01 Kasım 2016

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Kasım 2016

YAZI: ZEYNEP TURAN

vogue astro

Illustration by George Wolfe Plank, Vogue 1917

KOÇ: Su akacak, yolunu bulacak

(21 Mart - 20 Nisan)

Kendine yatırım yaptığın bir aya hoş geldin! Geçtiğimiz ayda genel olarak seni huzursuz eden konuları çözüme ulaşmak biraz zamanını almış olabilir. Ama moralini bozma! Yeniayın etkisi devam ederken, kendini her açıdan garanti altında hissetmek isteyeceksin. Bununla birlikte kaygılarını ortadan kaldıracak olumlu gelişmeler de olacak. İleriye bakmak artık seni korkutmuyor. Düşüncelerin seni, zaman zaman yorarken, Kasım ayına uykusuz gecelerle başlaman da mümkün. Eğer aklını dağıtmak ve başka şeylere odaklanmak istiyorsan, kendini sosyal hayatın gizemli yaklaşımlarına kaptırabilirsin.

12 Kasım’da aşk gezegeni Venüs, öncü bir burca geçiş yaparken, kırgınlık duyduğun kişiler hakkında konuşmaktan, kendini uzak tutmaya çalışacaksın. Eğer bu süreçte ilişkine sahip çıkmak isteyen bir Koç burcuysan, her şeye rağmen hiçbir şey olmamış gibi yaşamak isteyebilirsin. Aşkın önüne kimsenin geçemeyeceği fikri, sahip olduklarını korumanı sağlayacak.

Üzerinde tarif edemediğin bir gerginlik varsa ve evli bir Koç burcuysan, nedeni eşinle arandaki uzaklığa anlam verememen olabilir. Cinsel dürtülerin, çabaların seni uzun zamandır yormuş olabilir. Aklındaki sorulara cevap bulamadığını düşünüyorsan, problemi kendinde aramaya başlıyor olabilirsin. Karşılık alamamak seni gergin ve endişeli yapıyor ve bu durumun günlük hayatına yansıdığını işaret ediyor gök kubbe. Sözel iletişimdeki becerini geri kazanmak için elinden geleni yapacaksın. Eğer hala kalbindeki yalnızlığı gideren birini bulamadıysan, 14 Kasım’da gerçekleşen Dolunay, seni karşı cinse daha çekici kılacak etkiler bırakacak. Yüreğinin ısınmaya başladığını hissedebilirsin.  

Ayın ortasından sonra kendini daha romantik hissetmene neden olan Dolunay, hızlı sosyal hayatın tadını çıkartmana yardımcı olacak. Bu ay, yaşadığın şehri stiline de yansıtmak isteyebilirsin. Eğer gerçek aşkı arıyorsan, biraz daha geri planda kalarak seninle ilgilenenlere bir şans vermen gerekebilir. 22 Kasım’da Güneş, Yay burcuna geçerken, karşındaki insanlara güven vereceksin. Aradığın şey gerçekten heyecan değilse, kalıcı ilişkiler yakalaman mümkün. Bazı konuları akışına bırakmak bu dönem senin için daha kolay olacak. Eğer seyahat etmek, iş gezisine çıkmak gibi planların sıklaşırsa, farklı kültürleri tanıyacaksın. Gireceğin yeni çevrede ise kısa deneyimler yaşayabilirsin.

Uzun süredir proje halinde bulunan girişimlerini yürürlüğe sokmak sana motivasyon kazandıracak. 22 Kasım’da Güneş’in Yay burcuna geçişiyle birlikte boy göstereceğin alanlarda adından söz ettirmen kolay olacak.

Eğitimine devam ediyorsan, 25 Kasım’da Jüpiter - Plüton karesi, alacağın kararlarda geleceğini düşünerek hareket etmeni sağlayacak.

Kasım ayının gündemi: Düşüncelerin aklını yoracak.

Aşk tılsımın: Sana kalbinin sıcaklığını hissettirecek hisler yaşayabilirsin.

Seks: Arzularına denk gelmeyen, hayatına da ortak olamayacak.

 

BOĞA: Güzel günler seninle...

(21 Nisan - 20 Mayıs)

Ayın başında gök kubbe sana yeni kapılar açacak. Bu durum sana gelecek günlere daha iyi bakmana neden olan iyimser yaklaşımlar ve sakinlik kazandırmış olmalı. Şimdi ise yüzünü gülümsetecek olaylar yakın. Bu ay kendini olduğundan daha iyi ve güvende hissedeceksin. Evlilik, ilişkiler ve özel hayatın gibi ortaklık gerektiren konular merkezinde olacak. Aynı zamanda ortak işlerde ya da kararlarda da aktif olacağını söylemeliyim. Geçmiş aylarda hep birilerinin iyiliği için kendi hedeflerini atlamış biri olarak, hayatını kendi rotana göre belirlemek isteyebilirsin.

9 Kasım’da Mars, Kova burcuna geçerken, ideallerin konusunda farklı ve özgüvenin yüksek bir performans çizebilirsin. Kalabalık ortamlardaki rahat hareketlerin, yanlış algılansa dahi bu duruma çok takılmayacaksın. İstediğin gibi hareket etmekten yanasın ve kısıtlanmak istemiyorsun. Yaşadığın hayal kırıklıkları, hayatı istediğin gibi yaşaman konusunda seni uyarıyor.

