EN VOGUE
EN VOGUE

02 Aralık 2016

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Aralık 2016

YAZI: ZEYNEP TURAN

Illustration by George Wolfe Plank, Vogue, August 1, 1912Illustration by George Wolfe Plank, Vogue, August 1, 1912 

KOÇ: Dikkatler üzerinde olacak!

(21 Mart - 20 Nisan)

Hareketli yapınla aralık ayında tüm dikkatleri üzerine çekerken, adeta içinden derin bir oh çekeceksin. Duygularının yoğunluğunu çevrendeki insanlara yansıtmaktan çekinmeyecek hatta paylaşma konusunda da gayet açık olacaksın. 2016 yılının son ayında senin için de artık bir devir kapanıyor. Sürpriz gelişmelere ve iş hayatının hareketlenmesine hazır olmalısın. Unutma yeni bir yıla nasıl girersen, tüm yıl öyle geçer. Kendin için en iyiyi bulmaya hazırlıklı olmalısın!

Kaybettiğin gücü aralık ayı ile yeniden kazanacak gök kubbeye sırtını yaslayacaksın. Geçtiğimiz aylarda özellikle nisan ayında yaşadığın, yorulduğun, üzüldüğün, boşa gittiğini düşündüğün emeklerinin karşılığını aralık ayı itibariyle almaya başlayabilirsin. Çünkü Merkür’ün öncü bir burçta hareketi seni fazlasıyla cesaretlendirecek. Merkür yöneticilik vasfına sahip olduğu bir burçta hareket ederken, gücünü ve istikrarını ortaya koyacaksın.

Aralık ayının mottosu senin için resmen ‘aşk yeniden ‘olacak ve bir süredir belki de imrenerek baktığın birlikteliklere eş değer bir ilişki yaşayacaksın. Eğer evli bir Koç burcuysan, süregelen sorunların aslında o kadar büyütülecek şeyler olmadığını fark edebilirsin. 2016 yılının aralık ayı sevdiğin kişinin elinden tutup tekrar ayağa kalmak için tam sırası. Eğer ilişkisi yeni bitmiş bir Koç burcuysan, bir araya gelip sorunları yeniden konuşabilirsiniz. 14 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan Dolunay sana kaybettiğin özgüveni verecek. Bu noktada ilişkinin neden bittiğini çok iyi analiz etmelisin, eğer iletişim sorunu sebebiyle birlikteliğine son vermiş ve konuşmaktan kaçındıysan bu Dolunay sana yeni kapılar açabilir.

Belki de aşk seni buluyor ama sen fark etmiyorsun. Eğer ilişkisi olmayan bir Koç burcuysan aradığın aşk çok yakınında olabilir ancak sen kalbinin kapılarını kapattığın için göremiyor olabilirsin. Ne istediğini biliyor olman seni her zaman doğru seçeneklere götürmeyebilir, arada kalbinin sesini dinlemelisin. İş hayatının hareketlenmesi ile birlikte girdiğin yeni ortamlarda eskiden tanıdığın ancak iletişim kurmadığın birisinin seninle konuşmaya çalıştığına şahit olabilirsin. 2017 yılında neden yeni bir aşk olmasın?

2016 yılının son günlerinde hiç beklemediğin haberler alabilirsin. 29 Aralık’ ta gerçekleşecek Yeniay gücüne güç katmaya geliyor. Cesur bir yıla gireceğini aralık ayından itibaren hissedeceksin. Toprak burcunda gerçekleşecek yılın son Yeniay’ ı hedeflerine daha yakın olmanı sağlarken, temmuz ayından itibaren iş ile ilgili yaşadığın sorunları da çözecek.

Aralık ayının gündemi: Her şeyinle ön planda olacaksın.

Aşk tılsımın: Kalbini açacağın insanla bir anda yakınlaşabilirsin.

Seks: Gecelerini yenilik ve cesaret ısıtacak!

 

BOĞA: Huzurlu bir yıla girdiğini fark edeceksin!

(21 Nisan - 20 Mayıs)

2016 yılı sana çok şey öğrettiği gibi sen de etrafındaki insanlara hayat dersleri verdin. Şimdi yavaş yavaş verdiğin her şeyi geri kazanma zamanı… 2017 yılına yönetici gezegenin Venüs’ ün hava burcuna geçişiyle senin için de hareketli günler başlıyor olacak. Artık planları hayata geçirme özel hayatını yola sokma zamanı. Aradığın huzur sensin ve bunu fark etmelisin.

