01 Mart 2017

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Mart 2017

YAZI: ZEYNEP TURAN

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Belirsizlikler ortadan kalkacak!

(21 Mart - 20 Nisan)

2017 yılının mart ayı ilişkilerini, çevreni düzenleyecek deyim yerindeyse hayatının renklerini belirlemene yardımcı olacak. Gökyüzü bu ay, yaşadığın fikir ayrılıklarının, ani bitiş ve kopuşların da nedenini gösterecek. Öyle ki Venüs, şubat ayı boyunca burcunda hareket ederken, bu konuları birçok kere düşünmene neden oldu.

Gökyüzünün sevgiyi, aşkı, paylaşmayı yöneten gezegeninin burcunda geri gidecek olması mart ayının ilk günlerinde yorucu gibi görünse de aslında başkalarının binlerce derdini gördükçe küçük şeylere çok fazla takıldığını da fark edeceksin. 4 Mart’ta başlayıp 15 Nisan’a kadar devam edecek olan aşk gezegeni olan Venüs Retro’su özel hayatını süzgeçten geçirirken, yenilenmen için de fırsatlar sunacak. Ancak asıl önemli olan bu fırsatları fark etmen ve harekete geçmen. Yorulduğunu düşünebilirsin çok da haklısın, her şeye rağmen hayatın devam ettiğini de unutmamalısın. Zor günler de aynen güzel günler gibi geçip gidecek. Her ne kadar içinden sabır taşına döndüm desen de aslında daha çok tahammülün olduğunu da biliyorsun.

Birlikteliğin adına elinden geleni yapmaya çalıştın ve şimdi artık dinlenme zamanı. Eğer uzun süredir ilişkisi olan bir Koç burcuysan, mart ayında emeklerinin boşa gittiğini düşünebilirsin. Her şeye rağmen affettiğin sevgilinin hatalarını görmezden gelmeye çalışsan da bu ay bu durum senin için çok daha zor olacak. Unutma taviz her zaman tavizi doğurur. Mutlaka daha önceki tecrübelerinden de bunu biliyorsun ancak söz konusu kalp olunca tecrübelerde bir süre kendisini askıya alabiliyor. Aşk gezegeni Venüs’ ün retrosunun yanı sıra bir de Mars’ın toprak burcunda hareket etmesi aradığın güven duygusunun çok daha artmasına neden olacak. Eğer bir süredir birtakım yanlışlara, olumsuz davranışlara göz yuman bir Koç burcuysan, bu ay keskin bir bitiş yaşayabilirsin.

Gerçekleştirmek istediğin planlarını ertelemiş, yatırımların için doğru zamanı bekleme kararı almış olabilirsin. 10 Mart’ta Mars’ın toprak burcunda hareket ediyor olması ticaret ve alışveriş konusunda farklı fikirlere kapılmana neden olabilir. Çok aciliyeti olmadığı sürece bu ay içinde alım - satım yapmamanı tavsiye ederim. Eğer kurumsal bir yerde çalışıyor ve 2012’den bu yana da aynı yerdeysen, bu süreçte işten ayrılan birçok kişiyi görüp kendini işten soğurken bulabilirsin. Çalıştığın alanda da renkli olaylara şahitlik edeceksin hazır ol!

Mart ayının gündemi: Hayatındaki boşlukları dolduracaksın.

Aşk tılsımın: Aşkı bilenle yaşamak istiyorsun.

Seks: Tutkuların ön planda!

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Şüphelerin seni ele geçirebilir!

(21 Nisan - 20 Mayıs) 

İlişkilerle ilgili şüphe duyduğun konular bu ay daha çok aklını kurcalayabilir. 4 Mart’ta gerçekleşmeye başlayacak olan Venüs Retro’su 15 Nisan’ a kadar devam edecek. Aynı zamanda 10 Mart’ta Mars burcunda hareket etmeye başlayacak. Yani duygularını ve kararlarını tekrar tekrar gözden geçirebileceğin bir döngüye gireceksin. Mart ayı sana yüzleşme zamanı diyor! Bu ay eski eşiniz ya da sevgiliniz hakkında duyacakların seni çok şaşırtabilir. Bugüne kadar doğru bildiklerinin hepsini unutabilirsin. Geçmişte yaşadığın ilişkiler seni hayal kırıklığına uğratmış olabilir. Belki de o yüzden tek ihtiyacın güven… Ama aklından kuruntular bir türlü gitmiyor, bu nedenle de kendini ilişkine tam olarak bırakamıyor olabilirsin.

12 Mart’ta gerçekleşecek Dolunay seni her zaman olduğundan çok daha cesur davranmanı sağlayacak. Aşka kapılarını sonuna kadar açarken, zamanında açık olan kapıları da kapatmaktan çekinmeyeceksin. Bu ay her şeyi kendi çabanla halledecek olman yılın geri kalanını da çok daha güvenli geçireceğini gösterecek sana. Venüs Retro’su ve burcunda gerçekleşecek olan Dolunay gizli sırları ortaya çıkarabilir. Benim sakladığım bir şey yok dediğini duyar gibiyim. Bence bir kez daha düşün. Senin için önemsiz olan ve bu sebeple gündeme getirmek istemediğin bir konu, birlikte olduğun kişi tarafından çok daha farklı yorumlanabilir. Amacın her ne kadar saklamak olmasa da etrafındaki insanlar tarafından yanlış anlaşılmana sebep olabilir.