14 Kasım’da burcunda Dolunay gerçekleşirken, kalbin, aşk ve eğlence için atacak. Günlük hayatında seni hareketlendirecek faaliyetler bulabilirsin. Ancak tanışacağın kişiler, kafanı biraz karıştırabilir. Eğer ne istediğinden henüz emin değilsen, ortak zevklerini keşfettiğin kişilerden etkilenmen de mümkün. Ancak bu ilişkiler geçici hevesler olmayacak. Hatta beklemediğin kadar etkisi altında kalacağın insanlar, var olan ilişkinden vazgeçmene bile neden olabilir.

22 Kasım’da Güneş ateş grubu bir etkiye girerken, fevri hareketlerden kaçınman gerekir. Hayatı keyif alanı olarak görmen olumlu ancak bazı sorunlardan bu dönem kaçmamalısın. Şansının her açıdan yüksek olduğu bu döngüde iletişim becerin istediğin herkes ile kolay kontak kurabilmeni sağlayacak. Düşüncelerini dile getirirken, kimseyi kırmamaya özen göstermen gerekebilir. Ani tepkilerin, seni uzun zamandır tanıyan insanlar tarafından şaşkınlıkla karşılanabilir. Ayın üçüncü haftasından itibaren, maddi tedbirleri almayı başarabilirsen, yapacağın işlerde önemli gelirler edinebilirsin. Kısa vadeli işler için yaptığın anlaşmalar o kadar beğeni alacak ki bu durum, 2017 yılının başlarından itibaren uzun soluklu işlere imza atmanı sağlayabilir. 29 Kasım’da gerçekleşen Yeniay, tüm mücadele ve çabalarının boşa gitmediğini gösterecek.

Ayın son haftasına geldiğinde, hayatınla ilgili konularda bir takım hassaslıkları ve sorunları ilişkine taşıyabilirsin. Kendinle ilgili alacağın kararları, önce sevdiğin insana danışman gerekebilir ama sen bunu yapmak istemeyebilirsin. Biraz bencilce yapılacak hareketler, ilişkinde sorunlara veya anlaşmazlıklara neden olabilir. Bu ay alışverişlerinde sıradan renkleri tercih etmeyerek tarzınla herkesi büyüleyebilirsin.

Kasım ayının gündemi: Doğru iletişimle sorunların üstesinden geldiğini göreceksin.

Aşk tılsımın: Kalbin aşka akacak…

Seks: Oldukça enerjik hissedeceksin.

 

İKİZLER: İlişkiler ön planda!

(21 Mayıs - 21 Haziran)

Hızlı karar vermen gereken bir döngüdesin. Gelecek için planlar yaparken, hareket alanının rahat olmasını isteyebilirsin. Bu yüzden gündemin yoğun olacak. Kasım ayının ilişkiler açısından hayatında ciddi öğretileri olacak. 9 Kasım’da Mars, toplumsal duyarlılığı yüksek bir burca geçerken, insanların bencil tavırlarına dayanamayabilirsin. Eski toleransın artık kalmadı gibi… Bunu hem içsel olarak kendine kabul ettirmek hem de karşı tarafa yansıtmak çok kolay olmayacak. Bazı kişiler, bahaneler üretebilirler ancak sen onlara karşı daha net olmayı tercih edeceksin.

Aşk hayatında özellikle bomba etkisi yaratacak gizlilikte sırlar ortaya çıkabilir. Bu senin için özel bir durumu temsil ediyor. İlişkilerinde uzun süredir adaletsizliğe uğradığını düşünüyorsan, bazı gerçeklerin ortaya çıkması seni bir nebze rahatlatabilir. İlişkini toparlayabilirsin ya da problemlerin üstüne giderek çözüm yoluna gitmek isteyebilirsin. Birini sahiplenmenin kolay olmadığını düşünerek, bazı problemleri büyütmemeyi tercih edebilirsin. Eğer eşinin maddi ve manevi tüm yükleri sana verdiğini düşünüyorsan, bu konularda konuşmak eskisinden daha kolay olacak. Merkür, karşıt burcuna geçerken, iletişimde seri hareket etmen gerekecek. Kararlara sadık olmanın etkisini göreceksin.

22 Kasım'da artık kendini her açıdan göstermeye başlıyorsun. Özellikle seni cesaretlendiren bir sevginin içinde olmak bazı şeyleri geride bırakmana neden olabilir. Önemli olan bu saatten sonra ne istediğin olacak. Eğer yurtdışına gitmek, yabancı kültürler ile tanışmak istersen, buralarda aynı dili konuşabileceğin kişilerle tanışabilirsin. Özellikle yaratıcılığa dayalı işlerde ve aşk hayatında oldukça keyifli günler seni bekliyor olacak. 

29 Kasım'da oluşan Yeniay, karşıt burcunda meydana gelirken, hızlı ve beklenmedik kararları gündemine alabilirsin. Hayatını şekillendiriyor olman, hem aileni hem de çevreni etkileyecek. Ay sonunda aşk hayatını gerçekten doruklarda yaşayabilirsin. Aşkı kalbinde, hayatında, attığın her adımda fazlasıyla hissedebilirsin. Eğer kalbin boşsa, aşkta fırsatlarla dolu bir ay sonu olacak.

Zekânın timsali yönetici gezegenin, Yay burcunda hareket ediyor. İş hayatında yeteneklerin daha çok ön plana çıkacak. İletişim yönünü kullanarak, geliştirebileceğin konular var. Üstesinden gelemeyeceğini düşündüğün çok fazla şey var ancak sen istediğinde her şeyi yapabilecek beceriye sahipsin, belki de bazen tek ihtiyacın olan şey bunu hatırlamak…  Özellikle medya, turizm, yazı işleri, havacılık gibi konularda ilerlemen söz konusu. Başarıların sayesinde, finansal açıdan önemli avantajlar edinebilirsin.