Yılın son ayında büyük adımlar atmaya hazırlanıyorsun. Adeta yeni yılı karşılarcasına kişisel değişimlere giderken, uzun zamandır hayal ettiğin seyahati de hayata geçirmek isteyebilirsin. Aralık ayında da çevrendeki insanların sorunlarıyla ilgilenmek isteyebilirsin. 7 Aralık’ ta yönetici gezegeninin de desteğiyle değişim yaşamak senin için hiç zor olmayacak. Ruhsal anlamda kendini besleyecek işler yapabilir, seninle aynı düşünce de olan insanlarla vakit geçirmek isteyebilirsin. Olmaz dediğin olayları yaşamaya hazır ol, 2017 yılına güzel bir başlangıç yapmak senin elinde.

7 Aralık’ ta Venüs hava burcunda hareket ederken, tüm özel hayatın farklı bir yöne doğru yol alabilir. Sevme şeklin daha gerçekçi olabileceği gibi, birlikteliklerde aradığın özellikler de artık bu yönde olacak. Eğer ilişkisi olan bir Boğa burcuysan, birlikte olduğun kişinin sana ‘Seni seviyorum’ demesi yeterli gelmeyebilir. Çünkü bunu davranışlarında fazlasıyla görmek isteyecek ve birlikteliğini bu yönde ilerletmek isteyeceksin. Uzun süreli ilişkisi olan Boğa burçları ise son zamanlarda gönül bağının yeterince sağlam olmadığını hissedebilir. Aslında farkında olduğun sorunların, çözümlerinin olmadığını fark etmiş olman seni net bir bitişe götürebilir ve kararlı adımlar atmak isteyebilirsin. Hem duygularını hem de gücünü ispat etmek isteyeceğin bir ay yaşayacaksın.

Duygularını besleyecek, 14 Aralık’taki Dolunay, bu zamana kadar görmediklerini sana gösterebilir. Alışveriş tutkunun ön planda olacağı bu ay radikal değişimlere gidebilir, görünümünü yenilemek isteyebilirsin. Aşk konusunda bu yıl yüzünün gülmediğini düşünebilirsin. Aralık ayıyla beraber 2017 yılı bu konuda sana kendini daha iyi hissettirecek. Bu zamana kadar yaşadığın ilişkilerden çok daha farklı ve güçlü bir ilişki yaşayabilir, mevcut evliliğini ya da birlikteliğinle ilgili daha sağlam temeller atabilirsin. Hayatını düzenlemeye hazır mısın?

29 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan Yeniay iş hayatını ve kariyerini hareketlendirerek farklı alanlara yönelmene sebep olabilir.

Aralık ayının gündemi: Hayatını düzenlemek için çaba göstereceksin.

Aşk tılsımın: Sana huzur veren kişinin yanında kalacaksın.

Seks: Duygusal ve romantik davranacaksın.

 

İKİZLER: Karar zamanı!

(21 Mayıs - 21 Haziran)

Aralık ayının ilk günlerinden itibaren, 2,5 yıldır bir türlü alamadığın kararları almaya başlayacaksın. Gereksiz gördüğün tüm ayrıntılardan aralık ayında kurtulmaya başlayacak ve 2017 yılına yenilenmiş olarak gireceksin. Ertelediğin isteklerini hayata geçirme zamanı geldi. Yönetici gezegenin Merkür’ ün kendisini iyi ifade edemediği bir burçta gerçekleştireceği geri hareketi senin de işlerini biraz karıştırabilir. Bu süreçte eğlenceli aktivitelere dâhil olmak isteyebilirsin. Bir süredir eksik kaldığın sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar ve organizasyonlarla ilgili konularda oldukça şanslı olacaksın diyor gök kubbe.

Bu ay ilişkilerinde derin bir tutku hissedebilir, ilgilendiğin biri ile bu dönem yakınlık kurabilirsin. Eğer ilişkisi olan bir İkizler burcuysan, birlikte olduğun kişiye bu ay daha fazla zaman ayırmak isteyebilir, ilişkini güçlendirebilirsin. Eğer evli bir İkizler burcuysan ve evliliğinle ilgili karışık duygular içindeysen aralık ayı sana çözüm kapılarını aralayacak. Eşinle ilgili kendince yorumlarda bulduğun konular aydınlığa kavuşabilir ve hiçbir şeyin düşündüğün gibi olmadığını fark edebilirsin. Ayrıca eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız gök kubbe bu konuda da destekçin.

Aşkı yüreğinde coşkuyla karşıladığın bu ay çok sevildiğini hissedeceksin. Çok da seveceksin… Bu zamana kadar güvenini kıran kim varsa bu ayla beraber geçmişinde bırakmaya niyetlisin ve gök kubbe de sana yardımcı olacak. Burcunda gerçekleşecek Dolunay, kaybettiğin duyguları sana tekrar hatırlatırken, kendine olan güvenini de güçlendirecek. Karşılaştığın herkesi sorgulayacağın bu dönemde doğruyu aramaktan asla bıkmayacaksın. 2017 yılına zihnin açık bir şekilde girecek ve acele kararlar almaktan uzak duracaksın. Her şey olması gerektiği gibi olacak, kendine inanmaktan asla vazgeçmemelisin.

