01 Kasım 2017

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Kasım 2017

YAZI: ZEYNEP TURAN

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Tempolu bir aya hazır mısın?

(21 Mart - 20 Nisan) 

Yılın başından bu yana beklemede olan işlerin 4 Kasım’dan itibaren hız kazanacak.  2017 yılının en hızlı günlerinden geçerken, aynı anda birçok yerde olman gerekebilir. Bu ay organizasyonların yoğunluğundan cildinle ilgili sorunlarla karşı karşıya kalabilirsin. En yakın arkadaşının yasak ilişkisinin ortaya çıkması, seni birilerine açıklama yapmak zorunda bırakabilir. Sevdiklerinin iyi günde, kötü günde arkasında durmayı seven birisin.

Gezegenler bu dönem ateş ağırlıklı yolculuklarına gökyüzünde devam ediyor. Dünyayı nasıl etki altında bıraktığı ve dolayısıyla insanların hayatlarına düşen paylarının nasıl onlara sunulduğunu, herkes aşağı yukarı deneyimledi. Bir Koç burcu olarak, bu kadar etki altında kalıyor olman çok normal; senin neden bir türlü ruhsal olarak yerinde duramadığına da açıklık getiriyor bu durum.

7 Kasım’da Venüs ateş burcuna geçiş yapıyor ve sen de etkisini en yakın hissedenlerden birisi olacaksın. İdealistliğini, işi, romantizmi ve aşkı da yanına alarak kasım ayına çoktan başlangıç yaptın bile… İlişkilerde oluşacak hassasiyete dikkat çekiyor gökyüzü. Eşinle ya da sevgilinle ilişkilerini toparlaman gereken bir dönemi işaret ediyor.

İşin gereği ya da keyfi yaptığın seyahatlerde yeni biriyle tanışman söz konusu olabilir. Aniden gelişecek olan bu yakınlaşma, kafanı biraz karıştıracak. Burada seni heyecanlandıran ve diğer taraftan yoran konuları iyice düşünmelisin. Pişmanlık duyacağın bir ilişkinin temelini atmanı kimse istemez. Birlikteliğin yoksa bu dönem içerisinde bir kişiyle yakınlaşacaksın ve aranızda çekim gücü karşılıklı oluşacak. Çekiciliğin ve karizmanın çevrendekileri etki altına almasıyla birlikte herkesin ilgisini üzerine çekeceksin.

Ortak toprak sahibi olduğun miras olarak kalan arazi ya da bir mülkün satış işlemleri gerçekleşebilir. Gelirinin artması, yatırım yapmak istediğin bir konuda temel adımlar atmana vesile olacaktır.

Kasım ayının gündemi: Yoğun bir ay yaşayacaksın.

Aşk tılsımın: Duygusallığın ön planda!

Seks: Cazibenle partnerini etkin altına alacaksın.

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Konuşulacaksın!

(21 Nisan - 20 Mayıs) 

Bu ay duygularını göstermekten korkmayacaksın. 4 Kasım’da burcunda gerçekleşecek Dolunay, hayatında büyük bir dönemin başladığını görmene yardımcı olacak. Hayallerinin de üstünde fırsatlarla karşılaşırken, kıskanılan biri olduğun için hayatınla ilgili bazı kararları kimseye açıklamayacaksın. 18 Kasım’dan sonra aile içindeki inatlaşmalar bitecek ve partnerinle çıkacağın kısa yolculuklar, ilişkinize renk katacak.

Son 1,5 yıldır hava hâkimiyetinde olan Jüpiter, artık bir süreliğine karşıt burcuna yerleşiyor. Geçen ay ilişkiler hakkında oldukça sınandın ve hiç tahmin etmediğin gelişmeler de yaşandı. Bu ay ise kaybettiğini düşündüğün ne varsa başka bir biçimde hayat bulduğunu göreceksin. İnsanlara karşı davranışlarında esneklik kazanırken, hayata dair içinde yeni umutlar yeşerecek. Kasım ayına karşıt burcun Güneş yörüngesinde yer alırken giriş yapıyorsun. Gökyüzü, senin için başka bir döngüyü işaret ediyor. Küllerinden doğarken böbürlenmek yerine hedeflerine odaklanmalısın.

Kendini daha dingin ve gözlemci hissedeceğin bu ayın ilk günlerinde, ruhunun fırtınalı taraflarını yönetiyor olman, günlük hayatına düzen vermeni sağlıyor. Yüzünün güldüğünü görmek sevdiklerini mutlu edecek ve Kasım ayında herkesin konuştuğu isim sen olacaksın. Belli başlı adaletsizliklere maruz kaldığın ilişkiler için karar aşamasında olman seni yorabilir. Ancak ayın ilk günlerinden itibaren etkili olan burcunda meydana gelen Dolunay, sırların artık çözülmesi gerektiğine işaret edecek. Evli Boğa burçları samimiyetle hislerini karşı tarafa yansıtıyor. Hayatı kendi içinde çözümleyecek ve ilişkiler evini düzene sokmak için gökyüzünün desteğini hissedeceksin.

