01 Ekim 2017

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Ekim 2017

YAZI: ZEYNEP TURAN

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hak yerini bulacak!

(21 Mart - 20 Nisan) 

Hayatının son 7 yılık bölümünü değiştirecek bir döngüyü vurguluyor gök kubbe. Bugüne kadar verdiğin emeklerin karşılığını alabileceksin. Uğraş verdiğin alanlarda başarı elde edebilirsin. Aynı zamanda birtakım insanlarla da yollarını ayıracağın dönem geldi. Seni zorlayan, yoran insanlara olan inancını kaybettikçe, zamanını, fedakârlıklarını kimlere yapman gerektiğini daha iyi farkına varacaksın. 2017 yılının en önemli gökyüzü olaylarından biri bu ay yaşanıyor. Bir yıl boyunca Jüpiter’in imkânlarından faydalanacağını işaret ediyor gök kubbe. Bugüne kadar hayal ettiklerinin fazlasını almak zor gibi görünse de ekim ayında hepsinin bir bir gerçekleştiğine şahit olabilirsin. 

Özellikle ilişkisi olan bir Koç burcuysan, cinsel yaşam ilişkinizin önceliği haline gelebilir. Uzlaşmakta zorlandığınız, anlaşamadığınız konularda seks sizin için yeni bir ifade biçimi olacak. Caziben, romantizmle buluşunca zamanın mucizesine inanacaksın. Keyifli vakit geçirirken, huzuru da en derinlerinde hissedebilirsin.  

Bu ay eksik kalan işlerini tamamlamak için harekete geçeceksin.  İşlerin sürekli yarım kalması, aklını kurcaladığı için bir an evvel tamamlayarak rahatlayabilirsin. Kararlarında değişiklikler olabilir ama bu değişiklikler, hayatını etkileyecek kökten değişimler olmayacak diyor gök kubbe.

5 Ekim’de burcunda gerçekleşecek Dolunay, ilişkilerinde merhametli yanını ön plana çıkaracak. İlişkisi olan bir Koç burcuysan ve ilişkinizde bazı konuların havada kaldığını düşünüyorsan, Dolunay döngüsünde kaygıların artabilir. Ne yap ne et, doğru iletişim kaynaklarını bul ve mümkünse sevdiğin kişiyle derdini telefonla konuşarak ya da yazışarak halletmemeye çalış. Yüz yüze görüşmeye özen göstermelisin. Yeniden aynı konuları aynı şekilde konuşmaktansa, olaylara farklı bir bakış açısından bakmanın faydasını ona anlatmanı tavsiye ederim.

Ekim ayının gündemi: Emeklerinin karşılığını alacağın bir aya giriyorsun.

Aşk tılsımın: Tutkuların harekete geçecek.

Seks: Romantizmle birlikte yoğun paylaşımların olacak.

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Ekim ayı aşk diyor!

(21 Nisan - 20 Mayıs) 

Eğer kalbi boş bir Boğa burcuysan, karakteristik özellikleri babana ya da annene benzeyen insanlar bu ay daha çok dikkatini çekebilir. Ayrıca sana somut getirileri olacak bir ilişkiye başlayabilir ya da iş hayatında iyi bir konum elde etmeni sağlayacak bir ortakla çalışmaya başlayabilirsin. Hayatında ikinci bir kişiye yer aç derim çünkü senin için yalnızlık bitiyor. Eğer uzun süredir devam eden hukuksal meselelerin, adli davaların varsa bunların hepsi net bir şekilde lehine sonuçlanabilir. Bu aydan itibaren hayatına sevgilin ya da iş ortağın olarak girecek kişiler ufkunu genişletebilir, yeni tecrübeler elde etmeni sağlayabilir.

Çevrendeki kişiler kalbinin güvenini kazanacak ve beraber uzun vadeli kararlar alacaksınız. Düzenli yapına uygun ekim ayı, sorumluluklarını azaltıyor. Ev yaşamında büyük değişikler yapacak, kişisel olarak, kendine zaman ayıracaksın. 

Ekim ayında hava burcunda hareket eden gökyüzü, senin için iyileştirici açılarla dolu olduğunu belirtmek isterim. Gök kubbe, son altı aydır yorgun düştüğün konularda toparlamana yardımcı olacak. Sağlığına ve sorumluluk verdiğin kişilere ayrıca dikkat etmeni tavsiye ederim. 10 Ekim’den itibaren gökyüzünün desteğini fazlasıyla hissedeceksin.

Jüpiter’in etkisini bu ay hissetmeye başlıyorsun. Ailedeki sorunlar çözüme kavuşacak. Uzun süredir ertelediğin seyahatlerini bu ay içinde küçük kaçamaklarla yapabilirsin. Bu döngüde çevrendeki insanların birbirleriyle ilgili düşüncelerini yakından duyabilirsin. Gök kubbe, tarafsız kalmak için elinden geleni yapman konusunda seni uyarıyor.