Yorucu ve zorlayan Satürn etkilerini üzerinde keskin bir şekilde hissetmeye devam ediyorsun, zihninden geçenleri yakalayamadığını tahmin etmek zor değil… Bu süreçte biraz düşüncelerinden uzaklaşman gerektiğini fark edeceksin. Hayatında bu kadar keskinlik varken, tüm bunlara biraz ara verip hiç akla gelmeyecek şeyler yapabilirsin.

Özellikle, 29 Aralık’ta gerçekleşecek Yeniay senin için dönüşümü ve yenilenmeyi çağrıştıracak. İçinden bir ses “Haydi, yolculuk başlasın” diyor. Aklında bir yurtdışı hayali varsa, ne bekliyorsun? Bir an önce toparlan.

Aralık ayının gündemi: Radikal kararlar almaya başlayacaksın.

Aşk tılsımın: Geçmişe mazi diyeceksin.

Seks: Tutkuların seni yönetecek!

 

YENGEÇ: Giden yılla birlikte sıkıntıların da bitecek!

(22 Haziran - 22 Temmuz)

2016 yılının tüm ağırlığını her ne kadar aralık ayında hissetsen de bu ağırlığı üzerinden atarak yeni bir yıla gireceksin. Senin için tüm şartları gök kubbe hazırlıyor. Özellikle bu yılın temmuz ayından itibaren yaşadığın sıkıntıların bir bir hallolduğunu görmek seni daha da umutlandıracak. Ancak hatırlatmak isterim ki 2017 yılı senin için yine radikal kararların yılı olacak.

2016 yılında yaşadığın iç huzursuzluğun aralık ayının başlarında devam etse de zamanla alacağın güzel haberlerle bu ruh halinden kurtulacaksın. Aralık ayının başında gerçekleşen Merkür geri hareketi iletişim konusunda seni zorlayabilir, kendini ifade etmekte zorlanabilirsin. İletişim odaklı yaşadığın problemlerin artması seni endişelendirmesin, duygularınla hareket ettiğin sürece doğru iletişimi kurabileceksin. Geçmişle ilgili duyduğun kaygılarına aralık ayıyla beraber son verecek ve 2017 yılına düşüncelerine hâkim olarak gireceksin.

Bu ay, geçmiş ilişkilerin peşini bir türlü bırakmaması aklını fazlasıyla karıştırabilir. Eğer ilişkisi olmayan bir Yengeç burcuysan sana destek olmak için çevrende bulunan yakın bir arkadaşının desteği sana sandığından daha iyi gelebilir. Ancak bu durumu fark edebilmen için eski birlikteliğini düşünmeyi ve araştırma yapmayı bırakman gerekebilir. Eski sevgilinin hayatında kaldığı yerden devam ediyor olması seni fazlasıyla düşündürebilir.

İçinden geleni yaptığın sürece aşamayacağın hiçbir sorun olmadığını bu ay çok daha iyi anlayacaksın. Eğer evli bir Yengeç burcuysan, evliliğine dair kaygılarını yönlendirmekte zorlanabilirsin. Eşinin seni anlamadığını, sorunların olduğundan daha büyük olduğunu düşünebilirsin. 14 Aralık’ ta gerçekleşecek olan Dolunay bazı düşüncelerinin netleşmesi konusunda sana yardımcı olacak. Aralık ayının ikinci haftasından itibaren dış seslere kulağını tıkamaya başlayacak ve birlikteliklerin iki kişi yaşandığını yeniden hatırlayacaksın. 2016 yılı aşk konusunda sana çok hoşgörülü davranmamış olabilir. Yaşadığın haksızlıklar karşısında kendini ifade edememiş ve eleştirilere maruz kalmış olabilirsin. Eğer ilişkisi olan bir Yengeç burcuysan ve son aylarda ilişkinle ilgili sorun yaşıyorsan ya tamam ya devam diyebilirsin bu ay.

29 Aralık’ta gerçekleşecek olan Yeniay senin için işleri biraz daha hızlandıracak. Bir süredir biriktirdiğin paranı 2017 yılına girmeden önce yatırım yaparak değerlendirmek isteyebilirsin. Bu süreçte yılın son Yeniay’ ı gerçekleşmeden bu konuda karar vermeni tavsiye ederim. Çünkü 29 Aralık’ tan sonra bazı süreçler çok daha yavaş ilerleyebilir.

Aralık ayının gündemi: Sorunlarını çözeceksin.

Aşk tılsımın: Yanında olan, kalbinde de olacak.

Seks: Duygularının gerçekliği kadar samimi dokunacaksın.

 

ASLAN: Cesur adımlar atacaksın!

