01 Eylül 2018

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Eylül 2018

YAZI: ZEYNEP TURAN

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Fikirlerin değişecek

(21 Mart - 20 Nisan) 

İçindeki güzelliği göremeyen insanlara gülümseye devam etmen, aslında onlara verdiğin bir sadaka gibi… Toparlayıcı kişiliğin, bu aya damgasını vururken çevrendeki sesleri susturmak adeta ilk görevin olacak. Sevdiğin insanların sorunlarını anlamaya ve onları dinlemeye harcadığın zamana asla acımayacaksın. 25 Eylül’de burcundaki Dolunay eğlence, hobiler ve aşk adına sana fırsatlar sunacak. Bu ayı yüzünde kocaman bir gülümse ile bitirmen mümkün. Seni kısıtlamayacak insanlarla tanışabilir, küçük kaçamaklar yapabilirsin. Aşk olmadan yaşayamayan ruhunu bol bol beslemeyi ihmal etmeyeceksin. Dolunay’ı kapsayan hafta içerisinde, geçmişte kırgınlıklar yaşadığın bir dostun tekrar seni arayabilir. Haklılığının kanıtlanması seni mutlu etmeye yetecek. Kimsenin kalbini kırmak istemesen de yeri geldiği zaman iğneleyici konuşmalar yapabiliyorsun. Fakat Dolunay sana eskiyi eskide bırakman gerektiğini hatırlatacak.

Birlikte olduğun insanın çok yönlü olmasını isteyebilirsin. Onu değiştirmeye çalışman ve bunu sert bir üslupla yapman, sorunları da beraberinde getirecektir. Mars’ın sabit bir burca geçiş yapması, çatışmaların uzun süreli olacağını işaret ediyor. Fakat ne olursa olsun, bu kavgalar tutkulu bir şekilde sonlanacak. Cinsel olarak kendini daha etkin ve istekli hissettiğin bir ay yaşayacaksın. Özellikle evli bir Koç burcuysan kendi duygularını bastırmakta zorlanırken, eşini de kontrol etmekten vazgeçmeyeceksin. Karşılıklı hallettiğinizi düşündüğün sorunların benzerlerini yaşarken üstesinden de ustalıkla gelebileceksin.

Eylül ayında rutin işlerini, sorumluluklarını düzene sokabilirsin. Toprak burcunda hareket eden gökyüzü, 9 Eylül’de gerçekleşecek toprak burcundaki Yeniay ile birlikte, stilini, tarzını değiştireceğini gösteriyor. Bugüne kadar kendi gayretlerinle edindiğin maddi koşullarınla ilgili keskin kararlar alacağını da işaret ediyor. El becerileri yüksek olan bir Koç burcuysan sanata olan ilgin daha da artabilir ve bu konularla ilgili kurslara ve seminerlere katılabilirsin. Kendine dair motivasyonunun daha da artacağı bir ay yaşayacaksın.

Bu ay kendine vakit ayırmalı ve kendi değerini görmezden gelmemelisin. Sosyalleşmeye ihtiyacın olduğu bu süreçte, bence arkadaşlarının yaptığı organizasyonları es geçme… 7 Eylül’de toprak burcunda hareket etmeye başlayan Merkür, kendi işinde farklı alanlar yaratma isteği doğurabilir. Son 7 yıldır bu anlamda kendini geliştiren bir Koç burcuysan, yeni fırsatlar seni beklediğini de söylemeden geçmeyeceğim. Özellikle ailede alım satım gibi konularda ani kararlar alabilirsin.  Ayrıca uzun soluklu yolculuklara çıkabilirsin.

Asla yaptırmam, tercih etmem dediğin estetik operasyonlarla ilgili fikrinin değişeceğini işaret ediyor gökyüzü. Evcil hayvanı olan bir Koç burcuysan; Merkür ve Güneş’in konumu aynı zamanda Yeniay, somut kararlar almanı sağlayacak. Birtakım operasyonlara ve tedavi süreçlerine zaman ayırabilirsin. Aynı zamanda ayın son günlerinde rutin işlerini çok daha rahat hallederken, uzak akrabalarından haberler alabilirsin. 

Eylül ayının gündemi: Geçmişi geçmişte bırakacaksın.

Aşk tılsımın: Duygularını bastırmakta zorlanacaksın.                       

Seks: Tutkularına kulak vereceksin.

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Belirsizliklerden kurtulacaksın

(21 Nisan - 20 Mayıs) 

Gökyüzü, eylül ayında rahat bir nefes alacaksın diyor! Geçmiş hesaplaşmalarını hallederken, artık daha güvenli bir yolda yürüyecek ve sevdiklerinde daha çok zaman geçireceksin. Kırgınlıklarını onarırken, bu ay kendine minik ödüller verebilirsin. Yönetici gezegeninin genişleten, büyüten Jüpiter ile kavuşum yapması ve anın yükseleniyle iletişim kurması birçok şeyi çözecek. Ayın ilk günlerine hayal kurarak başlıyorsun. 9 Eylül’de detaycı bir burçta gerçekleşecek Yeniay kendine yarattığın dünyada mutlu olduğunu hissedebilir, kalabalık ortamlardan uzak durabilirsin. Telefonlarına bakmak bile sana zor gelecek. İçsel sorunlar ve memnuniyetsizlik hissi “Eylül ayı sanırım güzel geçmeyecek” demene yol açsa da bu halin geçici olduğuna emin olabilirsin. Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar gibi konulardaki belirsizlikleri çözen bu döngüde başrol senin!

Güneş’in 23 Eylül’e kadar değişken burçtaki seyri, yönetici gezegenin ilişki evinde birçok konunun üstesinden gelebileceğini işaret ediyor. Venüs gezegeninin, şans gezegeni Jüpiter ile 2018 Eylül ayında kavuşum yapıyor ve eğer yalnız bir Boğa burcuysan, kalbinin sahibiyle tanışabileceğini işaret ediyor. Özellikle son derece sosyal olacağın bu ay adeta sevgi kelebeğine dönüşecek ve flörtöz tavırlar sergilemekten çekinmeyeceksin. Eğer bir süredir platonik aşk beslediğin birisi varsa bu ay tüm cesaretini toparlayıp bir aşka yelken açabilirsin. Bu satırları okurken böyle bir şey mümkün değil diye geçirebilirsin içinden ancak gezegenlerin bu anlamda burcunu desteklediğini bilmelisin. Olur mu olmaz mı diye düşündüğün aşk konularına netlik kazandıracaksın.

