01 Eylül 2017

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Eylül 2017

YAZI: ZEYNEP TURAN

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sonbahar yaprakları içindeki fırtınayı durduracak!

(21 Mart - 20 Nisan) 

2017 yılının en renkli ve en karışık aylarını geride bırakıyorsun. Sonbahar iç huzurunu bulmanı sağlayacak. Ayın ilk günlerinde çıkacağın tatil daha dingin geçerken, tüm yorgunluğunu atma fırsatı bulacaksın. 15 Eylül’den sonra ailendeki gençlerin önemli kararlar alacağını söyleyen yıldızlar, daha fazla sorumluluk almamak için keskin kararlar almanı tetikleyebilir.

Bu ay boyunca evdeki elektronik eşyalarına, cep telefonuna, bilgisayarına, önemli resmi evraklarına, not defterine her zamankinden daha çok dikkat etmende fayda var. Dikkatini toplamak konusunda da aynı özeni göstermen gerektiğini söylüyor gök kubbe çünkü bu ayın ilk günlerinde zihnindeki ve gündelik hayatındaki dağınıklıklardan dolayı gözden kaçırdığın, önemsemeyip sonraya bıraktığın her detay, birkaç hafta sonra ve bunca yoğunluğunun arasında uğraşman gereken büyük bir problem olarak karşına çıkabilir. Yaşadığın dikkat dağınıklığı işlerinin birbirine karışmasına ya da önemli toplantıları atlamana sebep olabilir. Bu ay notlarını her zamankinden çok daha sık kontrol etmeli ve gerekirse telefonuna hatırlatma olarak eklemelisin.

Eylül ayı, birkaç aydır yaşadıklarını unutturmaya duygularını tamir etmeye geliyor. 28 Eylül’de Jüpiter – Uranüs karşıtlığı çok iddialı ve her zaman geçekleşemeyecek bir açı yapacak ve bunun her burca etkisi büyük olacak. Uzun süredir bazı konularda kararsızlık yaşayan bir Koç burcuysan, bu açı sana somut kararlar aldırırken, yalnızsan ya da uzun yıllardır ilişkisi olup da bir türlü evlilik yoluna giremiyorsan, gökyüzünün aşk hayatında sana nasıl destek olduğunu hissedeceksin. Evli bir Koç burcuysan, bir süredir eşinin ailesi ile problemler yaşıyorsan hepsi çözüme kavuşabilir. İkili ilişkilerde yanlış anlaşılmalardan kaynaklı sorunlar yavaş yavaş halledilirken, belirsizliklerin içinde havada kalan ilişkilerin, bir anda yıldırım hızıyla başladığına şahit olabilirsin.

Eylül ayı sana kendini iyi hissettirecek bir ay dolayısıyla sosyal hayatındaki arkadaşlık ilişkilerine bu ay biraz daha az vakit ayırmak, kendinle kalmak, daha az kalabalığa karışmak isteyebilirsin. Bu ay bazı söylemleri duymazdan gelmende fayda var.

Eylül ayının gündemi: Duygularının karmaşası son bulacak.

Aşk tılsımın: Güven veren kişide anlam bulacaksın.

Seks: Merakın, yaratıcılığını arttıracak.

 

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Oluruna bırakıyorsun…

(21 Nisan - 20 Mayıs) 

Tutulmaların ardından ilişkilerinde hasarları daha net fark ederken, 6 Eylül’e kadar konulara daha farklı gözle bakmayı başarıyorsun. Eylül ayı sakinleşmeni sağlayacak. Geçtiğimiz ay etrafında yersiz konuşanları 21 Eylül’den sonra bertaraf ederken, bu ay alışverişte sınır tanımayacaksın. Eğer yalnız bir Boğa burcuysan, sosyal ortamlarda hiç aklında olmayan biriyle karşılaşabilirsin ve eski duyguların alevlenebilir.

Sonbaharın ilk ayında attığın adımlar, yaşanılan olaylar senin için belki de iyi ki yaptım demekle eş değer olacak ama şunu da aklında tutmanda fayda var; aldığın dersler sana bir ömür yeter. Önünü kestiremiyorsan, sevdiğin insanlardan fikir al derim. Bazen olaylara dışardan bakmak gerekir ve sen bunun önemini bu ay çok daha fazla hissedeceksin. 3 Eylül’de Merkür – Mars kavuşumu sabit burçta yaşanıyor. Adını bile unuttuğun bazı insanlarla bu ay hiç tahmin etmediğin yerlerde karşılaşabilirsin, eski sevgilin bir anda hayatına dâhil olabilir, arkadaşlarınla ani seyahat organizasyonları yapabilirsin. Tüm duyguları hızlı yaşayacağın bir ay olacağını vurguluyor gök kubbe. Güneş - Neptün karşıtlığı ani duygu iniş çıkışlarına dikkat etmen gerektiğini söylüyor. Ailendeki kişilerle ciddi tartışmalara girmemende fayda var. Bir diğer yandan akrabalarla ilgili birtakım sırlar gün yüzüne çıkabilir, kuzenler arasında dedikodular yapıldığına şahit olabilirsin.