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

2016 yılının genelinde güven kelimesinin karşılığını aramış olabilirsin.  Bu yıl üzerine düşenleri yerine getirirken, bazı olaylara kayıtsız kalmadın.  Bu durum seni biraz tepkili biri yapmış olabilir. Yılın dördüncü Merkür gerilemesi aralık ayının son günlerinde gökyüzünde yerini alırken, içindeki sofistike düşünceleri hayata geçirmek isteyebilirsin. Aralık ayında duyguların seni farklı bir yöne çekmeye çalışırken, arada kaldığını hissedebilirsin. Özellikle de eğitim hayatına devam eden ya da yurt dışıyla ilgili bağlantısı olan Aslan burcu, kendini yol ayrımında bulabilirsin.

7 Aralık tarihinde Venüs’ün hava burcundaki hareketiyle birlikteliklerde özgürlük fikri ön plana çıkabilir. Birlikteliklerde şaşırtacak derecede itiraflar söz konusu olurken, farkında olmadan yapılan patavatsızlıklar da birçok şeyin değişmesine neden olabilir. Eğer ilişkisi olan bir Aslan burcuysan, bu ay yaşayacağın birçok şey yeniden düşünmene sebep olabilir. Gayet cesur olacak, ilişkinde de bu gücü kullanacak ve baskın taraf olmak isteyeceksin. Genel olarak birlikteliğinin gidişatına bakınca aslında sevgilin yaptığı hatalar senin için uygun zemini de hazırlamış olabilir. Eski sevgiliyle ilgili konular gündeme gelebileceği gibi, yüzleşmeler de söz konusu olabilir. Birlikteliğinle ilgili, neden bu konular konuşuluyor, diyebileceğin bir aya hazır ol.

Eşinle ilişkinizin ilk günlerine dönebilir, onunla flört etmek isteyebilirsin. Aranızda küllendiğini düşündüğün duygularınız bu ay yeniden alevlenebilir. Bittiyse bitti, demeyeceğin bir ilişkiden çıkmış olabilirsin. Bu süreçte 14 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan Dolunay, içinde sakladığın duyguların yeniden aklına gelmesine sebep olabilir. Eğer ilişkisi yeni bitmiş ve aşkı devam eden bir Aslan burcuysan, eski sevgilinle konuşmak için Dolunay’ın geçmesini beklemen daha iyi olabilir. Fevri davranışlarını her ne kadar frenlemeye çalışsan da bazen düşünmeden yaptığın konuşmalar ummadığın sonuçlar getirebilir.

Bu ay insanlarla olan diyalogların netlik kazanırken, arka planda gerçekleşen oyunların da farkına varacaksın. Şansını kendin yaratacaksın ve bu güce sahipsin.

29 Aralık’ ta gerçekleşecek Yeniay, özgüvenini yükseltirken, sıra dışı ve modern bir üslup ile ilişkilerini şekillendirmen için de sana destek olacak. Bu ay heyecan verici bazı karşılaşmalar yaşayabilir, motivasyonunu arttırabilirsin. Hem meslek hem de özel hayatında ki hareketlenme, sosyal çevrenin de genişlemesiyle olumlu etkiler yaratacak.

Aralık ayının gündemi: Geleceğin için önemli kararlar vereceksin.

Aşk tılsımın: Hatasını kabul etmeyeni kalbinden çıkaracaksın.

Seks: Baskın ve talepkârsın.

 

BAŞAK: Kendini daha iyi hissedeceksin!

(23 Ağustos - 22 Eylül)

3 Aralık’ta iletişim gezegeni Merkür’ ün geri hareketi, yılın son günlerinde özel hayatına zaman ayırman gerektiğini hatırlatabilir. İletişimde değişimlere sebep olurken, detaycı kişiliğin ön plana çıkarabilir. 2016 yılını kapatırken, aralık ayına enerjin oldukça yüksek olacak. Kariyer hayatın hareketleneceği gibi, bir şeylerin 2017 yılına girmeden önce yoluna girmeye başladığını da hissedebilirsin. Bir süredir üzerinde çalıştığın ama bir türlü sonuçlanmayan çalışmalarının bu dönem farklı bir açıdan gelişiyor olması, yeni yıla umutla bakmana neden olacak. Şartlar artık senin lehine gelişiyor ancak tedbiri elden bırakmaman da yarar var.

Kendine olan güveninin tam olması, etrafındaki insanların dikkatini çekiyor. Bu ay kendini beğenme hissin artabileceği gibi kendini beğendirmekte isteyeceksin. Aralık ayında çok daha eğlenceli ve konuşkan bir Başak ile karşılaşacak etrafındaki insanlar. Bu günler ayrıca, denge oluşturman gereken aile ilişkileri için de fırsat niteliğinde. Bir süredir evliliğinin yolunda gitmediğini düşünüyorsan, bu ay fikirlerinin tamamen tersine dönebilir. Eğer evli bir Başak burcuysan, ilişkinle ilgili değişimler yaşayabilirsin. Daha önce seninle ilgilenmediği, romantik olmadığı için şikâyet ettiğin eşinin değişimini gözlemleyebilirsin. Ayrıca eğer çocuk sahibi olmak isteyen bir Başak burcuysan aralık ayının ikinci haftası gök kubbe şanslı olunacağını işaret ediyor.