Bekâr Boğa burcuları ise bu süreçte hayatın keyif almaktan ibaret olduğunu düşünebilir. Dolunay burcunda etkili olurken, devreye giren yönetici gezegenin ilgi duyduğun insanlara yakınlaşmanı sağlayacak. Nasıl bir değişimden geçtiğine sen bile şaşırabilirsin. Tutku ve aşkı aynı anda hissetmen sana yeni ilişkilerin kapısını aralayacak. Sosyal hayatına renk katacak Merkür’ün etkisi ise deneyimlerinin boşa gitmeyeceğini gösterecek.

2017 yılının ilk aylarında ilişkisi biten bir Boğa burcuysan, karşıt burcunda etkili olan Yeniay girdiğin ortamlarda, özellikle bazı kişilerin dikkatini çekeceğini vurguluyor. Onlar hakkında araştırma yapmak isteyebilirsin. Bu merakın ilgilendiğin kişiyi rahatsız edebilir, herkesin senin kadar meraklı olmadığını unutmamalısın. Ancak caziben ve hayata karşı bakış açın hızlı ve sıradışı bir birliktelik yaşamana neden olabilir.

18 Kasım’da karşıt burcunda gerçekleşecek Yeniay, adalet yönünü öne çıkacağın konulara tanıklık etmeni sağlıyor. Özellikle iş yerinde birbirlerine haksızlık yapmak isteyen insanlara karşı net tavrını koyman gerekebilir.

Kasım ayının gündemi: İlgi çeken olacaksın.

Aşk tılsımın: Duygularını yoğun yaşayacaksın.

Seks: Heyecan dolu geceler seni bekliyor.

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Dinleneceksin!

(21 Mayıs - 20 Haziran)

Yorgunluğunu atacağın, nefes aldığını hissedeceğin Kasım ayına hoş geldin! Kendine zaman ayıracağın bu ayda Merkür’ün ilişkiler evinde hareket ediyor olmasının desteğini göreceksin. Özelikle günü birlik yolculuklar konusunda herkesi geride bırakırken, hobilerinden para kazanma fırsatı yakalayabilirsin. 18 Kasım’dan sonra diyet ve kişisel bakımınla ilgili yenilikler yapabilir, alışveriş konusunda ise sınırları zorlayabilirsin.

Yönetici gezeninin Merkür ve aşk gezegeni Venüs bu hafta ilişkilerinde çok etkin olacak. Hayal kırıklığına uğradığın tüm durumları veya çıkmazda olduğunu düşündüğün ilişkilerini yoluna sokuyor. Ateş ve su hâkimiyetindeki gökyüzü arafta kalan ilişkilere de rehberlik yapacak. Kasım ayında olmayan hiçbir şeyi zorlamayacak, gerekirse arkana bakmadan gitmesini bileceksin.

İletişim yeteneğini toparladığın bu süreçte, içinde ikna ve diyalog gerektiren konuları göğüslemen başarıyı yakalamana vesile oluyor. Hazır rahatlamış bir ruha sahipken, etrafına romantik mesajlar vermeye başlayacaksın. Hem kendini hem de partnerini mutlu edecek sempatikliğe sahip olabilirsin. İlişkimden hiç şikâyetçi değilim diyorsan; Kasım ayının ilk haftasından başlayarak, son dönemlerine kadar devam eden bu süreç için, gönlünü refah tutabilirsin.

6 Kasım günü Merkür, burcuna geçiş yaparken, beklemede olan işlerinin kapısını aralayabilir sana. Bir süredir çok istediğin bir iş için ikinci görüşme hazırlıklarına başlayabilirsin. Eylül ayında ara verilen proje için bütçe çıkması da olumlu gelişmelerden birisi olacak. Alternatiflerine şans verip vermeme konusunda ikilemde kalabilirsin. 4 Kasım günü toprak burcunda meydana gelen Dolunay gerçekleşirken, maddi kaygılarını yönetebileceksin.

Aileden gelecek destekle kendi işinin patronu olabilirsin. Uzun bir süredir satılmayan bir gayrimenkulün ya da arazinin satışından payını alabilirsin. Aniden ve sürpriz bir şekilde gelişen bu gündem, senin adına güzel günlerin başlangıcı olacak. Yurt dışı planlarını yeniden gözden geçirebilir ya da bir arkadaşının ortaklık teklifini değerlendirebilirsin.

Kasım ayının gündemi: Kendine zaman yaratacaksın.

Aşk tılsımın: Seni üzeni hayatından çıkaracaksın.

Seks: Sevginin sıcaklığıyla anlam bulacak.

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Çevrenin popüleri sensin!

(21 Haziran - 22 Temmuz)

Kasım ayında tarzınla herkesi büyüleyeceksin! Bu ayın en dikkat çekeni olmak için özel bir çaba harcamayacak, enerjin ve doğallığınla girdiğin ortamlarda iz bırakacaksın. İlişkisi olan bir Yengeç burcuysan, aşk ve tutku gezegeni Venüs’ün 7 Kasım’dan sonra su burcunda hareketi, kafana takılan detaylardan kurtulmanı sağlayacak. Yaşam alanınla ilgili büyük değişimler yapacaksın. 18 Kasım’dan sonra ilişkisi olmayan Yengeç burçlarını ayaklarını yerden kesecek tesadüfler bekliyor! Geçmişin yeniden karşına çıkması sana farklı heyecanlar sunabilir.

