02 Haziran 2017

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Haziran 2017

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Haziran, ruhuna güneş gibi doğacak!

(21 Mart - 20 Nisan) 

Bu yılın en iddialı açısı haziran ayının ilk gününde gerçekleşiyor. 1 Haziran’da Aşk gezegeni Venüs, dönüştürücü gezegen Uranüs’le kavuşum yapıyor. Son 6 aydır, ilişkilerimdeki problemlerden yıldım diyorsan, tüm yüklerinden kurtulacağın, adeta hafifleyeceğin bir ay olacak diyor gökyüzü. Geçtiğimiz aylarda eğer bir ilişki içindeysen, sevgilinin boş vermiş tavırları üzerinde baskı oluşturmuş olabilir. Aranızdaki sorunları çözememekten ve en önemlisi de anlaşılmamaktan yorgun düşen ruhuna, haziran ayı güneş gibi doğacak!

Gökyüzü, bu ay beklentilerini ertelemeye hiç niyetinin olmadığını anlatıyor. Yakınlarının senden talepleri ne kadar çok olursa olsun, biraz da kendin için bir şeyler yapma isteği duyabilirsin içinde. İsteklerin konusunda yeterince beklediğini, taviz verdiğini düşünüp, aksini söyleyen tüm seslere kulaklarını kapayabilirsin. İç dünyana, arzularına yapacağın yolculuk bir hayli duygusal hissetmene neden olabilir. Ne olursa olsun, çok yüksek davranışlardan kaçınman gerektiğini işaret ediyor gökyüzü.

Haziran ayının temasında hava ve toprağın baskınlığı var. Bu da kendini ifade etmek için uğraştığın birçok konuyu çözüme kavuşabileceğini vurguluyor. Eğer 1970 – 1984 yılları arasında doğmuş bir Koç burcuysan, ilişkine ya da evliliğine dair yeni beklentiler içine girebilirsin. İç dünyan bu anlamda alıngan davranmana sebep olabilir. Aynı zamanda kalbinde biriktirdiğin duyguları çok fazla yansıtmak istemeyebilirsin. Ay başındaki gökyüzü konumları, yalnız kalplere de göz kırpıyor. Ne zamandır kalbimin sesini duymuyorum diyorsan, gökyüzünün bu konuda yanında olduğunu bilmen gerekir.

6 Haziran’da aşk gezegeni Venüs’ün burcundaki misafirliği sona eriyor ve nihayet kendini ifade edebildiği bir burca geçiyor. Bu dönemde biraz önce bahsettiğim ruh halinden yavaş yavaş kurtulabilirsin. 6 aydır ilişkilerinde sorunlar yaşıyorsan, artık taşların yerine oturduğunu görebilirsin. Son zamanlarda bazı kişilere şans verdim ama nasıl olduysa hepsinde de hayal kırıklığına uğradım diyorsan, sorularının cevaplarını 6 Haziran’dan itibaren bulabilirsin.

Eğer maddi beklenti içerisinde olduğun hukuksal bir davan varsa, 9 Haziran’da gerçekleşecek Dolunay’la birlikte sonuç alabilirsin. Aynı zamanda bu Dolunay, kazanma azmini arttıracak.

Haziran ayının gündemi: Yorgun düştüğün konularda ferahlayacaksın.

Aşk tılsımın: Karışık duygulara son veriyorsun.

Seks: Güven arıyorsun. 

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Belirsiz duygular ortadan kalkacak!

(21 Nisan - 20 Mayıs) 

Haziran ayına hem duygusal hem de iddialı kararlarla gireceksin diyor gök kubbe! Ay’ın 1 Haziran’daki konumu duygusal dünyanı ciddi anlamda dönüştürebileceğini vurguluyor. Birlikteliğinde ya da evliliğinde beklentilerinin karşılanmadığını düşünen bir Boğa burcuysan, ayın başındaki gökyüzü hareketleri seni biraz rahatlatacak. Bu sayede aklındakileri daha rahat anlatabileceksin. Ancak özellikle belirtmeliyim ki, duygularını, düşüncelerini iyi bir biçimde anlatman yetmeyecek aynı zamanda kararlı olman da gerekecek.

Ayın başına, taşınma ile ilgili bir planın varsa hayata geçirebilirsin. Eğer çocuk sahibi bir Boğa burcuysan, çocuğunun ya da çocuklarının eğitimiyle ilgili yeni bir karar alabilirsin. Maddi ve manevi sorumluluklarını irdelediğin haziran ayının ilk günleri senin için oldukça ufuk açıcı olacak. İçinden çıkamadığını düşündüğün sorunlar, belirsizlikler bir bir ortadan kalkacak.  Haziran ayının ikinci haftasından sonra seyahat planlarını gerçekleştireceğini işaret ediyor gökyüzü. Bu yaz, kendi halinde değil de arkadaş grubunla ya da ailenle kalabalık tatiller yapabilirsin. 16 Haziran’da gerçekleşecek Neptün geri hareketi dostluklarını ön plana çıkartabilir.