İlişkin varsa ama bir türlü gelecekle ilgili kararlar alamıyorsanız, romantik ve bir o kadar sağduyulu planlar yapacağınızı vurguluyor gök kubbe. Sevdiğinden asla şüphe duymamana rağmen sevgilinin sorumsuz tavırları sebebiyle ciddi bir konuşma yapmak isteyebilirsin. Özellikle son 2,5 yılın tüm zorluklarına rağmen ilişkini ayakta tutmak için elinden geleni yapan bir Boğa burcuysan bu anlamda sevgilinden göremediğin desteği dile getirmek isteyebilirsin.

9 Eylül’de su burcuna geçecek olan aşk gezegeni Venüs bu anlamda daha da hiddetlenmene neden olabilir. Aklındaki neden, nasıl, niçin sorularını artık yanıtsız bırakmak istemiyorsun. Aradığın tüm cevapları alacağın bu ay ilişkine dair de nihai bir karar alacaksın. Eğer bir süredir sevgilinin ilgisizliğinden yakınıyorsan ve bunu dile getirdiğin halde herhangi bir sonuca varamadıysan bu ay kendini ifade etmekten vazgeçip, isteklerini eyleme dökebilirsin.

Kariyerinle ilgili radikal kararlar almak, riskli işlere girmek istiyorsan Yeniay sana “Haydi harekete geç!” diyebilir. Beklemediğin bir yerden gelen iş teklifi, iş yerindeki değişimler (iş arkadaşlarının, yöneticilerinin değişimi…) ve geleceğini düşünerek aldığın kararlar ön planda… Fakat bu Yeniay bir taraftan da sana detaycılık verecek. Önüne gelen fırsatları hiç düşünmeden elinin tersiyle itmen bile mümkün… Seni bazı şeylerin gerçekliğine inandırmak oldukça güç olacak. 

Eylül ayının gündemi: Radikal kararlar almak isteyeceksin.

Aşk tılsımın: Kalbinin sahibiyle karşılaşacaksın.

Seks: Sınırları kaldıracaksın.       

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Eksik bıraktıklarını tamamlayacaksın

(21 Mayıs - 20 Haziran)

Sonbahar, hızlı geçen yaz aylarına sükûnet katacak. Nihayet sırtını rahat bir şekilde arkana dayayacağın ay geldi. Bu sonbahar senin için adeta tatil havasında geçecek. Yüreğinde sıkışıp kalmış konuları şimdilik ertelemiş olan bir İkizler burcuysan seni sakin bir ayın beklediğini söylemeliyim. Ama sakın yanılma çünkü bu ay sıradan bir ay olmayacak. Yönetici gezegenin Merkür’ün ilk haftalarda detaycı bir tablo çizmesi yarım kalan işlerini toparlamak ve adapte olmak için faydalı olacak. Amaçlarını ve hedeflerini gerçekleştirmek için insanları basamak gibi kullanan kişileri de hayatından sileceksin.

“Hiç hata yapmayan insan, hiçbir şey yapmayan insandır. Ve hayatta en büyük hata, kendini hatasız sanmaktır.” demişler… Egoist biri asla değilsin, fakat hatalarını kabullenmen o kadar kolay olmuyor. Son 2,5 yıldır yakın çevrenle aranda geçen konuşmalar çok farklı yerlere çekilmiş, yanlış anlaşılmalar yaşanmış olmalı… Eylül ayının ilk günleri kolay geçecek gibi durmasa da özellikle Merkür’ün burç değiştirmesi ile rahat bir nefes alacaksın. Bu ay duygusal açıdan yaşayacağın bir olay moralini bozarken; dürüstlük kavramının sadece sana özel olduğunu düşünebilirsin.

1970- 1984 yılları arasında doğan bekâr bir İkizler burcuysan, yalnızlığına güle güle demenin vakti geliyor! Arkadaşların ya da kuzenlerin sayesinde tanışacağın kişi ile ortak yönlerinin olması sohbetlerin derin ve uzun soluklu olacağına işaret ediyor. 25 Eylül’de meydana gelen ateş burcundaki Dolunay, aşk ve ikili ilişkiler konusunda oldukça atak olmanı sağlayacak. Evli olan bir İkizler burcuysan seni de güzel haberler bekliyor. Taşınmak, iş şartlarının iyileşmesi, çocukların eğitim planlarının düzene girmesi ve gündelik koşturmalardan ilişkini sıyırabileceksin. Uzun zamandır baş başa tatil yapmayan evli İkizler burcu, romantik bir yolculuk yapabilirsin. Eşinin ailesiyle ilgili anlaşmazlıkları şimdilik rafa kaldırman, bu konularla meşgul olmak istememen, yakın gelecekte planlarını bozabilir.

Eylül ayı sana sakinlik verirken, ilişkin adına bazı şeyleri de düşünme fırsatı verecek. Acaba yanlış mı yaptım, aceleci mi davrandım, onu dinlemeli miydim gibi sorular aklında dönüp dururken elin telefona gidebilir. Eğer geçtiğimiz yılın yaz aylarında son verdiğin bir ilişki varsa bu ay senin için barışma ayı olabilir. Her ne kadar içinden üzerinden çok zaman geçti mümkün değil desen de kader yeniden yollarınızı birleştirebilir.

25 Eylül’de gerçekleşecek Dolunay kararlı yönünü ön plana çıkarırken, iş hayatına dair keskin kararlar almak isteyebilirsin. Özellikle özel sektörde çalışan bir İkizler burcuysan prim, maaş gibi maddi konuları dile getirmekten çekinmeyeceksin. Patronlarınla arandaki iletişimi toparlarken rest çekmen iş yerinde senden sıkça bahsedilmesine neden olabilir. 1970-1984 yılları arasında doğmuş bir İkizler burcuysan ve sağlık sektöründe çalışıyorsan iş yerinde köklü değişiklikler söz konusu olabilir. Sağlık sektörü kurallarından, yasalara kadar pek çok değişimi kapsayan bu süreçte bazı iş arkadaşlarının işten ayrılmalarına tanık olabilirsin. İş hayatında sağduyunu kaybetmemen gereken bir ay yaşarken en sakin tavrını takınmanı tavsiye ederim.

Eylül ayının gündemi: Sakinliğini koruyacaksın.

Aşk tılsımın: Romantizmin doruklarına çıkacaksın.                           

Seks: Cazibe ve hayal gücün ön planda.