6 -7 Kasım günleri hatıralar ve hatırlanmayı sana fark ettirecek. Fikirlerini etkileyici bir biçimde ortaya koyacaksın. Dikkat çekici olmakla birlikte duygularını derinleştiren konuşmalar yapacak, olayların ve sözlerin ardındaki anlamları görme becerin de artacak. Bu süreçte çevrende yeni iletişim kurmuş olduğun iş ilişkisinden birileri ya da hoşlandığın kişi varsa sıcak bakacağını işaret ediyor gökyüzü. 

18 Kasım’da yaşanacak Yeniay ise; aslında arzularının peşine takıldığın zaman, karşı cinsle nasıl iletişim kuracağını gösterecek. Uzun süredir devam eden bir ilişkin varsa, daha istekli ve yakın davranışlar sergileyerek, onu mutlu edebilirsin. Birlikteliğin hareketlenecek! Şartlar senin için nasıl olursa olsun yılın sonunda sevgini paylaştığın ortamları yakalayabilirsin.

22 Kasım’da Güneş, karşıt burcunda etkili oluyor. Gökyüzünün sana arka arkaya yaptığı jestler başını biraz döndürmüş görünse de felsefi yaklaşımlarından asla ödün vermeyeceksin. Bu sana geleni aç gözlülükle değil de güzellikle karşılamanı sağlayacak. Bu dönem zekânı ve pratik düşünce yapını daha verimli kullanmaya başlayabilirsin… Maddi gücünün de artışta olacağı, işlerin başında çalışan bir Yengeç burcu var karşımızda.

Uzun zamandır emek verdiğin bireysel çalışmalar içinde; yayıncılık, yazarlık, edebiyat, sanat ve felsefe yer alabilir. Ateş burcunda meydana gelen Yeniay’ın etkisiyle yeteneğini duygusal olarak dışarıya yansıtıyorsun. Bu alanlarda hobileri ya da mesleği olan Yengeç burçları bir ilke imza atabilir. Bu bir kitap çalışması ya da blog çalışması olabilir. Ayın 16’isından itibaren paraya dayalı çıkar ilişkilerine dikkat etmen gerekecek. Venüs, Jüpiter su burcunda kavuşum yaparken otorite, statü, mevki ve koltuk sevdalılarını etrafında fazlasıyla görebilirsin. Hiç tahmin etmediğin insanları çıkar ilişkilerine girmesi seni huzursuz edebilir. 

Kasım ayının gündemi: Geçmiş yeniden karşına çıkacak.

Aşk tılsımın: Değer verdiğin insanla güzel gelişmeler seni bekliyor.

Seks: Duygusal ve arzulu saatlere hazır ol!

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Rahat edeceksin!

(23 Temmuz - 23 Ağustos)

Kasım ayında kimseye açıklama yapmak zorunda kalmayacaksın. Yılın başından bu yana birilerine açıklama yapmak zorunda hissettiren tüm konular 4 Kasım’dan itibaren dağılıyor. Bu yılın senin için zor geçmesindeki en büyük sebeplerinden birisi ilişkini insanlara anlatma çaban. Neyse ki 18 Kasım’dan itibaren, samimi bulduğun kişilere güvenin artarken, çevrenden de büyük destek göreceksin. Bu yıl içerisinde ev değiştiren bir Aslan bursuysan, evinle ilgili değişiklikler yapabilirsin.

Yıl boyunca Ay Tutulmaları hayatında sana bazı cesur kararlar aldırdı. Belki de değişimlerin ayak izlerini göremedin ama nereye doğru gideceği belli olmayan yollara çıkmana neden oldu. Aşk neydi, nereden seni yakaladı. Hedeflerin neydi, nerelerden seni yakaladı. İnandığın değerler seni nasıl duygusallığa hapsetti, binlerce soru oldu kafanda sonbahar bitmeye hazırlanırken.“İyi ki oldu” dediğini duyar gibiyim. Ne içerde ne dışarda kalabildin, ne de görmemezlik ettin. 

Kasım ayından itibaren ikili ilişkilerine ve ev sorumluluklarına biraz daha dikkat kesiliyorsun. Yaz aylarında yaşadığın karışıklığı yeniden yaşamak istemeyeceksin. Birilerinin hayatından kopma noktasına gelmesi seni eskisi kadar yıpratmayacak. Bu aileden bir birey ya da sevdiğin bir dostun hatta eşin ya da sevgilin olabilir. Tek neden diye bir şey olmamalı, çoğul düşünmeye uygun analitik yapın, bunu tam da bu dönem çözebileceğini vurgulayacak. “Sevgi her şeyi yener” mesajını yeniden hayatının başlığı yapacaksın. Bu olumlu ve yapıcı halini hayatında kalmasını istediğin ve değeceğini düşündüğün insanlar için yapacaksın.