Ekim ayının 10’undan sonra hayatına, ilişkine, evliliğine, düzenine daha çok sahip çıkmalısın. Kim ne derse desin, kimse senin doğrularını kolay kolay değiştiremiyor. Jüpiter şansı temsil ettiği için bu ay, sorun gördüğün her şeyin telafisi mümkün olabilecek. Yeter ki azmini ve inancını kaybetme… 23 Ekim’den sonra aşk hayatında birçok konu düzlüğe çıkacak diyor gök kubbe. Gökyüzü, bu tarihten itibaren ilişki evinde toplanıyor. İlişkilerini düzene sokacak gökyüzü, seni hayallerine bir adım daha yaklaştırmayı hedefliyor.

Ekim ayının gündemi: Kalbin aşk için atacak!

Aşk tılsımın: Güven duyduğun kişiyle olacaksın.

Seks: Dokunduğun zaman aşkı bütünüyle hissedeceksin.

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hayatına yeni sorumluluklar ekleniyor!

(21 Mayıs - 20 Haziran)

Ekim ayından itibaren sıkı çalışmaya hazır olmalısın. Bu ay başlayacak süreç sorumluluklarını bir adım öteye taşıyacak. Bu ay detaylar ve ufak tefek işlere daha çok zaman ayırman gerekebilir. Fakat bu ay başlayıp, yaklaşık 1,5 yıl sürecek bu döngüde sorumluluklarını omuzladıkça yaşam kalitenin de artmaya başladığını fark edebilirsin.

Karışıklıklardan kurtulacağın bir aya giriyorsun. Birkaç aydır bir şeylerin yolunda gitmediğini düşünüyorsan, gökyüzünün toparlayıcı etkileri duyguların için adeta şifacı olacak. 10 Ekim’de maddi anlamda yükselmeni sağlayacak önemli gelişmeler yaşayabilirsin. İş yerinde atılımlar yapabilir, farklı projelere imza atabilirsin. 2017 yılının en verimli ayından geçerken, ilişkilerinin de düzene girmesi huzurunu yerine getirecek diyor gök kubbe. Ayın son günlerinde seyahatlere ve sürprizlere açık ol.

Ayrıca bu süreçte çalışma şartlarını da iyileştirebilirsin. Özellikle çalıştığın ortamdan memnun değilsen ya da birlikte çalıştığın insanlarla uzlaşmakta sorun yaşıyorsan, bu konularla ilgili seni memnun edecek gelişmeler yaşanabilir. Kendi işini yapmak isteyen bir İkizler burcuysan, bu döngüde harekete geçmek seni başarıya ulaştıracak. En önemlisiyse bu döngüde, bugünün işini asla yarına bırakma.

Ekim ayının yenilikçi ruhu seni aşk hayatında baştan aşağıya değiştirmeye hazırlanıyor. Gökyüzünde bu ay gerçekleşecek iddialı açılar gönül ilişkilerinde bu kez yapıcı bir rol üstlenecek. Eğer bir ilişki içindeysen, gelecekle ilgili önünü açacak açılar söz konusu, şimdiden düğün hazırlıklarına başlayabilirsin, tabii doğru kişiyi bulduğunu düşünüyorsan. Seni yoran insanlarla da bu ay vedalaşıyorsun.

İlişkinde yapıcı olacaksın Özellikle 1970 – 1984 yılları arasında doğan bir İkizler burcuysan, birlikteliğinizi bu ay düzenleyebileceksin. Gökyüzünün iyileştiren gezegeni burç değiştiriyor ve su burcunda hareket ederken, duygularını da yükseltecek. Bunun yanı sıra Güneş, 23’üne kadar hava burcunda hareket edecek. Bu da ilişkilerine çözüm odaklı yaklaşmanı sağlayacak. İletişim kurmak senin işin, bu anlamda birlikteliğindeki sorunları çözmen konusunda gökyüzü de sana destek veriyor.

Ekim ayının gündemi: Gündemin oldukça yoğun olacak.

Aşk tılsımın: Geleceğe dair adımlar atabilirsin.

Seks: Heyecanını gizlemeyeceksin.

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sosyalliğinin zirve yaptığı bir döngüye giriyorsun!

(21 Haziran - 22 Temmuz)

Aşk hayatın ise bu aydan itibaren epey hareketlenmeye başlıyor. Yeni insanlar tanırken, hayatını birleştirmek isteyeceğin kişiyle bu döngüde karşılaşabilirsin. Maddi konularda ise karşına yeni yatırım fırsatları çıkabilir. Küçük ya da büyük, bu aydan itibaren yapacağın yatırımlar ve birikimlerle kendini maddi anlamda güvence altına almak isteyeceksin. Kesin getirisi olmayan, şans altyapılı yatırımlardan özellikle uzak durmanı tavsiye ederim.