Eğer ilişkisi olmayan bir Boğa burcuysan, aslında kalbinin hızla çarpmasına sebep olacak kişiyle bir süre önce tanışmış olabilirsin. Ancak güven konusu ile ilgili geçmişte yaşadığın sorunları atlatamıyor oluşun, kendini bir aşkın akışına bırakacak cesareti sana vermiyor olabilir. Mart ayı içinde kalp atışını hızlandıracak kişi ile aranda olan mesafeyi biraz daha azaltmak isteyebilir, onu tanımak adına adım atabilirsin. Aceleci olmak sana göre değil, mantığınla kalbini bir tutmayı başardığın sürece kazanan sen olacaksın...

Planlar, projeler, hayaller, hedefler… Gündemin çok yoğun. Uzun zamandır hayata geçirmek istediğin proje ya da iş değişikliği konusunda harekete geçmek isteyebilir, yakın çevrenden destek alabilirsin. Eğer kendi işini kurmak isteyen bir Boğa burcuysan, 28 Mart’ta gerçekleşecek Yeniay’ dan sonra önemli görüşme ve imzaları gündemine almanı tavsiye ederim. 

Mart ayının gündemi: Korkularından sıyrılmayı deneyeceksin.

Aşk tılsımın: Aşkta şüpheye yer olmadığını göreceksin.

Seks: Kaçamak saatlerde, hazzı doruklarda yaşayacaksın.

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sosyalleşeceksin!

(21 Mayıs - 21 Haziran)

Mart ayına hayatında daha yerleşik bir düzene geçebileceğin gibi aklını kurcalayan başka gelişmeler yaşayabilirsin. Sosyal hayatın ön plana çıkacak diyor gök kubbe. Ancak peşin hükümlü insanlarla karşılaşmak seni yeniden “az ama öz insan” anlayışını benimsemeye itebilir. Bu ay biraz da sen de insanlara karşı biraz ön yargılı olabilirsin. Bazı kişileri ve olayları olduğu gibi kabul etmeyi dene, diyor gök kubbe.

Son 9 aydır kendini anlamakta güçlük çektiğin, bir de üstüne hayatına farklı bölümleri dâhil etiğin bir sürecin yorgunluğunu atacağın bir aya giriyorsun. İş ve özel hayatında verdiğin mücadelenin karşılığını fazlası ile alacaksın.  İlişkilerle ilgili çok ciddi kararlar alabileceğin bir zamanı işaret ediyor gökyüzü. Bir kuş gibi özgür hissedeceğin mart ayında küçük pürüzlerle karşılaşırsan, çok takılma derim. Çünkü ufak tefek aksiliklerle karşılaşacak olsan da genel itibari ile ayın getirileri seni mutlu edecek türden olacak. 12 Mart’ta meydana gelecek Dolunay, dönüştürücü etkisini sana da sunacak. Eksilerini de artılarını da sana apaçık gösterecek.

Hayatını paylaştığın insanlarla ilgili kritik döngün hala devam ediyor. Evet, 2016 yılının son aylarında bu anlamda aklına gelmeyeni başına getiren gökyüzü bir süre daha seninle uğraşmaya devam edecek. Bir İkizler burcu olarak, duygularını belli etmek senin için aslında o kadar da zor değil. Ancak daha önce yaşadığın olaylardan edindiğin tecrübeler, ders niteliğinde olduğu için artık herkese çok daha temkinli davranmayı tercih edebilirsin. 4 Mart’ta aşk gezegeni Venüs’ ün geri hareketi başlayacak ve aşk konusunda adımlarını biraz daha yavaşlatmayı tercih edeceksin.

Bekâr bir İkizler burcuysan, ilişkilerde beklentilerini ve standartlarını yeniden şekillendirdiğin adeta geçmişe sünger çektiğin bir süreçten geçiyorsun. Bu dönemde yeni insanlarla tanışabilirsin fakat bu insanlar seni biraz kararsızlığa düşürebilir. Karşı tarafla ilgili hata kabul etmeyen ve toleranssız tavırların dikkat çekebilir. Kendin için en iyisini istiyorsun, değil mi? O halde biraz daha beklemen gerekebileceğini işaret ediyor gök kubbe.

Evliliği ya da uzun soluklu ilişkisi devam eden bir İkizler burcuysan, bu döngüde çok dikkat etmesi gerekiyor. Bu dönemde karşı tarafın eksiklerine tahammülün azalabilir, onu başkalarıyla kıyaslayabilirsin.