Güzel haber; 28 Eylül’de Jüpiter – Uranüs karşıtlığı çok iddialı olacak ve her zaman geçekleşemeyecek bu açının her burca etkisi büyük olacak. Rutin giden aşk hayatın canlanabilir, farklı maceralara atılabilirsin. Hatta kendine partner olarak seçeceğin kişi yabancı uyruklu biri olabilir. Öyle olmasa da hoşlandığın insanın senden kültürel olarak farklı olacağını vurguluyor gök kubbe. Bu dönemde ani başlayan ilişkilere hazır ol! İlişkisi olan bir Boğa burcuysan, sevgilinin ailevi sorunlarıyla yakından ilgilenebilirsin. Sevdiğin insanlara destek olmak sana da iyi gelecektir. Evli ya da ilişkisi olan bir Boğa burcuysan, ani çıkışlar yapmamaya dikkat etmelisin. Keskin sirke küpüne zararlıdır, unutma.

Merkür’ün ruhuna teslim olan bu eylül ayında, eğer yalnızsan, yalnızlığı eskisi kadar dert etmeyeceğin gibi kendine yeni alanlar araştırırken, son yıllarda ara verdiğin kariyer planlarına yeniden koyulabilirsin. Özellikle çalışan bir Boğa burcuysan, 6 - 23 Eylül tarihleri arasında yapacağın konuşmalarda daha farklı işler aradığını söyleyebilirsin.

Eylül ayının gündemi: Hayatı akışına bırakmayı tercih ediyorsun.

Aşk tılsımın: Herkese hak ettiği kadar emek vereceksin.

Seks: Sevdiğin kişiyle yeni duygular keşfedeceksin.

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hayallerini gerçekleştireceksin!

(21 Mayıs - 20 Haziran)

Eylül ayının ilk günlerinde gerçeklesek Yeniay, kariyerin için çok önemli konuları önüne getirecek. Yeniay maddi konularda büyük rahatlamalar sağlarken, ilişkilerinde iniş çıkışlarını da düzenlemene yardımcı olacak. Yılın en verimli ayında eski ilişkilere fırsat vermemeye çalışmalısın. Eğer taşınma konusunda kararsızsan, düşünme hayata geçir derim.

Eylül ayı, yaz aylarında bile başaramadığın sosyalliği vadediyor sana. Hem moralin yükseliyor, hem de hiç aklında olmayan insanlarla iletişimin artıyor. Özellikle senin için en değerli yer olan yaşam alanındaki değişimler, motivasyonunu arttıracak ve üretmeye daha çok odaklanacaksın. Gökyüzünün çok net bilgiler verdiğinden hiç şüphen olmasın. Gök kubbe kısa zaman önce tanıştığın insanların yardımlarını görebileceğini vurguluyor. Yıllarca üstünde düşündüğün konuların kendi kendine oluşması, seni bir yandan şaşırtsa da ayın en verimli ve unutulmaz tecrübesi olabilir. Bu da senin daha toparlayıcı bir ruh haline bürünmene vesile olacak. Hatta ilişkilerinde problemleri olan arkadaşlarına yön veren konuşmalar yapabilirsin.

28 Eylül’de Jüpiter – Uranüs karşıtlığı çok iddialı ve her zaman geçekleşemeyecek bir açı olacak ve bu açının her burca etkisi büyük! Aklındaki planları somut bir şekilde hayata geçirebileceksin. Bekârsan seni heyecanlandıracak yeni biriyle tanışabilir, uzun süredir evlilik düşündüğün kişiyle ciddi bir adım atabilirsin. Bugünlerde çevrende çok fazla insan olacağı için, sana ilgisini fark ettiğin kişilerle ufak flörtleşmeleri de es geçmeyeceğini söyleyebilirim. Fakat bu sadece yeni tanıştığın insanlar için geçerli! Zamansız telefon aramalarıyla kafanı karıştırmaya çalışan eski sevgiline karşı gardını düşürmemelisin. Söylediği sözleri fazla ciddiye almayacağın gibi, hayatına geçmişinden kimseyi dâhil etmek istemediğini de fark edebilirsin.

Gökyüzü, eylül ayında sana hiç hesapta olmayan bir takım harcamalar yaptıracak gibi gözükse de bunlar ertelediğin konularla ilgili olabilir. Bazı ödemeleri geciktirmemeni öneririm. Bu ay çıktığın bir seyahatten erken dönmek isteyebilirsin. Bazı haberlerin eli kulağında… Bu ay kazanç konularında kendine güvenin artıyor. Maddi kaynaklarını çoğaltmak için aklına gelecek fikirler seni bile şaşırtabilir.

Eylül ayının gündemi: Kafanda her ne varsa harekete geçmeni sağlayacak.

Aşk tılsımın: Çevrende popüler olacaksın.

Seks: Değişken ruh halin, seks hayatını sekteye uğratabilir.