Yaşamında eksik gördüğün ne varsa bu ay tamamlayacaksın diyor gök kubbe. Evinde büyük değişiklikler yapabilirsin.  Bir süredir çözemediğin maddi konularda da köklü bir çözüm arayışına giriyorsun. Eğer iş değişikliği yapmak gibi bir fikrin varsa, ekim ayında gerçekleştirebilirsin. İş değiştirmezsen, çalıştığın alanda yeni sorumluluklar alabilirsin. Ekim ayında yapacağın her işin uzun soluklu olabileceğini vurguluyor gökyüzü. İşini bilen, olgun kişilerden destek alabileceğini de işaret ediyor.

5 Ekim’de yılın ikinci ateş burcunda gerçekleşecek Dolunay, çevrendeki insanların eleştirel tavırlarını arttıracak. Zodyağın en duygusal burcu olarak bu durumdan etkilenmemen imkânsız diyebilirim. Ayın ilk haftasında çevrenden iddialı sözler duyabilirsin. Eğer ekim ayının ilk haftasında organizasyonların varsa son dakikada karar değişiklikleri yapabilirsin. Bu ay, fevri olmamanı, soğukkanlı ve metanetli davranmanı tavsiye ediyorum. Fakat duygularıyla hareket eden bir burç olduğun için 10 Ekim’e kadar iç dünyanı yönetmekte zorlanabilirsin. Ancak gökyüzü, 10 Ekim’den sonra her şey değişecek diyor. Nasıl mı? Gök kubbenin iyileştiren, toparlayan gezegen Jüpiter’in su burcuna geçmesi, hayatını değiştirmen için sana yardımcı olacak.

10 Ekim’den itibaren, görünüşüne ayrıca önem vermek isteyebilirsin. Alışverişlerinde ciddi bir artış olabilir. Stiline yapacağın her dokunuş seni fazlasıyla mutlu edecek.

İddialı kararlar almak sana zor ya da uzak geliyor olabilir. Ama ruhunun tam da buna ihtiyacı var. Farkında mısın? İlişkisi olan bir Yengeç burcuysan, bu ay sevdiğin kişiye karşı olumsuz yorumlar yapmanı tavsiye etmiyorum. Çünkü birlikteliğiniz için olumlu olacak bir aydan geçiyorsunuz. Yapıcı ve toparlayıcı bir zaman diliminin içinde olmanın avantajlarını kullanmalısın. 23 Ekim’de Güneş su burcuna geçtiğinde gökyüzünüm desteği tamamen arkanda olacak.

Ekim ayının gündemi: İlişkiler önem kazanacak.

Aşk tılsımın: Metanetini korumalısın.

Seks: İsteklerini, arzularını köreltme!

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Aşka yeniden inanacaksın!

(23 Temmuz - 23 Ağustos)

Ağustos ayından bu yana kalbini yoran konuları geride bırakırken, aşka inanman an meselesi! Bu ay kariyerinde de büyük adımlar atacağını söylüyor gökyüzü. Özellikle aileden gelen işlerle ilgili bir Aslan burcuysan, önemli kararları aile büyüklerinle beraber alırken, kendini daha dingin hissedebilirsin.

Gökyüzünde 5 Ekim’de ateş burcunda gerçekleşen bir Dolunay var, bu yıl ikincisi gerçekleşen Dolunay, biraz canını sıkabilir. Bu dönemde ebeveynlerinin sorumluklarını almanı tavsiye etmem. Çünkü dolaylı olarak üzüntüler yaşayabilirsin, bu nedenle biraz izlemen ve geri çekilmen gerekebilir. Senin için zor olsa da eğer bunları yaparsan, yanlış anlaşılmaktan da kurtulacağını vurguluyor gök kubbe.

10 Ekim’e kadar, aile ve yakın çevreyle ilişkilerini yönetmen konusunda da gökyüzü seni uyarıyor. Tepkisiz ve mesafeli olursan, sonradan fikir değiştiren insanların karşısında kafanın karışmasına engel olabilirsin. Çevrendeki insanlar, yaşanacak olaylarda tepki verirken, sonrasında fikirlerinden vazgeçebilirler. Ekim ayının yüksek bir ay olduğunu unutma derim. Güneş’in sur burcundaki hareketi bunun yanı sıra Jüpiter’in burç değişikliği aslında yılın en iddialı olaylarından birisi. Hepimizi yakından ilgilendiren olaylar yaşanırken, zaman zaman toplumsal olaylara kafa yorabilirsin. Kimi zaman duyduklarına inanamayacak, kim zaman da günün temposunda kaybolup gideceğini işaret ediyor gök kubbe. Ekim ayı senin için her anlamda hızlı bir ay olacak. Dolayısıyla derli toplu olmak için elinden geleni yapacaksın. Aile evinde Jüpiter’i misafir edeceğin için belirsiz olan maddi konular, ailede düzene girmeyen konuları toparlayacaksın. İlişkileri veya denge olmaya çalıştığın konuları daha rahat yöneteceksin. Hatta zaman zaman onları karşı karşıya bırakıp, kendi işlerini kendileri çözsün diyeceksin.