Bazı arkadaşlıklarını masaya yatırıp, sorgulama ihtiyacı duyabilirsin. Çok sevdiğin, güvendiğin kişilerin yaptıkları gözüne batabilir. Ben neredeyim, onlar ne yapıyorlar diyerek hayıflanabilirsin. Ancak ayın ikinci haftasında Neptün geri hareketinin seni bu konularda biraz daha alıngan yapacağı konusunda uyarmak isterim. Kimi zaman çevrenden küçücük olayları büyüttüğünle ilgili uyarı alabilirsin. Onların sözlerini çok da yabana atma, evet bazı konular üst üste gelmiş olabilir ama herkes aynı anlayış kapasitesine sahip olmayabilir.

24 Haziran’da gerçekleşecek Yeniay, uzakları yakınlaştıracak bir etkiye sahip senin için. Uzun zamandır görmediğin kişilerle buluşabilirsin. Ay sonuna doğru katılacağın düğün, nişan gibi davetlerde de umduğundan daha çok eğlenebilirsin. Gök kubbe, haziran ayının son haftasında yeni bir çevreye girebileceğini bu çevrede işle ilgili önemli bağlantılar yakalayabileceğini işaret ediyor.

Haziran ayının gündemi: Duygularının rengi ortaya çıkacak.

Aşk tılsımın: Kararlı davranacaksın!

Seks: Sevdiğin kişiyle unutulmaz anlar yaşayabilirsin.

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yeni kararlar alacaksın!

(21 Mayıs - 20 Haziran)

Haziran ayına yaz gibi sıcacık duygularla başlıyorsun. Sevdiklerine daha çok yakınlaşacağın, üzerindeki yükleri bir nebze olsun atacağın dopdolu bir aya hazır mısın? Seni kıran, üzen olayların bir süre senin uzağında kalacağını işaret ediyor gök kubbe. İçinde kalan duyguları açığa çıkarırken, ne kadar haklı olduğunu da herkese ispat edeceksin.

Güneş’in burcuna geçmesi, kendini yenilenmiş gibi hissetmeni sağlayacak. Çıkacağın seyahatlerde, katılacağın organizasyonlarda hoş tesadüfler yaşayabilirsin. Ay boyunca popülerliğini koruyacağını söyleyen gök kubbe, bir yandan da geçmişinden bazı kişilerin sana geri dönmek istediğine şahitlik edeceksin diyor.

Venüs’ün 6 Haziran’daki konumu, gönlüne ferahlık getirecek. Son altı aydır ilişkilerinde yaşadığın karmaşanın, karışıklığın çözüldüğüne tanıklık edeceksin. Son zamanlarda kalbine söz geçiremediğin için kısa süreli birliktelikler yaşadıysan, olmayanlar için artık üzülmeyeceğini vurguluyor gökyüzü. Her şeyin nedenini daha iyi anlayacağın haziran ayında, kim ne der diye düşünmeden, ruhunu da özgür bırakmaya hazırsın.

Eğer uzun bir ilişki içindeysen ya da evliysen, 9 Haziran’da gökyüzünde gerçekleşecek Dolunay’la birlikte ilişkinle ilgili detaylarla boğuşabilirsin. İlişkinizin geneline baktığında, ne var canım, geçinip gidiyoruz, desen de bazı ayrıntılar içini kemirebilir. Bu detayları abartabilir, üstüne gitmek isteyebilirsin. Sevdiğin kişiyle aranda asıl sorunun konuşulmayanlardan kaynaklandığını görebilirsin. Aynı zamanda karşındaki kişi, bu dönemde seni sadece kendini düşünmekle suçlayabilir. Hâlbuki tek istediğin biraz daha anlaşılmak…

21 Haziran’da mevsimin uyanmasıyla birlikte sosyal alanda daha aktif olabilirsin. Eğer kalbi boş bir İkizler burcuysan, ayın son haftasında adeta taliplerini sıraya dizebilirsin diyor gökyüzü. Ne zamandır bir ilişki düşünmüyordum hatta hala düşünmüyorum diyorsan, fikrini değiştirecek ve kalbini derinden etkileyecek kişiyle tanışabilirsin. İlk zamanlarda onu daha yakından tanımak için can atsan da kendini hemen kaptırmamak için geri durabilirsin. Bir süre endişelerinin esiri olsan da içindeki merak duygusu ve heyecanla zamanın hızla geçtiğini fark edebilirsin. 

Haziran ayının gündemi: Yeni bir hayata yelken açacaksın.

Aşk tılsımın: İçindeki şüpheler aşkın sihrini bozabilir.

Seks: Tutkularını gizleyemeyeceksin!

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Gökyüzü, kalbine aşk için yer aç diyor!

(21 Haziran - 22 Temmuz)

Gökyüzü, bu ay sana aşk vadediyor. Peki, sen hazır mısın? Kalbinin yerini sana yeniden hatırlatacak, ruhuna şifa olacak bir sevdayı yaşatmaya hazırlanıyor. Farklı çevrelere girip, adeta kendini yeni baştan yaratabilirsin. Hiç beklemiyorken, gireceğin bir ortamda ya da organizasyonda yeni tanışacağın bir kişi, geçmişi sana tamamen unutturacak diyor gökyüzü.