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Bazı ilişkilerin zamanı gelir ve biter…

(21 Haziran - 22 Temmuz)

Sonbaharı tam hissetmeyeceğimiz eylül ayında hem aileye hem de dostlarına gösterdiğin duyarlılığın karşılığını alamadığını düşünüp kabuğuna çekilmek isteyeceksin. İşler bu sefer senin düşündüğün gibi gitmeyeceği gibi bazı kişilerin dediğine geldiklerini göreceksin. Özellikle uzun yıllar ilişkisi olan bir Yengeç burcuysan, partnerinin ailesinin sonunda seni anladığını fark edeceksin.

İlişkini sağlam temellere oturttuğunu düşünüyorsan, tasalanmana gerek yok. Fakat yeni ya da sallantıda olan bir ilişki içindeysen, bu ay ortasında uğraşacağın konular belli gibi. Gereksiz kıskançlıklar, bencil istekler, empati kuramama gibi sebepler seni düşündürebilir. 23 Eylül’de Güneş’in burç değiştirmesi, sonbaharın başlangıcı, tüm burçlara romatizm ve hatta flörtöz bir hava katıyor, haliyle de ilişkisinde sorun yaşayan Yengeç burçları için barış bayrağının dalgalanmasını sağlayacak. İlişkilerde samimiyet ön planda olacak ve karşı tarafı anlaman kolaylaşacak. Kalbi boş olan bir Yengeç burcuysan, iş vesilesiyle tanıştığın birinden elektrik alabilirsin. Özel hayatında seni tatmin edecek gelişmelerin yaşanacağını belirtiyor gök kubbe.

Bir şeylerin değişmesini istediğinden hiç şüphem yok. Bir müzik eşliğinde hayatı yönetmek isteyen ruhuna yaşadıkların bazen ağır geliyor olabilir. İnsani duyguların bu kadar ağır olmasının, insanların son yıllarda bu kadar bireyselleşmesinin seni gerçekten yorduğunu tahmin ediyorum. Sinirli olduğun zamanlarda daha önce takındığın umursamaz tavrı, insanların gündelik davranışlarına dönüştürmesi; kendi başına kalmak istemene sebep olmuş olabilir. Biraz empati iyi gelebilir, tabii empati kurman, çevrendekilerin bu tarz davranışlarını hoş göreceğin anlamına da gelmiyor. Yalnız kalmak için başvurduğun savunma politikasını, sevdiğin insanların yüzünde görmek son yıllarda birçok kişiden uzaklaşmana sebep oldu. "Hayatımdan çıkarmam" dediğin insanlara uzaktan bakmak son aylarda alışmak zorunda kaldığın bir duygu! O yüzden şimdi ne ağustos ayını bir kenara koyup (üzüntüleri, sevinçleri, kırgınlıkları, kızgınlıkları…) bu ayın olumlu enerjisini içinde tutmaya çalış. 

Eylül ayının gündemi: Maziyi kalbinden de aklından da çıkarıyorsun.

Aşk tılsımın: Yüreğinde kalan izlerin anlamını bulacaksın.

Seks: Kaygı duyduğun yerde durmayacaksın.

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yeniden başlıyorsun!

(23 Temmuz - 23 Ağustos)

Burçlar kuşağının en yaratıcısı ve cesuru iken, son bir aydır birçok konun da ikileme düşmüş olabilirsin. Bunun sebebi uzun yıllardan sonra burcunda geçekleşen Güneş tutulması. Her ne kadar döngü geçmiş olsa da etkilerini günlük hayatında hissedebilirsin. Son zamanlarda birçok kişinin seni anlamadığını düşünüyorsan, paniğe kapılma, sevdiğin kişi sana hak verebilir. Son aylarda aldığın kararların ne kadar doğru olduğunu göreceksin.

Venüs’ün güzellik ve estetik algısından etkilendiğin bu dönemde sanatsal enerjin de oldukça yüksek. Sürekli bir yerlerde, kalabalık ortamlarda bulunmak isteyebilirsin. Ayrıca kendine her ne kadar güvensen de bu günlerde her şeyi dikkatlice gözden geçirmen de fayda var. Her ne kadar olumlu bir açı olsa da gökyüzü bu kavuşumu bize hayatta her zaman yanılma payı olduğunu hatırlatabilir.

Bu ay kendine küçük molalar verebilirsin. Gökyüzünün konumu hayata ve ilişkilere farklı bir pencereden bakmanı sağlayacak. Kurallar koyan yapını bu ay ikinci plana atıp, bazı kurallar çiğnenmek içindir bile diyebilirsin. Bunu asilik olarak algılama; dünyaya bakış açının değişmesi ve sert bir yaklaşımla ele aldığın meselelere hoşgörüyle yaklaşmanı sağlayacak.

İlişkilerinde her ne kadar şefkatli ve nazik olsan da karşındaki kişiyle aranda her zaman bir mesafe bırakıyor, duygu ve düşüncelerini tüm şeffaflığıyla karşı tarafa iletmiyorsun. Ketum davranmanın sebebi geçmişte yaşadığın hayal kırıklıklarından kaynaklanıyor olabilir. İlişkisi olmayan, kalbini aşka kapatmış bir Aslan burcuysan, hiç tahmin etmediğin bir ortamda biri seni tavırlarıyla etkileyebilir. Bu etkilenme daha ileri boyuta geçip aşka dönüşebilir. Uzun zamandır beraberliği olan bir Aslan burcuysan, geçen ayın gündeminden bazı konuları tekrar masaya yatırabilir, geleceğe dair önünü daha net görmek için birtakım kararlar alabilirsin. Ayrıca bu günlerde ailenle olan ilişkilerinde ekstra özen göstermen gerekiyor. İletişim sorunları yaşayabilirsin dikkat!