2017 yılının başında ilişkini ya da evliliğini bitirdiysen ve bu konuda ciddi sınavlar verdiğini düşünüyorsan, aynı konular yeniden gündeminin başköşesine oturabilir. Unutmak, senin ilacın… Geçmişi geride bırakacağın fırsatlar her an karşına çıkabilir. Ateş burcu olduğun için hayatında birçok konunun değiştiğini fark ediyor olmalısın. Tekrar tekrar açıklama yapmak, aynı şeyleri konuşmak seni yorabilir. Bu ay, ilişkiyle ilgili detaylardan kurtulmaya çalışmalısın.

İlişkisi olan bir Aslan burcuysan, sevgilinin üstünde kurduğun baskı, sıkılmasına sebep olabilir. Her şeyi yönlendirme isteğin, korumacı yapından dolayı da olsa; yanlış anlaşılabilirsin. Nedenlerini ona sıralayarak anlatmaya çalışırsan, sana hak verebilir.

Ekim ayının gündemi: Kalbinin isteklerini es geçemeyeceksin.

Aşk tılsımın: Sonlar yeni başlangıçlar içindir.

Seks: Cesur davranacaksın.

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Ruhunu besleyecek ekim ayına hoş geldin!

(24 Ağustos - 23 Eylül)

Aynı zamanda hırslı ve hızlı bir ay olduğunu göz önünde bulundurursak, senin gibi dikkatli ve detayları seven bir burca elinden geleni yapacağından hiç şüphen olmasın. Eğer kardeşleri olan bir Başak burcuysan, bu ay onların sorunlarıyla yakından ilgilenmek durumunda kalabilirsin. 5 Ekim’de gerçekleşecek Dolunay’ın da desteğiyle, geçmişte direttiğin konularda ne kadar haklı olduğunu bir kez daha göreceksin. Genelde toparlayıcı olan karakterin, 5 Ekim’e kadar aynı çizgide devam edecek. Ama bu tarihten sonra gökyüzünün desteğini arkanda hissedecek, iletişim konularında rahatlayacaksın. Aramak, konuşmak istediğin herkesle gökyüzü seni buluşturacak çünkü şans gezegeni burç değiştiriyor.

10 Ekim’den itibaren gökyüzü çok farklı akacak. Şansı, yüzleşmeyi, bilmediklerimizi öğrenmeyi temsil eden Jüpiter, sadece güç ve cesaret vermeyecek, hayatına yenilikler de katacak. İletişim ve konuşma konusunda başarılı bir burçsun ama talep edilmedikçe de kimsenin derdine karışmıyorsun. Ekim ayında en çok aranan burçlarından biri olacaksın. Ama ekim ayının başında yorgunluklarla uğraşabilirsin. Ayın ikinci haftasında aile içinde ciddi anlamda düzenlemeler yapacaksın.

Ekim ayı itibariyle iletişimin sana yeni fırsatların kapısını araladığını göreceksin. Aynı zamanda yeni tecrübeler kazanmana da önayak oluyor. Eğitim hayatı devam eden bir Başak burcuysan, önümüzdeki günlerde bu alanda yeni fırsatlar çıkabilir karşına. Eğitim dereceni bir üst noktaya taşımak isteyebilirsin.

17 Ekim’de gökyüzünde Merkür’ün hareketi, aşk hayatına tazelik getirecek. Tutkularını ateşleyecek gök kubbe, sevdiğin kişiyle romantik zaman geçirmeni sağlayacak. Detaylara çok takılmazsan sevdiğin kişiyle büyük çatışmalar yaşamayacaksın.

Eğer evli bir Başak burcuysan, bu dönemde eşinle empati yapmak her ne kadar zor olsa da en azından denemen gerekebilir. Onun sinirli ve gergin tavırları, senin çok da tahammülü olmayan ruh halinle birleşince, gemileri yakma noktasına gelebilirsiniz. Kaldı ki ekim ayının keskin kararlar alman için uygun olmadığını da belirtmek isterim. İletişimin gücüne inanmayı denersen, bu sorunların da üstesinden gelebilirsin.

Ekim ayının gündemi: Seni besleyen ve toparlayan bir ay olacak.

Aşk tılsımın: Aşka yer açıyorsun.

Seks: Romantik ve heyecanlı geceler seni bekliyor.

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yenileneceksin!

(24 Eylül - 23 Ekim)  

Yeniliklerin habercisi olan ekim ayında, kararlarında ani değişiklikler yaşayabilirsin. Bu haline sen bile şaşıracaksın. Bir gün farklı bir şeyden hoşlanırken, diğer gün vazgeçebilirsin. Tabii tüm bunlar yaşamanın asıl sebebi aşk olabilir.