Bu ay 12 Mart’ta gerçekleşecek Dolunay ve 28 Mart’ta gerçekleşecek Yeniay sana farklı farklı kapılar açacak. Kariyerinle ilgili gelişmeler, 2017 yılının başında itibaren yavaş yavaş kendini göstermeye başlamış olabilir. Önüne çıkan fırsatları değerlendirmene engel olan kişi ya kişilerle artık yollarını ayırma zamanı!

Mart ayının gündemi: Değişim için çabalayacaksın.  

Aşk tılsımın: Geçici aşka kapılarını kapatacaksın.

Seks: Yeni birinin heyecanı, gecelerini renklendirebilir.

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Herkes seni soracak!

(22 Haziran - 22 Temmuz)

Bu ay, yakınlarının sana ihtiyacı olduğunu görebilirsin. Özellikle ailendeki kişiler, senden akıl isteyebilirler. Ancak onlara ne kadar yardım etmek istesen de, sonunda yine kendi bildiklerini okumaları seni biraz öfkelendirebilir. O nedenle de ayın ikinci haftasından sonra daha çok kendi kabuğuna çekilmek isteyebilirsin.

Eğer uzun süredir birlikte olduğun kişiye, aklındaki soruları sormaktan çekiniyorsan, bu ay çıkacağınız bir seyahatte ona aklında ne varsa anlatabilirsin. Aşk gezegeni Venüs, 4 Mart’taki retro hareketiyle akılları karıştırırken, doğru iletişime de dikkat çekiyor. Eşinle ya da sevgilinle, konuşmaya başlamadan önce doğru zaman olup olmadığından emin olman gerekebilir. Konuşurken, kararlı olduğunu göstermen gerektiğini vurguluyor gök kubbe. Birden fazla alternatif sunup kararsızmış gibi davranmamak bu noktada önemli. Onun düşüncelerini sabırla, sonuna kadar dinlemeyi deneyebilirsin. Söyledikleri ne olursa olsun… Çünkü öfke de bir sonra diner.

12 Mart’ta yaşanacak Dolunay, ilişkilerinde detaycı yanını ön plana çıkartırken, eleştirinin dozunu kaçırabileceğini de işaret ediyor. Eskiden abartmadığın konuların üstünde fazlasıyla üstünde durmak isteyebilirsin. Aslında bu sorun çok eskilere dayanıyor olabilir. Yani içinde bir yerlerde atamadığın güven sorununa… Kendine ne söylersen söyle, aklın evet, kalbin buz gibi bir hayır olabilir.

Gönlün ne kadar ferman dinlemiyorsa da seçimlerinde daha dikkatli olman gerekebileceğine işaret ediyor gök kubbe. Çünkü aslında ruhunun ihtiyaçlarına hiç uymayan birine kalbini kaptırabilirsin. Nesini sevdim, bilmiyorum ama onsuz olmak istemiyorum, cümlesi belli bir zaman sonra geçerliliğini yitirebilir. Bir anda başını döndürecek kişi derin bir aşk da olabilir, geçici bir heyecan da…

28 Mart’ta gerçekleşecek Yeniay geçmişin tozlu sayfalarını yeniden aralanıyor. Sürekli aklından geçen ama gereken şartları oluşturamadığından hayata geçirmeyi ertelediğin bireysel atılımların için bir adım atabilirsin. Uzun süredir işlettiğin bir mekânın ya da kendine ait bir web sitesi açmak istiyorsan, artık zamanının geldiğini fark edebilirsin. Ya da ilgilendiğin hobilerini bir gelir kaynağına dönüştürmek fena fikir olmayabilir, ne dersin?

Mart ayının gündemi: Eleştiriler tavrını çevrene yansıtacaksın.  

Aşk tılsımın: Doğru iletişim kazanacak!

Seks: Güvendiğin kollarda arzuyu da yaşayacaksın.

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yenilenme zamanı!

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Mart ayında kendine yeni bir pencere açacağını vurguluyor gök kubbe.  Yeni yerler görebilir, yeni kitaplar okuyabilirsin. Bununla birlikte sanatsal etkinliklerle keşif dolu bir ay geçirebileceğini işaret ediyor gök kubbe. İçindeki yaşam aşkını tümüyle hissedebilirsin. Hayatın daha fazla içinde olmak isteyebileceğin bir zamandasın. Ruhunun derinliklerinde ne var? 4 Mart’ta başlayacak Venüs retrosu, tam da bunu göstermeye hazırlanıyor sana.

Aşk gezegeni Venüs’ün, sevenleri zorlayacağı bu döngüde, eğer bir ilişkin varsa doğru iletişim yollarını bulmanın önemi artıyor. Tabii ki objektif değerlendirmeler yaparak! İki kişi yaşadığınız ilişkinin sorunları ne sadece senden, ne de ondan kaynaklanıyor… Yaptığınız fedakârlıkların, karşılığı belki elle tutulur şeyler olmayabilir ama minnettarlık duygusunu almak isteyebilirsin. Bunu da en sakin ses tonuyla, önce “ben” demeden yapma yoluna gidebilirsen. Unutma, âşıklar “sen” der, ben değil… 10 Mart’ta Mars’ın gökyüzü hareketi, ilişkide güven arayışını ön plana çıkaracak! Aynı zamanda tutkularını da tetikleyecek olan Mars, sana arzularının yeni biçimini tattırabilir.