Eylül ayının geçen aydan farkı şimdi çok daha kararlı, net ve kimseye herhangi bir konuda taviz vermeyecek olman. Bu ay mevcut işini değiştirmek isteyebilir, kendi patronun olacağın bir iş kurma fikrini değerlendirebilirsin. Maddi kaynaklarını tüm detaylarıyla inceleyip hatta iş tecrübesine güvendiğin birinden fikir desteği alarak bir yol haritası çizmende fayda var.

Eylül ayının gündemi: Aldığın kararları uygulamaya başlıyorsun.

Aşk tılsımın: Hiç beklemediğin bir anda kalbinin aşk için yeniden attığını görebilirsin.

Seks: Beklentilerin ve isteklerin artacak.

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Çalışmadan kazanmaya inanmıyorsun!

(24 Ağustos - 23 Eylül)

Yılın en verimli ayından geçerken, doğduğun ayın enerjisini üstünde hissedeceksin. Bu ayın özellikle geçtiğimiz eylül ile kıyas götürmediğini fark edeceksin. Son aylarda hayatının tuzu biberi olan aile sorunları büyülü bir değnek değmiş gibi çözüldüğünü göreceksin. Eylül ayının gücüne inanan bir burç olarak bu eylülün daha farklı olduğunu fark edecek, ilişkine de yansıtacaksın. İlk defa sevgilini tereddüt etmeden şımartacaksın. Burcunda gerçekleşen Dolunay hayata karşı savunmaya yönelik tavrını bir nebze törpüleyecek.

Sevdiğin insanlara her zaman doğal davranan bir yapıya sahipsin. Bazen bu davranışın yanlış anlaşılmalara sebep olsa da, asla kişiliğinden taviz vermeye niyetin yok. Birkaç aydır gördüğün ve anlam vermediğin rüyalar günlük yaşantını etkilemeye başlamış olabilir. Sen her zaman sezgilerine güvenen bir burç oldun. Özellikle de yeni tanıştığın insanları bir türlü çözemiyor oluşun, canını sıkmış olabilir. “Ben samimiyim, peki ya sen?” derken, bile alacağın cevaba güvenmeyebilirsin. 3 Eylül’de Merkür –Mars kavuşumu yaşanırken, aklında olmayan insanlarla karşılaşabilir, ani seyahat organizasyonlarına dâhil olabilir, eğlenceye daha çok vakit ayırabilirsin.

Bu ay gökyüzü hassasiyetini artırırken, bazı konularda büyük tepkiler verebileceğini işaret ediyor. Peki, gökyüzünün hayatına sokmaya hazırlandığı yeni sorumluluklara hazır mısın? Gökyüzü ev, aile ve parasal mülklerini de etkiliyor. Zaten sorumluluktan kaçmayan, bilinçli birisin ancak bu ay ev ve ailenle ilgili sorumlulukların artacak. 28 Eylül’de Jüpiter – Uranüs karşıtlığı çok iddialı bir açı ve etkisi büyük olacak. Hiç ummadığın anda somut kararlar alabilirsin.

Birlikte olduğun kişiyle aranda bir mesafe hissediyorsun ve bu da seni endişelendiriyor olabilir. Detaycı ve planlı bir kişi olduğun için bu bilinmezlikler seni rahatsız ediyor. Eğer romantik bir ilişki içindeysen güvenini sarsacak, ilişkilere dair inancını yitirmene sebep olacak bir hayal kırıklığı yaşayabilirsin, dikkatli ol derim. İlişkisi olmayan bir Başak burcuysan, gökyüzü bu ay yeni bir aşkın kapılarını aralıyor. Arkadaş ortamında tanışacağın biri aklını da kalbini de meşgul edebilir. Uzun süreli beraberliği olanlar ise bu ay ani bir şekilde evlilik kararı alabilir.

Eylül ayının gündemi: İnandığın değerleri etrafındaki insanlara da benimseteceksin.

Aşk tılsımın: Hayattan çalıp, aşka kaçacaksın.

Seks: Uzun vakitler ayıracak, hem kendini hem sevdiğin kişiyi şımartacaksın.

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yüreğinin, aklını dinlemediği günlere hazır mısın?

(24 Eylül - 23 Ekim)  

Eylül ayındaki duygusal Dolunay, son yıllarda hayatının merkezine oturttuğun kişilere karşı daha gözlemci davranmanı sağlayacak. Bu da fedakârlıklarını insanların üzerinden çekerken, desteğinin onların hayatında önemli olduğunu fark edeceksin. Kardeşleri olan bir Terazi burcuysan, kendini onlara karşı ciddi konuşmalar yaparken bulabilirsin. 21 - 27 Eylül tarihleri arasında stil değişikliği yapmak istersen, doğru kararlar alamayabilirsin. Geçtiğimiz aydan bu yana birlikte olduğun kişinin sana düşkünlüğünü sorguluyorsan, bu tarihlerde ciddi konuşmalar yapmak yerine hayattan çalıp biraz masaj ve spa programları yapabilirsin.