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Tecrübelerinden faydalanacaksın

 (21 Haziran - 22 Temmuz)

Hem senin hem de gökyüzünün oldukça yoğun olduğu ayları geride bıraktın. Geçen ay yaşadığın tecrübeler yılın sonuna kadar belli konularda yol almanı sağlayacak. 2018 yılı senin için yeniden başlıyor diyebilirim. Eylül ayının ilk günlerinden itibaren ince eleyip sık dokumak bu ayın neredeyse temelini oluşturacak. Bu ay ne istediğini bilerek, uzun soluklu atılımlara başlayacaksın. Disiplinli, kuralcı tarafın pekişirken, hayatını ve etrafındaki insanları da kendine göre organize edeceksin.

Aşk senin için her ne kadar ikinci planda olsa da ilişki içindeyken sadakatinin sorgulanamayacağı bir gerçek! İkili ilişkilerini güven temelli oluşturduğunu her fırsatta dile getiren sen, aksi bir durum karşısında arkana dahi bakmadan gitmeyi tercih edebilirsin. Bunu ifade etmekten de asla çekinmezsin. Ama bu durum Eylül ayıyla beraber ufak değişimlere uğrayabilir. Evet, yoruldun, sıkıldın ve artık mücadele etmeye gücün kalmadı. Merak etme bunu etrafında bulunan insanlara fazlasıyla belli ettin ve herkes olanın bitenin farkında. Ve sen de çok iyi biliyorsun ki güzel günler zorlukların ardından geliyor.

Karmaşık duygu ve düşüncelerinden artık sıyrılma zamanının geldiğini söylüyor gökyüzü. 9 Eylül’de burç değiştirecek olan aşk gezegeni Venüs, son yıllarda şanssız giden evliliğine dokunuyor ve seni sorunları çözmeye davet ediyor. Özellikle evliliğinin birinci, üçüncü ya da beşinci yılında olan bir Yengeç burcuysan eşinin sorumsuzluğuna artık bir dur diyeceksin. Özellikle kırılgan yapını bir kenara bırakarak çocukların ile ilgili kararları tek başına alacak ve gücünü ortaya koyacaksın. Bu süreçte neler olacak diyorsan, eşinin bir anda sana karşı tavrının değiştiğini fark edebilir, anlayışlı tarafıyla karşılaşabilirsin.

Eğer ilişkisi olan bir Yengeç burcuysan, 11 Eylül’ü bir kenara not etmelisin. Mücadele gezegenin Mars burç değiştirirken belirli belirsiz giden ilişkin hakkında bu tarihten sonra sana keskin kararlar aldıracak. Beraber olduğun kişiyle ilgili aklındaki soru işaretleri yerini güvensizliğe bırakırken, alacağın evlilik teklifini dahi gözün görmeyecek. Gerçekten beraber olduğun kişiyle evlenmek istiyor musun, beraber bir ömür geçirmek seni mutlu edecek mi gibi soruların cevabını ararken aklının karışmasından faydalanan üçüncü kişilere dikkat etmelisin!

Yaşam alanını ve kariyerini aynı anda düşüneceğin bu ayda, evine ve çocuklarına daha çok zaman ayırmak için farklı planlar yapabilirsin. Yapıcı, derleyen, toparlayan Yeniay, sorumlu olduğun alanlarda değişimlere yol açıyor. Örneğin; eşinin iş yükünü paylaşabilirsin, aile şirketinin belli bir bölümü için mesai harcayabilirsin. Ek gelir ve kazanç anlamına gelen bu gelişmeler sana küçük çapta yatırımları da düşündürebilir. Yaratıcı yönü yüksek bir Yengeç burcuysan, uzun süredir kendi içinde uğraşıp, insanlara sunmakta çekindiğin eserlerini bu döngüde açığa çıkarabilir ve ciddi bir beğeni toplayabilirsin. Yaratıcı ve olumlu akan bu süreçte, Merkür gökyüzünün değişken havasına ayak uyduruyor. Bu açıdan kariyerinde değişimler ve yeni süreçler yaşayabilirsin.

Eylül ayının gündemi: İnce eleyip sık dokuyacaksın.

Aşk tılsımın: Keskin kararlar alacaksın.                   

Seks: Akışına bırakacaksın.          

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

İlişkilerini yeniden düzenleyeceksin

(23 Temmuz - 23 Ağustos)

Yılın senin için en iyicil ve sakin ayına hoş geldin. 2018 yılı değişim demekti! Son 1,5 yıldır çabaladığın, yolunda gitmediğini düşündüğün konuların nedenlerini tutulma akışında öğrendin. Eksik ve hatalı olduğun konularla yüzleşmek bu dönem sana ağır gelmedi. Çünkü hayatında yolunda gitmeyen bazı şeylerin nedenlerini bizzat kendin yarattığının da fark ettin. Bu kadar özeleştirinin ardından eylül ayının maneviyatı yüksek döneminden faydalanacağını belirtmek isterim. Mizacın sakinleşecek, ilişkilerini düzene sokacaksın. Ancak ufak bir uyarım olacak; ayın başında ailedeki kadınlara vereceğin sözlerin önemini kavrayarak hareket et; çünkü verilen sözlerin yerine gelmemesi tatsız diyaloglara neden olabilir.

Kendi içinde sakin geçireceğin bir ay yaşarken, çevrendeki kişileri şaşırtmaya da devam edeceksin. Özellikle aşk hayatın adına köklü değişimler söz konusu olurken değişimini gözler önüne sereceksin. Yaşadığın her şeyi zihninin süzgecinden geçirirken kimseye hayatın hakkında söz söyleme hakkı vermeyeceksin. Bu ay herkes karşısında bildiğinden şaşmayan bir Aslan burcu görecek.

9 Eylül’de toprak burcunda gerçekleşecek Yeniay ile birlikte, ilişkinle ilgili seni yıpratan konuları konuşup, çözme eğiliminde olabilirsin. Eğer kalbi kırık bir Aslan burcuysan ve eski sevgilinden bir haber bekliyorsan, beklentilerin sekteye uğrayabilir. Aynı gün burç değiştirecek olan aşk gezegeni Venüs aşk konusunda mantığını daha çok ön plana çıkarmana neden olabilir. Eski sevgiline bağlılığını sürdürerek yaşarken, onun da senin gibi davrandığı düşüncesindeysen, yanılıyor olabilirsin. Onu merak ettiğin kadar, o da seni düşünüyor mu göreceksin. Evli bir Aslan burcuysan bu ay kendini mutlaka ama mutlaka frenlemen gerekiyor. Neden diyecek olursan sakin bir ay yaşanacağını sana tekrar hatırlatmak isterim. Gökyüzünün sakinliğine eğer karmaşayla cevap verirsen eşinle içinden çıkılmayacak sorunlar yaşayabilirsin. Özellikle çocukların bakımı, sorumluluk alma gibi konularda kendini sürekli ön plana atman ve eşine bu konuda hiç söz hakkı tanımaman sorunların çıkış noktası olabilir.