Hayatında ya da kalbinde biri yoksa duygularını tetikleyecek gökyüzü transitleri, sonunda kalbinin sahibini gösterebilir sana. Aradığın aşk, belki de çok uzakta değildir, bir telefonun ucunda senden haber beklediğine işaret ediyor gök kubbe. Bu ay, sosyal hayatına zaman ayırma konusunda bonkör davranmalısın. Yeni gireceğin ortamlarda, tanışacağın kişiler, beklenmedik bir şekilde yaşamında çok önemli bir noktada yer alabilirler. Unutma, sen seçensin!

Duygularını gizleme konusunda pek başarılı olmayabilirsin. Ne hissetsen, yüzüne yansıyor. Mars hareketinin hâkim olduğu bu döngüde geçmişten çıkıp gelen insanlara olan özlemini belli etmemek için zorlanabilirsin. Hayatında önceliğe sahip olan insanların da bu dönemde sana sürekli sıkıntı yaratması, geçmişteki insanları senin gözünde daha değerli kılmış olabilir. Bu duygu ve kafa karışıklığı bir süre seni ele geçirebilir. Gökyüzü, sana ve duygularına gerçekten hitap eden, kalbinin sesini senden başka duyabilecek birini bulabileceğini işaret ediyor.

Gök kubbe, kariyer hayatındaki daralmaların nedenini öğrenebileceğinin ve geleceğin için kendine daha köklü planlar hazırlayabileceğinin vurgusunu yapıyor. Kazanmak bu dönem senin için çok kolay olabilir.

Mart ayının gündemi:  Farklı bir bakış açısına sahip olacaksın!

Aşk tılsımın: Duygularının karmaşası seni yanıltabilir…

Seks: Adeta seni yansıtan, isteklerine tercüman gecelerin olacak.

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hızına kimse yetişemeyecek!

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Tempolu bir aya giriyorsun, hazır mısın? Ertelenmiş bir hayatı yaşamaya tahammülünün olmadığını çevrendeki herkese anlatacaksın! İş ve özel yaşamında hangi konularda eksikler varsa, üzerinde duracağını ve çözmek için de var gücünle çalışacağını işaret ediyor gök kubbe. Duygularını yaşamaya ihtiyacın var… Mart ayında ya bunu anlayacaksın ya da özel hayatında önemli gelişmeler yaşayacaksın, diyor gök kubbe.

Gündelik hayatının karmaşıklığı ve temposu kendinden uzaklaşmana neden olmuş olabilir. 4 Mart’ta aşkın gezegeni Venüs’ün retro hareketi duygusal dünyanı etkileyecek. 15 Nisan’a kadar ilişkilerinle ilgili keskin kararlar alabilirsin. Sana yeteri kadar vakit ayırmadığını düşündüğün eşinin ya da sevgilinin eleştiri oklarını çıkardığını görebilirsin. Sevdiğin kişi, yaptığı hataları kabul etmek yerine ilişkinizle ilgili eksik olduğunu düşündüğü konuları gündeme getirebilir. Birlikte olduğun kişiyle ortak hayallerinin olmadığını görmen, ilişkiye olan inancını kaybetmene neden olabilir. Bu nedenle de birlikte düşünme, ortak plan yapma hayali bile sana anlamsız gelebilir.

12 Mart’ta burcunda gerçekleşecek Dolunay, planlı programlı olma isteğini arttıracak. Birlikte olduğun kişiyi, geçmişteki haliyle ve diğer insanlarla daha çok kıyaslayabilirsin. Bu dönemde sevdiğin insanın sana yönelik rutin tavırlarına ister istemez, sert tepkiler verebilirsin. Bu zamana kadar toleranslı davrandığın konularda artık daha tahammülsüz yaklaşımlarda bulunabilirsin.

Kalbi kırı bir Başak burcuysan, belirsiz bir ilişkinin gerginliğini yaşıyor ya da ayrıldığın kişiyle henüz gönül bağını koparmamış olabilirsin. Sevginin her sorunu çözebileceğini düşünsen de aslında sezgilerin farklı olabilir. Ayın sonuna doğru, kalbin neye ve kime kırıldıysa, objektif değerlendirmeler yapman da fayda var. Her son, yeni bir başlangıçtır. Bütün sorumluluğu üzerine almamanı öğütlüyor gökyüzü. Nihayetinde ilişki iki kişiliktir.

Gökyüzü, özellikle ekip çalışmaları için ideal bir döngüye işaret ediyor. Kendi bireysel girişimini yapmayı planlayan bir Başak burcuysan, bu dönemde fikirlerine güvendiğin insanlarla daha çok vakit geçirebilir ya da onlarla birlikte atılımda bulunabilirsin.

Mart ayının gündemi: Eksikleri görmezden gelemeyeceksin.

Aşk tılsımın: Herkesin payına düşeni yaşamasını isteyebilirsin.