Kasım ayının gündemi: Her konuda yaratıcılığın ön planda olacak.

Aşk tılsımın: Ne istediğini bilen alacak.

Seks: Heyecanını gizlemeyeceksin!

 

YENGEÇ: Çalışkan bir aydasın!

(22 Haziran - 22 Temmuz)

Kasım ayında gündeminde öncelikle çalışmak var. Yeniay’ın etkisiyle gökyüzü, hem iş, hem de günlük rutinini hızlandıracak. Farklı bir enerjiye sahip olacağın bu ay yorulmadan, şevkle çalışmak sana iyi gelecek. Kasım ayında her şeye rağmen çok daha pratik ve yaratıcı olacaksın.

12 Kasım’da etkisini göstermeye başlayan aşk gezegeni, ilişkilerde güven arayışını destekleyecek. Bugünlerde sosyal çevrene soğuk ve mesafeli gelebilirsin. Yeni tanıştığın bazı insanlardan bunu duyarsan çok şaşırma. Bu ay, kıyafetlerinde seni daha naif ve zarif gösterecek seçimler yapabilirsin. Gökyüzü, görünüşüne zarafet kazandırırken, bir yandan ciddi bir bakış açısı da verecek. Geçmişte yaşadığın ilişkiyi bugünlerde başka bir pencereden değerlendirmen mümkün. Eski bir sevgili ya da eş kapını çalabilir. Telefonlarına “Seni özledim” mesajları bırakabilir.  Karar senin elbette… Ancak gök kubbe eski ilişkinle ilgili “olmazları” daha çok düşüneceğini işaret ediyor.

14 Kasım’da gerçekleşecek Dolunay ile birlikte kafanda bazı şeylerin oturması kolay olacak. Sana ilham veren konulara yeniden dönüş yapabilirsin.

Ayın 20’sinden sonra daha hoşgörülü olacağını vurguluyor gökyüzü. Aşkı bu günlerde son derece cömert ve asil yaşamaktan yana olabilirsin. Kendinden yaşça büyük ve olgun biri ile ortak bir noktada bulunup, yakınlaşabilirsin. Çevrenden eleştiri almak istemediğin için yaşadıkların gizli saklı olabilir ancak sen de ilişkini gözlerden uzak yaşamak isteyebilirsin.

Evde zaman geçirmek, davetler düzenlemek ya da yemek organizasyonları yapmak bu günlerde senin için nerdeyse hobi haline gelecek. Bu vesile ile iki yakın arkadaşının kaynaşmasını sağlayabilirsin. Sosyal ilişkilerin de bu açıdan ayın 22’sinden itibaren oldukça yoğun ve güzel olacak. Ancak var olan ilişkini kıskanan birileri çıkabilir.

Ayın son günlerinde yaşanacak Yeniay, düzensiz gördüğün bazı özel konularda toparlanmanı sağlayacak. Verimli olmak için elinden geleni yapacaksın. Yarım kalan işlerini, aynı zamanda ev ve sosyal hayatını da etkiliyor. Daha planlı ve yapıcı etkilere sahip oluyorsun.

Kasım ayının gündemi: Verimli çalışmanın kazanımlarını alacaksın.

Aşk tılsımın: Kim güven veriyorsa, yanında kalacak.

Seks: Ruhsal yakınlaşmanı pekiştirecek kadar dokunaklı olacak.

 

ASLAN: Yine sahnedesin…

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Bu ay, takım çalışması ve keyif içinde çalışmak, ön planda olmana yardımcı olacak. Plan yapmak geçen ay senin için ne kadar önemliyse bu ay onları hayata geçirmek bir o kadar kıymetli olacak. Yaşanan Yeniay’la birlikte duyguların harman olurken, hem iş hem de aşk konusunda ısrarcı ve cesur olacağın bir kasım ayı seni bekliyor. Bir yandan hareketli bir sosyal hayatın içinde kalman tehlikeli sularda gezmene de neden olabilir. Ancak yaşanacak her şey senin için bir tecrübe olacak. Bu yüzden pişman olacağın hiçbir şeyin altına imza atmaman gerekebilir.

Aşk için oldukça uyumlu bir aydasın. Özellikle son iki aydır tüm karışık duygulardan ve güven duymadığın ilişkilerinden kurtulacaksın. Eğer gönlün yeniden birileri için çarpsın istiyorsan, hem seksi hem de romantizmi doludizgin yaşayacağın zamanlar olacak. Bu ay, yaptığın alış verişlerde libidonun etkisini görebilirsin, özellikle canlı renkleri tercih edebilirsin. Kasım ayında, eve nasıl ve ne zaman gireceğini bilmeyecek kadar sosyal ve yoğun olabilirsin. Özellikle 12 Kasım’da Merkür, Yay burcuna geçerken, hak ettiğin ilişkiyi yaşaman mümkün. Etkinlikler, organizasyonlar, sevdiğin müzik ve film festivali gibi entelektüel konularda birikimlerin göz dolduracak. Geçmiş, sana çok cömert davranmamış olabilir ama bundan sonra karşılaştığın insanlar hem sosyal imkân hem de koşulların açısından sana gerekli desteği gösterecek.

Dolunay, sabit bir burçta etkisini gösterirken, duyguların konusunda sabit fikirlilik ön planda olacak. Eğer kalıcı bir ilişki hayalin varsa, bu dönem geçici teklifleri hemen hissedeceksin ve arkana bakmadan yoluna devam etmek isteyeceksin. Eğer birlikteliğin varsa ilişkin için daha gerçekçi davranabilirsin. Yaz aylarından beri çözemediğin bir ilişkin varsa bu sefer konuları daha derinden sorgulayacağını işaret ediyor gök kubbe.