Birçok konuda hırslı davranacağın, daha çok sonuç odaklı yaşayacağın bir döngüye giriyorsun. Gökyüzü, bu ay finansal anlamda daha iddialı adımlar atabileceğini işaret ediyor! Gelirlerini artırmak adına, kariyer alanında somut adımlar atacaksın. Ek bir iş edinebilir ya da mevcut düzeni bozmayacak şekilde, yaratıcı bir yanını geliştirebilirsin.  Satürn, artık etkisini üzerinden yavaş yavaş çekerken devlet dairesinde çalışan bir Aslan burcuysan bu döngü sana da başarı getiriyor. Ayın ilk haftalarında meydana gelen öncü burçtaki Yeniay gelir getiren işlerde çalışmanı sağlayacak. Ortaklı bir iş yapıyorsan, yolları ayırmayı tercih edebilirsin. Farklı alanlarda bir iş arayışın varsa; çalıştığın sektörü değiştirmek, kendine ve vizyonuna yenilik katmak eylül ayında en önemli meselen olabilir.

Yılın hedeflerine en çok odaklanan burcu olarak, sağlığın için elinden geleni yapacaksın. Kendini şımartacağın gibi geçtiğimiz yılın sonunda yaşadığın sağlık sorunlarını göz ardı etmeyeceksin.

Eylül ayının gündemi: Manevi duyguların güçlenecek.

Aşk tılsımın: Mantığınla hareket edeceksin.                          

Seks: İlk adımı sen atacaksın.     

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sosyal çevren genişliyor

(24 Ağustos - 23 Eylül)

Eylül ayı senin ayın! Kendini huzurlu, yaratıcı ve coşkulu hissedeceksin. Güneş, senin yörüngende ilerlerken düzenin, detaycılığın ve planlı hareket etmen gündelik yaşamına kolaylık sağlayacak. Ruhunu ifade edebileceğin bu döngüde her alana hakim olman mümkün. Mantıklı kişilerle iş birliği yapman bu dönem sana çok iyi gelecek. Çalışkan ve disiplinli yönünü mesai arkadaşlarına yansıtacaksın. Aile hanende belli bir rutine girmen ve yenilik peşinde olman sana hareket katacak. Ortak işler yapmaya hazırlanıyorsan, hayatına yeni giren insanlar sayesinde yeni bilgilere ulaşacaksın. Kendini kariyer yaşamında geliştirmek istediğin konular varsa kısa dönemli eğitimler ve seminerler alabilirsin.

Eylül ayında aşk hayatın ön planda olurken 9 Eylül’de burcunda gerçekleşecek Yeniay, hayatın için dönüm noktalarından biri olacak. Özellikle evli bir Başak burcuysan,  Yeniay senin için yeni planlar ortaya çıkarken, şansın da senden yana olduğunu göreceksin. Eşinin işi sebebiyle planda olmayan bir seyahat bu ay gündeme gelebilir. İlk başta bu duruma çok sıcak bakmasan da düşündüğün zaman aslında ikinci balayı tadında olabileceğini fark edebilirsin.  Bu ay çevrendeki insanları iletişiminle daha da etkilerken, eşin sana deyim yerindeyse bir kez daha âşık olacak. Geçmişte yaşanan mazide kaldı ilkesiyle yaşamaya başlıyor ve evliliğine dair sorunları rafa kaldırmayı tercih ediyorsun.

Evren hayatın için gerekli gücü sana veriyor, farkında mısın? Sen yeter ki kullanmayı bil. Bu ayla beraber farklı bir enerjiye bürüneceksin ve istemesen de dikkatlerden kaçmayacaksın. Eğer ilişkisi olmayan bir Başak burcuysan aşkın kapında olduğunu fark edebilirsin. Herkes gibi senin de kalp kırıklıkların var fakat herkesten farklı olarak sen artık kalbinde taşımak istemiyor olabilirsin. Kısa süreli birlikteliklere sıcak bakmayan sen karşına çıkan kişileri değerlendirmek isteyebilir, bu anlamda vakit geçirmeyi tercih edebilirsin.

Eylül ayının ilk haftasında düzene giren sosyal hayatın, para konusunda hareketli olmanı sağlayacak. Maddiyatın ne kadar değerli olduğunun farkına varacaksın. Var olan bütün enerjini para kazanmak üzerine kullanacaksın. Sevdiğin ve sana yakın olan kişilerle iş birliği yapabilirsin. Yeniay, burcunda meydana gelirken, geçen aylarda yaşadığın kaygıları tamamen ortadan kaldıracaksın. Yeniliklere açık olduğun bu dönemde eğitim alanında ciddi yatırımlar ve gelişmeler seni bekliyor. Bu konuda kendine özel bir jest yapabilirsin. Uzun zamandır vakit bulamadığın için ertelediğin eğitimine başlayabilir ya da kaldığın yerden devam edebilirsin. Eğer yeteneğin üzerine bir eğitim almak istiyorsan, yetenek sınavına girebilirsin.

Her Yeniay’ın burcunda meydana gelmesi gündelik yaşamına farklılık getirecek. Güneş’in burcunda yön değiştirmesi hobilerine, sevdiklerine, arkadaşlarına zaman ayırmanı sağlayacak. Denenmemiş bir işi tecrübe etmek için içinde muhteşem bir enerji olacak. Araştırmak, meraklı olmak, detaycı yönün ise fark edilmeni sağlayacak. Eğer yeni mezun bir Başak burcuysan, becerilerini ortaya koyabileceğin teklifler alabilirsin.

Eylül ayının gündemi: Güçlü adımlar atacaksın.

Aşk tılsımın: Sorunları rafa kaldırıyorsun.                              

Seks: Cazibe ve nezaketle yaklaşıyorsun.                