Seks: Ertelediğin duyguların, gecelerine heyecan katacak!

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Seni yoran sorular cevapsız kalmayacak!

(23 Ekim - 22 Kasım) 

Gök kubbe, uzun süredir aklına takılan konuları bu ay çözme eğiliminde olacağını işaret ediyor. Öğreneceklerin seni derinden etkileyecek belki ama aklının ve kalbinin bir aydınlanma yaşadığını fark edeceksin. Dostlarının seni yanlış anladığını öğrenebilirsin. Birlikte olduğun kişiyle tartışmalar yaşayabileceğini vurguluyor gökyüzü. Aslında aranızda konuşulmayan konuların sorun çıkardığını göreceksin. 4 Mart’tan 15 Nisan’a kadar etkili olacak Venüs retrosu ikili ilişkilerinin üzerinde duracağın bir ay olacağını söylüyor.

Duygularının yoğunluğu aklını başından alabilir… Kalbi boş bir Terazi burcuysan, bir anda duygularının değiştiğini görebilirsin. Gökyüzü “aşk” diyor ve sen de bu yoğunluğu hissedeceksin. Belki, kalbimin ağırlığından, kırgınlıklarımdan sevmeyi bile unuttum diyorsun. Gökyüzü, yeniden başlamayı, cesur olmayı öğretmeye hazırlanıyor. İçinde doğan sevgiyi yaşama isteğini bu kez bastırmak istemeyeceksin. Bugüne kadar doğru zamanı bekleyerek, kendine en uygun sevgiliyi beklemiş olabilirsin. Mart ayında, sana onu bulduğunu düşündürecek biri çıkabilir karşına! Ancak yine de geleceğe dair adım atma konusunda çok aceleci olmamanı öğütlüyor yıldızlar. Kalbinin sesini dinlediğin ölçüde birlikte olmak istediğin kişiyi tanımak için de kendine zaman vermen gerekebilir.

Öncü burç olman ve bir de hava gurubuna önderlik etmenin verdiği bir özellik de sabırsızlık… Bu ay detaycı ve zorlayıcı tarafın ön plana çıkarken, başka insanların dayatmalarına göre hareket etmekten hoşlanmadığını somut eylemlerle gösterebilirsin. Kırgınlıklarla yaşamının güçlüğü bu ay kalbini yorabilir. Birlikteliği olan bir Terazi burcuysan, özellikle şu süreçte evlilik düşünüyor olabilir ama kafanda hala bazı şeyleri yerli yerine oturtamamış olabilirsin. Net kararlar almak için iki ay beklemen gerektiğini vurguluyor gök kubbe.  Çünkü ilerleyen günlerde zaten gökyüzü, sana net kararlar aldıracaktır.

Maddi konularda da risk almaman gereken bir döngüde olduğunu vurguluyor gökyüzü.  geçmişe dönük gelir kaynakların sana yeniden kazanç kapısı olabilir. Eğer maddi anlamda kimseye bağlı kalmak istemiyorsan, bunun için atacağın adımları da iyi düşünmen gerekebilir.

Mart ayının gündemi: Her zamankinden daha cesur olacaksın.

Aşk tılsımın: Yoğun ve derin duyguların kaynağını arayacak.

Seks: Aşkını tam anlamıyla hissedecek ve hissettireceksin!

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Aşk, sen neredesin?

(23 Kasım - 21 Aralık)

Gökyüzü, aşk gezegeni Venüs’ün retrosuyla, kalbinin sahibinin kim olduğunu kendine soracağını işaret ediyor. Ruhunun derinliklerinde keşfettiğin bir aşk vardır kim bilir? Kendine göre hiç de uygun bulmadığın birine gönlüne kaptırabileceğini işaret ediyor gökyüzü. Bu durum, gündelik hayata adapte olmanı engellerken, aklını da fazlasıyla karıştırabilir. Eğer çocuk sahibi bir Akrep burcuysan, çocuklarınla ilgili yeni kararlar alabilirsin.

10 Mart’ta Mars’ın gökyüzündeki hareketi, ikili ilişkilerinde güven arayışına girmene neden olacak. Henüz adı konmamış bir ilişkin varsa bu duruma bir son vermek isteyebilirsin. Belirsizlik duygusunun seni özellikle 10 Mart’tan sonra yoracağını vurguluyor gök kubbe. Her şeyi konuşup, son noktayı koymak isteyeceksin. Ancak tutkuların ve aklın arasında kalabilirsin. Dolayısıyla git – geller yaşayabilirsin.

Eğer evli bir Akrep burcuysan, ilişkinde “huzur” arayışın bu ay daha çok artacak. Birlikte geçirdiğiniz zamanın, kaliteli olmasına özen göstermek isteyebilirsin. Planlı ve programlı hareket etme isteğine eşinden destek göremeyebilirsin. Bu döngüde gökyüzü, seni sabırlı olmaya davet ediyor. Planlarını uygulamayabilir, kararlarının senin kontrolünün dışına çıktığını hissedebilirsin. Bu noktada sinirlerine hâkim olmanı tavsiye ederim. Çünkü uzun vadede her şey rayına oturacaktır. Bu döngüde olmayana odaklanmak yerine olan olayları iyi değerlendirmeni öneriyor gök kubbe.