Hayatında somut değişimler yapacağın günlere hazır mısın? Ve seni, bu değişimleri yapmaya iten şartlar değil, tamamen kendi kararların ve gözlemlerin olacak. Eylül ayında bireysellik mi birlikte hareket etmek mi diye düşüncelere dalabilirsin zira ben ve biz arasındaki çizginin daha da belirginleşmeye başladığı günlerdesin. Bu ay, hedeflerin, arzuların ve isteklerin doğrultusunda ilerlediğin yolu tekrar gözden geçirmek isteyebilirsin. Kolay değil, güçlü bir dönüşüm süreci içerisindesin. Adımlarını sağlam atma isteğin, bu süreçten yara almadan kurtulmana yardımcı olabilir. Kendine ve fikirlerine güven. Ama herkesin sınırları olduğunu da unutma.

İlişkilere bakış açını istemsiz olarak güncelliyorsun. Özellikle bu ay görüştüğün insanların yaptıklarını iyi gözlemleyebilirsin. Kendinle ilgili birçok konuda geride kaldığını düşünebilirsin. İstemsiz olarak kendinde bir takım değişiklikler yapmayı hedefleyebilirsin. Bu ay, kendin için bir şeyler yapman gerektiğini sana hatırlatacak. Yeniay ile birlikte hayatındaki problemleri birbirinden ayırıp, eksikliklerini görmeye çalışmalısın. Unutma, hayat seni pek çok konuda sınadı ve sen bu sınavı başardın!

15 Eylül’de Venüs, Kuzey Ay Düğümü kavuşum yaparken, bu birleşim ikili ilişkilerinde ölçülü, ağırbaşlı ve ciddi bir tutum sergilemene neden olacak. Bu transit her ne kadar düşünce yönünü keskin bir şekilde ortaya koyuyor olsa da dikkatli olmanda fayda var. Asi ve kararlı olmana neden olan bu etki yüzünden karşındakini anlaman ya da onun seni anlaması zorlaşabilir. Geçmişle birlikte yüreğine gömdüğün ne varsa karşına tekrar çıkacak… Gündeminin bir hayli karışacağı, özellikle geçmişinle çok fazla haşır neşir olacağın günler seni bekliyor. Ayrıca artık yüzünü görmek istemediğin, tamamen hayatından çıkardığın bir kişiyle karşılaşabilirsin. Ona bunca zamandır içinde tuttuğun her şeyi söyleyebilir ve rahatlayabilirsin. Bekâr Terazi burçlarına ise gökyüzü yeni bir aşkı vadediyor. Uzun zamandır yalnızım, sevmeye, sevilmeye ihtiyacım var diyorsan, eylül ayı tam da bunun için biçilmiş kaftan. Eğer geçen ayın ortalarında birinden hoşlanmaya başladın fakat uygun ortamı bulamadıysan, sürpriz bir şekilde ona açılabilirsin.

Eylül ayının gündemi: Biraz da kendine vakit ayırman gerektiğinin farkına varacaksın.

Aşk tılsımın: Bilinmezler ilgini çekecek.

Seks: Tutkularında dahi huzur arayacaksın.

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

İsteklerin güçleniyor ve hayat sana güç katıyor!

(24 Ekim - 22 Kasım)

Evet, doğru duydun, sonbaharın ilk ayında sen ilkbahar havasına bürünüp, büyük değişimlerden geçebilirsin. Aslında sana destek çıkan yaşamı temsil eden Güneş’in toprak burcunda olması değil, Jüpiter’in burcuna yaklaşması… Belki bu ay keskin yüzleşmeler ve kararlar alırken, asla satmam ya da vazgeçmem dediğin bir mülkünü gözden çıkarabilirsin. Tüm bunların ruhuna iyi geldiğini 23 Eylül’den sonra göreceksin. Aynı zamanda aşkta şansının döneceğini de vurguluyor gök kubbe.

Duygularını derin yaşamayacaksın belki ama “Hayatımın en güzel günleriydi” dediğin hatıralar biriktireceksin. Cana yakın, güler yüzlü insanlarla çevirili bir topluluğa hasret kaldıysan merak etme. Geçen ayın ağırlığını üstünden atmana yardımcı olacak bu ay, çevrendekiler senin diğer yönlerini keşfedebilir. Fakat dikkat, aile büyüklerinden bazılarının işine karışması, sana kendi düşüncelerini adapte etme çabaları sinirini bozabilir. Söylemlerin ders verir niteliğinde olduğu için, orta yolu bulmak biraz zor gözüküyor. O yüzden en iyisi sen bu konuyu es geç. Yeniay’ın sana mesajı “Değiştiremeyeceğin haksızlıkları unut” olacaktır. Bazı hataların geçmişte kalması gerekir. Her ne kadar adalet diye haykırsan da, hayat kendi adaletini kendi belirler. Unut ve zamana bırak. Ayrıca yakın arkadaşlarınla arandaki yanlış anlaşılmaları düzeltmek için uygun günler içinde olduğunu söyleyebilirim.