2015 yılından beri evli olan Aslan burçları ise ilişkilerine canlılık katmak ve aile baskıdan uzak durmak için yeni stratejiler oluşturabilir. Aileden uzak bir semtte taşınmak ya da çocukla ilgili sorumlulukları paylaşmak gibi yöntemlere başvurabilirsin.

Yönetici gezegenin Güneş, ateş burcunda 22 Kasım’da hareket etmeye başlıyor. Yaklaşık bir ay boyunca itibarını yöneten konularda ivme kazanacaksın. Seni kim yoruyor, neden bu iş yerinde devam ediyorsun, geleceğin için ne tür adımlar atmalısın gibi bir dizi sorunun cevabını bu dönemde arayacaksın. Yıllardır aynı iş yerinde çalışan Aslan burçları için adalet yerini buluyor. Geçtiğimiz aylardan bu yana uğradığınız haksızlıkların perde arkası 18 Kasım’daki Yeniay ile birlikte görülecek.

Kasım ayının gündemi: Kimseye taviz vermeyeceksin.

Aşk tılsımın: Geleceği olan ilişkilere “evet” diyeceksin.

Seks: Her zamankinden daha cesursun.

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Şansın artacak!

(24 Ağustos - 23 Eylül)

Seven ne yapmaz? Hayatındaki herkesi sahiplenme huyun bu dönemde sana kolaylık sağlarken, kendini çok şanslı hissedeceksin. Sevilen, aranan insan olmanın keyfini 4 Kasım’dan itibaren hissederken, farkındalığın daha da artacak. 5 Kasım’dan itibaren burcunun yönetici gezegeni değişken ateş burcuna geçiş yapacak. Eğer sevgilinle problemlerin varsa bu dönemde birbirinizi daha çok anlayacağınız zamanlar yaratabileceksiniz. Unutmayın; kasım ayı sizi seviyor.

Zorlayıcı bir tutulma aksından geçtin. Sonbaharın sükûneti bu yüzden çalışkanlığına rehber oldu. Geçtiğimiz ay, kafanı toparlamaya zamanın oldu, hayatta ne istediğini nelerden vazgeçebileceğini gördün ve deneyimledin. Bu ay da elbette azmin ve hedeflerin için devam edeceksin. Ancak bazı yol ayrımlarına ihtiyacın olduğu gerçeği, bu sefer seni derin üzüntülere boğmayacak. Hatta sonbahar ile vedalaşmak sana hiç zor gelmeyecek! Senin için yeni bir dönemin başladığını kesin. Bu aydan itibaren 2018’i kafanda oturtmaya başlayacaksın. Sevginin iyileştirici gücüne inanırken, sevdiklerini eksikleri ile kabul etmeyi başaracaksın. Beklentilerini karşılayacak olaylara bakış açın, seni doğru hamleler yapmaya itecek.

Uzun süredir arkadaş olduğun ve duygusal olarak bir şeyler hissetmediğin bir kişiyle yakınlaşabilirsin. 6 - 7 Kasım günleri Merkür ve Venüs gezegen geçişleri seni bu konuda destekliyor. Karşındaki kişiyle ne kadar iyi anlaştığını fark edecek ve birlikte eğlenceli zamanlar geçireceksin. Aşk, bu ay karşına hiç beklemediğin yerlerden çıkabilir. Bir sokak arasında karşılaşmak ya da olmaman gereken yerde, doğru zamanda olmak gibi… Süregelen birlikteliğin varsa bu dönem içerisinde partnerinle güzel bir elektriklenme söz konusu olacak. Birlikte olduğun kişiyle daha fazla yakınlaşabilirsin, hayata dair daha çok paylaşımların olacak. Varsa, aranızdaki ufak tefek sorunları da ortadan kaldıracaksın, aşk hayatında harika günler geçirebilirsin.

Yeni başlayacak bir ilişkinin başındaysan; eğlenceli ve çekici yönlerin karşı tarafa keyif verecek. Böyle bir ilişkinin bu döngüde kısa soluklu olacağını kimse iddia edemeyecek gibi görünüyor. Hazır eğlence demişken; sosyal hayatının en parlak dönemlerine 18 Kasım’da meydana gelen Yeniay ile birlikte adım atacaksın. Bebek yolda diyen anne ve babalar çocuklarının cinsiyetini kasım ayında öğrenip, çok mutlu olabilirler.

Kasım ayının gündemi: Keyfin yerinde olacak!

Aşk tılsımın: Eğlenceli bir hikâyeye başlıyorsun.

Seks: Planlarının dışında gelişecek.

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yaşamı sorgulayacaksın!

(24 Eylül - 23 Ekim)  

Birçok kişinin hayatını değiştiren 2017, senin de hayatına farklı renkler katmayı planlıyor. Eğer işinle ilgili belirsizlikleri olan bir Terazi burcuysan, eski iş arkadaşlarınla ya da yakın dostlarınla farklı projeler geliştirip donanımını ortaya koyabilirsin. 18 Kasım’a kadar hafızana kazınacak haberler alacağını söylüyor gökyüzü. Evine, ailesine düşkün bir burç olsan da bu ay kendine zaman ayırmak sana iyi gelecek.

