitmeyen bir Başak burcuysan, dengelerin bir hayli değişeceği bir ay bekliyor seni. Nisan ayının ikinci yarısı itibariyle artık her şeyi alttan alan Başak burcu yok.

Kariyer anlamında bu ay sakin kalmayı tercih edebilir, önüne çıkan fırsatları değerlendirmek yerine geleceği düşünmek isteyebilirsin. Ekip çalışması içerisinde ya da kabalıkla çalışan olan bir Başak burcuysan, bugünlerde çalışma arkadaşların arasında gizli rekabet iyice açığa çıkabilir.

Nisan ayının gündemi: Ürettiğin kadar kazandığını da göreceksin.

Aşk tılsımın: Gönlünü hak eden kişiye açacaksın.

Seks: Beklediğine değecek, hoş duyguların tadına varacaksın.

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yeni bir sayfa açacaksın!

(23 Ekim - 22 Kasım)  

Zor günleri geride bırakacağın bir döngüye giriyorsun. Geçtiğimiz ay, hem iş hem de özel hayatında seni yoran olaylar yaşamış olabilirsin. Nisan ayıyla birlikte kendini daha çok dinlemeye ihtiyaç duyacağını işaret ediyor gökyüzü. Bugüne kadar ilişkilerinde, arkadaşlıklarında hatta ailende yaptığın fedakârlıklara bir sınır getirmek isteyebilirsin. Haklı olduğunu da ispatlayacaksın!

Nisan ayında seyahate çıkabileceğini işaret ediyor gök kubbe. Kısa da olsa yapacağın tatil hem ruhuna hem de bedenine iyi gelecek. Bu ay, yaşamının rutinini bozmak için çeşitli hamleler yapmak isteyebilirsin. Kendini dinledikten sonra işlerinde de daha verimli olduğunu görebilirsin.

Dostlarından birinin bu ay sana anlatacaklarına çok şaşıracaksın! Duyduklarına hemen inanmadan önce biraz beklemeni öneririm. Çünkü bu kişi olanları sırf harekete geçmen için çarpıtabilir ya da abartabilir. Manipüle olmamaya çalış. Yaşananları uzaklaşarak değerlendirirsen, daha objektif kararlar alabileceksin. Yakınlarının beklentilerinin arttığı bir dönemdesin.

Gökyüzü, geçen ay yaşadığın tüm sıkıntıları geride bırakmanı sağlarken, iş yaşamında da özel hayatında da sana güzel kapılar açıyor! Bunu fazlasıyla hak ettiğini ben de en az senin kadar biliyorum. 11 Nisan’da burcunda yaşanacak Dolunay’da özellikle ilişkilerinle ilgili önemli bir karar almak isteyebilirsin. Evli ya da ilişkisi olan bir Terazi burcuysan, Dolunay haftasında birlikte olduğun kişiye karşı tahammülün azalabilir. Birlikte olduğun kişi, eleştirilerinin keskinleşmesine bir anlam veremeyebilir. İlişkinizdeki sorunları bu kadar net görebilmen seni dahi şaşırtabilir.

15 Nisan’da Venüs geri hareketinin sona ermesiyle, ilişkilerinde rahat bir nefes alabileceksin. Ancak 28 Nisan’daki Venüs hareketi aşk hayatında sana sabırsızlık verecek. Ay sonuna doğru, özellikle belirsiz bir ilişkin varsa, ne olacaksa olsun durumuna gelebilirsin. Net başlangıçların ve bitişlerin yaşanacağını söyleyebilirim. Senden beklenmeyecek radikallikte, karşı taraf için anlamsız görünen nedenler senin için belirleyici olacak ve ilişkilerini durduk yere kesebilirsin.

Özellikle kalbi boş bir Terazi burcuysan, bu ay tahmininden daha çok sosyalleşeceksin. Arkadaş grupları veya sosyal organizasyonlar içerisinde olmaya ihtiyaç duyabilirsin. Sosyal anlamda aktif olacağın ve özellikle kadınlarla pek çok kontak kurabileceğin bir ay kapıda. Gruplarda ve organizasyonlarda, sempatiyi üzerinde toplayabilirsin. Ortak arkadaşların vesilesiyle tanışacağın biriyle uzun geceler boyunca yazışabilirsin. Bu sevda, belki aklını başından almayacak ama onu tanıma isteğinden kendini alamayacaksın. Sanatla ilgilenen bir Terazi burcuysan; yeni iş tekliflerine ve ideallerine daha da yaklaşmaya hazır ol!