Belki de hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Sen o ne kadar temkinli davranıp, etkilendiğin kişiyle karşılaşmamaya çalışsan da bir şekilde bir araya gelebilirsiniz. Aranızdaki “olmazlar” seni ondan uzaklaştırmış olabilir. Ancak aşkın engel tanımayacağını, “ne olacaksa olsun artık” diyerek, görebilirsin. Mantıktan uzak bir mart ayı bekliyor seni. Aklını değil kalbini dinleyeceksin. O yüzden de sonunda pişman olacak bile olsan, yaşayacaklarının önüne geçemeyebilirsin.

İlişkisi olan bir Akrep burcuysan, saklaman gereken bazı konuların karşına geliyor olması bu dönem tesadüf olmayabilir. Zor durumda kaldığını düşünsen bile, dobra konuşmaların sayesinde sevgilini etki altına almayı başaracaksın.

Bu ay fırsatların ayağına gelmesini beklemekten ziyade kendi olanaklarını kendin yaratman adına gökyüzü seni destekliyor olacak. Uzun süredir yaşam alanınla ilgili yaptığın planları değerlendirip, harekete geçmek isteyebilirsin. Evini yenileyebilir, dekorasyonla ilgili küçük değişiklikler yapabilirsin.

Mart ayının gündemi:  Aklın ile kalbin çatışacak.

Aşk tılsımın: Kalbini seçeceksin.

Seks: Arzularının uyandığı bir ay geçireceksin.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kalbine iyi gelen, yaşamında yer alabilecek!

(22 Aralık - 20 Ocak)

Son zamanlarda ilişkilerimin iniş – çıkışları beni yordu diyorsan, dinlenmeye ihtiyacın olduğunu söylüyor gök kubbe. Ancak kendini dinlemek bu döngüde ruhuna çok iyi gelmeyebilir. Bunun yerine dostlarınla vakit geçirmeyi, onlarla dertleşmeyi tercih edebilirsin. Anlattıkça dertlerinin hafiflediğini hissedeceksin. Eğer spesifik bir derdim yok diyorsan, sırf günlerin ağırlığını üzerinden atmak için bile sosyalleşmenin faydasını göreceğini vurguluyor gökyüzü.

Evliliği olan ya da bir ortakla çalışan Yay burçlarını duygusal problemlerle daha çok karşılaşabileceği bu döngüye çok dikkat etmesinde fayda var. Hislerinin karmaşıklığı ve yoğunluğu aceleci kararlar almana neden olabilir. Bazı dedikodular ilişkinin bozabilir. Bu ay 3. kişileri ilişkinden olabildiğince uzak tutmanı işaret ediyor gökyüzü. Özgürce ve samimiyetle yapılan fikir tartışmalarına verdiğin önem artabilir. Güçlenen sezgilerin sayesinde etrafındakilerin duygularını kolaylıkla anlayabileceğini vurguluyor gök kubbe.

Özel hayatındaki karışıklıklarda önsezilerine daha çok eğilmek isteyebilirsin. Kalbi boş olan Yay burçları, yeni aşk maceralarına atılabilir. Hatta bu ilişkinin ömrünün kısa olacağını bile bile bazı güdülerine engel olamayabilirsin. Her ne kadar genel kanı, senin olumlu düşünmeye yatkın olduğun üzerine olsa da, melankolinin en yoğun halini de yaşayacaksın diyor gök kubbe. Uçlarda yaşadığın bu duygu geçişleri, kimi zaman seni anlaşılmaz kılabilir.

Anlattıklarını özenle dinleyen gizemli biri sana olan hayranlığını apaçık belli edebilir. Sen ise tamamen aklınla hareket etmek isterken, bu kişinin ilgisine kayıtsız kalamayabilirsin. Onun sana, hayatına, statüne uygun olup olmamasına bakmaksızın, heyecanına kapılabilirsin. İkiniz de hayatın sıkıcı olmaması gerektiği konusunda birleşebilir, birlikte geleceği düşünmeden hoşça vakit geçirebilirsiniz. Değişik yerlere seyahat etme ve macera isteğin bu ay artabilir.

Kurumsal bir firmada yönetici ya da firma sahibiysen bu dönem bazı sosyal sorumluluk projeleri üzerine çalışmalarını somut bir hale getirebilirsin. Öncülük yapacağın bu proje hem ses getirecek hem de senin başarılarına ayrıca eşlik eden bir kahraman olarak, takdir görmeni sağlayacaktır.

Mart ayının gündemi:  Aşkı sorguluyorsun.

Aşk tılsımın: Ne olursa olsun, kendine mani olmak istemeyeceksin.

Seks: Merakın, seni yanıltmayacak!

OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Duygularının hızı aklını başından alabilir!