5 Ekim’de karşıt burcunda gerçekleşecek Dolunay, iç dünyanda kendini sorgulamana neden olacak. Aslında isteklerinin ne olduğunu gözden geçireceksin. Düşüncelerini ifade ederken, iyimser ve yapıcı yönde olman, sana kazandıracak. Bu dönemde, bir hayat arkadaşına ihtiyaç duyabilirsin. Aşk hayatında olumlu gelişmeler ve sürprizlerle karşılaşacaksın. Bir sevgilin varsa ailesiyle tanışıp evliliğe adım atabilirsin. Evliysen, bu dönemde heyecanın ve bağlılığın daha çok artacak.

22 Ekim’de mücadele gezegeni Mars’ın burcuna geçmesi ile birlikte sen de fazlasıyla güç kazanacaksın. Yenilik kelimesi ve yeni başlayan her şey, senin için çok çekici. 2017 yılında planlarının tamamını gerçekleştirememiş olabilirsin. Özellikle ekim ayında birçok değişim de beraberinde geliyor. Yeni ev, yeni adresler seni korkutsa da vizyonunu genişletecek. Yeni eşyalar almak ve yeni yerler görmek isteyebilirsin.

Ekim ayında, kaygıya fazla yer bırakmayacaksın. İlgiyi, konuşmayı, paylaşmayı; senin kadar seven biri yok. Hal böyle olunca, sevgiline veya eşine de oldukça iş düşüyor. Eğer uzun zamandır kalbi kırık bir Terazi burcuysan, sana soruyorum, kırgınlıklarla ne zamana kadar yaşanır? Sence de artık yeniden başlama zamanı gelmedi mi? Sen de herkes gibi gücüm yok diyebilirsin, kendince de haklısın ancak, sana tekrar hatırlatmak isterim ki karşıt burcunda gerçekleşecek Dolunay ve 19 Ekim’de burcunda gerçekleşecek Yeniay aradığın aşkı da beraberinde getirecek. Hiç ummadığın anda, uzun zamandır tanıdığın ancak sevgili olarak bir türlü aklında, kalbinde bir yere oturtamadığın kişi ile sürpriz bir birlikteliğe başlayabilirsin. Aslında bu duruma hem sen hem de çevrendeki kişiler çok şaşıracak. Ancak bu beklenmedik gelişme kalp kırıklıklarını da silip atacak.

Ekim ayı iş ve kariyer hayatına iyi gelecek ve 19 Ekim’ de burcunda gerçekleşecek Yeniay maddi anlamda seni destekleyecek. Önüne çıkan fırsatların hangisini değerlendireceğini şaşıracağın bir ay seni bekliyor.

Ekim ayının gündemi: Kapılarını yeniliğe açacaksın.

Aşk tılsımın: Sevdiğin kişiye olan bağlılığın artacak.

Seks: Şevkat arıyorsun.

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kâinat senin için yeni bir düzenleme getiriyor hazır mısın?

(24 Ekim - 22 Kasım)

Jüpiter tam 12 yıl sonra burcuna geçiyor ve bu açı önümüzdeki yıl da etkili olacak. Birçok konuda kendini toparlarken, belirsiz olan tüm konuları hayatından uzaklaştırıyorsun. Kendinle ilgili en önemli adımları atmak için önemli konuşmalar yapacak bunun yanı sıra cesaretin ve tutkunla herkesi kendine hayran bırakacaksın.

Ekim ayı geneline izlerini bırakırken, birçok konuda da senin ruhun etkili olacak. Bu ayın 17’si itibari ile iletişim gezegeni Merkür burcuna geçerken, senin hayatında da birçok alanı düzenleyecek. Yolunda gitmeyen işler, iletişimde sorun yaşadığın kişiler, mutsuz olduğun iş yerin… Çoğu konu artık yoluna girmeye başladı. 23 Ekim’de Güneş’in de burcuna geçmesi ile her şey daha da katmerli bir hâl alacak.

Şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter, önümüzdeki 1,5 yıl boyunca burcunda hareket etmeye başlıyor. Artık geçmişe bir sünger çekiyorsun. Bakış açın tazeleniyor, hayata karşı daha iyimser ve umut dolu bir yaklaşım içerisine giriyorsun. Hayatındaki ağır yüklerden kurtulmaya başlamanın tam zamanı. Önceliğin artık sensin! Bu aydan itibaren kendine yatırım yapmaya başlayacak ve kişisel gelişimine önem vereceksin. Hayatına uzun soluklu yenilikler girebilir; yeni bir ortak, yeni bir gelir kaynağı gibi. Gökyüzü bu ayda evli Akrep burçlarına çocuk sahibi olabileceklerinin vurgusunu yapıyor. Ayrıca sevgilisi olan bir Akrep burcuysanız, bu aydan itibaren geleceğe yönelik konuşmalar yapabilirsiniz.