Sık sık seyahat ediyor ya da yurtdışında yaşıyorsan, kalbine pes dedirtecek karşılaşmalar yaşaman mümkün. Hem eğlenceli hem de sevimli hareketlerin sayesinde karşındaki kişiyi çok etkileyeceksin. Yine bu döngüde risk almaktan korkmayacaksın. 22 Kasım’da Güneş Yay burcuna geçerken, miras, ortak mallar ya da yatırımlar söz konusu ise ailenle bir araya gelerek adaletli bir şekilde anlaşmaya varabilirsin. Eğer bu konularda adaletsizliğe uğrayan bir Aslan burcuysan hakkını sonuna kadar alacağın dava gibi süreçler de senin için başlayabilir ya da geçmişteki davalar sonuca ulaşabilir.

Düşüncelerin, planlarının ötesine gidecek. Bu dönem hedeflerine yönelmek için kenara biraz para ayırmaya başlayabilirsin.

Kasım ayının gündemi: Duruşunla ön plana çıkacaksın.

Aşk tılsımın: Kısa sürede, büyük laflar edenleri kendinden uzaklaştıracaksın.  

Seks: Kuralları sen koyacaksın!

 

BAŞAK: Sabrettiğin her konuda kazanacaksın!

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Kasım ayında, sabır senin için en sihirli kelime olacak. Eskiye dönük başarılarını görmeye başlayacaksın. Rutin işlerini bir düzenlemeye giderken, kararlılığın çevren tarafından da fark edilecek. Ayın ilk haftasından itibaren yaşayacağın deneyimlere şaşırıp kalabilirsin. Yaşın kaç olursa olsun, olduğundan daha genç, hareketli ve hayatın tadını çıkartacak bir ruh halinde olacaksın.

Venüs aşk gezegeni, öncü bir burca geçiş yaparken, her anlamda kaliteni konuşturacaksın. Gökyüzü, gireceğin ortamlarda, giyim tarzını farklılaştıran etkiler bırakıyor. 12 Kasım’dan itibaren bu etkilerin verilerini almaya başlayacaksın. Eğer bekâr bir Başak burcuysan, anlayışı, dokunuşu, hisleri ile seni etki altında bırakan biriyle tanışman mümkün. Maddi anlamda başarı sağlamış bu kişi, mantık olarak zaman zaman sana durgun gelebilir. Birbirinize ayak uydurmanız için zamana ihtiyacın olacak diyor gökyüzü.

Eğer ilişkinde durağanlık yaşayan bir Başak burcuysan, cinsel olarak yeniliklere ihtiyacın olduğunu fark edeceksin. Kasım ayı, farklılıkları ortaya koymak için sana hazır imkânlar verecek. Eşine zaman ayırırken, onun da keyif aldığını keşfettiğin ortak konulara yönelebilirsin. Birlikte yemek yapmak, kış sezonuna uygun dinlendirici alternatifler geliştirmek gibi küçük kaçamakları da hafta sonu programlarına alman mükemmel olabilir.

14 Kasım’da gerçekleşecek, lider ruhlu Dolunay sayesinde ilişkilerinde birebir aktif olacağın gelişmeler var. Yeni çevrelere girmen söz konusu olabilir. Bugünlerde arkadaşlarınla dışarı çıkmak ve sosyalleşmek seni daha çok ön plana çıkarabilir. Film, tiyatro gibi aktivitelere daha çok vakit ayırmak isteyebilirsin.

Kasım ayının gökyüzü hareketleri sana hayatındaki ilkleri yaşatabilecek etkilere sahip! Eğer bir ilişkin varsa ondan uzaklaşacak karmaşık duyguları yaşaman mümkün. Bunun nedenini, belki de uzun zamandır problemleri arka plana atman olabilir. 20 Kasım’da sona eren Neptün geri hareketi düz seyrine giriyor ve sana bazı şeyleri artık “Tek başına taşımak zorunda değilsin”  dedirtiyor. Çevrenin ilgisini görmek, göz önünde olduğunu hissetmek kime iyi gelmez ki! Ufak tefek sorunların daha fazla büyümesine müsaade etmemen gerekecek. Bunu başardığın sürece kasım ayının son haftasında renkli ve tutkulu günler seni bekliyor olacak. Yapıcı olmanın ciddi bir kazanım olduğunu bir kez daha deneyimleyeceğini söylüyor gökyüzü.

Eğer sanatsal projelerin varsa bu konularda lider olan isimlerle bir araya gelebilirsin. Maddi konularda mücadeleci yanını kamçılayan gelişmeler yaşanabileceğini ifade ediyor gök kubbe.

Kasım ayının gündemi: Emeklerinin bazı noktalarda boşa gitmediğini göreceksin.

Aşk tılsımın: Kalbinde aydınlanma yaşayacaksın.

Seks: Yeniliklere açıksın!

 

TERAZİ: Sahiplendiğin duyguları herkese göstereceksin!

