01 Ağustos 2018

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Ağustos 2018

YAZI: ZEYNEP TURAN

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Değişimin temellerini atacaksın

(21 Mart - 20 Nisan) 

2018 yılının değişim yılı olduğunu birçok kez kaleme aldım. Şimdi ise bu değişimin temellerini atacağın aya giriş yaptın. Uzun zamandır gönül kırgınlıklarını dile getirmeyen sen haziran ayı itibari ile artık söylemeye hatta deyim yerindeyse insanların yüzüne vurmaya başladın. Yaz aylarına keskin bir giriş yaparken ağustos ayı senin için çok daha net olacak. Gökyüzü tutulmalar etkisinde akışına devam ederken şansım döndü diyeceğin olaylar yaşayacaksın. Yaşadığım her şey benim için bir deneyimdi diyerek yoluna devam etmekten asla vazgeçmeyen bir Koç burcu olarak senin için ağustos ayı tüm fırsatlarını sunacak.  2018 yılının hafızanda yer edineceği bu ayı yaşarken kaderine boyun eğmeyecek ve yaşamdan istediklerini alacaksın.

Ağustos ayının güzelliği bununla da bitmeyecek aşk hayatına da değinecek ve bu ayın radikal kararlar alanı sen olacaksın. Birlikte olduğun kişi neden, nasıl, niçin diyemeden beklentilerini bir bir sıralayacak ve tereddüt dahi etmeden var mısın, yok musun diyeceksin. 7 Ağustos’ta karşıt burcuna geçecek olan Venüs sana bu cesareti verirken, aşkta eşitlik ve adalet arayacaksın. Eğer 1970-1979 yılları arasında doğduysan ve evliysen eşinin sürekli senin üzerinde hakimiyet göstermek istemesine artık bir dur diyebilirsin. Bu durumdan son zamanlarda oldukça rahatsız olman artık dile gelmene neden olabilir. Eş ailenin senin hakkında söylediklerine sessiz kalmak yerine kendini ifade etmek isteyeceksin. Aşk hayatının hareketleneceği ağustos ayında sevdiğin insana karşılığını beklemeden jestler yapabilirsin. Mesela hoşlandığın insan uzaktaysa, bir anda onun yanına gitmen mümkün…

Düşüncelerini, planlarını, ilişkindeki ortak kişileri, yakın arkadaşlarını tamamen revizyondan geçireceksin. 11 Ağustos’tan, 25 Ağustos’a kadar devamlı bir şeyleri düşünürken bulabilirsin kendini. Aynı zamanda yılın başından beri girdiğin borçları ödeyebileceğine, yatırımlarına dair daha somut adımlar atabileceğine, çalıştığın işyerinde hakkını arayacağına ve uzun bir tatil için talepte bulunacağına işaret ediyor gökyüzü. Eşine, varsa aile şirketine ya da ailede işe yeni başlayanlara yardımların dokunabilir. İşinde ve kariyerinde göz önündeysen, birtakım kişilerin kıskançlıklarına ve sözlü sataşmalarına maruz kalabilirsin. Kariyer evinde gerileyen bu etkiyi avantaja dönüştürmek senin elinde.

Ateş burcunda meydana gelen Yeniay’ın bu yıl ikincisi gerçekleşirken gökyüzü sağlık evinde etkili olacağını işaret ediyor. Özellikle baş ağrıları, bel tutulması ve buna benzer sorunların aniden gündeminde olmasına neden olabilir.

Ağustos ayının gündemi: Fırsatları değerlendireceksin.

Aşk tılsımın: Beklentilerini dile getireceksin.

Seks: Tutkularını açığa çıkaracaksın.