Dost bildiğin, güvendiğin insanlar tarafından hayal kırıklığına uğrayabilirsin. Bu hayal kırıklığı da karşılaştığın diğer sorunlar gibi maddiyat odaklı olabilir. İhtiyacın olan şey ise zaman… Bu zorluklar seni güçlendirecek ve zamanla kendini daha iyi hissedeceksin.

Entelektüel kapasite ve zekâ bu günlerde karşı cinste dikkatini çeken ilk şey olacak. Fiziksel çekim olmadan olmaz, evet ama hiç tipim değil dediğin insanların konuşmalarından oldukça fazla etkilenebilirsin. Bu yüzden büyük konuşmaman da fayda var. Net bir şey söylememi ister misin? Süreklilik ve kararlığa ihtiyacın var! Yanlış olarak gördüğün konularda gösterdiğin kararlılığı, aşk hayatında da gösterebileceğin bir aydasın. Özellikle de ilişkisi olan Akrep burçları için hayat farklı sürprizler sunmuş olsa da, seni yolundan çevirmek ne mümkün! Eğer evliysen, eşinle geleceğiniz hakkında daha fazla plan yapmak isteyebilirsin. Anı yaşamayı seviyor olabilirsin ama eşinin senden ileriye dair daha net sözler duymaya ihtiyacı var. Yalnız Akrep burçları için gökyüzü aşkın kapısını aralayabilir, bu günlerde etrafına her zamankinden daha dikkatli bakmanda fayda var. Cesur olduğun sürece heyecan da seninle...

Eylül ayının gündemi: Zor olan güçten geçer, bunu sende biliyorsun.

Aşk tılsımın: Cesaret aşkı doğurur.

Seks: Heyecanını kaybetmiyorsun.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yine zirveye oynuyorsun ve yine kazanıyorsun!

(23 Kasım - 21 Aralık)

6 Eylül’e kadar yaşam alanınla ilgili önemli kararlar verirken, uzun yıllardır düşündüğün ama bir türlü fırsat bulup uygulayamadığın kariyerinle alakalı hayalini hayata geçireceksin. Hem de bunu yorulmadan başaracaksın. 23 Eylül’den itibaren ise beslenme ve seyahat programın düzene girerken, ilişkinde romantizm rüzgârları esebilir. Senin için her şeyin birden yoluna gireceğini söylüyor gökyüzü. Tabii küçük aksilikleri büyütmezsen…

Eylül ayında karşındakini kırabilecek fevri hareketlerden kaçınmanı, iki kez düşünmeni öneririm. Sonradan pişman olmamak için gereğinden daha fazla özenli olman gerekebilir. Bu detaycılık seni biraz yorgun düşürebilir, tahammül sınırlarını zorlayabilir. Kendini dinle, sana iyi gelecek, biliyorsun. Yeniay ile kafa dağınıklığı söz konusu olabilir. Yine Yeniay’ın etkili olduğu günlerde sosyal ağlardan hiç aklında olmayan insanların seninle iletişim kurma çabalarına şahit olabilirsin. Yeniay, zihnini yani kısacası zekânı daha berrak bir hale getirecek.

İlişkisi olan bir Yay burcuysan, sevgilinle yaptığın anlaşmalara veya verilmiş sözlere fazla güvenmemeni, her ihtimale karşı kenarda ikinci bir yedek plan bulundurmanı öneririm. Bu anlaşmalar her an bozulabilir ve sevgilin beklemediğin davranışlarda bulunup seni sinirlendirebilir. Ay, aynı zamanda geçmiş ilişkilerini de etkiliyor. Kendini geçmiş ilişkilerini gereğinden fazla düşünürken bulabilirsin. Artık geçmişi geçmişte bırakma ve geleceğe bakma zamanı geldi! Arkadaş ortamlarında tanıştığın yeni insanlara dikkat et, yeni bir aşk seni bekliyor olabilir! Uzun süredir beraberliğin varsa bu ay şaşırtıcı bir evlilik kararı alabilirsin. Aceleci davranmamanı ve ailenle karşı karşıya kalmamanı öneririm. Eğer evli bir Yay burcuysan, bu ay var olan bütün sıkıntılarını bir kenara bırakıp romantizmin peşine düşebilirsin. Doğru iletişimin yanından ayrılmaman da fayda var çünkü tüm sorunların ilacı doğru iletişim. Başının üzerinde dolaşan aşk bulutlarını etrafında görmeyen Yay burcu kalmayacak...

Eylül ayının gündemi: Küçük aksiliklerin, başarını gölgelemesine izin verme.

Aşk tılsımın: Aşkla ilgili bildiğin ne varsa unutacak, yeniden yazacaksın.

Seks: Birlikte olduğun kişiye cazibeni fazlasıyla hissettireceksin.

OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Çalışkanlığın sayesinde yine kıskanılacaksın!