Son zamanlarda aklından çıkaramadığın meselelerin üstesinden tam olarak 25 Haziran’da kurtulabilirsin. Haziran ayı boyunca alacağın kararlar, hayatında büyük anlamda rol oynayacak. Geçtiğimiz döngüde yüreğini anlamakta güçlük çekerken, kendine yeni huylar edinmiş olabilir özellikle geçen ay çokça yaptığın acaba ben neyi yanlış yaptım da bunlar devamlı benim başıma geliyor yorumlarına takılmış olabilirsin. Hâlbuki çevrendeki insanların son bir aydır ne kadar kendi çıkarlarına göre doğrularının değiştiğine gözlerinle şahit oldun.

16 Haziran’da gerçekleşecek Neptün Retrosu seyahatlerini sıklaştıracak. Bu döngüde stilinde radikal değişiklikler yapmak isteyebilirsin. Eğer bir ilişkin, evliliğin varsa yapacağınız tatil, birbirinize biraz daha yaklaşmanıza vesile olacak. Güneşin kendisini iyice hissettirdiği bu ayda duygularının da yumuşadığını hissedeceksin. Haziran ayının ikinci haftasında moralinin daha iyi olduğunu hissedebilirsin. Uzak şehirleri, ülkeleri dolaşmak yalnız bir Yengeç burcuysan da sana iyi gelecek. Yazın ve sosyalliğin tadını tam anlamıyla çıkaracaksın. Yaşamın sırrını çözmek gibi bir idealle yapacağın yolculuklar, kendini daha iyi tanımanı sağlayabilir. Çünkü haziran ayının ikinci haftasında gökyüzü içsel yolculuğunu destekliyor.

24 Haziran’da burcunda gerçekleşecek Yeniay’da katılacağın organizasyonlarda, yaptığın planlarda şansının yaver gideceğini sana gösterecek. Güneş’in de burcuna geçmesi, senin için olumlu gelişmeleri beraberinde getirmeyi hedefliyor. Çok güzel bir ilişkim var ama anlamadığım bir şekilde gereksiz tartışmalar yaşıyoruz diyorsan, bunun sebebi bir üçüncü kişi olabilir. Hiç konduramadığın bir tanıdığın belki de çok yakın bir arkadaşın ya da akraban senden habersiz, üstelik senin hakkında konuşuyor olabilir. Bu kişinin kim olduğunu ve tüm bunları neden yaptığını anlaman zaman alacak. Ama birlikte olduğun kişinin neden zamansız yere yükseldiğini anlayamıyorsan, bunun senin dışında bir sebebi var diyor gökyüzü.

21 Haziran’da Güneş burcuna geçiyor ve bugünlerde doğum gününü kutluyor olacaksın. Çalıştığın ortamda önemli değişiklikler bu döngüde meydana gelebilir.

Haziran ayının gündemi: Aşka zaman ayıracaksın.

Aşk tılsımın: Önce kendini çözmem gerekir diyorsun.

Seks: Romantik saatler seni bekliyor!

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yaptıkların, herkesi şaşırtacak!

(23 Temmuz - 23 Ağustos)

Kim ne derse desin, geçtiğimiz aylarda kendi bildiğinden şaşmadın. Doğrularını, ilkelerini ve beklentilerini olduğu gibi anlattın insanlara. Ki bunu yaparken de hiç öyle yokuş falan değil, dümdüz ve anlaşılır bir yol tercih ettin. Yakınlarını kararlarınla şaşırtacağın bir aya giriyorsun, hazır mısın? Sevdiklerinin seninle ilgili söylemleri bu kez kafanı karıştıramayacak diyor gökyüzü.

Eskiye güle güle... Olmayacak duaya âmin diyemediğini insanlar hâlâ fark etmedi mi? Haziran ayında herkese bunu anlatmak isteyeceğini işaret ediyor gökyüzü. Bu ay belki de hiç olmadığın kadar yeniliklerden yana olacaksın. Eskiye dair ne varsa, yeni gelen mevsimle birlikte atmak isteyeceksin. Hüzünlü rüzgârlar gönül pencerenden içeri girse de kendini duygusallığa kaptırma derim çünkü bu ay büyük bir işe imza atabilirsin! Eğer miras ve haklarla ilgili beklediğin bir para varsa haziran ayı içerisinde bir haber alabilirsin. Haziran ayında planlama yapmaya gayret edersen, uzun süredir üstüne düştüğün hedeflerini gerçekleştirebilirsin.

4 Haziran’da Mars’ın kendini çok da iyi ifade edemediği bir burca geçmesi ilişkini sorgulamana neden olabilir. Zamanınızı nasıl geçirdiğinizden tutun da geleceğe dair sorular bu dönemde ruhunu yorabilir. Aynı zamanda eskiden çok iyi dost olduğun ama son zamanlarda görüşmediğin dostlarınla yeniden iletişim kurup, eski günleri yâd etmek isteyebilirsin.