Tutkularının yıllar önce gözünü nasıl perdelediğini düşünürken ne kadar değiştiğini de düşüneceksin. Eğer görünüşün ve estetik ile ilgili düşünceleri olan bir Akrep burcu isen 14 Ekim’den itibaren seyrini değiştirecek olan güzelliğin gezegeninin fırsatların kaçırmak istemeyebilirsin. Herkes için önemli bir ayı geride bırakırken aslında senin için önemli günler ekim ayı ile birlikte başlıyor. Hem şans gezegeninin hem iletişim gezegeninin hem de Güneş’in burcunda buluşacak ve içinden sık sık kendine ‘güç bende artık’ diyeceksin.

Eğer sevgilisi olan bir Akrep burcuysan, 2018 yılının mayıs - haziran ayları için düğün hazırlıklarına başlamanı tavsiye ederim. Özellikle uzun soluklu ilişkiler mutlu sona bir adım daha yaklaşırken, karşılıklı beklentiler de doğru iletişim ve Güneş’in desteği ile yoluna girecek. Geçmişte ne yaşandıysa yaşandı, şimdi geleceği planlama zamanı. Gökyüzünün sana 1,5 yıl boyunca sunduğu bu fırsatı kaçırmamalısın.

Ekim ayının gündemi: Yeniliklere merhaba diyeceksin.

Aşk tılsımın: Geleceğe dair adımlar atacaksın.

Seks: Sonunda “şimdi tamam” diyebileceğin deneyimler yaşayabilirsin.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Dedikodulara kulak asma!

(23 Kasım - 21 Aralık)

Ayın ilk haftasında yakın çevrenizin hakkınızda konuştuğunu duyabilirsin. Tüm bunlara kulak asmamanı ve doğru bildiğin yolda emin adımlarla ilerlemeni söylüyor gökyüzü. 10 Ekim’de Jüpiter’in gökyüzündeki seyri tutkularınızı doruğa çıkarabilir. Eğer birlikteliği olan bir Yay burcuysan, sevdiğiniz kişiyle ilişkinizi derinleştirebilir, birbirinize daha çok vakit ayırabilirsiniz. Yalnız bir Yay burcuysanız, sürprizlere açık olun, her an yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Yönetici gezegenin Jüpiter, önümüzdeki 1,5 yıl boyunca Akrep burcunda hareket etmeye başlıyor. Bu döngü, hayatında iç dünyanla ve bilinçaltınla daha çok bağlantı kuracağına işaret ediyor. Kendini sık sık geçmişte yaşadığın ve bir türlü unutamadığın olayları, korkuları, kırgınlıkları düşünürken bulabilirsin. Yardım teması hayatında bu dönemde önem kazanabilir. Gönüllülerle çalışan yardım kuruluşları ve sivil toplum örgütlerine katılabilirsin. Ayrıca maddi olarak bağışta bulunmayı da tercih edebilirsin. Bu dönemde karşına çıkan fırsatların çoğu maneviyatını güçlendirecek ve sana ruhsal anlamda zenginlik katacak. Arka planda kalan ya da bu zamana kadar varlığından bile haberinin olmadığı bir kaynaktan kazanç elde edebilirsin. Evli ya da sevgilisi olan bir Yay burcuysan, sevdiğin kişinin küçük sağlık problemleri gündeme gelebilir.

Bu ay, hayatındaki birçok şeyi değiştirmek için yeni kararlar alabilir; bu kararlarını yakınlarınla paylaşabilirsin. 5 Ekim’de gerçekleşecek Dolunay sana bu anlamda çok olumlu etkiler bırakacak. Özellikle bir süredir elim ayağım hiçbir şey yapmaya gitmiyor diyen bir Yay burcuysan, bu ayın oldukça hareketli ve bereketli olduğunu göreceksin. Sosyal çevrende yaşadığın küçük sorunları, büyütmekten ve bu kadar ince eleyip sık dokumaktan vazgeçmelisin. Çok yakın dostlarınla düştüğün fikir ayrılıkları, önüne yeni ufuklar açabilir. Bu dönemde kırılganlığını bir kenara bırakıp, seni seven ve düşünen insanların fikirlerine daha fazla değer vermelisin. Aile içinde yaşanması muhtemel tartışmalar ve küçük gerilimlerde, yapıcı olmaya özen göstermelisin.

5 Ekim’de adeta kalbini ısıtacak derin bir Dolunay oluşacak gökyüzünde! Bu da geçmişte yarım kalmış ilişkilerin hakkında yorumlar yapmana neden olabilir. Ancak, yerin kulağı var! Kiminle ne konuştuğuna bu dönem dikkat etmelisin. Eğer, evli bir Yay burcuysan eşinin rahatsız olduğu arkadaş gurupları ile bu dönemde görüşmen doğru olmayabilir. Bildiği bir şey var diye düşünüp, bir süre uzak durmanda fayda olacak.  Unutma, insanlar senin kadar iyi niyetli değil. Bu dönemde özellikle eve ve günlük işlerine yoğunlaşmak ve ödemeleri düzenlemek için ideal olabilir. 