(22 Aralık - 20 Ocak)

Güneş senin niteliğinde bir burçta gezinirken, yeteneklerin en yüksek seviyeye çıkabilir. Bu da gece gündüz aksiyon halinde olmanı sağlarken, birden fazla işe yetişebileceğini, hatta kısa tatillere çıkabileceğini işaret ediyor. Kendini eleştirdiğin konuları revize edebilirsin. Ne de olsa yönetici gezegenin 29 yıl aradan sonra burcunda misafir olacak. Bu da demektir ki bu aydan itibaren, hayatın köklü değişimlere gebe…

Yaşamının farklı bir noktaya doğru ilerlediğini aslında birkaç aydır gözlemliyorsun. Fakat bu ay, bazı gelişmeler ve aldığın kararlar belirsizlik kavramını ortadan kaldıracak! Düşüncelerin net; özellikle de Yeniay ile kendini çok daha güçlü hissedeceksin. Güven depoladığın bu günlerde, fazla ego yapmamaya dikkat et derim… Eylül ayında adeta mıntıka temizliği yapıyorsun hayatında. Hatta bazı Oğlak burçları, sanki yaşadıkları yerden uzaklaşmış ve çevresiyle bağını koparmış gibi hissedebilir. Hayır, bu sözlerimi olumsuz olarak algılama. Sadece kendine fazla odaklandığın, hayatındaki her detayı masaya yatırdığın bir süreç olarak gör.

Yeni kararlar aldıran Dolunay, bazı gerçekleri de görmeni sağlıyor. 6 Eylül’den itibaren etkisine başlatan Dolunay sayesinde kendini sağlama almak istiyorsun. Özeline girmek isteyen ailen de olsa ters tepkin ile karşılaşabilir. Neden evlenmediğin, neden aynı işte bunca zaman ivme kazanamadığın, neden hala aynı insanla yıllarca bunca sıkıntı varken evli kaldığın gibi kimseyi aslında yakından ilgilendirmeyen konular birçok insanın ilgisini çekecek. Aşksız kalmak en büyük korkularından biri… Evet, belki bunun farkında değilsin ama hayatında sevgi olmadığında başka bir ruh haline bürünüyorsun. 23 Eylül’de Güneş’in konumu, sonbaharın başlangıcı, seni romantik bir havaya büründürebilir. Aşka olan ilgin artarken, karşılaştığın kişilerin fiziksel özelliklerinden başarıları seni daha çok etkileyecek. Güzel sözler duymaya karnın tok. Seni anlayan birini arıyorsun. Aslında bu isteğin, eylül ayının üçüncü haftasından itibaren gerçekleşebilir. Hazırlıklı ol!

Eylül ayının gündemi: Yeteneklerinle çok konuşulacaksın.

Aşk tılsımın: Belirsizlikler ortadan kalkacak.

Seks: Büyüleyeceksin!

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Huzursuzluklar bitecek!

(21 Ocak - 18 Şubat)

Eğer sen de hazırsan bu eylül başka eylül olacak. Tabii eski defterleri açmaman şartıyla… 2017 Mart ayında yaşadıklarının tam tersine yüzünü güldürecek gelişmeler yaşayabilir, hatta ruh eşim diyebileceğin bir ilişkiye adım atabilirsin. Su burcunda gerçekleşecek Dolunay, güvene dair kırılan tüm konuları tamir ederken, şansız olmadığını bir kez daha göreceksin. Kendinle barışma ayında detayların senin için bir önemi kalmıyor.

2017 yılının senin için temasının belirlendiği hatta önümüzdeki yıla dair ipucu vermeye hazırlanan Güneş Tutulmasını geride bıraktın. Ve hala etkisi devam ediyor. Şimdi ise Mars, değişken etkide 5 Eylül’den başlayarak, önüne çıkan engelleri aşmanı sağlıyor. Merkür de geri hareketine son veriyor; 8.evini etkileyen bu durum sana özellikle ruhuna ve bakış açına neler katabileceğini gösterdi. Çevrendekilere dair gözlemci tutumun derinlik kazanırken, insanların aslında ne düşündüğünü ne anlatmak istediğini içgüdüsel bir şekilde hemen anlayabilirsin. Eylül ayının ilk günlerinde umutlu bakış açısını korumayı başaracaksın. Bu ay çevrenle ilişkilerin gelişirken, yakın arkadaşlarının hayatlarında gerçekleşen değişimleri adeta imrenerek izliyorsun. Yeniay, gün içerisinde bir anda hareketlenip bir anda yavaşlayan bünyeni dengeye sokacak. Yeniay gerçekleşirken, kafanda yapmak istediğin projeler daha da netleşecek. Güvendiğin insanlara aklındakileri anlatırken dahi heyecanlanabilirsin. Küllerinden doğmak deyimi belki de en çok seni anlatıyor… İnsanlar ortamdan, mücadeleden kendini çektiğini düşünürken; sen hiç beklenmedik zamanlarda öyle bir atak yapıyorsun ki, rakiplerin bir kez daha sana hayran oluyor. Kıskançlıkla karışık bu hayranlık, özellikle ay sonunda kendini belli edebilir. Eğer düşmanların varsa onlara karşı sağlam bir gard alma vakti… Yaşamın aslında ne kadar güzel olduğunu ve her anın kıymetini bilmen gerektiğini düşüneceğin bir döneme giriyorsun.