Nisan ayının gündemi: Hayatını yeniden düzenleyeceksin.

Aşk tılsımın: Sabrın tükenecek!

Seks: Beğenildiğin yerde var olduğunu ve yüceldiğini hissedeceksin.

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Baharla birlikte tazeleneceksin!

(23 Kasım - 21 Aralık)

Eski gücünü yeniden keşfetmeye hazır mısın? Ne zamandır kendimi yorgun hissediyorum diyorsan, kendini daha iyi hissedeceğin bir döngüye giriyorsun. Son 1,5 yıldır edindiğin tecrübeler, kendi yolunu çizmende büyük etken oldu. Yaşadıkların aynı zamanda baştan sona değişmeni de sağlayacak diyor gökyüzü. 11 - 20 Nisan tarihleri arasında, çevrende ve ailende ani kararlar alınması, beklemeye aldığın konuları hızlıca çözmeni sağlayacak. Bu ay, sevdiğin kişiyle yaşam alanınızı düzenlemek isteyebilirsiniz. Eğer evli değilsen ve bir ilişkin varsa ani bir evlilik kararı alabilirsiniz.

Nisan ayında, uzun süredir görüşmediğin bir arkadaşınla karşılaşabileceğini vurguluyor gök kubbe. Bu rastlantı sayesinde geçmişte boşlukta kalan duygularının asıl nedenini öğreneceksin. Buluşma sonrasında arkadaşından önemli bir iyilik görebilirsin. Araya giren zamanın dostluğunuza zarar vermediğini anlayacaksın. Gerçek dostlukların zamanla sınandığını da…

1 Nisan’da Merkür’ün gökyüzündeki hareketi gönül ilişkilerinde yanlış anlaşılmalara maruz kalabileceğini vurguluyor. Birlikte olduğun kişiye karşı her zamankinden daha ketum davranabilir, karşılığında da kibirli davranışlar görebilirsin. 11 Nisan’daki Dolunay’la birlikte ilişkilerinde daha belirleyici kararlar alacaksın diyor gök kubbe. Uzun süredir kendinden bile sakladığın, içten içe bildiğin bir gerçek var. Biteceğini bildiğini bildiğin ilişkin olabilir mi? Saklamaya çalıştığın duygularının, ertelediğin ayrılığın, zamanının geldiğine işaret ediyor gökyüzü. Kırılgan ve değişken iç dünyanda, insanlara olan bakış açının değişmesine rağmen başkalarına nasıl göründüğün düşüncesini, fazlaca önemsemeyebilir, kişisel bakım konusunda epey çaba harcayabilirsin.

Uzun süredir beraberliği olan bir Akrep burcuysan, ilişkinde ihmal ettiğin ya da gözden kaçırdığın birçok noktayı değerlendirme fırsatı yaratabilir, birlikte olduğun kişiyle, ilişkinde kayda değer konuları masaya yatırabilirsin. Eğer evli bir Akrep burcuysan, eşinle ilk tanıştığın zamanlardaki tutku ve heyecanı yeniden yaşayabilirsin… Eğer kalbi boş bir Akrep burcuysan; etrafında sana ilgi gösteren insanları, yeniden gözden geçirmen gerekecek… Hoşlandığın bir kişi, sana olan ilgisini bariz bir biçimde belli edebilir. Ancak kafan malum kişiyle ilgili oldukça karışık olacak. Ona güvenip güvenmeme konusunda gel gitler yaşayabilirsin.

9 Nisan’da gerçekleşecek Merkür gerilemesi, hayatındaki hak ve miraslarla ilgili konuları yeniden gündeme taşımanı sağlayacak. Bu da senin için, geçmişten bu yana bir yere vardıramadığın davaların, tazminat beklentilerinin bir sonuca bağlanacağını işaret ediyor.

Nisan ayının gündemi: Yenilendiğini hissedeceksin.

Aşk tılsımın: Duygularınla hesaplaşacaksın.

Seks: Partnerine unutulmaz anlar yaşatacaksın.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sözünü esirgemeyeceksin!

(22 Aralık - 20 Ocak)

Bu ay, içinde biriktirdiğin ne varsa konuşacaksın diyor gök kubbe. Söyleyeceklerinden de herkes payına düşeni alacak. Haksızlığa gelemediğini, bazı olayların sana çok dokunduğunu daha iyi anlayacaksın. Uzun süredir beklediğin konuşma ortamının kendiliğinden oluşmasıyla, bir nebze olsun rahatlayabilirsin. Gök kubbe, bu duruma hem şaşıracağını hem de şansının döneceğini düşüneceğini işaret ediyor.