14 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan Dolunay, sana birçok konuda daha da cesaret verecek. Bu dönem ikili iletişimler hızlandığı gibi, sosyal ortamlardaki tavrın da değişiyor. Sevgilisi olmayan bir Başak burcuysan, sıra dışı, senden çok farklı bir insanla ilişkiye başlayıp herkesi şaşırtabilirsin.

29 Aralık’ta gerçekleşecek olan Yeniay, sana beklemediğin yerlerden iş fırsatları sunabilir. Aklında hiç olmamasına rağmen bir anda farklı bir iş alanına yönelebilirsin. Her ne kadar çalıştığın yerde uzun süreli olmayı seviyor olsan bile unutma değişiklik sana iyi gelecektir! Aklındaki fikirleri gerçeğe dönüştürmekten çekinmemen gereken bu döngü, seni hem iş alanında hem de sosyal alandaki ilişkilerinde olumlu anlamda dönüşmeni sağlayacak. 

Aralık ayının gündemi: Hayatının her alanında iyileşmeye gittiğini göreceksin.

Aşk tılsımın: Kalbin seni de şaşırtacak.

Seks: Cesur davranacaksın!

 

TERAZİ: Değişime öncülük eden kalbin cevapsız soruların yanıtını bulacak

(23 Ekim - 22 Kasım)

Bu ay gök kubbe merak ettiğin her şeyi sana göstermeye hazırlanıyor! Aralık ayında, merak ettiğin soruların cevaplarının hepsini bir bir bulabilirsin. Yılın son ayında uzun zamandır kafana takılan insanlar hakkında daha çok şey öğreneceğini işaret ediyor gök kubbe. Son 12 yıldır edindiğin deneyimlerin karşılığını alacağın yeni bir yıla doğru giderken, aralık ayında hayatından bazı insanları uzaklaştırman gerekebilir. Seni yoran insanlar daha ne kadar yaşam enerjini alabilir? Yeni yıla girmeden yılın tortusunu atacaksın. Değişimin seni çağıran sesine kulak vereceksin diyor gök kubbe.  

Renkli bir aya hazır mısın? Bu ay gök kubbe, aşk hayatını harekete geçirmeye hazırlanıyor. Kalbinde biriktirdiğin duyguların karşılığını yılın son ayında bulabilirsin. Aslında seni inciten şeyin hayal kırıklıkları değil, yaşanmayan duygular olduğunu biliyor olmalısın. Bir yandan da sana değer veren insanlara kalbinde yer açmak ve gönül evine kabul etmek isteyebilirsin. Seni seveni mi yoksa sevdiğini mi seçeceğine karar vereceğini vurguluyor gök kubbe.

İlişkisi olan bir Terazi burcuysan, bu ay sevgilinle arandaki sorunları uzun uzun konuşabilir, dertlerini açıkça ona anlatabilirsin. Sorunlarınızı konuşacağınız zamana hazır olmasını sağlaman gerekebilir. Çünkü ertelemenin seni daha çok bunaltabileceğini vurguluyor gök kubbe. Yeni bir yıla bu kadar az kalmışken ve ayın son günleri umut gibi doğacakken, nazik tavrından ödün verme. Seni bu konuda kışkırtsalar da kulak asma derim çünkü kendini koruman ancak sinirlerine hâkim olmanla mümkün.

Seni duygusal anlamda heyecanlandıracak ve kalbini tekrar hızla atmasını sağlayacak biriyle karşılaşman an meselesi olabilir. Onun sevgisi, sende bambaşka parlayabilir.  Kalbi dolu olan Teraziler, uzun zamandır hoşlandıkları insandan net bir cevap gelmediği için huzursuzluk yaşayabilirler.

Sanatsal işlerle uğraşan bir Terazi burcuysan, 8 Aralık’tan itibaren yaratıcılığını arttıracak gökyüzü etkileri söz konusu. Ayın sonuna kadar yaratıcılığını kullanarak, güzel eserler üretebilirsin. 14 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay, seyahat, eğitim ve pazarlama konularında çalışan Terazi burçları için yeni fırsatlar verecek. 14 Aralık’ta gökyüzündeki Dolunay sana ilham verirken, telefonuna hiç beklemediğin mesajlar gelebilir.

Aralık ayının gündemi: Gizli kalan her şey açığa çıkıyor.

Aşk tılsımın: Kalbinde biriken duygular karşılığını bulacak.