Ayın ilk haftasında, sevgilinle olan ilişkinde dengeler değişebilir. Sevgilinin daha fazla sorumluluk alması gerektiğini düşünerek, kendini bazı konularda geri çekebilirsin. Kalbi boş Kova burçları katıldıkları parti, dernek veya her hangi bir eğlence mekânında aklını cezbeden biriyle tanışabilir… Sorunlu bir evliliğim, ilişkim var diyorsan; 23 Eylül’de Güneş’in gökyüzündeki hareketiyle aranızın hiç olmadığı kadar iyileştiğine şahit olabilirsin. Eğer uzun süreli bir ilişki içindeysen, ilişkini masaya yatırabilir, tüm sorunlarınızı çıkış noktasından çözmek isteyebilirsin. Bu süreçte yapıcı bir tavır takınmanı, fazla ısrar ve derin sorgulamalarınla sevgilini boğmamanı tavsiye ederim. Yelkenlerini hemen indirme! Güvenmediğin insanlarla ilişki kurmaktansa, yıllarca kalbini kimseye açmazsın daha iyi… Sevdiğin ve güvendiğin kişiye de yine aynı idealist tavırla bağlanıyor ve bırakmıyorsun. Eğer platonik olarak hoşlandığın biri varsa, onun sana karşı olan davranışlarındaki olumlu değişimler sana aşk şarkıları söyletebilir. Rüzgâra karşı yürümek yerine, kendini akıntıya bırakmaya karar vereceksin.

Eylül ayının gündemi: Anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğacaksın.

Aşk tılsımın: Akışına bırakacaksın.

Seks: Bazı şeylerin değiştiğini hissedebilirsin.

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sezgilerin sayesinde hayatının yönünü değiştireceksin!

(19 Şubat - 20 Mart) 

Uzun zamandır bir takım sıkıntılara sünger çektim desen de burcunda gerçekleşecek Dolunay, karalı adımlar atmanı sağlayacak. 6 Eylül’den sonra kurumsal alanlarda yükselme gibi konular gündeme taşınırken, kendi fikirlerini söyleme fırsatı da bulabilirsin. 20 – 23 Eylül tarihleri arasında bekâr bir Balık burcuysan, evlilik planları yapmaya başlayabilirsin.

6 Eylül’de burcunda gerçekleşecek Dolunay, sürüncemede kaldığın konularda seni net olmaya zorlarken, aynı zamanda 20 Eylül’de karşıt burcunda gerçekleşecek Yeniay senin için bir devrin kapandığının habercisi olacak. Bu süreçte birlikteliğini gözden geçirmek isteyebilirsin. Eğer ortaklı bir iş yapıyorsan uzun zamandır sorguladığın güven duygunu ön plana çıkarabilir hatta ve hatta ailende uzlaşamadığın konuları tekrar gündeme getirebilirsin. Hayata karşı yarı yolda kalmışlık hissini artık geçmişte bırakma zamanı geldi. Mücadeleci ve hırslı tarafını ön plana çıkaracağın bu ay akılcı savunmalarla tehdit olarak hissettiğin kişileri de etrafından uzaklaştıracaksın. Özellikle karşıt burcundaki gezegenin hareketi seni de etkileyecek.

Hayatınla ilgili birçok konuda pes ettiğin noktada şansının döndüğünü aslında sen de biliyorsun, bunu uygulamak o kadar kolay değil belki ama ancak imkânsız da değil. Hem sosyal hayatın hem de ikili ilişkilerin anlamında zor sınavlardan geçtin, kimini başarıyla atlatırken kimin de yerle yeksan oldun ya da sen kendini öyle hissettin. Ancak yaşadığın her şeyin seni geleceğine hazırladığını da unutmamalısın. Bu ay hayatının tüm alanında olduğu gibi aşk hayatında da tazelenmeye gitmeyi tercih edeceksin. Hem burcundaki Dolunay hem de karşıt burcundaki Yeniay ve gezegen hareketleri mücadeleci tarafını parlatırken aşk hayatına da dokunmadan geçmeyecek. Bu mevcut ilişkini bitirip hemen yeni bir birlikteliğe başlayacağını anlatmıyor. Zihnini yenilemenle beraber, etrafına saçtığın enerjinin de yenilendiğini sen fark etmesen de etrafında konuşulanlardan duyacaksın. Şimdi derin bir nefes alma ve hayatını baştan yazma zamanı!

Eylül ayının gündemi: Yaşamında yeni bir sayfa açma zamanı!

Aşk tılsımın: Duygularının yenilendiğini fark edeceksin.

Seks: Yeni duygular seni heyecanlandıracak.

 

www.twitburc.com.tr

 

ETİKETLER: VOGUEASTRO , BURÇ YORUMLARI , ASTROLOJİ , ZEYNEP TURAN