Ekim ayının gündemi: Kim ne demiş diye düşünme.

Aşk tılsımın: Küçük sorunlar, aşkını yaşamana engel olamayacak.

Seks: Uzun tartışmalar, tutkuna teslim olacak.

OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

İlginç haberler alacaksın!

(22 Aralık - 20 Ocak)

Özellikle ayın ikinci yarısında aile mülkleriyle ilgili beklenmedik kararlar alındığına şahit olabilirsin. Maddi gelirlerini yeniden düzenlemeni sağlayacak gelişmelerin yüzünüzü güldüreceğini işaret ediyor gök kubbe. Hayatı yakalama zamanı! Ertelediğin ne varsa bu ay onlara vakit ayıracaksınız. Kendinizi ve sevdiklerinizi ihmal ettiğinizi bu ay daha iyi anlayabilirsiniz.

Hayata daha farklı ve daha aydınlık bir pencereden bakmanın zamanı geldi. Eşin ya da partnerinle karşılıklı iletişiminizin kuvvetli olduğu bir dönemden geçiyorsun. Bu da seni her manada daha güçlü ve huzurlu biri yapıyor. İlgilenmeye vakit bulamadığın şeylere zaman ayırmak, keyifli anlar geçirmek; özlediğin şeyleri yapmak için çok doğru bir zamandasın. Biraz da yaşamaya zaman ayır.

Yaşanmışlıklar artık önceliklerini değiştirmeye başlıyor. Özellikle 5 Ekim’de gerçekleşecek olan Dolunay düşüncelerini de toparlamana yardımcı olacak. Sen de biliyorsun ki aşırı fedakâr davranman seni sosyal ve iş hayatında oldukça zor durumda bıraktı. Bunları sana anlatmamın sebebi fazla iyi niyetin bazen güzel sonuçlar doğuramayacağını anlamanı istemem. Ekim ayında, yanıtını bulamadığın birçok soruyu cevaplayabileceksin. İlişkilerinde içselleştirdiğin tüm kaygıların, adeta bir pencereden uçup gidecekmiş gibi düşünebilirsin. 2016 Mart ayından bu yana yaşadıkların, bu ay sana, ayaklarında zincir vurulmuş hissi yaratmış olabilir. Dönüşüm temasının yaşamında hâkim olduğu günlerden geçerken, benimsediğin ne varsa vazgeçmenin ya da ardında bırakmanın hiçte zor olmadığını anlamaya başlayacağın günler başlıyor.

Yorgun ve bitkin günlerini geride bırakma zamanın geldi artık. Her şeyin en iyisi olması için elinden geleni yaptığını herkes biliyor. Ancak şimdi de biraz kendine zaman ayırmalısın. 14 Ekim’de burç değiştirecek olan aşk gezegeni Venüs hem seni hem de kalbini toparlayacak. Özellikle eylül ayının son 15 günü hem iş hem de aşk hayatın adına zor günler yaşamış olabilirsiniz. İşin aslı sana açılacak olan yeni şans kapılarına zemin hazırladığını da söylemeliyim. Özellikle evli Oğlak burçlarının bu ay sorumlulukları artarken, eş ailesinin desteğini görmek kendisini oldukça iyi hissetmesine neden olacak. Çocuğu olan Oğlak burçları ise ekim ayında onlarla daha çok zaman geçirebilirler. Eşinizle beraber geçireceğiniz, hatta birbirinize bir kez daha âşık olacağınız bir ay sizi bekliyor. Ufak tefek aksilikler mutlaka olacaktır, kafanıza takmamanızı tavsiye ederim.

Ekim ayının gündemi: Hayatı ertelemeyeceksin.

Aşk tılsımın: Güçlü ve huzurlu hissedeceksin.

Seks: İçindeki seni yeniden keşfedeceksin.

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Bu ay bambaşka olacak!

(21 Ocak - 18 Şubat)

14 Ekim’de Venüs’ün gökyüzündeki hareketi aşk hayatında önemli değişikleri beraberinde getirebilir. Uzun süreli ilişkisi olan bir Kova burcuysan, ani ayrılık ya da evlilik kararı alabilirsin. Ekim ayında gök kubbe hayatında yenilikler yapman için size fırsat tanıyor. Değişime açık olan ruhun bu ay tatmin olacağına eminim. Ayın son haftasında tutkularınızın ön planda olduğunu fark edebilirsin.

İşinle ya da uzun süredir hayata geçirmek istediğin bir beklentinle ilgili, güzel gelişmeler seni bekliyor. Herkes tarafından takdir edileceğin ve beğenileceğin bu dönemde, kariyerin de yükselişe geçiyor. Bu bağlamda maddi açıdan da rahat bir döneme giriyorsun.