Seks: Gönlünü kazanan kişinin tutkulu geceleri olacaksın.

 

AKREP: Kendini dinleyeceksin!

(23 Kasım - 21 Aralık)

Üstündeki yorgunluğu atıyorsun! Son 6 aydır üst üste gelen aksiliklerin seni ne kadar yorduğunu aralık ayında fark edebilirsin. Şikâyet etmekten hoşlanmayan genel yapın, son zamanlarda içsel sorgulamalarının arttığını fark etmene sebep olacak. 14 Aralık’tan sonra işin ile alakalı çıkacağını seyahat, farklı deneyimler yaşamana sebep olabilir. Küçük kaçamakların ruhunu besleyecek. Kendini şımartacağın bir ay seni bekliyor.

Bu ayın ilk haftasından sonra ailenle daha çok vakit geçirmek isteyebilirsin. Hatta uzun zamandır aradığın huzuru onlarda bulabilir, duygusal olarak tatmin sağlayabilirsin. Sevgiyi ve güveni aynı anda hissetmek uzun süredir yorgun düşen ruhunu dinlendirebilir. Maneviyatının yükseldiği aralık ayında sık sık iç sesini dinlerken bulabilirsin kendini. 2016 yılının yaz aylarındaki havada kalmış ve bir türlü konuşma fırsatı bulamadığın insanlarla 14 Aralık’taki Dolunay’ın gücü ile bir şekilde yolun kesişebilir. Son aylarda kendinde fark ettiğin en önemli karakteristik özelliğin olan ve sabit fikirli yapını destekleyen Dolunay haftasında, ailenle ilgili konuşmaların çok dikkat çekici olacak. Yüreğinin son 2,5 yıldır yorgun düştüğünü düşünen 1970 – 1984 yılları arasında doğan bir Akrep burcuysan, aralık ayında herkesin kendi karanlığının esiri olduğunu da gözlemle fırsatı bulacaksın.

Aralık ayının ilk hafta sonunu sevgilin ya da eşinle birlikte küçük bir tatil yapacağın, uzak yerlere gittiğin, farklı çevrelerde bulunduğun bir programla değerlendirebilirsin. Sır ya da saklaman gereken bazı konuların karşına geliyor olması bu dönem tesadüf olmayabilir. Zor durumda kaldığını düşünsen bile, dobra konuşmaların partnerini etki altına almana neden olacak. 29 Aralık’taki Yeniay iletişim yönünden güzel bir çevreye gireceğini işaret ediyor. Ayın son günleri, çevren tarafından fazlasıyla ilgi çekmeni sağlayacak, diyor gök kubbe.

29 Aralık’ta gerçekleşecek Yeniay, yaşam alanınla ilgili uzun süredir yapmak istediğin yenilikler için harekete geçebilirsin. Evini yenileyebilir, dekorasyonla ilgili küçük değişiklikler yapabilirsin. Taşınma ve gayrimenkul yatırımları için de uygun bir dönem olduğunu belirtmek isterim. Yazılı ve görsel medya ile ilgili işler yapıyorsan ya da böyle bir planın varsa, hemen kolları sıva derim. Medyada çalışan Akrep’ler için yükselme ve atılım yapma zamanı!

Aralık ayının gündemi: Aradığın en önemli şey huzur olacak.

Aşk tılsımın: Daha önce tatmadığın duyguların esiri olacaksın.

Seks: Dinlenen ruhun, cinsel yaşamına hareket ve derinlik katacak.

 

YAY: Kazançlı bir aya giriyorsun!

(22 Aralık - 20 Ocak)

İddialı bir yıldan geçerken, çevrendeki insanların senin için ne ifade ettiğini bir kez daha düşüneceğin bir yıla giriyorsun. İç dünyanı adeta olgunlaştıran Satürn yolculuğuna, burcun alışmış olabilir. Senin ruhunu taşıyan gökyüzü adeta adalet arayışı artarken, sürpriz kazançlara hazırlıklı ol. Yüzlerce sorunu giderecek aralık ayını kazançlı kapatabilirsin. Bu ay gökyüzü sana şu mesajı veriyor; madem çevrendeki insanları değiştiremiyorsun, o zaman çevreni değiştir! Gökyüzündeki kargaşa seni de etkiledi; hayatını sürekli güncellemek zorunda kalmış olabilirsin bu yıl.

14 Aralık’ta yaşanacak Dolunay, evliliğinde ya da ilişkinde gerilim yaşamana sebep olabilir. Muhtemel gerginliği iyi yönetmek istiyorsan, empati yeteneğini kullanman gerekebilir. Ayın 25’ine kadar ikili ilişkilerinde iletişim daha çok önem kazanacak. Aralık’taki Dolunay, aşkta asi davranmana neden olsa da, duyguların seni aşağı çekmiyor, daha sağlıklı kararlar almanı sağlıyor.  Bu ay, ciddi konulardan ziyade, eğlenceli uğraşlar seni bekliyor. Modunu düşürenleri hayatından çıkarmaktan korkma.