(23 Ekim - 22 Kasım)

Sevmek, âşık olmak, çift olmak senin için hiçbir zaman zor olmamış olabilir. Ama bu ay ilişkini biraz ağırdan almaya niyetli olacaksın diyor gök kubbe. 12 Kasım’dan itibaren etkili olacak aşk gezegeni Venüs, duygularını bir hayli etkileyecek. Hoşlandığın biri varsa bu ay duygularını belli etmek yerine, onu daha çok tanımak isteyebilirsin. Bu ay biraz daha romantik düşüncelere kaptırabilirsin kendini. Hatta zaman zaman hoşlandığın kişinin düşüncelerini okumaya çalışmak ya da o an ne hissettiğini tahmin etmek gibi biraz mistik eylemlere de girebilirsin. Venüs, kasım ayında hislerine güvenerek hareket edeceğine işaret ediyor. Eğer ilişkisi olan ya da evli bir Terazi burcuysan, sevdiğin insana karşı daha sahiplenici tavırlar sergileyebilirsin. Hatta birlikte olduğun kişi, ne zaman bir sorunla karşılaşacak olsa, onun yanına ilk koşan sen olabilirsin. Ama bu ay duygularına bir yenisi daha ekleniyor. O da kıskançlık!  İnsanların sıklıkla karşılaştığı bir durum vardır. Sevgili edindikten sonra arkadaş çevreleri ile görüşmeler seyrekleşir ve zamanla koparlar. Bu durum sizin ilişkinizde geçerli olmaya başlayabilir. Aman dikkat!

14 Kasım’da gerçekleşecek lider ruhlu Dolunay birlikte olduğun kişiyle ilişkini yönetme isteği uyandırabilir. Eğer hoşlandığı biri olan Terazi burcuysan, bu Dolunay ile duyguların artacak, fakat kendini yine de pek belli etmeyeceksin. Duygularını, karşı tarafa yönelik kıskançlığını arttırarak gösterebileceğini işaret ediyor gökyüzü.

Bu ay, ani başlangıçlar yaşayabilirsin. İlişkin varsa karşı tarafla ilgili güven sorunu biraz canını sıkacak gibi. Onun ufak tefek hatalarına çok fazla anlam yükleyip, başka sonuçlar çıkarmaya kadar götürebilirsin durumu. Evli bir Terazi burcuysan, eşinle maddi konularda ortak hareket ettiğiniz alanlarda yeni gelişmeler gündeme gelebilir. Özellikle boşanmış Terazi burçları için eski eşleriyle nafaka vb. maddi alt yapılı konular kasım ayının büyük bir kısmında gündemde olabilir.

Kalabalık arkadaş ortamlarında, bulunduğun çevrenin etkisiyle aslında hiç tercih etmeyeceğin biri ile yakınlaşabilirsin. Sonradan pişman olmak istemiyorsan, önemli kararlar için acele etmemeni öneririm. Ayın son haftası ani yakınlaşmaların çoğu pişmanlık yaratabilir! İlişkin varsa ya da evliysen bugünlerde üçüncü kişiler aranızı bozmaya çalışabilir. Birbirinizin arkadaşlık ilişkilerini eleştirebilirsiniz. Hatta bu durum aranızda ufak çaplı bir rekabete bile dönüşebilir. Birbirinizin arkadaş çevresinde ya da seçimlerinde kusur arayıp, ‘Benim seçimlerim senin seçimlerinden daha iyi’ mücadelesi verebilirsiniz.  Ayrıca maddi konularda bu dönem biraz aşırıya kaçabilirsin. Özellikle alış veriş ve seyahat harcamalarında bonkör davranabilirsin. Bu ay kıyafetlerinde ve ayakkabılarında zevkini tam anlamıyla yansıtmak isteyeceksin.

Yeteneklerini kazanca dönüştürmek için bundan daha güzel bir dönem daha olamazdı. Unutma; Jüpiter Güneş burcunda ve sana tüm desteğini sunuyor.

Kasım ayının gündemi:  Kendini çevrene göstereceğin bir ay olacak.

Aşk tılsımın: Aşkını, sahiplenerek göstereceksin.

Seks: Yaratıcı fantezilere hayır demeyeceksin.

 

AKREP: Tek istediğin güvenmek!

(23 Kasım - 21 Aralık)

Güven konusunda önemli tecrübeler edinmiş biri olarak, birine güvenmek senin için çok kolay değil… Yüreğin kimseyi hemen sindiremiyor. Herkesi mutlaka sıkı sıkıya güven süzgecinden geçiriyorsun. Fakat kasım ayında hayatına giren insanlar, seni bu konudaki prensiplerinden ödün vermeye itebilir. Çünkü sana çok iyi gelecek insanlar hayatına girecek.

Eğer ilişkisi olmayan bir Akrep burcuysan, karşı tarafla ilişkini biraz naza çekebilirsin. Kasım ayında ilişkilerinde biraz ilgi görmeyi ve şımartılmayı bekleyebilirsin. Bu yüzden hoşlandığın kişiye karşı gizemli davranışlar sergileyerek, onun ilgisi çekmeye çalışabilirsin.

Ayın ortasında karşıt burcunda gerçekleşecek Dolunay, tam her şey yoluna girmeye başlıyor derken, ikili ilişkilerini şöyle bir yoklayabilir. Mesela ilişkinde bir dargın, bir barışıksan, Dolunay ile içine attığın duyguların dile gelebilir. Hem de sert bir şekilde! Ama merak etme, içine dert ettiğin her konu bir çözüme varacak. Seni çok yakından ilgilendiren bu Dolunay’dan biraz daha detaylı bahsetmek isterim. Çünkü 14 Kasım’da lider ruhlu Dolunay, Kasım ayında aşk hayatındaki gelişmeler üzerinde büyük oranda belirleyici bir rol üstlenecek. Öncelikle ay ortasında içinde evdeki ya da sevdiğin insana yönelik biriktirdiğin öfke açığa çıkabilir.