9 Haziran’da gerçekleşecek ateş burcundaki Dolunay, geçmişi tam anlamıyla kapatırken, kariyerinde iddialı kararlar almanı sağlayacak. 2017’nin en yenileyen ayından geçerken, önemli konuşmalara da imza atabilirsin. Bu döngüde iş değiştirmeyi ya da var olan işinde yeni bir proje geliştirmeyi hedefliyorsan, gökyüzünün desteğini yanına alacağından emin olabilirsin. 

Haziran ayının gündemi: Geçmiş defterleri kapatacaksın.

Aşk tılsımın: Geleceğine yön vereceksin.

Seks: Arzularınla, aklın aynı kişide anlam bulacak.

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sevgi dolusun!

(24 Ağustos - 23 Eylül)

Gökyüzü, bu ay yüzünü insanlardan yana dönmeyeceğini söylüyor. İnsanın ilacı yine insandadır ve sen bunu çok iyi bilen bir burçsun. Bu ay da özellikle insanları sevmekten asla vazgeçmeyeceğini işaret ediyor. Yılın en yüksek ayından geçerken, gök kubbenin değişken burçlardaki seyri ruhunu maddi konularda rahatlatacak. Yeni oluşumlara girmek, ruhen kendini iyi hissetmeni sağlayacak.

İkili ilişkilerde ise dengeli olmaya gayret göstereceğin bir aydasın. Eğer bekâr bir Başak burcuysan, birlikte olduğun kişiyle ilişkini bir adım ileriye taşıyıp, evlilik kararı alabilirsiniz! Geleceğe dair ilk adımı atarken, kalbinin geçtiğimiz aylarda ne kadar yorulduğunu ve sonunda bu mutluluğu hak ettiğini düşünebilirsin. Evliliğe giden yolda ilk adımlarında ailenin desteğini yanında görmek isteyebilirsin. 16 Haziran’da başlayacak Neptün Retrosu 7. Evinde etkili olacak ve yaklaşık 5,5 ay sürecek. Eğer bekâr bir Başak burcuysan, bu süreç sana evleneceğin kişiyi tanıtmaya hazırlanıyor. Her ne kadar benim evlenmeye niyetim yok diyorsan da, haziran ayından itibaren karşına çıkan insanları iyi değerlendirmelisin. Çünkü “o” kişi sana hiç ummadığın bir aşk yaşatırken, geleceğin de olabilir.

24 Haziran’da gerçekleşecek su burcundaki Yeniay, üst üste harika haberler almanı sağlayacak. Aldığın haberlerle birlikte yeni projeler için kollarını sıvayabilirsin. Kafanı bu dönemde ne kadar toplarsan, o kadar kazanacaksın. Konsantrasyonunu bozacak her türlü etkiden uzak durman konusunda gökyüzü seni uyarıyor. Çalışkan kişiliğini yeni çevrelerde ortaya koyarken, birlikte olduğun kişinin ailesinde de takdir toplayacaksın. Arkandan konuşanlar olsa da bu tamamen başarılarını çekemeyen insanlardan kaynaklanıyor olabilir. O yüzden moralini bozmaya, motivasyonunu düşürmeye değmeyecek insanlara çok fazla vakit harcama derim…

24 Haziran’daki Yeniay katılacağın organizasyonlarda, davetlerde ve çıkacağın seyahatlerde olumlu gelişmeler yaşayacaksın. Dostlarınla ya da akrabalarınla ortak bir iş yapıyorsan, güzel haberler alabilir veyahut sevdiğin bir kişiyle yeni bir işe girişebilirsin. Yeni fikirler, dost sohbetlerinde havada uçuşurken, konuşulanların havada kalmayacağını, hayata geçeceğini işaret ediyor gök kubbe.

Haziran ayının gündemi: Güzel haberlerle, kendini daha iyi hissedeceksin.

Aşk tılsımın: Gönlünü derleyip, toparlayacaksın.

Seks: Sevginin gücünü göstereceksin.

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sorunların üstesinden geleceksin!

(24 Eylül - 23 Ekim)  

Haziran ayına aşk gezegeni Venüs’ün, dönüştürücü gezegen Uranüs’le kavuşum yapmasıyla başlıyorsun. Bu açı gönül ilişkilerinde bir ferahlık hissetmeni sağlayacak. Son 6 aydır ilişkilerle ilgili yaşadığın sorunların üstesinden bu ay gelebileceğini vurguluyor gök kubbe.

Hayatının en anlamlı ayından geçmeye hazır mısın? Bu yılın güçlü, toparlayan bir yanda da sana somut kararları rahatlıkla aldıracak bir zamana girdin. Eğer evli bir Terazi burcuysan, yaşamını değiştirecek yeni bir aile üyesine sahip olabilirsin.