Yeniay, geleceğe daha olumlu baktığın bir günü işaret ediyor.

Bu ay huzurlu olduğu kadar, maddi anlamda kazançlı çıkacak yatırımlar yapmanı da sağlayacak. Ayrıca Dolunay, odaklanmada zorlanmalara ve sakarlıklara yol açabilir. Gökyüzünün bu etkilerine karamsarlık ve umursamazlıkla karşılık verme derim.

Sahip olduğun bir mal ya da mülk değer kazanarak kar elde etmeni sağlayabilir. 14 Aralık’tan sonra anne veya anne ailesiyle ilgili maddi alt yapılı problemler, iş arkadaşlarında değişiklik meydana gelebilir. Bu yıl biterken, sana değişimlerle veda etmeyi planlıyor.

Aralık ayının gündemi: Huzur ve kazanç ön planda olacak.

Aşk tılsımın: İletişim önem kazanacak.

Seks: Küçük kavgalar, sekste seni daha ateşli yapabilir.

  

OĞLAK: Gelecekten umutlu olacaksın!

(21 Ocak - 19 Şubat)

Alışılmışın dışında bir ay seni bekliyor, hazır mısın? 2016 yılının nisan ayından bu zamana kadar aklını kurcalayan soruların cevabını bulacaksın.  Merkür ve Güneş burcunun ilişkisi ayın son günlerindeki geri hareketi, çevrendeki insanların senden ne gizlediklerini öğrenmene yardımcı olacak. İlişkinde ise 21 Aralık’tan sonra dengeler tamamen değişebilir. Yeni yıl erken başlayabilir, 29 Aralık günü hayatını ilgilendiren olaylar yaşayabilirsin. Eski formuna yavaş yavaş kavuştuğunu fark edebilirsin.

Paranın ve ilişkilerin önem kazandığı bir dönemdesin. Yakın dostların tarafından hayal kırıklıkları yaşadığın bir yılı geride bıraktın. Fakat aralık ayında sürpriz gelişmeler söz konusu. Bir süredir istediğin ancak gerçekleşmesinden umudunu kestiğin olayların ortasında kalabilir, kendini akışa bırakmayı tercih edebilirsin. Yoğun bir 2016 yılı geçirdiğini düşünüyorsun ve 2017 yılından çok daha umutlusun. Umutlu olmaman için de bir sebep yok. Yenilikler çok yakın!

Aşkı aramasan bile bu dönem ilgi çekiyorsun. Hislerine güven!

Aşk hayatında denge arayanlar doğru yolda olduklarını görebilirler. İç dünyan bu dönem karışık olsa da kendini dünyevi zevklerden de mahrum bırakmak istemeyebilirsin. Kendini yargılamayı veya sorgulamayı bir kenara bırakmalı, partnerinle aranda ne yaşanıyorsa çözüm yolları aramalısın. Sezgilerine güvenmelisin.

Aşk hayatın aralık ayında karmaşıklığa yönelecek. Birliktelikler konusunda başlangıç ve bitişler yaşayabilirsin. Kendine olan güvenin yerinde olduğu sürece ve olaylara bakış açınla aşk hayatını aralık ayında sorunsuz atlatabilirsin.

Bekâr bir Oğlak burcuysan, 29 Aralık’ta gerçekleşecek Yeniay evlilik konusunda bir adım atmanı sağlayabilir. Yeni yıla girerken artık kurulu bir düzenimin olmasının zamanı geldi diyebilirsin. Eğer bir birlikteliğin varsa, ilişkiniz üzerine daha ciddi düşünmeye başlayacaksın.

14 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay iş yükünü arttırabilir. Çalışma hayatındaki gerginlik müdürünün ya da patronunun asık suratı biraz canını sıkabilir. Neredeyse tüm yılın yorgunluğunu bu ay hissedebilirsin. Kısa süreli bir kış tatili için plan yapmanın tam zamanı!

Aralık ayının gündemi: İş ve aşk yaşamındaki dengeler değişecek.

Aşk tılsımın: Sevgini geleceğe taşıyacaksın.

Seks: Heyecan hâkim olacak!

 

KOVA: Bu ayın konuşulanı sen olacaksın!

(21 Ocak - 19 Şubat)

Mükemmeliyetçi yapınla aralık ayında çok konuşulacaksın! Aile bireylerin için de çok önemli bir ay olacağını vurguluyor gök kubbe. Uzun soluklu seyahat planlarında son dakika değişiklikler yapmak zorunda kalabilirsin. Birlikte olduğun kişiyle yeni bir iş kurmak isteyebilirsin. Venüs 7 Aralık’tan itibaren burcunla ilişki kuracak olması 2016 yılının sınırlarını yine zorlayarak kapatacağının habercisi. Uykusuzluk problemin geçici bir sorun olarak görebilirsin.