(22 Aralık - 20 Ocak)

Mart ayında evinin sıcaklığında vakit geçirip, huzur bulmak isteyeceğini işaret ediyor gökyüzü. Ancak ailenle ilgili meseleler aklını kurcalayabilir. Bu ay hayatının merkezinde ailen olabilir. Aşk hayatınla ilgili zihninde cevapsız kalan sorular da ruhunu yoracağını vurguluyor. Kime, neyi anlatacağını şaşıracağın bu döngüde duygularının da hızına yetişemeyebilirsin.

İlişkilerde, karşı taraftan beklentilerin var, evet. Şimdi ise bunları ortaya koyma zamanı! Bu dönemde hayatına sokmaya karar vereceğin insanların seninle uyumlu olmasını bekleyebilirsin. 4 Mart’tan 15 Nisan’a kadar etkili olacak aşk gezegeni Venüs’ün retro hali, tutkularını harekete geçirecek! Eğer evli bir Oğlak burcuysan, ilişkinle ilgili büyük hesaplaşmalara gidebilirsin. Uzun süredir üstü örtülen problemleri artık askıya almak istemeyeceksin! Eşinle konuşmak istediğin konuları duymazlıktan gelmesi sabrının sınırlarını zorlayabilir. İçinde biriken, tamamlanmamış duygularının zihnini yoracağına işaret ediyor gökyüzü. Sevgiye olan ihtiyacın seni bambaşka duygulara itebilir. Kendini dalgın hissedebilir, odaklanma problemleri yaşayabilirsin.

Gönül yarası bu diyorsan… Aradığın aşkı bulup, çok kısa bir sürede yitirdiğini düşünüyor olabilirsin. Ancak bu noktada gökyüzün sesine kulan vermeni ve 45 gün boyunca duygularını dinlendirmeni öneririm. Ancak yalnız kalıp, sadece kendi yaptıklarını ve olasılıkları düşünmen sana iyi gelmeyebilir. Unutma, ilişki iki kişiliktir ve ayrılıktan sadece kendini sorumlu tutmamalısın. Yaşadığın ilişkinin muhasebesini yaparken, sadece kendi yaptıklarını, söylediklerini değil, onun da durumunu, tavrını değerlendirmen gerekebilir. Ayrıldığın kişinin, kiminle ve ne yaptığıyla ilgilenmemeye çalışmalısın çünkü kendi duygularını en iyi şekilde değerlendirmek için dışarıdan gelecek yönlendirmelere kendini kapamanı işaret ediyor gökyüzü.

Kalbindeki kişiye gereğinden fazla değer verdiğini düşünüyorsan, haklı olabilirsin. Karşı tarafa gereğinden fazla değer vermek belki de en büyük yanılgı… Ama kim ne derse desin kalbinin peşinden gitmene engel olamayabilir. Önemli görüşmeler gerçekleştirebilir; kariyer yaşamında birlikte hareket etmek adına güvenebileceğin insanlarla karşılaşabilirsin. Yeni ortaklıklar, sözleşmeler gündeme gelirken uzun zamandır gerçekleştirmeyi planladığın projeleri de bu dönemde hayata geçirebilirsin.

Mart ayının gündemi:  Yoğunlaşan hislerini nereye koyacağını bilemeyebilirsin.

Aşk tılsımın: Uyuma önem vereceksin.

Seks: Plansız gelişecek.

 

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Duygularını yaşama zamanı!

(21 Ocak - 18 Şubat)

Gökyüzü, mart ayında yaşadığın pişmanlıklar için harekete geçin diyor sevgili Kova burçları. Hoşlandığın kişiye doğru zamanda açılamadığını düşünüyorsan daha fazla zaman kaybetme derim. Onunla ilgili düşüncelerin, konuştuğunda tersine dönebilir. Kalbi boş bir Kova burcuysan, mart ayında hayallerini yakalayacak, sana yeniden yaşamayı sevdirecek biriyle tanışabilirsin. Ancak ilk gördüğün andan itibaren çok hoşlanacağın bu kişiyle çok fazla ortak özellik bulamayabilirsin.

4 Mart’tan 15 Nisan’a kadar Venüs retrosunun etkilerini hissedeceksin! Kimsenin yönlendirmesini dinlemeyen kalbin, sadece yaşadıklarına tutunarak yol bulmak istiyor olabilir. Sevdiğin kişiyle aranda aşılmaz dağlar olduğunu düşündüğünü işaret ediyor gök kubbe.  Ya da böyle düşünmene kalbini yakan kişi sebep oluyordur... Yaşadığınız sorunlara sevdiğin kişinin yaklaşımı nasıldı? Eğer “O” gerçekten toparlayıcı ve düşünceli olsaydı tüm çabalar, sonuçsuz kalmayabilirdi. Mutlu olmak için kendinden vazgeçme noktasına geldiğini düşünüyorsan, olanları daha objektif bir biçimde değerlendirmen gerekebilir.