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Tecrübelerin ışığın olacak

(21 Nisan - 20 Mayıs) 

Yönetici gezegenin yoğun ve aktif olduğu yıldan geçiyorsun. Geleceğini zorlanmadan kuracağın döneme hoş geldin. Bu ay yeteneklerini geliştirecek, hedeflerini hayata geçirebileceksin. Değiştirmek istediğin özelliklerini bu ayla birlikte deneyimlerine dâhil edeceksin. Son iki yıldır tabiri caizse hayattaki duruşunu korumak için çok uğraştın. Bu ay hayatını bir kez daha gözünün önüne getir ve kendine şunu söyle; önemli olan düştüğünde kalkabilmek! Ağustos ayında beni neler bekliyor diye merak ediyorsan, yılın yarısını bitirmişken bu ay sorumlulukların ön planda olacak. Ayın 11’inde gerçekleşecek Güneş Tutulması, gürültünün hâkim olacağı günler yaşayacağını işaret ediyor.

Aşk hayatına gelirsek… Her şeye bir sözü olan sen, özellikle bu ay susmayı tercih edebilirsin. Duygular saklı kaldığı sürece, istediğin ilişki seviyesini bir türlü yakalayamayacaksın, biliyorsun değil mi? Evet, bazı hisleri sadece kendi içinde yaşamak seni rahatsız etmiyor fakat karşı tarafın bundan mutlu olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Aşk adına mücadele dolu günler yaşarken eşinle birbirinizi tanımanız adına da aslında güzel günler geçireceksiniz. Özellikle evliliğinin üçüncü yılını doldurduysan, eşinle senin için ağustos ayı yeniden tanışma ayı dahi denebilir.

Evliliğinde boşanma kararı alan bir Boğa burcuysan aklını karıştıracak gelişmeler yaşayabilirsin. Son şans mı yoksa ilk şans mı bilinmez ancak kararından vazgeçmek isteyeceksin. Uzun zamandır ilişkisi olan bir Boğa burcuysan sıkı dur, bu ay sana net kararlar getiriyor. Bu net kararlar nedir dersen; sevgilinin ailesi ile tanışabilir, uzun zamandır hayalini kurduğun evlilik için ilk adımı atabilirsin.

İptal olan, yarım kalan işlerin yüzünden hemen paniğe kapılma. Seyahatler, organizasyonlar, akrabalarınla ilişkilerin, işinizle ilgili olağan bir tempoya girmesi senin elinde. Uluslararası bir şirkette ya da yabancılarla ilgili bir projede yer alıyorsan, aynı şekilde bazı aksilikler seni pes ettirme noktasına getirebilir. Kendi işinin patronu olmak istiyorsan, bu konuda özel çalışmalar yapabilirsin. Yeteneklerinin maddi kazanca dönüşmesi sayesinde kendi reklamını kendin yapabilirsin. Sektörün öncü firmalarıyla bireysel tanışıklığınla iletişime geçebilirsin. Markalaşma yönünde ilerleyebilecek kadar kendini geliştirebileceğini vurguluyor gök kubbe. Her ne kadar ticarette bu ay işler istendiği gibi gitmese de senin için şans oldukça yüksek. Çalışma arkadaşlarınla uyumsuzluk söz konusu olabilir. Benzer işi ya da mesleği yapan yakın arkadaşlarınla bir anda rakip olabilirsiniz. Cömert ve iyi niyetli yapını bu dönem devreye sokmaktan vazgeçmen gerekebilir.

Ağustos ayının gündemi: Keskin kararlar alacaksın.

Aşk tılsımın: Yeniden keşfedeceksin.

Seks: İç sesinle hareket edeceksin.

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Düşüncelerini yenileyeceksin

(21 Mayıs - 20 Haziran)

Şans insanın ayağına bir kez geliyorsa, sana genellikle birkaç kez geliyor. 2017 yılında gökyüzündeki sert açılar hayatını yıkıp kavururken, sen bir köşeden sadece izleyebildin. Belki de en kötü huyun, kendinde başardıklarının farkına varmaman ve kafandaki kaygılara zemin hazırlaman. Bu satırları okurken bile eminim ben şanslı değilim ki diyorsun. Ancak geçmişe dönüp baktığın zaman üstesinden geldiğin olayların ve kişilerin hiç de kolay olmadığını görüyorsun. Ama sen başardın! Kendini eğer gerçekten şanssız görüyor ve son yıllarda yaşadıklarının, hayatındaki değişimlerin değerini anlayamıyorsan; 2018 yılının ağustos ayında bu konuyu uzun uzun düşüneceğin olaylar yaşayacağına eminim.