Nisan ayında, Merkür retrosu, belli konularda sınavlar vereceğini vurguluyor. Aynı zamanda görünüşünde, tarzında yapacağın yenilikler çevrende dikkat çekmeni sağlayacak. Ancak önemli değişimler için ayın ikinci yarısını değerlendirmelisin. Kendine güveninin daha çok artacağı nisan ayında, özellikle akrabalarının eleştirilerine kulak vermek istemeyebilirsin. Ailende aynı hatayı sürekli tekrarlayan bir kişiye karşı tavrını net bir şekilde ortaya koyacaksın. Eğer bir ilişkin varsa güven teması bu ay aranızda çok önemli bir konu olacak diyor gök kubbe.

İlişkisi olan bir Yay burcuysan, 9 Nisan’daki Merkür gerilemesi, adaletli yanını ön plana çıkarabilir. Evliliğinde ya da ilişkinde yanlış anlaşılmalar, büyük tartışmalara sebep olabilir. Sen adil olabilmek adına elinden geleni yaptığını düşünürken, birlikte olduğun kişinin güvenini sarstığını görebilirsin. 11 Nisan’daki Dolunay’la birlikte gerçeklerin en duru biçimiyle önüne serileceğini işaret ediyor gökyüzü. Senden gizlenen ne varsa üçüncü kişilerin yorumlarıyla birlikte öğrenebilirsin. Yorumlarla, gerçekleri birbirinden ayırmanda fayda var çünkü sonrasında dönüşü olmayan kararlar alabilirsin.

Uzun süredir bir ilişkinin içinde ne yapacağını bilemiyor olman seni yavaşlatıyor olabilir. Hayatını bir düzene sokmak istiyor ama hayatındaki kişinin doğru kişi olup olmadığını düşünüyorsan, haziran ayına kadar bekle derim. Önemli kararlar için acele etmemeni öğütlüyor gökyüzü. Hem iç dünyanda hem görünüşünde, çoğu şeyi yeniden düzenleyebilirsin. Belki de yeni tanıştığın, sana kalbini yeniden keşfettirecek kişiyle birlikte, daha renkli kıyafetleri tercih edebilirsin. Güneş, sadece havayı değil, yalnız gönlünü de ısıtacak.

Değişen sende, farklı güzellikler keşfedenlerin sayısı ise artacak. İnsanların üzerinde yarattığı etkilerle birlikte, değişimle ilgili seni nelerin motive ettiğini anlayacaksın. Çevrendeki insanlar ve hayatınla ilgili bakış açını düzenleyeceğini vurguluyor gökyüzü. Fiziksel görünüşüne odaklanıp, yenilenmek adına sebeplerin olduğunu fark edeceksin.

İletişim odaklı işlerde çalışan bir Yay burcuysan; fikirlerinin ön plana çıkacağı, projelerini yöneteceğini ve idealist tutumunun etkisini göreceğini söyleyebilirim.

Nisan ayının gündemi: Değişen sadece mevsim değil, sen de değişiyorsun.

Aşk tılsımın: Sorunlar arapsaçına dönebilir, dikkat!

Seks: Cinsel hayatındaki rutini kıracaksın.

OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sezgilerine güven!

(22 Aralık - 20 Ocak)

Önsezilerinin gücü sayesinde bu ay maddi ve manevi anlamda karlı çıkacaksın. Eğer kalbi boş bir Oğlak burcuysan, seninle ilgilenen kişilerin asıl niyetini öğrenebilirsin. Eğer bu kişiye karşı içinde en ufak bir şüphe bile varsa, macera peşinde mi koşuyor yoksa hayatının aşkını mı arıyor ayın ikinci haftasından sonra anlayabilirsin. Kalbine kimsenin boş umutlar vermesine izin vermeyeceğini söylüyor gökyüzü. Aşkın büyüsüne kapılacağın bir ilişkiye kalbini ansızın açabilirsin de… Ama gönlüne girecek kişinin samimi olması büyük önem taşıyacak.