22 Kasım’a kadar Güneş burcunda hareket eden, ayın temasını da burcunu temsil eden nitelikler yönetecek. Özellikle aşk hayatında… Bu ay ilişkilerinde genel olarak sadakat, güven, duyguların dürüstçe dile getirilmesi gibi aslında senin her ilişkinde olmasına özen gösterdiğin nitelikler ön plana çıkacak.

Son zamanlarda hoşlandığın ve iletişim halinde olduğun biri varsa, bu ilişkinin bir netliğe kavuşmasını isteyebilirsin. Hatta onun ne hissettiğini ölçmek adına cesur konuşmalar yapacağı konular açabilirsin. Merkür bu ay, düşüncelerine ve konuşmalarına destek veriyor.  Bir insanın ne hissettiğini gözlerinden ve ses tonundan bile anlayabilecek kadar iyi bir gözlemcisin. Ama hayatında artık bir şeylerin netliğe kavuşması adına çaba gösterdiğin kasım ayında aşk hayatında da aynı çabayı göstereceksin. Samimiyetsizliğe ve yalana tahammülün yok. Bunu seni tanıyan herkes bilir. Emin ol, sana değer veren biri varsa hayatında, senin duymak isteyeceğin şeyleri söylemeyecek, kendi hislerinden sana bahsedecektir.

Kasım ayında, iş hayatında birlikte hareket etmek isteyeceğin türde insanlar çıkacak karşına. Bu insanlar sana kazançlarını genişletmek konusunda yol gösterebilir, yeni bağlantılar sağlayabilir. Kasım ayının önemli bir bölümünde, çok fazla vakit harcamaman gereken işlerde zaman kaybedebilir, ilerlemekte zorlanabilirsin. Fakat işlerin seyri ayın 22’sinden itibaren değişiyor. Güneş Yay burcunda hareket etmeye başlıyor ve sen de bu sayede iş hayatında daha çok pratik ve sağlam adımlarla ilerleyeceksin.

Kasım ayının gündemi:  Sadece güvendiğin insanlar, hayatında kalmaya devam edecek.

Aşk tılsımın: Dürüstlük kazanacak!

Seks: Seni baştan çıkarmak, bu ay hiç kolay olmayacak.

 

YAY: Bakış açın değişiyor…

(22 Aralık - 20 Ocak)

Yeni bir aya başlarken, aşk gezegeni Venüs burcuna eşlik ediyor olacak.  İlişkiler hiçbir zaman önceliğin olmadı belki ama gerçekten iyi vakit geçirebildiğin, sana en eğlenceli anlarda eşlik edebilen biri karşına çıkarsa ne dersin? Kasım ayında, bakış açını değiştirecek olaylarla karşılaşabilirsin. Karşı tarafın dikkatini daha çok çekerken, ilişkilere dair belli önyargıların yavaş yavaş kırılmaya başlayabilir. Venüs, bu ay özellikle 4 ve 5 Kasım tarihlerinde oldukça aktif olacak. Eğer yalnız bir Yay burcuysan, bugünlerde yeni bir ilişkiye başlayabilirsin.

Evli ya da ilişkisi olan bir Yay burcuysan, ilişkine heyecan katmak adına sevdiğin kişi ile birlikte yeni tecrübeler edinmek isteyebilirsin. Uranüs’ün Venüs ile iletişime geçtiğini düşünürsek, seks hayatındaki tabularını yıkacak tutkulu anlar seni bekliyor olabilir! Sadece aşk hayatın değil, yaşamına yenilik katmak adına farklı tecrübelere atılacağını işaret ediyor gök kubbe.

Bu ay birçok konuda planlarının, ilişkilerinin, duygularının değiştiği bir ay olacak. Bunu dışarıdan anlayamayabilirler. Bu yüzden onlara da vakit ayırmaya özen göstermende fayda var. Bu ay, sokak modasına evcil kıyafetlerinle eşlik edip, ışıltınla insanları kendine hayran bırakabilirsin. Kişisel imajına, hedeflerine ve beklentilerine tazelik katacak Yeniay, isteklerinin de önünü açabilir. Özellikle eğer bir ilişkin varsa sevdiğin insanın kısıtlamalarından sıkılabilir ve onunla arana mesafe koymak isteyebilirsin. Bu dönemde inişli çıkışlı duygular içerisinde olabilirsin. Etrafındaki insanların sıkıntılarına normalde olduğundan daha duyarsız davranabilir, sorumluluklarını ihmal etme eğiliminde olabilirsin. Çünkü biraz kendine dönmene ihtiyacın olacak. Onlara vakit ayıramadığın gerekçesiyle senden şikâyetçi olan aile bireylerini ve sevgilini, daha da çok ihmal edebilirsin.

14 Kasım’da toprak grubunda gerçekleşecek Dolunay; çalışma, düzen ve organizasyon, temalarını gündemine getirirken 23 Kasım itibariyle Güneş burcunda hareket etmeye başlıyor ve bir ateş grubu burcu olarak şöyle bir silkelenip kendini gelmeni sağlıyor. Öz güvenini arttıran Güneş, elini taşın altına soktuğun her konuda etkin bir rol üstlenmeni sağlayacak.

Kasım ayının gündemi: Hayata karşın duruşun yenilenecek.

Aşk tılsımın: Farklı bir yol arayacaksın.

Seks: İçindeki tutkuları yeniden keşfedeceksin!

 

OĞLAK: Ruhunun tazelendiğini hissedeceksin!