Mars’ın konumunun ve tutulma aksının ağustos ayındaki etkilerinin sana vereceği başka mesajları da var. Problemli giden ilişkilerin bu süreçte başka bir boyut kazanacak. Yıllar öncesine dayanan ve kalıplaşmış düşüncelerini yeniyorsun. Bu evrede sevgilinin sana karşı tutumu ve iyicil reaksiyonları da önem kazanacak. Keşke bunları yıllar önce deneyimlemiş olsaydım dediğin bir döneme giriyorsun. 1970- 1984 yıllarında doğan bekâr bir İkizler burcuysan geçmişte yaşadığın tecrübeler, yeniden karşına çıkabilir. 2012 yılında tanıştığın ya da kısa sürede ayrıldığın, mecburi nedenlerden dolayı bir araya gelemediğin kişiyle yeniden buluşman mümkün.

Eğer evli bir İkizler burcuysan ve bir türlü cesaret edemediğin, konuşmaya çekindiğin mevzular varsa, 11 Ağustos’ta tekrar düşün derim. Bu sefer, eşini tarafı ikna etmen ve ona sözlerini benimsetmen kolay olabilir. Gökyüzünün sana ilham veren havası sorunları çözme konusunda da destek olacak. Bu sebeple ağustos ayı sorunları toparlayıp, soru işaretlerini azaltman için güzel bir ay olacak.

11 Ağustos’ta yaşanacak Güneş tutulması, Ay ve Güneş ile el ele. Ateş grubunda etkili olan tutulma seni de etkisi altına alıyor. Kariyer, çevre, uzak ilişkiler, sağlık gibi konuları gündeminin başköşesine getiriyor. Özellikle kamusal alanda çalışan bir İkizler burcuysan, hayatının yönünü değiştirecek terfi haberine hazırlıklı olmalısın. Çünkü bu süreç senin tüm yaşantını ve alışkın olduğun düzenini değiştirebilir. Seni yönlendirmeye çalışan insanlara karşı tavrını tüm ay boyunca korurken üstesinden gelemeyeceğin neredeyse hiçbir sorumluluk kalmayacak.

Fiziksel ve mental açıdan kendini toparlamaya ihtiyaç duyacağın bir aydasın. İletişim evinde gerçekleşen tutulma sağlık konusunda titizlenmene neden oluyor. Görünüşünle ilgili hedeflediğin değişimi takip ederken beslenme alışkanlıklarına ve bağışıklık sistemine dikkat etmen gerekebilir.

Ağustos ayının gündemi: Kafandaki sorulardan uzaklaşacaksın.

Aşk tılsımın: Cesur konuşmalar yapacaksın.

Seks: Duygusal bağ arayacaksın.

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hayatını sorgulayacaksın

 (21 Haziran - 22 Temmuz)

Ağustos ayı devrim niteliğinde olacak; yeni bir aya Uranüs’ün geri hareketiyle başlıyoruz. Dönüşüm evinde etkili olan devrim gezegeni Uranüs’ün geri hareketi yaşam alanlarını sorgulatıyor. Sadece bireysel hayatında değil yakın aile içinde konuşulmayan konular gündeme gelebilir bu ay. Evlilikleri, birliktelikleri, yaşam alanındaki değişiklikleri beklenenin aksine çok sancılı ve zor geçtiğini öğreneceksin. Değişmez dediğin insanların bu süreçte yaşadıkları farklılıkları gözlemleyeceksin.