Bu ay itibariyle yaşamındaki tüm dağınıklıkları toparlıyorsun. Gereksiz eşyalardan, duygulardan kurtulma zamanı diyor gök kubbe! Evinde ciddi bir değişim yapabilirsin. Haziran ayında eşya değiştirme, dekorasyon gibi işlerinle yaşam alanını güzelleştirirken, deyim yerindeyse eskinin de tozunu atacaksın. Kullanmadığın,  fazlalık olan her şey kapı dışına... Derleyip toparlama arzusu haziran ayında ilişkilerine de yansıyacak. Son zamanlarda seni üzen sevgilini hizaya sokman gerekebilir. Belki uzun süredir eşinle ya da sevgilinle konuşman gerekenleri erteledin. Haziran ayı ise artık harekete geç diyecek ve bu sesi durdurmak istemeyeceksin. Birlikte olduğun kişi kararlı olduğunu gördüğünde, ondan hiç beklenmeyecek davranışlar sergilediğine şahit olabilirsin. Kararlarının arkasında duracağın bir ay yaşayacaksın.

Gökyüzünde 6 Haziran’dan itibaren Venüs’ün hareketi duygusal ilişkilerini düzlüğe çıkarmaya hazırlanıyor. Aşk gezegeni Venüs’ün kendini ifade edebildiği bir burca geçmesi aşk hayatındaki kara bulutları dağıtacak. Aylardır, gönül ilişkilerimdeki dengesizliklerden çok yoruldum diyorsan, hazırlan çünkü artık rahat bir nefes alabileceksin.

Artık kimi sevdiğine, kiminle bir ömür geçirmek istediğine karar vereceksin. En önemlisi de geleceğinde kimin olmasını gerektiğine seçeceksin. Bu tercihin daha çok hak eden üzerine olabilir. Kim senin emeklerine karşılık veriyor, kıymetini biliyorsa ona “evet” demeye hazırlanıyor kalbin. Aklının karışıklığının bitmesi, nihayet gönlüne doğru yolu gösterecek…

9 Haziran’da gerçekleşen Dolunay’ın desteğiyle önemli bir yatırım yapabilir, devamında işletmecilik sektörüne dâhil olabilirsin. Mesleğinden bir süre uzaklaşabilir, hiç planda olmayan girişimlere imza atabilirsin.

Haziran ayının gündemi: Ruhunda temizlik vakti!

Aşk tılsımın: Arınıyorsun…

Seks: Huzur bulduğun yerde hazzı da bulacaksın.

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Söz kalır...

(24 Ekim - 22 Kasım)

Sözlerin önemini artık daha iyi anlıyor olmalısın. Hislerle hareket etmek, bir yere kadar sana yol gösterdi ama kandırılmaya, hayal kırıklığına son vermek için karşı tarafın ağzından dökülen sözleri en objektif şekilde değerlendirmen gerektiğini de anlamaya başladın. Mayıs ayı itibariyle yenilenmeye başladığını hissettin aslında. Bu ay gelişmen için sana gök kubbenin sunduğu fırsatları değerlendirmeye başlamalısın. Hayatını ve düşüncelerini kademe kademe ilerletme zamanın geldi.

Uzun ve tempolu aylardan sonra nerdeyse “başıma gelmeyen kalmadı” dediğini duyar gibiyim. Özellikle son 3 ay da tüm dünyaya ve insanlara kök söktürmeye yemin eder gibi sert ve detaycıydı. Belki ruh halin bu yüzden biraz daha hassas ve kırgın olabilir. Yeni bir aya girerken, iş ve aile yaşamını odak noktan yapmak istiyorsun. Haziran ayında kendi içinde çatışma yaşadığın her konu da çözülmeler oluşuyor. Doğrudan hayatını etkileyen uzun soluklu olmasa da geçici bir süreliğine ev değiştirmen, aileden uzakta yaşaman ve çalışman gibi gündemini yoğun bir program bekliyor. Öncelik sıranın değiştiği bir döngüye hazırlanmanı tavsiye ederim. Şöyle ki; ailenle birlikte olmak, çocukların varsa onların eğitimine birebir katkı da bulunmak için evden çalışmak, kariyerine devam etmek için iş ortamında yenilik yapmak gibi fikirleri düzene sokuyorsun. Bu dönem anne-baba olmak her açıdan ön planda olacak. Genel olarak bu ay bedensel olarak enerjini düşük hissetmenin ağırlığını taşımak istemiyorsun. Motivasyonun ve hayata olumlu bakış açını geri kazanmak için çaba göstermek ve destek görmek gerektiğine çevrenin baskısı ile yakalayabilirsin.