Keskin ve net kararlar alacağın bir kasım ayına hazır mısın? Özellikle ortak paylaşımlarınla ilgili önemli kararlar alacaksın. Kasım ayında, maddi konularda ortak hareket ettiğin insanlarla yeni kararlar alabilirsin. Bu karar bir yol ayrımı da olabilir, şartları tamamen değiştirme yolunda adımlar da olabilir. Tüm bunlara sebep ise hayatı sorguladığın bir döngüde olman…

Evli bir Terazi burcuysan, yeni bir yıla girmeden eşinle birlikte yatırım yapma planlarınızı gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Yeni bir ev ya da araba almak adına araştırmalar yapmak için tatlı bir telaşın içine düşebilirsin. Seni anlayacak birine her zamankinden daha çok ihtiyacın var! Ama bunun için daha ılımlı adımlar atman gerekmez mi? Emin olmadığın nedenlerden dolayı ne kendini, ne de sevdiğin kişiyi yor. Kaldı ki bu tarz tavırlar zaten senin tarzın değil. Nezaketten hiçbir zaman ödün vermeyen bir burç olarak, olanları gönül süzgecinden geçir diyor gök kubbe.

7 Kasım’dan itibaren aşkın gezegeni Venüs, tutkularını arttırmak için harekete geçiyor. İlişkisi olan Terazi burçları bu dönemde cinselliği doruklarda yaşayacaklar. Yalnız Terazi burçlarına da Venüs, artık yalnızlık yok, diyor! Arzularını harekete geçirecek Venüs, seni fırtınalı bir aşka düşürmeyi planlıyor. Kasım’da gerçekten aşk başkaymış diyeceksin.

İlişkisi olan Terazi burcuysan yine bu dönemde sevgilini ya da eşini çok kıskanabilirsin. Onu sahiplendiğini, kıskandığın tavrınla gösterirken, aynı tavrı ondan da göreceksin. Birlikte olduğun kişinin sana karşı hal ve hareketleri, sevgisini gösterme biçimi ayrıca önem kazanacak. Çünkü bu dönemde onunla uzun bir hayat yolculuğuna çıkıp çıkmamaya karar vereceksin. Eğer istediğin tepkileri vermezse, sahiplenildiğini hissetmezsen, yollarınız ayrılabilir de…

4 Kasım’da Dolunay meydana gelirken, bütçeni sil baştan düzenlemek isteyebilirsin. Gökyüzü, bu ay köklü yatırımlar yapabileceğini vurguluyor.

Kasım ayının gündemi: Yeni kararlarla dolu bir ay olacak.

Aşk tılsımın: Kasım’da aşk, senin için başka olacak.

Seks: Cinselliği doruklarda yaşayacaksın.

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Keskin kararlar alabilirsin

(24 Ekim - 22 Kasım)

Ruhunu besleyen bir aya hazır mısın? Kasım ayında kendini iyi hissedeceğine dair şüphen olmasın. Dost sohbetlerinden, davetlere kadar birçok organizasyona katılacaksın. Kendine zaman ayırmaya vakit bulamayacağın kasım ayında, stilinle ilgili değişiklikler için kısa yurt dışı seyahatleri organize edebilirsin. Sevgi kelimesinin hayatında çok başka bir anlamlı olduğunu son 2,5 yıldır ilişkilerden fazlasıyla öğrendin. Kendini kozasından çıkan bir kelebek gibi hissedecek, aşkın en yoğun halini yaşayacaksın, sadece kendine biraz zaman ver…

Bu ay bazı kişilerle yollarını ayırabilirsin buna alıngan tavrının da etkisi olacak. Kasım ayında gök kubbe, bu zamana kadar birlikte yürüdüğün insanlarla ilgili net kararlar alabileceğini işaret ediyor. Son zamanlarda zayıflayan bir ilişkinin ya da evliliğin içerisindeysen, Kasım ayında keskin bir adımla bu ilişkiyi bitirme kararı alabilirsin. Sadece sevginin yeterli olmadığını artık sen de biliyorsun. Hatta yaşadığın duygunun gerçekten sevgi olup olmadığına dair aklında sorular olduğunu işaret ediyor gökyüzü.

Eğer uzun süreli bir birlikteliğin varsa, eşin ya da sevgilinle anlaşamadığın konularda uzlaşma, bir orta yol bulma eğilimine girebilirsin. Ancak sevdiğin kişinin ne kadar yanında olmak istesen de onun beklentilerinin bir sınırı olmadığını düşünebilirsin. Hep emek veren, fedakârlık yapan sen, sevdiğin insanın bunu hak ettiği kanısına varacaksın.

Yalnız bir Akrep burcuysan, gizemli tavırlarınla çevrendekilerin dikkatini çekeceksin. Bu dönemde taliplerinin arttığını göreceksin. Ancak bir tercih yapmak yerine ilginin ve beğeninin tadını çıkartabilirsin.