“Ne bu kargaşa” demeye hazır ol! Çünkü yılın ikinci yarısında adeta etrafındaki insanların düşünceleri birbirinden çeşitli ve ilginç! Fikir çatışması yaşamaktan nefret eden sen, herkese cevap vermeye çalıştıkça daha çok yorulabilirsin. İşte bu yüzden, insanları yönlendirmekten ve kendi düşüncelerini sorgusuz sualsiz kabul ettirmekten en azından bu ay vazgeç… 

Birlikteliği olan bir Yengeç burcuysan, ayın ilk günlerinde kendini ilişkiden uzaklaşmış gibi hissedebilirsin. Ya da geri planda kalmış gibi… 7 Ağustos’ta hava burcuna geçecek olan aşk gezegeni Venüs duygusal iniş çıkışlar yaşamana neden olabilir. Aşkın iki kişilik olduğunu kendine hatırlatmayı sürekli hatırlat olur mu? Ağustos ayının gökyüzü gündemi ilişkine mantık katacak. Ben zaten duygularını çok fazla gösteren, herkesin içinde sevgi gösterilerinde bulunan biriyim diyor olabilirsin. Sevdiği kişiyi sonuna kadar sahiplenen, onun her anında yanında olan kişi sen değil misin? Bu özelliklerini toplum içinde belki çok göstermiyorsun ama insanlar senin ilişkiyi yaşama biçimine bayılıyor… Eğer evli bir Yengeç burcuysan eşinle arandaki anlaşmazlıkların bu ayın sonunda yavaş yavaş son bulduğuna şahit olabilirsin.

Eğer yatırım yapmayı planlayan bir Yengeç burcuysan, yatırımlarını daha karlı hale nasıl getirebilirsin işte kafana takacağın önemli konu bu olacak. Hatta paranın çabuk bittiğini ve sana yetmediğini de düşünebilirsin. Eğer kurumsal bir yerde çalışıyorsan, kendine ufak tefek işler ya da uğraşlar bulabilirsin. İlgi alanının genişlediğini hissetsen de benim tavsiyem çok fazla dağılmaman! Yani her konuya el atarsan, belli bir konuda uzmanlaşman zor olabilir. Açıkçası 2018 yılının en hırslı burçlarından biri olarak, kendini geliştirebildiğin kadar geliştir. Fakat asıl hedefinden şaşma!

Kronik rahatsızlığı olan bir Yengeç burcuysan bu ay kontrollerini kesinlikle aksatmamalısın. Baş ve diş ağrılarına dikkat!

Ağustos ayının gündemi: Yeni hedefler belirleyeceksin.

Aşk tılsımın: Anlaşmazlıklar son bulacak.

Seks: Yönlendiren sen olacaksın.

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Krizi fırsata çevireceksin

(23 Temmuz - 23 Ağustos)

Fırsatlar ayına hazır olmalısın. Bu hızlı dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için ise yapman gereken şey belli; kendine inanman. Sen yeter ki amaçlarına ulaşmak için adımlarını at, gökyüzü zaten sana gerekli desteği sağlıyor olacak.  Özellikle bu ay hepimizin yaşamına baskınlığı olacak olan ve burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, “çatışarak anlaşmayı tercih ederim” diyen bir hava katacak sana... Çatışan fikirlerden harika işler çıkacağına eminim. Hatta belki de harika aşklar!

Aklın ve zekânın ön planda olduğu bu ay, romantizme ihtiyaç duymayacak ve kendini geliştirmek için elinden geleni yapacaksın. 11 Ağustos’taki Yeniay, sana her şeyin bir sebebi olduğunu düşündürebilir. Başına gelen olumsuz durumlara bile bu şekilde yaklaşman, daima ilerlemeni ve asla geri dönmemeni sağlıyor. Olmuyorsa zorlama lafını pratikte de gerçekleştirirken için oldukça rahat olacak. Eğer mevcut bir ilişkin varsa ya da evliysen, herkesin imreneceği bir dengeyi tutturabilir; birlikte daha fazla vakit geçirebilirsin. Hayatına aşk dahil olduğunda bazen ne yapacağını bilemiyorsun. Fakat bu sefer, kendini şartsız koşulsuz sevgiye teslim etmeye seve seve gönüllüsün. 