12 Mart’ta gerçekleşecek Dolunay, ilişkilerde detaycı yanını ön plana çıkartacak. Özellikle uzun süreli bir birlikteliğin ya da evliliğin varsa karşındaki kişiyi eleştiri yağmuruna tutabilirsin. Olumlu eleştiri elbette anlamlıdır. Ancak sevgilini doğru gözlemleyemez ve anlayamazsan, sonunda duvara mı konuştum ben şimdi, izlenimine kapılabilirsin. Kişinin sevmeyi başarabilmesi için önce kendini sevmesi gerekir. Sadece kendine odaklanan, kendi dünyasından çıkamayan biriyle birlikteysen, belki de düşünmen gereken sevdiğin kişinin hayata ve sana karşı tutumudur. Yaşadığın ilişki, onun isteklerinden ibaret ise, artık düşünme ve fedakârlık yapma sınırını aşmış olabilirsin.

20 Mart’ta Güneş’in Koç burcuna geçişiyle birlikte çevrende sana ilgi gösteren kişilerin arttığını gözlemleyebilirsin. Gökyüzü bu dönemden itibaren kendini daha alımlı hissedeceğini işaret ediyor. Kendine küçük dokunuşlar yapabilir, alışveriş yapmak isteyebilirsin. Bu ay iş hayatın ve maddi konular ve yeni başlangıçlar da gündeminde olacak.

Mart ayının gündemi: Her anlamda kendini göstereceksin.

Aşk tılsımın: Seni aşka inandıracak birine gönlünü kaptırabilirsin.

Seks: Oldukça çekici hissedeceksin!

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

İlişkilerini gözden geçirme vakti!

(19 Şubat - 20 Mart)

İkili ilişkilerindeki dengeyi sorgulayacağın bir döngüdesin. Sahiplendiğin, emek verdiğin insanlar için yaptıklarını mart ayında gözden geçirmek isteyebilirsin. Gök kubbe, bu ay kariyerine de her zamankinden daha çok odaklanabileceğini işaret ediyor. Gündemin oldukça yoğun olabileceği için yakınlarına karşı tahammülün oldukça azalabilir. Halini gören sevdiklerin, seni mart ayında iyi çözümleyebilirlerse, büyük olaylar yaşamaktan kaçınmış olurlar. Çünkü gemileri yakmaya hazır olduğun bir aydasın.

4 Mart’ta başlayacak Venüs retrosu, tam anlamıyla ilişkilerinde hâkimiyet kuracak. Kendini yalnız hissettiğin bir ilişkinin içinde olabilirsin. Büsbütün yalnız olmaktan hoşlanmıyor ya da ilişkindeki sorunları çözmek için gerekli adımları atamıyorsan, bu ay kendini daha farklı hissedebilirsin. Kendini neredeyse hiçe sayarak, devam ettiğin ilişkinin sana getirilerini ve götürülerini en ince ayrıntısına kadar düşünmek isteyebilirsin.

12 Mart’ta gerçekleşecek Dolunayda, evli bir Balık burcuysan daha planlı ve programlı hareket etmek isteyebilirsin. Eşinin, uzun süredir yaptığın planlara, organizasyonlara uymaması canını bir hayli sıkabilir. Artık ültimatom verecek düzeyde hissedebilirsin kendini. Bir süredir kalbindeki kişiye açılamadığını, ona karşı duygularını tam olarak ifade edemediğini düşünüyor olabilirsin. 20 Mart’tan itibaren daha cesur davranışlar sergilemek isteyebilirsin. Eğer platonik duygular beslediğin kişiyle aranda aşılmaz engeller yoksa bir umut var diyor, gök kubbe.

Aşkın, içinde ne kadar güçlü ve yoğun duygular barındırdığını biliyorsun. O yüzden eğer platonik duyguların uzun sürer ve bir sonuca ulaşmazsa benliğin zarar görebilir. Bu durumu, olumlu ya da olumsuz bir sonuca bağlamakta fayda var.

28 Mart’ta Yeniay döngüsü ile birlikte kış kasvetini üzerinden atmak adına dört koldan evini yeniden dekore etmeye girişebilirsin. Evin içerisinde kaliteli zaman geçirmek bu ay önceliğin olabilir. Yaşam alanında en çok vakit geçirmeyi sevdiğin alanları daha aydınlık ve ferah bir forma sokmak isteyeceksin. Gizliliğe ve özel hayata çok önem veren biri olarak bu dönemde kendinle baş başa kalmanı sağlayacak düzenlemelere de gidebilirsin.

Eğer büyük bir kurumda çalışıyorsan, bu süreçte ani seyahatler çıkabilir karşına. Kendi işini yapan bir Balık burcuysan, yeni çıkacak kanunlar, işinde büyük değişimler yapmana neden olabilir. Bu süreçte yatırım yapmak, ev veya bir mülk almak istiyorsan, iyice araştırmanı tavsiye ederim.

Mart ayının gündemi: Kim haklı, kim haksız çözeceksin.  

Aşk tılsımın: Duygularını hak eden kişiyi seçeceksin.

Seks: Anın tadını çıkarmak isteyebilirsin.

 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , BURÇ YORUMLARI , ZEYNEP TURAN