Hoşlandığın ancak askıda kalan bir ilişkin varsa, ilk adımı beklemekten yorulduğunu düşünebilirsin. Hala neyi bekliyor diye düşünmekten kendini alamayıp, bir hamle yapmayı planlarken, durumu bilen yakın arkadaşlarının engeliyle karşılaşabilirsin. Çünkü bu ay sabırsız yanın, seni biraz huzursuz edebilir, bu durumu yönetmende fayda olduğunu söyleyebilirim. 21 Haziran’ da Güneş karşı burcuna geçerken, yalnızca üç gün sonra yine karşıt burcunda bir Yeniay gerçekleşecek. Etkilerini sabırsızlık olarak görürken eğer eski ilişkisine dönmek isteyen bir Akrep burcuysan 7 Haziran’ dan sonra iletişime geçmek isteyebilirsin. İletişim gezegeni Merkür’ ün gökyüzündeki hareketi kendini ifade etmeni kolaylaştırırken, mevcut sorunları da halletmende yardımcı olacak.

Haziran ayının gündemi: Doğru iletişimin önemi artacak.

Aşk tılsımın: Tutkuların, kararlarını etkileyecek.

Seks: Karışık duygular seni heyecana itiyor.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sevgiden payına düşeni alıyorsun…

(23 Kasım - 21 Aralık)

Güçlü, yorucu ve anlamakta güçlük çektiğin ama bir yandan da kendini geliştirdiğin bir ayı geride bırakıyorsun. Aslında mayıs ayı diğer aylara göre senin için çok da kötü geçmedi. Şimdi gündemin biraz daha değişiyor ve iyileşiyor. Haziran ayının 1’ inde yaşanan Venüs-Uranüs kavuşumu unuttuğun duyguları yeniden kalbine taşımaya hazırlanıyor. Venüs’ ün hareketliliği herkese bol bol sevgi dağıtırken, bu paydan en fazla alacak olanlardan biri de sensin. Öyle büyük günler sığdırdın ki içine sen bile hangisini düşüneceğini karıştırıyor olabilirsin.

Hedeflerinden çok hayatı nasıl idame ettiririm derdine düştün ama şimdi işler biraz değişiyor. Projeler, partiler, kampanyalar, yatırımlar ve çabaların artık boşa gitmediğini göreceksin bu ay. Nerdeyse boş zaman geçirmek gibi bir şansın kalmıyor. Herkes yardım isterken böyle bir süreçte sen tek başına ayakta durmayı başarabileceksin. Üstelik zorlu bir sınavdan geçtin. Haziran ayı imkânsız olan koşulları senin için şekillendiriyor. Eğer işin ucunda “Bu benim şansım” diyeceğin bir inanışın olursa risk almaya da hazır olacaksın.

9 Haziran’ da burcunda gerçekleşecek Dolunay artık kazanma döngüsüne girdiğinin işareti. Satürn’ün öğretici etkisi hala devam ederken, sen de yolunu çizmeye başlayacaksın.  Aynı zamanda bu ay 16 Haziran’ da başlayacak olan Neptün 5,5 aylık geri hareketine başlıyor. Anlayacağın, gökyüzünün gündemi karışık ve yorucu. Ancak yaşadıklarını düşündüğün zaman bunlar bana ne ki diyebilirsin. Haklısın da! Şimdi bu zorluklardan yola çıkarak kendin için en iyi olanı bulma zamanı. Gökyüzünün de desteğini arkana alarak eski gücünü toparladığını göreceksin. İş yerinde yaptığın fedakârlıkların sayısı arttıkça aile ve kardeşlerle ilgili düzenlemeleri rahatlıkla yapabileceksin.

Dolunay ve mevsim geçişleri, ayın en umut verici ve ruhumuzun, isteklerimizin ne yöne kaydığını belirleyen günlerdir. 9 Haziran’da gerçekleşecek Dolunay’ın etkilerini hayatında için bir telafi olarak görebilirsin. Sertleşen düşüncelerine bir tutam uzlaşma, bir tutam da sevgi katacak olan Dolunay, aynı zamanda ilişkisi olan bir Yay burcuysan ve 2016 yılının ekim ayından bu zamana büyük çatışmalar verdiysen sana güzel haberleri var. Bu süreçte, birlikte olduğun kişiyle sorunlarını, konuşmadan ama dokunarak deyim yerinde ise birbirinizle özlem gidererek çözebileceksiniz. Birbirinizi çok sevmenize rağmen bir türlü üstesinden gelemediğiniz sorunları belki de bu ay rafa kaldırmalısınız. Aşkı sürekli mantığınla yaşamak istiyorsun ancak unutmamak gerekir ki birlikteliklerin rotasını kalp belirler.

24 Haziran’ da gerçekleşecek Yeniay, seni bir süreliğine evrak işleri ile uğraştırabilir. Ne olabilir dersen, yurtdışı hazırlığı olabileceği gibi, yeni bir iş kurmak ya da yeni bir işe başlamak da olabilir.

Haziran ayının gündemi: Kalbinin ve aklının yönünü belirleyeceksin.

Aşk tılsımın: İçinden çıkamadığın sorunlar, yanlış hedefe yönlenebilir.

Seks: Ateşli tarafını bastırmak isteyebilirsin. 

OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kendine yöneliyorsun…

(22 Aralık - 20 Ocak)

Haziran ayı kendine yatırım yapmaya başladığın bir ay olacak. Sosyal çevrenin genişleyeceği gibi hem aşk hayatında hem de iş hayatında söz sahibi olan artık sen olacaksın. Bu ay seyahatlerin artacağı gibi, eğitimine daha fazla vakit ayırabilirsin. Gelişimine katkısının olacağını düşündüğün kurslara başlayabilir ya da çalıştığın kurum seni böyle bir eğitime gönderebilir. Lükse ve konfora olan düşkünlüğünü bilmeyen yok. Bu ay ekstra harcamalar konusunda aşırı cömert davranabilirsin. Mayıs ayında yaptığın ödemelerden dolayı, maddi olarak biraz zorlanabileceğin bir ay olabilir.

2017 yılında aşk hayatında, alınganlıklar sebebiyle kırgınlıklar yaşamış olabilirsin. Karar aşamasına geldiğin birlikteliğinde her şey güzel giderken sebepsiz yere yaşadığın sorunlar seni oldukça yıpratmış olabilir. Haziran ayı bu konuda çok daha insaflı davranmaya kararlı. Evet, gökyüzünün gündemi çok yoğun ve neredeyse tüm duyguları hareketlendirecek etkiler var. Senin yapman gereken ise hayatına yön vermen de yardımcı olacak etkiyi üzerine alman. 1 Haziran’ da Venüs-Uranüs kavuşumu gerçekleşirken kalbine de yaz sıcaklığını getirecek. Artık her şeyi geride bırakmaya kararlısın. Haziran ayının 6’sında aşk gezegeni Venüs’ün gökyüzündeki hareketi sana da payına düşen sevgiyi yaşatacak. Tabii almak istediğin kadar…

Eğer ilişkisi olan bir Oğlak burcuysan, birlikteliğin ile ilgili net bir karar alabilirsin. Hatta sen sorunları çözmekten yana iken karşında bu durumları hiç de umursamayan biri olabilir. Katlanmak istemediğin bu durum için ilk adımı sen alabilir ve her ne kadar üzülsen de yolları ayırma kararı alabilirsin. Ancak sana söylemeliyim ki Venüs’ ün gökyüzünde hareketi ile aldığın cesaret, hayatının en büyük adımı olabilir. Hatta kısa bir süre sonra olmayacak olanı zorlamış olduğunu dahi fark edebilirsin.

Haziran ayı birlikteliklerinle ilgili net kararlar alacağın bir ay olacak. Yaşanan anların, konuşulan konuların izleri her ne kadar içine yer etmiş olsa da yeni bir başlangıç yapmak senin için çok da zor olmayacak. Kendinde eksik gördüğün konular üzerine daha fazla kafa yorabilir, kişisel gelişimin için radikal adımlar atmak isteyebilirsin.

Haziran ayının gündemi: Ruhunun derinliklerine yapacağın yolculuğun başlıyor.

Aşk tılsımın: Kalbine yaz sıcaklığı geliyor…

Seks: Geçmişe özlem duyabilirsin.

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Çalışkan bir aya giriyorsun!

(21 Ocak - 18 Şubat)

Haziran ayı ile beraber yazın gelmesiyle herkesin aksine çalışmaya daha çok yönelecek hatta gelirlerin konusunda şansını oldukça zorlayacaksın. Tabii tüm bunları yaşarken yaşam standartlarını da sadeleştirmek isteyebilirsin. Bir süredir etrafındaki insanlardan aldığın eleştirileri artık değerlendirmekten yanasın. Bu imkânı ise sana Güneş’in 21 Haziran’ da gökyüzündeki hareketi verecek. Kendini garanti altına almak istediğin bu ay, olumsuz deneyimlerinden ders alarak hayatına devam edeceksin. Özellikle maddi konular ile ilgili aklını bir hayli zorlayacak, çalıştığın iş yerinin ülke gündemine göre farklılaşan yapısını kendini bir avantaj olarak çevirmeye çalışacaksın. Açıkça söylemek gerekirse şans çok da senden yana değil, senin gidip onu bulman gerekiyor.

Gökyüzü, yüreğinin ihtişamına göre duyguları yaşayacağın kişiyi yoluna çıkarırken, yakınındaki arkadaşlarının aslında sana ne kadar uzak olduklarını görme fırsatı da bulacaksın. Evinde uyuduğun, hatta tatile gittiğin arkadaşının, sinirliyken söyledikleri sana bir şeyleri görme fırsatı verecek. Ancak unutmamak gerekir ki dostların senin hep içten içe kendini koruduğun kişilerdir.  Burada unuttuğun bir detayı göz önünde bulundurmanda fayda var.  İnsanlar mesafeni anlıyor hatta kıskanıyor bile olabilir.  Asla insanların bu kadar bencil davranışlarını hak edecek bir şey yapmamış olsan da kendini tam olarak açmamanın bile bir sorun olabileceğini unutma derim.  Arkadaşlarınla mesafen yüzünden ortamını değiştirmek zorunda kalabilir, bir kısım arkadaşlarınla görüşmeye bu dönemde ara verebilirsin.