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Endişelerin son buluyor

(24 Eylül - 23 Ekim)  

Durulmak nedir bilmediğin bir yıl deneyimliyorsun farkında mısın? 2018 yılının yaz döneminde, aklında tası tarağı toplayıp bir yerlere gitmek vardı. Artık sular yavaş yavaş duruluyor. İçinde o bastıramadığın telaş ve endişe dağılacak. Eylül ayının sakin ve sükûnetli havasından artık faydalanabilirsin. Eğer bu yılın hızlıca akıp gittiğini düşünüyorsan, haklısın. Şimdi biraz sakinleşmenin ve yılın geri kalanına odaklanmanın zamanı. Bu süreçte Güneş’in desteğiyle birlikte yarım kalan yaz tatilini yapabilir, planlarını uygulayabilirsin. Aile ilişkilerini de toparlamaya başlayacaksın. Zarar gören güven duygunu yeniden inşa etmeleri için insanlara şans vereceksin.

Sabırsızlığı ve heyecanı en üst seviyelerde yaşamaya hazır ol! Satürn’ün düz seyrine girmesiyle birlikte önünü görüyorsun. Düzeni temsil eden evde geri giden Satürn, artık yaşam alanınla ilgili tatlı telaşlara girebileceğini işaret ediyor. Evlilik tarihini eylül ayına alan bir Terazi burcuysan bu dönemin senin için çok şanslı geçeceğini söylemeliyim. Becerilerin, yeteneklerin, dekoratif ve estetik kıvraklığın artacak. Ertelediğin tüm işlerini ince detaylarına kadar halledebilirsin. Bu dönem seyahate çıkmak ya da misafir ağırlamak seni mutlu edebilir. Ailedeki gençlerle zaman geçirmek, onların eğitim planlarına destek olmak ve önerilerde bulunmakta keyfine keyif katacak.

Uzun zamandır ilişkisi olmayan bir Terazi burcuysan, bu dönemde popüler olmanın tadını çıkaracaksın! Kendini karşı tarafa beğendirmek için tüm hünerlerini sergileyeceksin. Kısa süreli, tutkulu ilişkiler, eğer sen istersen uzun soluklu bir ilişkiye dönüşecek. Evli bir Terazi burcuysan ateş burcunda meydana gelen Dolunay, ilişki evinde etkili olurken, ilişkini canlandıracak. Gökyüzü sana ve ilişkine cömert davranıyor. Karşılıklı yapılan jestler seni de mutlu edecek.

Yeni başlangıçları temsil eden eylül ayı, 2018 yılının geri kalan 4 ayını yönetebileceğini işaret ediyor. Eğitimde, çocuk gelişiminde, finansal konularda, hobilerinde, organizasyon becerinde yeni fikirlerinle var olacaksın. Değişmek ve kendini yenilemek sana güç kazandıracak. Kişisel gelişiminle ilgili bu ay Yeniay’ın etkisiyle birlikte birçok kaynak araştıracaksın. Uzun zamandır kafa yorduğun konulara yönelebilir, geleceğin açısından sana katkıda bulunacak her fırsatı değerlendirebilirsin.

Kendi işini yapan bir Terazi burcuysan cesaret gerektiren işleri, konuşmaları ayın ortasından sonrasına bırakabilir; katıldığın faaliyetlerin tadını çıkarabilirsin. Girdiğin ortamlarda herkesin gözü senin üstünde olacak. Ayın ilk haftasında senin için önem ifade eden biriyle tanıştıysan eğer, bu ay onu tekrar ara. Ya da bir şekilde iletişime geç… Pişman olmayacaksın! Bu ay aynı zamanda maaşı seni daha çok tatmin edecek bir iş teklifi alabilir; ya da bulunduğun iş yerinde terfi edebilirsin. Kendinle gurur duyduğun günlerden geçerken sorumluluk almanın o kadar da korkutucu olmadığını anlayacaksın…

Sağlık evinde dikkat etmen gereken tek konu böbreklerin olabilir. Bu dönem bol bol su tüketmeni öneririm. Yeniden spora başlamak ve kilonu dengelemek için dışarıda yapacağın egzersizlerin çok faydasını göreceksin.

Eylül ayının gündemi: Etrafındakilere yeniden şans vereceksin.

Aşk tılsımın: Popülerliğinin tadını çıkaracaksın.                

Seks: Mükemmeli arzulayacaksın.

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Fikirlerini açıkça dile getireceksin

(24 Ekim - 22 Kasım)

Ruhunu dinlendireceğin eylül ayına hoş geldin. Yeni bir mevsime göz kırparken, yazı dinlenerek uğurluyorsun. Yaşadığın sorunlarda çevrenden yapıcı yaklaşımlar göreceksin. Aynı şekilde sen de sorunlar karşısında daha toleranslı olduğunu fark edeceksin. 9 Eylül’de toprak burcunda gerçekleşecek Yeniay, seni dinginleştirip, rahatlatacak ve nefes almanı sağlayacak. Zaman zaman nükseden ciddiyet ve sağlamlık duygusu kimi zaman seni hayal kurmaktan alıkoyuyor. “Hayaller, hayalmiş…” demeden önce sana tavsiyem, biraz daha duygularına söz hakkı tanıman. Çünkü hissedince güzelleşen ve seni motive eden hayallerin var. Fakat ne zaman kendini hayal kururken yakalasan durdurmaya ve “Dünyaya dönelim lütfen” demeye başlıyorsun. Hayallerine sarıl, umut etmek iyileştirir.

Nisan ayında içinden çıkamadığını düşündüğün sorunlar yaşadıysan, eylül ayında bu sorunları toparlayacağını vurguluyor gök kubbe. Burcunda hareket eden Venüs’ün Jüpiter’le ilişkisi ikili ilişkilerde iyileşmeyi işaret ediyor. Sevgilin ya da eşinle yaşadığın problemleri çözme yoluna girebilirsin. Geçen ay ilişkini kestirip atmadıysan; bu ay kararından pişman olmayacaksın mesajı veriyor gökyüzü. Arandaki buzların yavaş yavaş erimesiyle birlikte aşkın yeniden alevlenebilir. Sevdiğin kişiyle aranıza giren bulutlar dağılmaya başladığında ona ne kadar bağlı olduğunu hatırlayabilirsin. 9 Eylül’den sonra seni kıskanan ya da fikir ayrılığına düştüğün kişilerle açık açık konuşacak, kozlarınızı paylaşacaksın.

Yalnız bir Akrep burcuysan bu ay, alımlı hallerinle karşı cinsi etkilemekle kalmayacak, büyüleyeceksin! Cazibenizin sırrı, gözlerinin ışıltısında ve karizmatik duruşunda gizli olacak. Kalbine dokunacak sözler duymaya hazır ol, sana bu ay söylenenler iltifat değil, hakikat. Vaktinde ve doğru insanla geldiği sürece aşk güzel şey demişler… İlişkisini yeni sonlandırmış bir Akrep burcuysan, telefonuna düşen çağrı hiç tahmin etmediğin bir isimden gelebilir. Açıp açmama konusunda tereddütte kalabilirsin.