Bu olumlu durum özel hayatına da yansıyarak, seni daha yapıcı ve güçlü bir eş/partner yapıyor. Ufak sorunları halletmek için acele etme. Mükemmeliyetçi yapın, çalışma hayatında işine yarasa da özel hayatında geri tepebilir. Bazı şeyleri oluruna bırakabilmeli ve kendi isteklerinden taviz vermeyi kabullenmelisin. 5 Ekim’de gerçekleşecek olan Dolunay seni biraz huzursuz etse de kısa sürede nedenini anlayacaksın.

Ev dekorasyonunda ya da rutin hayatında yapacağın küçük değişiklikler, kendini daha iyi hissetmeni sağlayabilir. Sağlıklı ve mutlu bir dönemden geçiyorsun. Hata yapmaktan korkmuyor oluşun, içinde bulunduğun dönemde senin için büyük bir artı. Yine de ihtiyatlı gitmeye özen göster. Aşırı risk almak, sana göre değil.

Bu ay ufkunun genişleyebileceğini iddia ediyor gökyüzü, hazır mısın? Bu ay Dolunay’ın da enerjisiyle fikirlerini yenileyebilirsin. Yüreğini yoran günlerin ardından, hedeflerine sıkıca sarılmaya karar vermen hiç şaşırtıcı değil aslında! Şimdi ise sana sabırlı olmayı öğütleyen günler kapında… Geçmişe sünger çekip çekmemek değil senin meselen… Ama kimsenin yüreğini sürüncemede bırakmasına izin vermeyecek kadar kendini seviyor ve güveniyorsun. Ekim ayı, düşüncelerini yansıtan somut sonuçlarla, “isteyince oluyormuş” dediğin günlerle yüzünü güldürmeye hazırlanıyor.

Eğer ilişkisi olan bir Kova burcuysan, sevgilinin hareketlerine ve sözlerine anlam veremeyeceğin bir ay yaşayabilirsin. Özellikle sorunları halletmek isterken, sevgilinin sürekli üzeri kapalı cevaplar vermesi ve belli belirsiz aranıza mesafe koyması aklının karışmasına neden olacak. Ancak bu durumun çok uzun sürmeyeceğini söylüyor gökyüzü.

Ekim ayının gündemi: Somut sonuçlar elde edeceksin.

Aşk tılsımın: Duyguların karışacak.

Seks: Eğer kararsızsan, zaman vermelisin.

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

İş hayatın değişecek!

(19 Şubat - 20 Mart) 

Ekim ayının ilk haftasında iş hayatınızda yeni anlaşmalar yapabilirsin. Gökyüzü, bu ay iş değiştirebileceğinizi, kariyeriniz için önemli adımlar atabileceğinizi vurguluyor. 10 Ekim’de Jüpiter’in gökyüzündeki seyri ikili ilişkilerinde yargılayıcı bir tutum sergileyebileceğini vurguluyor. Kalbinin sesini dinlerken, aklını bir kenara atmamaya kararlısın. Aşk hayatında gerçekçi ve keskin kararlar alacağın bir ekim ayı seni bekliyor.

Senin için çok tutkulu ve cazibeni ortaya koyabileceğin bir ay diyebilirim. Gökyüzü her açıdan bu konularda seni destekliyor. Çekici olacağın gibi duygusal olarak çok önemli olaylar yaşayabilirsin. Fiziksel olarak yaşamak istediklerin güdülerine ters düşmüyor, bu yüzden farklı deneyimler yaşaman söz konusu. Hem çok anaç hem de şefkat bekleyen ruh halin senden beklenmeyecek sürpriz kararlar almanı sağlıyor. Sevgilinin bu dönem farklı çıkışlarına hazırlıklı ol; hediyeler, eğlence anlayışlarınız, seni mutlu etmek adına tüm imkânları seferber ediyor. Uzun soluklu ilişkilerde evlilik teklifleri akıllara kazınabilir.

Eğer ilişki olmayan bir Balık burcuysan, 14 Ekim’de kendisini iyi hissedeceği bir burca geçiş yapacak olan aşk gezegeni Venüs, sana destek verecek. Ekim ayı, bu anlamda geçtiğimiz aylardan çok daha keyifli olacak. Ancak dikkat etmen gereken nokta, iletişim gezegeni Merkür 17 Ekim’de ortalığı biraz karıştıracak. Bu süreçte sakin kalmayı başarabilir ve karşındaki kişiyi anlamaya çalışırsan güzel bir ilişkinin de başlangıcını yapabilirsin. Eğer ilişkisi son 3 ay içinde bitmiş bir Balık burcuysan, eski sevgilinin seninle iletişim kurmaya çalıştığına şahit olabilirsin. Ancak yaşadıklarını kolay kolay unutamayacağını da söylemeliyim. 

Ekim ayının gündemi: Yeni projelere imza atabilirsin.

Aşk tılsımın: Aşk bu ay seni mutlu etmek için var.

Seks: Farklılık arıyorsun.

 

www.twitburc.com.tr

 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , BURÇ YORUMLARI , ZEYNEP TURAN