Para değil aşk lazım diyen bir Kova burcuysan, sana biraz Venüs’ten bahsetmem gerekiyor. 6 Haziran’da karşıt burcuna geçecek olan Venüs flörtöz ve çapkın ruh halini ortaya çıkarabilir. Eğer kalbi boş bir Kova burcuysan, arkadaşların vesilesiyle bu ay yeni biriyle tanışabilirsin. Yaz başlarken, haziran ayı itibariyle hayaller ve gerçekler arasında kalabilirsin. Duygusal hayatını dengede tutmaya çalışsan da zamanın hızla akmasına engel olamazsın. Hiç tahmin etmediğin bir aşkın tam da ortasında bulabilirsin kendini. “Ne zaman gördüm ne zaman sevdim bu insanı ve birdenbire hayatımın merkezi oluverdi?” diyebilirsin. Eğer ilişkisi bitmiş ancak kalbinde hala izi olan bir Kova burcuysan, haziran ayında bu gidişata bir son vermek isteyebilirsin.        

Bu ay iş hayatında da mükemmeliyetçi yapını yeni girişimlerle taçlandıracaksın.

Haziran ayının gündemi: Kendi şansını yine sen yaratacaksın.

Aşk tılsımın: Kalbin doğru sözü bulacak.

Seks: Maceralı ve heyecanlı atmosferler yaratabilirsin.

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Beklemediğin bir anda “beklediğin” gelecek!

(19 Şubat - 20 Mart) 

“İnsan gülmediği bir günü, hayat defterine yaşadım diye kaydetmemeli” demişler… Peki, sen neden kendini bu kadar kapıyor ve sanki tüm kötü şeyler bir tek senin başına geliyormuş gibi düşünüyorsun? Hem de Zodyak kuşağının çift kısmetli burcu olmana rağmen! Burcunun simgesine bakarak bile aslında kendini çözebilirsin. Birbirinin tersine yüzmeye çalışan iki balıktan oluşan simgen, aslında çift kısmetli olduğunu yani hayatın önüne hep birden fazla seçenek çıkardığını fakat seçme konusunda zayıf olduğunu gösteriyor. Güzel şeyler hep beklemediğin anlarda olur! Fakat sen hep bekliyorsun ve bunu kendine bile itiraf edemiyorsun. İyi bir eş, romantik bir sevgili, seni el üstünde tutacak insanlar, çok çalışmadan fazla para kazanmak… Hadi gel kabul et, bazen bunları yakaladığında oluyor fakat sen bunları o kadar gözünde büyütüyorsun ki, farkına bile varmıyorsun.

Haziran ayının gökyüzü gündemi oldukça yoğun olmakla beraber sen de hayatında aynı yoğunluğu hissedeceksin. Özellikle 4 Haziran’ da savaşçı gezegen Mars’ ın su grubu bir burca geçiş yapacak olması savunmacı yönünü ortaya çıkarmakla kalmayacak aynı zamanda tahammül sınırlarını da zorlayacak. Haziran ayı içinde gerginliğini kontrol etmeye çalışırken, bir taraftan da 16 Haziran’ da yönetici gezegenin Neptün’ün Retro’su işleri biraz karıştıracak. 5,5 ay sürecek olan Neptün Retro’su hayatında zelzele etkisi yaratırken, aslında bu zamana kadar yerine oturmamış taşların yerine oturmasını, yerini yadırgayanların ise hayatından çıkmasını sağlayacak. Her ne kadar 5,5 ay uzun bir süre gibi görünse de yönetici gezegenin Neptün’ ün geri hareketi bittiğinde aslında her şeyin nasıl da yerli yerinde olduğunu göreceksin.

Problemin olduğu yerde çözüm de vardır! Bu sözü özellikle aşk hayatında sorunları olan Balık burçlarına söylemek istiyorum. Kafanda büyüttüğün her şey, eksi puan olarak geri dönüyor.

Birlikteliği olan bir Balık burcuysan yeni heyecanlara hazır olmalısın. 7 Haziran’ da iletişim gezegeni Merkür, yöneticiliğini yaptığı burca geçiş yapıyor ve bir anda senin hayatında her şey hızlanmaya başlıyor. Nasıl mı dersen, iletişim kaynaklı sorunlar çözüme kavuşurken, yanlış anlaşılan konular ortaya çıkıyor. Özellikle ilişkisi yeni başlayan bir Balık burcuysan, çok fazla dem vurduğun konularda haksız olduğunu da görebilirsin. Bu yaz bana evlilik getirsin diyen bir Balık burcuysan 24 Haziran’ da gerçekleşecek Yeniay güzel bir organizasyonla seni dünya evine sokabilir.

Haziran ayının gündemi: Taşlar yerine oturuyor.

Aşk tılsımın: Kararlı adımlarla sevdiğini seçeceksin.

Seks: Zamansız hazlara hazırlıklı ol!

 www.twitburc.com.tr

 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , ZEYNEP TURAN , BURÇ YORUMLARI