Bu ay aynı zamanda düğünler, davetler, arkadaş buluşmaları gibi organizasyonların artacak. Ayın ikinci haftasındaki yoğunluk, seni şaşırtabilir. Herkese yetişme çaban, ayın başındaki durağanlığını aratabilir. Eylül ayında çevreni genişleterek yeni kazanç kapılarını aralayabilirsin. Hedeflerine ulaşman konusunda seni motive edecek yeni insanlar bu ay karşına çıkacak. Davet edildiğin arkadaş toplantılarını reddetme ve telefonunuzu kapatma. Çünkü tanıştığın insanlar senin için yeni iş bağlantıları sağlayabilir. İş ve kazanç konusunda bu ay sosyal çevrenizden destek alabilirsin. Özellikle teknoloji altyapılı bir atılımda bulunmak istiyorsan bu ayı çok iyi değerlendir. Eylül ayı aynı zamanda niteliklerini ve becerilerini de sergileyebileceğin bir ay. Artık keşfedilmeyi beklemekten vazgeç ve harekete geç...

Bel ağrılarına ve idrar yolu problemlerine dikkat! Geçmişten gelen bu tarz sorunların, bu günlerde karşına çıkması mümkün. Kendini zorlamayı ya da ağır sporlar yapmayı tercih etmesen de belinle ilgili hassaslığın artabilir. Eğer sporla ilgilenen bir Akrep burcuysan özellikle dikkat etmeni tavsiye ederim. 

Eylül ayının gündemi: Hareketli günlerden geçeceksin.

Aşk tılsımın: Aşka bağlılığın artacak.       

Seks: Şımartacak ve sözlerin büyüsüne kapılacaksın.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Duygularını sorgulayacaksın

(23 Kasım - 21 Aralık)

Duygularını dinlendirebileceğin eylül ayında kendini oldukça iyi hissedeceksin, hazır mısın? Gökyüzünde toprak teması baskın olduğu için bu ay senin ayın desem yeridir. Dinlenecek ve geçen aylarda aldığın kararları en ince ayrıntısına kadar düşüneceksin. Kendi benliğine yöneldiğin eylül ayında duygularının gerçekliğini sorgulayacaksın. Satürn gerilemesinin de bitmesi adeta ruhuna şifa olacak. 2018 yılının en rutin ve pratik hareket ettiğin bir ayından geçiyorsun. Ayrıntılar eylül ayında önem kazanacak, ama seni yormayacak. Planlı hareket edebileceğin, küçük düzenlemelerle mutlu olabileceğin günler seni bekliyor. Kafanı dinleyip, kendi iç dünyana yolculuk yapabilirsin. Evinde tadilat, dekorasyonda değişiklikler yaparak, yaşam alanını kışa hazırlayabilirsin.

İçinde savaştığın çelişkilere çözüm bulman bu ay daha kolay olacak. Özellikle de ilişkisinde gelgitler olan bir Yay burcuysan, ay ortasından itibaren kesin kararlar alabilirsin. Çözümün iyisi kötüsü olmaz; belirsizlikten yana oy kullanmak yerine “Ne olursa olsun” mantığına yer vereceğine eminim. Fakat kendinle uğraştığın bu günlerde, ailene karşı sorumsuz davranışlar sergilediğinin de farkına varmalısın artık.  

İlişkisi sallantıda olan bir Yay burcuysan ayın ortasına kadar tekrardan düşün derim… Evet, sen her konuda net olmayı tercih ediyor olabilirsin. Sabırsızlıkta bir dünya markası olduğun da kesin. Fakat aceleyle alınan kararlar çoğunlukla pişmanlıkla sonuçlanır. Evli bir Yay burcuysan, eşine karşı biraz daha mesafeli ve alıngan davranabilirsin. Aslında bu süreçte istediğin tek şey kariyerine odaklanmak olacak… Bu yüzden eşinin duygusal ihtiyaçlarını karşılaman zorlaşacaktır. Ona zaman ayırmamana rağmen, onun başkalarıyla vakit geçirmesini kıskanman ise başka bir kriz sebebi olabilir. İnsan yeter ki bahane yaratmak istesin… Senin önümüzdeki günlerde en büyük bahanen “İşim çok yoğun, sabahlara kadar çalışıyorum. Sen ise gününü gün ediyorsun!” olabilir. İşle özel hayatı dengede tutmanın bir yolunu bulman lazım. 

Geçmişte sana para kazandıran itibarlı insanlarla tekrar yolun kesişecek. Evinle ilgili fikirlerini hayata geçirebileceksin. İlişkilerinle ilgili her şeyin yoluna girdiğini, attığın adımlarda gözlemleyebilirsin. Dinleneceğin bir aydasın bu ayı iyi değerlendirmende fayda. Yaz aylarının koşuşturması ve yoğunluğu nihayet geride kaldı. Güneş’in tamamen toprak burcunda olması iç dünyanda huzuru bulmanı sağlayacak. 6 Eylül’de Merkür, iletişimde güç kazanırken 9 Eylül’de meydana gelen Yeniay’ı destekliyor. Gökyüzü, toprak hakimiyetinde rahat bir nefes alacak. 

Kariyerinle ilgili eylül ayı itibarıyla sağlam adımlar atacaksın. Her şeyi aynı anda düşünme çaban kaygılı ruh haline bürünmene neden olabilir, dikkat! Mesleğine ve yaptığın işe konsantre olmaya çalış. İşyerinde yeni çalışmaya başlayan kişilere iş öğretmek durumunda kalabilirsin. Onlara karşı adaletli olmaya çalıştıkça iyi niyetinin suistimal edilmek istendiğini görebilirsin. O yüzden sen yine kimseye hak ettiğinden daha fazla değer verme. Kamu kuruluşlarında çalışan bir Yay burcuysan eylül ayında güzel haberler seni bekliyor. Geleceğin için şüphe ettiğin konuları geride bırakacaksın.

Eylül ayının gündemi: İç dünyana yolculuk yapacaksın.

Aşk tılsımın: Alıngan bir tavra bürüneceksin.     

Seks: İlk adımı karşı taraftan bekleyeceksin.        

OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hayatın sürprizlerle dolu olduğunu göreceksin

(22 Aralık - 20 Ocak)

Dünyanı sarsan, koşullarınızı zorlayan günlere “Hoşçakalın” diyeceğin ay geldi. Uzun bir aradan sonra kazandığın rahat ve huzurlu koşullar seni mutlu edecek. Toprak burcunun hakimiyetine kavuşan gökyüzü seni dinginleştiriyor, düzenliyor ve toparlıyor. Hedeflerini görmek, amaçlarına ulaşmak, yarım kalan işlerini odaklanmak ve her şeyden önce ilişkilerini düzenlemek artık senin elinde. Satürn, yönetici gezegenin düz seyrine girerken, işlerin yolunda gideceğinin sinyalini verdi. Bu ayın ilk haftasından itibaren aile, iş ilişkisi, ikili ilişkiler ve sosyal arkadaşlıklar yoluna giriyor. Küslükler ve anlamsız tartışmalar, inatlaşmalar senin için bitiyor. Aslında hayattaki en önemli değerin sağlık olduğunu anlıyorsun.

Sevdiğin zaman senin için dünya duruyor. Partnerini mutlu etmek için her şeyi yapsan da ilişkilerin işleyiş şekli çok farklı. Hiç kimse bir ilişkiye başlarken sonsuza kadar süreceğinden emin bir şekilde başlamıyor tabii ki… Güzel gittiğini düşündüğün ama ne olduğunu anlamadan seni adeta ters köşeye yatıran bir aşktan yaralı çıktıysan, rövanş için biraz daha bekle! Hayatın hiç olmadık sürprizleri içinde barındırdığını bir kez daha anlayacaksın. Yıllar önceki konuların tekrar açılması bile mümkün. İtiraflar ve geri dönmeye çalışan aşklar senin içini cız ettirse de, daha fazla çaba göstermek istemediğini fark edeceksin.

Eğer yalnızsan ve aşka özlem duyuyorsan, diğer yarınla tanışman mümkün. Ayın son haftasında etkili olan ateş burcundaki Dolunay yeni tanışmalara işaret ediyor. Bu kişi senin geçmişinden gelmiyor, iş çevrenle de ilgisi yok ancak tanışmak için harika tesadüfler seni bekliyor. Kusursuz ilişki arayışına cevap veren gökyüzü, bazı eksikleriyle bu kişiyi karşına getiriyor. İleriki aylarda bu kişiyi daha yakından tanıma fırsatın olacak. Kalbi uzun zamandır boş olan bir Oğlak burcuysan bu ay aşkla tanışabilirsin. Hatta uzun süredir tanıdığın fakat arkadaşın olarak gördüğün bir kişiye karşı yoğun bir çekim hissedebilirsin. Aşkın kimi nerede, ne zaman bulacağı belli değil… Seni de hazırlıksız yakalayacak gibi duruyor.

Kariyerin için sana ilkleri yaşatan bir döngüdesin. Alışkanlıklarından kolay kolay kopamayan bir Oğlak burcu olarak bu süreçte yeni sektörlerde şanslarını deneyebilirsin. Geçen ay yaşanan tutulmanın zor etkileri seni iletişim anlamında zorlamıştı. Oysa bugünlerde oluşturduğun itibarda kökten değişiklikler olacak. Oluşan yanlış intibayı tam anlamıyla başarılı bir şekilde yıkıyorsun. Her ne kadar muhafazakar bir yaklaşım takınsan da yeniliklere de açık olacaksınız. Denenmemişi denemek, bireysel girişimler için destek arayışı, kendi işinin patronu olmak için kararlı olman kariyer yaşamında 2019 yılını şimdiden şekillendirecek.

Gökyüzü hukuksal sorunlarda önemli gelişmeler ve kazançlar yaşayacağını işaret ediyor. Uzun zamandır kördüğüm haline gelen davaların çözüme yaklaşırken, kendini şanslı ilan edebilirsin. Bu durum aynı şekilde vergi, kredi, bankalarla ilgili sorunlarını da etkileyecek. Ağladığın, kendine dert edindiğin konuların çözüme kavuşması bu sefer sevinç gözyaşları dökmene sebep olacak. 

Eylül ayının gündemi: Kendini şanslı hissedeceksin.        

Aşk tılsımın: Tesadüfler aşka dönüşecek.                                 

Seks: Sezgilerinle hareket edeceksin.

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hayallerinin peşinden gideceksin

(21 Ocak - 18 Şubat)

Kafanda kurguladığın dünya ile içinde bulunduğun şartları karşılaştırdığında, kendini huzursuz hissetmen normal. Büyük hedefleri olan sen, “Ben asla oyunun dışında kalmam” diyerek adımlarını atmadan önce, aile içindeki sorunları halletmeni tavsiye ederim… Bugünlerde uzun zamandır planladığın bir eylemi harekete geçirmeye çalışabilirsin. Bu konuda en büyük destekçin, eğer evliysen eşin; bekarsan yakın bir arkadaşın olacaktır. Özel hayatınla ilgili istediğin tarzda bir konuşma yapabilir ve aklındaki soru işaretlerine cevap bulabilirsin. Annenle ya da aile içerisinde etkin bir rolü olan bir kadın akrabanla (anneanne, teyze, hala…) ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. 

Güneş, toprak burcunda hareket ederken, romantizm dolu bir ay seni bekliyor. Sevgilinin olmamasını bir sorun olarak gören bir Kova burcuysan, merak etme, bu durum kalıcı değil. Daha önceki deneyimlerin ve kalbinin yorgunluğuna bağlı olarak sorunu azamiye indirmek de senin elinde. Sadece bu süreçte isteklerine odaklanman gerekiyor. Çünkü yalnız hissettiğin için isteklerini bir kenara atıyor olabilirsin. Hayallerini unutman için hiçbir sebep yok, bunu unutma. Kalbini kıran bir aşk hikayesinden çıkalı çok uzun zaman olduysa, kendini yenilemek için doğru zamandasın. Mutlu ve kendini güvende hissedeceğin bir ilişkiye eylül ayında başlayacaksın!