Bir ilişki içindeysen, sevgilinin ya da eşinin bu ay kaprisli davranışlarına maruz kalabilirsin. Belki de sadece ilgiye ihtiyacı vardır ve bu yüzden davranışları abartılı olabilir. 11 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay’ın etkisiyle kendinde birlikte olduğun kişinin nazıyla uğraşacak enerjiyi bulamayabilirsin. Bu dönemde en çok dikkat etmen gereken şey, kendini çok iyi ifade etmen olacak... Neticede sevdiğin kişiyle aranda önemli sorunlar yoksa birbirinizin hassas zamanlarında tolerans gösterebilirsiniz. İş hayatına olan aşırı ilgin ve ilişkindeki tutucu yaklaşımın, sevgilini son derece gerebilir.

İlişkisi olan Oğlak burçları bu döngüde özellikle 9 Nisan Merkür retrosu döneminde iletişim problemleri, ego savaşları ile karşılaşabilir. Egoların ilişkilerde zararlı etkisini de ayrıca hatırlatmak isterim. Yoksa istemediğin olaylarla karşılaşabilirsin. İnatçı bir Oğlak burcuysan, köşende sakince beklemeni tavsiye ederim.

Sevdiğin, beğendiğin kişiye karşı beslediğin duyguları bir türlü belli edemiyor musun? Venüs retrosu, kalplerde hüküm sürerken, ayın 15’ine kadar kendini duygularının karmaşasında boğulmuş hissedebilirsin. İkili ilişkilerini yakından ilgilendirecek 27 Nisan’da gerçekleşecek Yeniay, sana da belli konulardaki bireysel atılımlarında cesaret verebilir. Aynı zamanda ay sonunda hissettiklerin konusunda daha gerçekçi davranabileceğini vurguluyor gökyüzü.

Kendi işine sahip bir Oğlak burcuysan, bu dönemde işlerini büyütmek adına kendine hayret edeceğin girişimlerde bulunabilirsin. 28 Nisan’da Venüs’ün gökyüzündeki hareketi lider özelliklerini ön plana çıkaracak. Böylelikle çalıştığın işlerde pratikliğin ve çözüm bulan iş anlayışın sayesinde kazanan sen olabilirsin.

Nisan ayının gündemi: Sana karşı açık davranan kazanacak.

Aşk tılsımın: Duygularının karmaşası aklını karıştırabilir.

Seks: Romantizmin doruklarına çıkacaksın.

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Aşkla tamsın!

(21 Ocak - 18 Şubat)

Aşkın bir tamamlanma duygusu olduğunu daha iyi anladığın bir döngüdesin. Sorularının cevaplarını bulacaksın. Baharın ılık rüzgârı içine işlerken, gönlünün kimlere düşeceğinin hesabını tutamayabilirsin. Bu durum günlerini meşgul ettikçe duygularını yeniden dizayn etmek isteyeceksin. Tamam, belki aşkın gözü kör ama senin de ruhunun biraz dinginliğe ihtiyacı olabilir. Venüs retrosunun 15 Nisan’da bitmesiyle, mantığının yeniden ipleri ele aldığını göreceksin.

Çok sevdiğin ama az görüştüğün kişilerle vakit geçirmek, hayatı akışına bırakmana yardımcı olacak. Eğer ne zamandır sevmeyi, sevilmeyi unuttum diyorsan, hakkında her şeyi duymak istiyorum diyebileceğin biriyle tanışabilirsin. Her ne kadar yeni bir aşka hazır değilim desen de kalbinin küllerinden doğduğuna şahit olabilirsin bu ay.

Bazı işlerinde ve ilişkilerinde cesaret edip de atamadığın adımlar varsa bu ay daha atılgan davranacaksın. Hedeflerine konsantre olacağın bu ay, yoluna çıkacak engelleri de aşma eğiliminde olacaksın. Hakkında yapılan konuşmalar kulağına gelip canını sıksa da içindeki başarma dürtüsünü yok edemeyecek. Baharın gelmesi, güneşin gönlüne hoş esintilerle adeta merhaba demesi, seni bu yazla ilgili planlara götürecek.

İlişkisi olan bir Kova burcuysan, 11 Nisan’da yaşanacak Dolunay, birlikte olduğun kişiden beklentilerin artabilir. Zevklerinizin uyuşmadığı yerde tartışma yaşayabilirsiniz. Hayatta daha çok inceliklere ihtiyacın olduğunu düşüneceğini vurguluyor gök kubbe. Sevdiğin kişinin ilişkinize olan özensizliğinden şikâyetçi olabilirsin. Eğer evliysen, bu konuyu aile meclisine dahi taşıyabileceğini vurguluyor gökyüzü.