18 Kasım’da burcunda meydana gelen Yeniay’la birlikte ilişkinde gizli konular aydınlığa kavuşacak. Eğer sevgilinden sakladığın belli konular varsa ayın 18’inden itibaren, bunları konuşmak isteyebilirsin. Aranızda gizli saklı bir şey kalmasın istediğin için üçüncü kişileri de dâhil ederek yüzleşmeler gerçekleştirebilirsin.

Eğitim hayatına devam eden bir Akrep burcuysan, eğitiminle ilgili yeni gelişmeler yaşayacaksın. Beklediğin bir haber olumlu sonuçlanabileceği gibi aldığın haberle yurt dışına çıkma fırsatı da yakalayabilirsin. Uzun zamandır yurt dışında yaşamayı düşünüyorsan, hemen bavullarını hazırlamaya başlamalısın.

Kasım ayının gündemi: Net kararlar alacaksın.

Aşk tılsımın: Seni anlayan insanın yanında ve kalbinde olmaya devam edeceksin.

Seks: Arzuların karşılığını bulduğunda anlam bulacak.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Aşkı doludizgin yaşayacaksın!

(23 Kasım - 21 Aralık)

Zorlukları aşarken, senin için doğru olmadığını düşündüğün insanlardan bu ay itibari ile uzaklaşacaksın. 4 Kasım’da gerçekleşecek Dolunay’la birlikte sözünüzün geçtiği ilişkilerinde samimiyetin artacak. Kasım ayı gündeminde yok yok! En önemlisi ise aldığın kararları uygulayabileceksin. Bu ay görünüşüne daha fazla özen gösterecek, kilo ile konuları kökünden halledebilecek alternatif yollar bulacaksın. 18 Kasım’da Yeniay’la birlikte kara günlerin dağıldığını fark edeceksin.

Sorunlarının büyük bir kısmını kasım ayında çözeceksin! Üretkenliğinin ön planda olduğu bu ay özellikle plan, program, düzen, sağlık, beslenme konularına odaklanacaksın. Nisan ayından bu yana var olan sağlık ve beslenme ile ilgili sorunlarına bu ay kesin çözüm getirebilirsin. Kasım ayı, odaklandığın her konuda daha kararlı ve istikrarlı bir tutum benimseyeceğinin mesajını veriyor gökyüzü. Eğer zayıflamak, spora başlamak, beslenme alışkanlıklarını değiştirmek istiyorsan ya da kurtulmak istediğin kötü alışkanlıkların varsa, bu ay gökyüzü sana isteklerine ulaşman adına destek verecek!

7 Kasım’da aşkın gezegeni Venüs’ün burç değiştirmesi tüm fikirlerini bir anda değiştirebilir. Sevgini sorgulayabilir, bugüne kadar almadığın kararları alabilirsin. Senden beklenmeyecek tepkiler verebilirsin ve buna da en çok birlikte olduğun kişi şaşıracak. Eski seni, ararsa da daha çok arayacak çünkü artık iyilik yapıp, denize atmayacaksın. Verdiğin emeklerini bugüne kadar karşılığını hiç beklemedin belki ama kendini, hayatını es geçtin. Ve artık buna bir dur diyeceksin. Seni anlamayan, sevgisini istediğin gibi gösteremeyen kişiyi hayatından çıkaracaksın, uzun yıllardır hayatında olsa bile…

Bu döngüde eğlenceli aktivitelere dâhil olmak isteyebilir. Bir süredir eksik kaldığın sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar ve organizasyonlarla ilgili konulara ağırlık verebilirsin.  Var olan çevreni genişleterek, yeni insanlarla tanışacaksın. Kendini toparlaman sonucu, yaşam enerjinin yükseldiğini hissedeceksin. Bu durum kolayca dikkat çekmeni sağlarken, eğer ilişkisi olmayan bir Yay burcuysan da kalp atışının hızlanmasına neden olacak tesadüfler yaşayabilirsin. İş bağlantısı kurmak üzere tanıştığın birisiyle arkadaşlığını ilerletebilir ve bu arkadaşlıktan yeni bir ilişki doğabilir.

Bireysel hareket etme isteğinin son derece baskın olacağı bu ay ekip çalışmalarından ayrılmak isteyebilir, gereksiz gördüğün detaylardan kurtulmak isteyebilirsin. İşle ilgili rakiplerinin önüne geçmek için daha fazla çalışman ve kendini göstermen gerekebilir.

Kasım ayının gündemi: Kalbinin istekleri gündemini kaplayacak.

Aşk tılsımın: Aşkın sesine kulak vereceksin.

Seks: Heyecanlı ve tutkulu geceler seni bekliyor.

OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Uykusuz gecelerinin güzel bir anlamı olacak!