(21 Ocak - 19 Şubat)

Kasım ayı omuzlarındaki yükü hafifletmeye hazırlanıyor! Bu ay planlarını hayata geçirmek için çok vaktin olacak. Hatta o kadar boş zamanın olacak ki, kendine başka ilgi alanları dahi edinebilirsin. Kendi çemberinden çıkıp, biraz daha dış dünyaya dâhil olmanın zamanının geldiğinin vurgusunu da yapıyor kasım ayı. Arkadaş çevrenle daha sık bir araya gelirken, uzun zamandır görüşmediğin eski arkadaşlarınla buluşabilirsin. İnsanlarla ilgili net bir tutumun var; birini hayatından çıkardıysan, bunun bir daha geri dönüşü pek olmuyor. Fakat gökyüzü bu ay artık sana geçmişle hesaplaşmalarını bir kenara bırakıp, önüne bakman adına sana ufak mesajlar veriyor.

Kasım ayında senin için havada aşk var! Venüs’ün desteği ay boyu devam ederken, 15 Kasım’da gerçekleşecek Dolunay ile yaşayacakların sadece aklın değil kalbine de kazınacak. Bekâr bir Oğlak burcuysan, artık yalnızım diye üzülme! Çünkü kasım ayındaki gökyüzüne bakacak olursak, yalnız kalmana imkân yok! Bu yorumumu sadece bir ilişkinin başlayacağı yönünde değerlendirme. Uzun bir zamandan sonra gerçekten ‘Tam istediğim gibi’ diyeceğin biriyle de karşılaşabilirsin. Ne kadar seçici biri olduğunu çok iyi biliyorsun. Ayrıca hiç beklemediğin biri de sana duygularını açabilir. Bir Oğlak burcu olarak, ilişkilerini hep uzun soluklu olmasını bekliyor olabilirsin. Bu dönemde tanışacağın kişiyle de temeli sağlam bir ilişkiye başlayabilirsin. Özellikle mayıs ayından bu yana ilgini çeken biri varsa, onunla olan iletişiminde önemli gelişmeler yaşanabilir. Şaşırtıcı itiraflar duyabilirsin!

Evli ve ilişkisi olan Oğlak burçları için bu süreç oldukça önemli. İlişkisi olan Oğlak burçları bu dönemde işleri resmiyete dökmek adına harekete geçebilir. Önümüzdeki günlerde ev içerisinde şenlik tadında bir koşuşturma görürsen hiç şaşırma! Ailendeki insanlar kararlarını çok önemsiyor, bunu sen de çok iyi biliyorsun. Bu yüzden onlara hayatında ciddi biri olduğunu söylemen dahi onları harekete geçirmeye yetecektir. Evli Oğlak burçları ise maddi konularla uğraşabilir. Bu evlilik hazırlığında olan Oğlak burçları için de geçerli. Yaşam alanını düzene sokmak adına özellikle dekoratif düzenlemelerde lüks harcamalarda bulunabilirsin. Çocuk sahibi olan bir Oğlak burcuysan, bugünlerde eşinle birlikte çocuğunuza daha çok vakit ayırmanız gerekebilir.

22 Kasım itibariyle Güneş Yay burcunda hareket etmeye başlıyor ve 29 Kasım’da Güneş, Ay ile birlikte Yeniay’ı gerçekleştiriyor ve evrene tüm ruhunu hissettiriyor. Kasım, senin için hareketli bir ay. Fakat ayın 22’si itibariyle kendinle baş başa vakit geçirmek adına zaman kollayabilir, gündemindeki yoğunluğu hafifletmek için hareket edebilirsin. Kasım ayına ruhunu veren Güneş Akrep etkileşimi, takım çalışması adına yılın en verimli döngüsünden geçtiğine işaret ediyor. Bu yüzden ayın 22’sine kadar olabildiğince ortaklı proje teklifi, kalabalık bir ekiple birlikte götüreceğin iş teklifleri alabilirsin.

Kasım ayının gündemi:  Sağlam kararlar alacaksın.

Aşk tılsımın: Aklınla kalbinin uyumunu göreceksin.

Seks: Derin hislerin, derin tutkulara götürecek!

 

KOVA: Sorunların üstesinden geleceksin!

(21 Ocak - 19 Şubat)

Kaostan olabildiğince uzaklaşmaya çalışırken, her fırsatta kendini tam içinde bulabileceğin, aksiyonun hiç eksik olmadığı kasım ayına hoş geldin! Aldığın kararlardan ve fikirlerinden şüphe eden hatta zaman zaman karşı çıkan, eleştiren, seni vazgeçirmeye çalışan insanlara karşı başlattığın bu mücadele zaman zaman hiç beklemediğin yerlere gidebilir! Kimsenin içindeki motivasyonu söndürmesine izin verecek biri değilsin.

Hayatındaki insanın, senin meselelerine karşı daha saygılı ve duyarlı bir tutum sergilemesini bekleyebilirsin. İhtiras, tutku gibi aşkı pekiştirdiğine inanılan bazı olgular pek sana göre değil. Bu ay da tutkunun değil de birlik olmanın, birbirine destek olmanın verdiği o güzel duygu aşkınızı pekiştirebilir. Kasım ayında, hayatına müdahale etmeye çalışan insanların olabileceğinden bahsetmiştim. Bunlardan birisi de sevdiğin insan olabilir. Fakat gökyüzü bu ay özellikle aşk hayatında birlikte alınan kararların güzel sonuçlar getirebileceğine işaret ediyor.