Sevdiğin kişiye karşı duyduğun arzu ilişkinize yeni bir renk katabilir. Ancak 14 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay ilişkinde bir mücadeleye girmene sebep olabilir. İlişkine verdiğin emekleri, yaptığın fedakârlıkları sorguladığın gibi birlikte olduğun kişinin de bunları bilmesini isteyebilirsin. Eğer çocuk sahibi bir Kova burcuysan, bu ay onunla ilgili ufak tefek sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsin.

 8 – 25 Aralık tarihleri arasında iletişim kabiliyetinle dikkatleri üzerine çekebilirsin. Aşkta şanslı bir ayda olduğunu özellikle belirtmek isterim.

Umudunu kaybettiğin konular, karşılık alamadığın bir aşk ve işle ilgili bir beklentin olabilir. Ama bu konuda sen bir şey yapmadan bazı gelişmelerin yaşandığını göreceksin. Sevineceğin haberleri alman olası…      

Belki uzun süreli bir birlikteliğin var ya da kısa bir sürede derinleştiğin, ayaklarını yerden kesen bir ilişkinin içerisindesin. Ancak uzun süredir evlilik düşünmeyen bir Kova burcuysan, bu konuya daha sıcak bakacağını işaret ediyor gök kubbe. Kim bilir belki de 2017 yılında sen de evli, mutlu, çocuklular kervanına katılırsın.

22 – 30 Aralık tarihleri arasında paranı elinde tutma noktasında biraz sıkıntı yaşayabilirsin. Paranı biriktirmek isterken, beklenmedik harcamalar canını sıkabilir. Bu dönemde bir mülkünü satmak istiyorsan ertelemelisin çünkü değerinden daha az bir fiyata elden çıkarmış olabilirsin.

Aralık ayının gündemi: Şans senden yana olacak!

Aşk tılsımın: Güven varsa gelecek vardır.

Seks: Kendini tamamen bırakacaksın!

 

BALIK: Dingin bir ay seni bekliyor!

(20 Şubat - 20 Mart)

Bu ay, dinlenerek kazanacaklarına inanamayabilirsin. Zor bir yılı kapatırken, öğrendiklerine çok farklı bir gözle bakmayı tercih edebilirsin. 14 Aralık’ta gerçekleşecek ruhsal Dolunay’ın gücü ile hiç aklında olmayan bir sektörden iş teklifi alabilirsin. Hayatını değiştirmek istiyorsan, aralık ayında seni yoran insanlardan uzak durman gerekebilir.

14 Aralık’ ta gerçekleşecek Dolunay özel hayatın ile ilgili fırsatları önüne çıkaracak. Eğer evli bir Balık burcuysan ve eşinin arkadaşları ile ilgili bir huzursuzluğun varsa, eşinin senin isteklerine göre davrandığını fark edebilir ve şaşırabilirsin. Tüm bunlar yaşanırken yakın çevrende evli olan arkadaşlarınla ilgili ilginç haberler ve itiraflar duyabilirsin. İstemeden de olsa yapacağın yorumlar farklı algılanabilir ve olayların içine çekilebilirsin.

Eğer yarım kalan bir aşka sahip Balık burcuysan, bu ay sana bazı gerçekleri gösterecek. Her ne kadar ayrıldığın sevgilinin, senin kadar üzülmediğini düşünsen de etrafından duyacakların düşüncelerini çürütecek tarzda olabilir. Aralık ayının ikinci yarısından sonra eski sevgilinle tekrar görüşme, iletişime geçme durumu söz konusu olabilir.

Ayrıca 14 Aralık’ta ailenle ilgili konular gündeme gelebileceği gibi evin içinde kendini biraz huzursuz hissedebilirsin.

29 Aralık’taki Yeniay dış dünyaya daha çok kendini açtığın bir döngü olacak. Aynı zamanda sevdiklerinle zaman geçirmeyi tercih edeceğini işaret ediyor. Ay sonuna doğru işle ilgili konular ön planda. Çalışma ortamında yaptığın gözlemler seni doğru tespitlere ulaştıracaktır. Kazançlarını arttırmak için hamle yapmadan önce yakın arkadaşlarının da fikirlerini almak isteyebilirsin. Bu günlerde ciddi kararlar almamaya çalış diyor gök kubbe. 

Aralık ayının gündemi: Seni yoran insanlardan uzak durarak dinginliği yakalayacaksın.

Aşk tılsımın: Sevginin gücüne kimse engel olamayacak!

Seks: Beklenmedik heyecanlar yaşayabilirsin.

İlgili Başlıklar