Eğer kalbi boş bir Kova burcuysan; yaşam alanında değişikliğe gitmek isteyebilir ve en önemlisi bunun için çok para harcayabilirsin. Hayattan beklentilerini karşılayamadığın belli zamanların da oldu geçtiğimiz ay. Bazen fırsatlar sana gelse de “Yapamam!” da dedin. İşte şimdi, “Sana gelemem!” dediğin fırsatlarla cesurca kucaklaşma anını yakalayabileceğin bir aydasın. Hal böyle olunca gönül ilişkilerinde aklının süzgecinden geçecek elbette. Nisan ayının gökyüzü hareketleri, içinin kıpır kıprı olmasını sağlayabilir. Tam da kışın kasvetli havasından kurtulmuşken, kalbimin yalnızlığı dinsin diyebilirsin. Ancak doğru kararlar vermek istiyorsan, bir anlık heyecanlara kapılmak yerine kendine zaman vermelisin diyor gök kubbe. Özellikle ayın ikinci yarısından sonra alacağın kararlar daha gerçekçi olacak.

Nisan ayının gündemi: İçindeki sevda, baharı coşkuyla yaşamanı sağlayacak.

Aşk tılsımın: Heyecanın, aklının kapılarını kilitleyecek.

Seks: Aşkın gücü gecelerini renklendirecek.

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Farkındalığın artacak!

(19 Şubat - 20 Mart) 

Hayatındaki insanların senin gibi düşünmediğini kabulleneceğin ve hata yapmaktan çekineceğin bir ay seni bekliyor. Ayın ilk günlerinde geçmişten beri hayatını meşgul eden olaylarda yeni gelişmeler, düşüncelerini karıştırmaya fırsat bulmadan şu anda hayatında olan insanların konuya vakıf olması işleri büsbütün karıştırabilir. “Hiç bu kadar açıklama yapmamıştım” dediğin bir aya girdiğini, nisan ayı henüz ilk günlerinden itibaren hissettirecek. Sevgilinin veya eşinin sana karşı ilgisi tazelenirken, seninle hiç alakası olmayan konuların sana mal edildiğini de görebilirsin.

Gönül meselelerinde, isyan etmeye bile mecali olmayan yalnız bir Balık burcuysan, bu ay, umutlarını bir kenara atmayabilirsin. Belki çok yoruldun tamamlanmayan sevdalardan, içinde biriken düşleri yaşayamamaktan. Belki taşlaştı yüreğin zamanla… Ama sen söyle, mutluluğu en çok sen hak etmiyor musun? Korkularının, umutlarını ezmesine izin verme diyor gök kubbe! Bu ay Venüs Retro’suna eşlik edecek olan Merkür Retro’su her ne kadar gönül işlerini karıştıracak gibi dursa da aslında önce suyu bulandırıp daha sonra da sakinleşmesini izlemene izin verecek. Aklının da kalbinin de çok yorulduğu süreçleri geride bırakıyorsun.

11 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay Venüs ve Merkür Retro’sunun da etkisiyle gücünü gösterirken, gizli saklı yaşanan ilişkileri, bir birliktelikte olmaması gereken gerçekleri de su yüzüne çıkaracak.   Sevgilinle ya da eşinle, aranı bozmak isteyen kişilerin yaptıklarını ve sözlerini bir anda öğrenebilirsin. İyi niyetli diye bildiğin herkesin gerçek yüzünü göstermeye niyetli sana gök kubbe. Ben bunca zamandır kimleri inanmışım meğer diyerek hayıflanabilirsin ancak başına gelebilecekleri öğrendiklerinle en azından engelleyebileceksin.

Sevgilisi olan bir Balık burcuysan, sevgilinle aşkınızı pekiştirme şansı bulurken, birbiriniz için ne kadar çok şey ifade ettiğinizi anlayabilirsiniz. Ya da tam tersi… “Aşk uğruna yine aşk” anlayışının benimsendiği bugünlerde eğer karşı tarafın seni duygusal anlamda besleyemediğini düşünüyorsan, keskin bir son çizebilirsin ilişkine.

Çalışmaktan, emek vermekten asla şikâyetçi olmadın. Tabi seni çok zorlamadıkça... Mevsimin güneşe yüz çevirmesiyle işine eğlence katmak isteyebilirsin.

Nisan ayının gündemi: Herkesi daha iyi anlıyorsun.

Aşk tılsımın: Umutların, korkularından daha çok!

Seks: Cazibenle büyüleyeceksin.

 

 www.twitburc.com.tr

 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , VOGUEASTRO , BURÇ YORUMLARI