(22 Aralık - 20 Ocak)

Aşkta yüzünüzün güleceği günler kapında! Kasım ayının ilk haftasında yaşanacak, Dolunay, ilişkindeki iniş çıkışların düzene girmesini sağlayacak. Kendi işini yapan bir Oğlak burcuysan, yeni projelere imza atarken, iş yerinde bir anda taşınma kararı alabilirsin. Son aylarda, askıya alınmış bir ilişkiye odaklanmış olabilirsin. 18 Kasım’da gökyüzünde büyük bir Yeniay gerçekleşirken, kendini şımartacak bir yatırıma imza atacaksın. Bu ay yaşam sevincinle çevrendekileri de şaşırtacaksın.

Kasım ayında, aşk hayatında önemli gelişmeler olacak! Yılın senin için en keyifli aylarından biri olabilir kasım. Eğer bekâr bir Oğlak burcuysan, yeni biriyle tanışabilir, duygusal bir birlikteliğe başlayabilirsin. Aklında biri varsa, bu ay onunla olan ilişkinin de seyri değişebilir; duygusal bir birlikteliğe adım atabilirsin. Ve tüm bunlar yaşanırken, uykusuz gecelere gebe olacağını vurguluyor gökyüzü. Evli ya da sevgilisi olan Oğlak burçlarını ise oldukça romantik bir ay bekliyor. Sadece aşk hayatında değil, gökyüzü, harcamaların konusunda da rutininin değişeceği bir aya işaret ediyor. Bu ay keyfi harcamalarınla zaman zaman bütçeni aşabilirsin. Yaratıcılığının da ön plana çıktığı kasım ayında, yeni fikirlerle günlük hayatını kolaylaştıracak çözümler üretebilirsin. Ayrıca iş hayatında da fikirlerinle dikkat çekeceğin bir ay yaşayacaksın.

Beklentilerinin karşılanması ve kalbinin hafiflediğini hissetmenle birlikte ilişki kavramın değişebilir. Aynı zamanda katı kurallarında da esneme gösterebilirsin. Herkesin farklı olduğunu düşünürsek, ilişkilerin tanımının da kişiye göre farklı olması son derece normal değil mi? Kişi kendisinde olan ve normal gördüğü eksikliği bir başkasında da normal karşılayabilir. Düşündüğün değil, yaşadığın ilişki, ideal ilişki olacak.

Eğer evli bir Oğlak burcuysan, 18 Kasım’da Yeniay meydana gelirken, eşinin senden bir şeyler gizlediğini öğrenebilirsin. Belki sana söylemedikleri hayati konular olmayabilir ama yine de bu duruma gönül koyabilirsin. Onunla çıktığın hayat yolculuğunda aranızda gizli saklı hiçbir şey olsun istemiyorsun.

Venüs’ün 6 Kasım’daki gökyüzü hareketi evrak işlerinin çoğalacağını vurguluyor. Devlet kuruluşlarında evrak işlerin varsa aksatmamaya dikkat etmelisin. Zamanı yönetmekte zorlanabileceğin gibi beklemediğin gecikmeler yaşayabilirsin. Ancak tüm bunlara rağmen, ailede mal paylaşımı, haklarla ilgili güzel gelişmeler yaşayıp, gelirinde artış sağlayabilirsin.

Kasım ayının gündemi: Aşk başını döndürecek.

Aşk tılsımın: Hassas ve duyarlı davranacaksın.

Seks: Romantik tavrınla büyüleyeceksin.

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Duyguların hassaslaşıyor…

(21 Ocak - 18 Şubat)

Kendi hikâyeni baştan yazacaksın! Kasım ayının büyük gökyüzü olaylarından nasiplenirken, yarım kalan konuları geride bırakacaksın. 4 Kasım’da gerçekleşecek Dolunay sana şifa dağıtacak. Korkularının üstüne gitmeni sağlayacak Merkür’ün ateş burcundaki seyri ise maddi konularda aklına takılan konuları çözmeni sağlayacak. Sevmek senin için bazen sevilmekten daha önemli! Çünkü biliyorsun ki eskisi gibi kolay sevemiyorsun. Kasım ayı, seni mutlu edecek haberlerle dolu olacak. Aynı zamanda çevrendeki insanlara da akıl vererek, onlar için ışık olacaksın.

Kasım ayında duyguların ön planda! Neredeyse bütün ilişkilerinde normalden fazla hassas tepkiler verebilirsin. Bu ay duygusal ihtiyaçların çok daha ağır basabilir ve çevrenden beklentilerin, aldığın kararlar bu doğrultuda şekillenecek diyor gök kubbe. Duyguların, klişelerin aksine bu ay sana doğru kararlar aldırabilir, yeter ki onları doğru kullanmayı başar.

7 Kasım’da aşk gezegeni gökyüzündeki seyrini değiştirirken, aşkla ilgili fikirlerini tamamen değiştirecek olaylar yaşayacaksın. Aradığın sevgilide; belli kriterlerin mutlaka vardır ancak kasım ayında tanışacağın bir kişi vesilesiyle bu fikirlerin baştan aşağıya değiştiğini görebilirsin.