İlişkisi olan bir Kova burcuysan, bu ay sevgilinin kıskanç tavırlarına ve belli kurallar koymaya çalışmasına bir hayli sinirlenebilir, ona sert bir savunma gösterebilirsin. Aslında esas istediğin biraz rekabet! Enteresan gelecek ama sevgilinle kafa kafaya gelmek bazen hoşuna gidebilir… Bu ay Mars’ın da desteğiyle ‘Kurallar çiğnenmek için vardır’ anlayışına göre hareket etmeye daha çok meyillisin. Kendi kendini dahi yaptığın seçimlerle çok şaşırtabilirsin.

Kasım ayının, yaş farkı olan ve uzak mesafeli ilişkilere katkısı büyük olacak. Eğer bu tarz bir ilişkin varsa, bu ay sevdiğin insanla arandaki bağ daha da güçlenebilir. Dediğim gibi önceliklerini daha çok sahiplendiğin bir aydasın. Aşkına sahip çıkan bir Kova burcunu da kimse kolay kolay yolundan döndüremez. 14 Kasım’da gerçekleşecek Dolunay ile duygularını dizginlemekte zorlanabilirsin. Dolunay’ın etkisi, gözlerini biraz uzaklara yani geçmişe çevirmeye itebilir. Aşk hayatını anlatırken, öncelikli olarak etkisinden bahsettiğim burcundaki Mars etkisinin de kendini baskın bir şekilde hissettirdiği bu tarih, duygusal anlamda savunmacı tarafını ön plana çıkarabilir. Özellikle sevdiğin insanlarla bu döngüde olur olmaz meseleler yüzünden karşı karşıya gelebilir ve çok sert tepkiler verebilirsin. Gökyüzünün kendi kendine kararlar aldığı ve hayatımızda süregelen bazı döngüleri bir sonuca bağladığı bu dönemde senin fevri kararlar alman pek sağlıklı olmayabilir. Bu yüzden kasım sonuna kadar bazı konuları akışına bırakmanda fayda var.

29 Kasım’da Yay burcundaki Güneş’in etkisini pekiştirmek istercesine gerçekleşecek Yeniay, çalışma hayatında birlikte hareket ettiğin insanlarla emeklerinin meyvesini alacağını işaret ediyor.

Kasım ayının gündemi: Anlayış bekliyorsun.

Aşk tılsımın: Âşık olduğun kişiye karşı çok hassas olacaksın.

Seks: Tatlı tartışmalar seks hayatını ateşlendirecek.

 

BALIK: Sezgilerin seni yarı yolda bırakmayacak!

(20 Şubat - 20 Mart)

Yeni bir aya girerken Yeniay’da meydana gelen etkiler duygusal olarak seni düşündürmeye itmiş olabilir. Kasım ayının ilk haftasına girerken bazı kararların aslında hiç fena etkiler yaratmadığını göreceksin. Dünya nasıl dönerse dönsün sezgilerinle hareket etmek isteyebilirsin.

Bu dönem sosyal etkinlikler, yardımsever ya da gönüllü olabileceğin faaliyetler için de bir amaç edinebilirsin. Başkalarına yardımcı olmak, onların dertlerine çare bulmak sana iyi gelecek. Son derece yaratıcı olabileceğin bir dönem kasım ayı. Eğer bir sanatçıysan, harika işler çıkartabilirsin. Duygusal zekân insanlarla arandaki bazı anlaşmazlıkları çözmene neden olurken 20 Kasım’da Neptün düz seyrine geçmesiyle iletişim kurmak daha kolay olacak. Kendini bu süreçten sonra daha enerjik ve ruhsal olarak daha kontrollü hissedeceksin.

Eğer uzun sürekli bir ilişkin varsa artık kontrolün sende olmasını isteyeceksin. Kendini ifade etmek, ne istediğini aktarmak eskisine göre daha kolay olacak. Eğer yeni bir ilişkinin arifesindeysen karşındaki kişiye daha enerjik, daha yapıcı, daha eğlenceli olabileceğini fark edeceksin. Bu ay, sosyal olarak da hayatında bir renk ve farklılık var. Evde oturmak yok sevgili Balık! Sıcak iklimlere seyahat planı yapabilirsin. Çevren tarafından aranılan insan oluyorsun. Hem eğitim hem de kariyer açısından bol bol seyahat edeceğin bir döneme giriyorsun.

14 Kasım’da meydana gelen Dolunay, sabit bir burçta gerçekleşiyor. Yaşam kaliten, zevklerin ve arzuların da bu noktada farklılaşabilir. Eğer bir ilişkin varsa karşındaki kişinin maddi koşulları ya da yaşam tarzında paralellik arayabilirsin. Eğer henüz duygularından emin değilsen, seni bu duygulardan sıyırıp çıkaracak kahramanlıklar bekleyebilirsin.

Dünyayı değiştirmek ve daha büyük resmi görmek için arzuların sana ilham verecek. Eğer bir ofiste çalışıyorsan, verimli olmak için ekstra çaba sarf etmek isteyebilirsin. Yöneticiysen, bu yıl kapanmadan finans olarak kontrolün elinde olmasını isteyeceksin. 9 Kasım’da Mars gibi savaşçı bir burç gökyüzünde etkili olurken, bastıramadığın düşüncelerin de olacak. Mücadele etmek, istediğin pozisyonu kapmak, yeteneklerini insanlara göstermek, birilerini ikna etmen gereken günlere işaret ediyor gök kubbe.

Kasım ayının gündemi:  Yaratıcılığın konuşacak…

Aşk tılsımın: Kalbine dokunanlara açacaksın hayatını.

Seks: Kendini yeniden bulacak kadar derinleşeceksin!

 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , ZEYNEP TURAN , BURÇ , VOGUEASTRO