Yeni başlayan bir ilişkin varsa kıskançlık duygusunu sonuna kadar hissedeceksin. Sevgilinin yalan söylediğine dair içinde hissedeceğin yoğun duyguyu nasıl bastırırsın bilmiyorum ama şüphe ettiğin her konu aranızın açılmasına neden olabilir. Seven insan kıskanır psikolojisinden kurtulmanız gerekiyor artık… Uzun zamandır ilişkisi olan bir Kova burcuysan, eleştirilerinin dozunu iyi ayarlamanda fayda var. Öyle değişik bir özelliğin var ki, insanların senden tamamen nefret etmesi çok zor. Sevdiğin insanları göklere çıkarmakta kimse eline su dökemez. Ama sinirlendiğinde gözünün hiçbir şeyi görmediği de kesin! Birlikte olduğun insan, yaptığın jestlerin hatırına susmayı tercih edebilir. Fakat onun susması, kırılmadığı anlamına gelmez…

Daha fazla güven ihtiyacı duyduğun eylül ayında dilediğin gibi hedeflerine ulaşabileceksin. Bu ay, söz değil, eylem insanı olacaksın. Bununla birlikte, eylemlerini doğru analiz etmen gerekiyor. Burcunun kimliğiyle ilgili temel ilgi alanları din ve felsefe, sosyal aktiviteler, yurtdışı seyahat, istenmeyen şeylerden kurtulma temel konuların olacak. Bu ay mesleğinde zirveye ulaşacağını öngörüyor gökyüzü. Profesyonel hayatında bazı konular netlik kazanırken eski engellerden de kurtulacaksın. Kariyerinde önemli değişiklikler yaşanacak, senden yaşça büyük insanlarla uyumlu bir ilişki sürdürmen önemli olacak. Bu ay, harcamalarınızı sıkı takip edersen, kazançların da yeterli olacaktır. Bununla birlikte eşin ya da partnerin çok iyi işler yapabilir. Ancak eşinin yeni projelere başlamadan önce veya yeni yatırımlar yaparken, dikkatli olması gerekebilir.

Eylül ayında sağlığınla ilgili önemli bir sorun yaşamazken, diyet ve spor aktiviteleriyle ilgilenebilirsin. Bağırsaklarınla ilgili hassas bir dönemden geçebilirsin. Kilo vermeyi düşünüyorsan, uygun bir aydasın ancak bağışıklık sistemine özellikle dikkat etmelisin.

Eylül ayının gündemi: Engellerden kurtulacaksın.

Aşk tılsımın: Mutlu ve güvende hissedeceksin.                    

Seks: Doğal ve kendinden emin davranacaksın.

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Risk almaktan korkmayacaksın

(19 Şubat - 20 Mart) 

“Benim rengim belli…” diyenlerden misin? Bu konuyu Eylül ayında tekrar ele alman gerekebilir. Taraf seçmenin hiç de kolay olmadığını vurgulan bir Eylül ayı seni beklerken, arada sırada kuralların dışına çıkmanın doğru olduğunu keşfedeceksin. Her ne kadar duygularını yönetmekte zorlanacak olsan da, ay ortasından itibaren iç gücünü keşfediyorsun. Köşeye çekilmek yok, meydanı başkalarına bırakmak yok, güvenli sularda yüzmek yok! Risk almak için belki de en güzel zaman…

Bugünlerde maddi olarak kazandıklarınla değil, ruhen kazandıklarınla meşgul olacaksın. Ve bu havayı bozacak insanların yakınında bulunmamasına özellikle dikkat edebilirsin. Derinlemesine çalışmalar yapmak için oldukça uygun bir dönem. Yalnız kalmanın sana iyi geldiğini biliyorsun zaten. Tek başınayken sorunların kaynağına inmen ve çözüm bulman daha kolay. Kimi insan vardır, her başı sıkıştığında arkadaşına ya da ailesine koşar. Sen hiçbir zaman onlardan biri olmadın. Eğer bir derdin varsa, kendi başına halletmeye çalışman aslında ne kadar da güçlü bir kişiliğin olduğunu gösteriyor. 

Dostluk ve arkadaşlık ilişkisine değer veren bir Balık burcu olarak, bugünlerde oldukça çöpçatansın. Sevdiğin insanları birbirleriyle tanıştırmak, aracı olmak ya da küsleri barıştırmak konusunda oldukça iddialı olacaksın. Senin de karşına şaşıracağın itiraflar gelebilir. Uzun zamandır sana ilgisi olan bir arkadaşının söylediklerinden etkilenmen mümkün. Eğer ilişkisi olan bir Balık burcuysan sosyal ortamında bu kadar dikkat çekmen ilginç diyaloglara neden olabilir. İlgiden etkilenen bir Balık burcuysan, gizli aşklar kapıları aralayabilir.

Evli bir Balık burcuysan, eşinin alışkanlıklarını eleştirmeyi başka bir zamana bırak ve aşkın gücünü tekrardan keşfetmeye çalış derim… Ayın ortasından sonra “Herkes kendi ailesinden sorumlu olsun lütfen” diyerek isyan edebilirsin. Onların sizin iç işlerinize karışmasındaki niyetini çözmen, bugünlerde zor olacak. “Gökteki yıldızların bile bir eşi vardır ama ben yalnızım” diyen bir Balık burcuysan eğer bu ayı melankolik bir şekilde evinde geçirme diyerek ufak bir tüyo vermek istiyorum. Unutma, sadece sevgilisi olanlar dışarıda olacak diye bir şey yok.

Eylül ayı senin için muazzam başlıyor. Mars'ın düz seyrine girmesi ve hemen ardından başöğretmen Satürn’ün düz seyri toplumda kazandığın itibarı sana iade ediyor. Ailede, sosyal yaşamında, iş çevrende söz sahibi sen oluyorsun. Uzun zamandır hayalini kurduğun yaşam neredeyse ayakucunda. Eğer emekli olmayı düşünüyorsan, seni artık bu saatten sonra kimse büyük şehirde yaşamaya ikna edemez. Yola devam diyen ve kariyerinin ilk aşamasında olan bir Balık burcuysan yepyeni bir döneme girdiğini söylemeden geçmeyeceğim.

Bu ay aynı zamanda bulunduğun mevkiden, konumdan rahatsız olabilir; daha iyisine ulaşmak için yoğun bir istek duyabilirsin. Bu ay aynı zamanda çevrendeki haksızlıklara aşırı tepki göstermeden edemeyeceksin. Çalışmanın ne olduğunu bilmeyen ve hazıra konmaya meraklı olan insanlara tahammülün azalırken, onları sert bir dille eleştirmekten geri kalmayacaksın.

Eylül ayının gündemi: Haksızlıklara başkaldıracaksın.

Aşk tılsımın: Gizli aşklar açığa çıkıyor.                     

Seks: Gösterişli yanın dikkat çekecek.    

www.twitburc.com.tr 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , VOGUEASTRO , ZEYNEP TURAN , BURÇ YORUMLARI