2017 yılını bitirmeden, birliktelik artık bir şey ifade etmiyor, üstelik heyecanını, sevgini kaybetmeye başladığını düşünüyorsan, ilişkine son vermek isteyebilirsin. Üstelik çok beklemeden, seninle ilgilenen kişileri fark edeceksin. Hemen yeni bir ilişkiye başlamaya sıcak bakmasan da etrafında seni beğenen insanları görmek hoşuna gidecek. Anlayacağın seni üzenleri hayatından çıkarmaya başlarken, değerini bilecek ve seni sevecek insana merhaba demeye hazırlanıyorsun.

Yeniay, özgüvenini yükseltirken, hiç beklemediğin ortamlarda yeni iş bağlantıları kurabilirsin. Hem meslek hem de özel hayatında ki hareketlenme, sosyal çevrenin de genişlemesiyle olumlu etkiler yaratacak. Ama harcamaların da bu dönemde artabilir. 2018 yılına iç dünyanı yenilediğin gibi dış görünüşünü, kıyafetlerini, evini, dekorasyonunu da yenileyerek girmek isteyebilirsin.

Kasım ayı boyunca koşuşturmalarında belki anlamayabilirsin ama ayın sonuna doğru yorgun düştüğünü fark edebilirsin. Kendine dinlenmek için zaman ayırmalısın.

Kasım ayının gündemi: Kendini ve insanları daha iyi anlayacaksın.

Aşk tılsımın: Sevgini hak edene göstereceksin.

Seks: Gecelerin aşkla uzayacak.

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hayatın değişecek!

(19 Şubat - 20 Mart) 

Yönetici gezegeninin burcunda seyir alıyor ve yüz yılda bir gerçekleşen bu açı seni farklı kılıyor. Yaşadıkların o kadar başka ki çevrendeki kişilerle kıyas götürmeyecek kadar kendine has bir hayatın var. Kasım ayı kendi rengini ortaya koymaya çalışırken, yaşamına anlam katacak insanlarla tanışacaksın. 18 Kasım’da gökyüzü tamamen suya teslim olurken,  affetmekte zorlandığın bazı kişileri yüreğinde azad edebileceksin.

Hayatını değiştirecek haberler alacaksın! Zihnindeki karmaşayı arındırmak ve daha net düşünceler içerisine girmek adına, gökyüzü kasım ayında sana destek olmaya hazırlanıyor. Bu ay ne istediğini bilerek hareket ederken, çevrendeki insanlarla olan ilişkilerin de güçlenmeye başlayacak.

İlişkisini yakın bir dönemde bitirmiş bir Balık burcuysan, hatıralar ayın ilk günlerinde başını döndürebilir. Ama sen artık bu durumdan sıkılıyorsun, yas sürecin çoktan bitti. O nedenle de kasım ayında çok daha eğlenceli ve konuşkan bir sen ile karşılaşacak etrafındaki insanlar. Gayet eğlenceli ve planların bol olduğu bir dönem seni bekliyor. Yeni tanıştığın iki isim arasında kararsızlık yaşıyorsan, aslında ikisinden de gerçek anlamda hoşlanmıyor olabilirsin. Çünkü eğer birine karşı hislerin olsaydı seçim yapmak zorunda kalmazdın. Aşkta seçim olmaz! “O” dersin, işte buldum… O yüzden kasım ayında kendini yalancı sevdalardan korumalısın. Aile ya da toplumsal baskı nedeniyle yuva kuracak bir burç değilsin. Sen yine kalbini, aklını dinle. Hiçbir şey için acele etme.

İlişkisi olan bir Balık burcuysan, artık nihai sonuca ulaşmak istiyorsun. Eğer bir süredir sürüncemede kaldığını düşündüğün bir birlikteliğin ya da platonik aşkın varsa açılmanın tam zamanı! 4 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan Dolunay, sana birçok konuda daha da cesaret verecek. Bu dönem ikili iletişimler hızlandığı gibi, sosyal ortamlardaki tavrın da değişiyor. Sevgilisi olmayan bir Balık burcuysan, beklenmedik hatta sıradışı, senden çok farklı bir insanla ilişkiye başlayıp herkesi şaşırtabilirsin.

Tercihlerinle herkesi şaşırtabileceğin bir döngüdesin. Sevginin anlamı senin için değişebileceği gibi ilişkideki alışkanlıklarını da belli ölçüde değiştirebilirsin. Şurası kesin ki sana yeteri kadar değer vermeyen, aklı bir karış havada kişilere şans vermeyeceksin. Seni hak edene ise kalbinin kapıları sonuna kadar açık olacak.

Kasım ayı itibariyle iş yerinde sorumluluklarının artacağını vurguluyor gök kubbe. Birçok iş üst üste gelip, biraz bunalmana sebep olabilir ama hepsini planlayarak sorunsuz bir şekilde üstesinden gelmeyi başaracaksın.

Kasım ayının gündemi: Değişimi sonuna kadar destekliyorsun.

Aşk tılsımın: Sevme şeklin farklılaşıyor.

Seks: Mesafeleri aşacaksın!

 

www.twitburc.com.tr

 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , BURÇ YORUMLARI , ZEYNEP TURAN , VOGUEASTRO