Kalbi boş bir Aslan burcuysan “ben kolay kolay kimseyi sevmem ki, hem zaten uğraşacak vaktim yok…” diyerek arkadaş ortamlarında büyük konuşmalar yaptıysan da 7 Ağustos’ta hava burcuna geçecek olan Venüs seni sözlerinden döndürecek. Eğer evli bir Aslan burcuysan, Güneş tutulması ev içindeki aksaklıkları iyice göz önüne getirecek. Senin ne kadar pimpirikli olduğunu bilmeyen yok! Rahat görüntünün altında çok farklı konulara takılan bir insan olduğunu eşin bu süreçte daha iyi anlayabilir. Her şeye rağmen, bunlar atlatılmayacak ya da üstünden gelinmeyecek sorunlar değil; bu dönemde aşk kazanacak!

Özel kurumda ya da devlette çalışan bir öğretmen, proje yöneticisi ya da avukatsan kurum içinde arkandan yapılan dedikoduları üçüncü şahıslardan öğrenebilirsin. Yılın son tutulması, burcunda meydana gelirken kariyer adına seni desteklemeye çalışacak. Lider yapın ilişkilerinde fikir ayrılıklarına neden olurken sağduyunu devreye sokman gerekebilir. Maddi güvence ihtiyacının arttığı bu dönemde hedeflerini yeniden belirlemen, yeni açılan pozisyonları takip edebilmeni sağlayacak.

Sağlık evinde ise tutulma dönemiyle birlikte ayın ilk günlerinde sık sık baş ağrıları yaşayabilirsin. Üst solunum yollarıyla ilgili geçmişte tedavi gören bir Aslan burcuysan bu konularda yeni şikâyetlerin olabilir.

Ağustos ayının gündemi: Çatışmalar yeni fikirler ortaya çıkaracak.

Aşk tılsımın: Yeni bir denge kuracaksın.

Seks: Cazibeni ortaya koyacaksın.

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yeni yollar çizeceksin

(24 Ağustos - 23 Eylül)

Güzel şeyler hep beklemediğin anlarda olur! Fakat sen hep bekliyorsun ve bunu kendine bile itiraf edemiyorsun. İyi bir eş, romantik bir sevgili, seni el üstünde tutacak insanlar, çok çalışmadan fazla para kazanmak… Ağustos ayında bu düşüncelerin daha da hareketlenirken kendin için yeni yollar çizeceksin. Ağustos ayında artık değişim zamanı diyecek ve bu kararının da arkasında duracaksın. Ufak yorgunluklarla yılmayan ruhunun artık yorulduğunun farkındasın ve kendine güvenli bir liman bulup dinlenmek istiyorsun. Aklında kalan yaşanmamışlıklar geçmişte yaşadığın anılar bu ay bir bir hafızanı yoklarken emin olan ağustos ayından çok daha güçlü çıkacaksın. 11 Ağustos’ta ateş burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması bu anlamda en büyük destekçin olacak.

En büyük korkun, parasız değil aşksız kalmak! Duyguların en büyük güç olduğuna inanan sen bu ay hem romantik hem de yoğun duyguların şiddetli kıskançlıklara yol açtığı bir ay! Sevgilisi olan bir Başak burcuysan özellikle ay ortasından itibaren kendini aşka bırakabilirsin. Aman dikkat; başını, sonunu düşünmeden attığın adımlardan ay sonuna doğru pişman olabilirsin. Evli bir Başak burcuysan senin için ise kendi dünyana biraz daha zaman ayırdığın bir dönemi işaret ediyor gökyüzü. Her şeyi birlikte yapmak zorunda hissetmeyecek ve bir birey olarak hareket etmenin keyfini çıkaracaksın.

Kalbi boş ya da yeni ayrılmış bir Başak burcuysan, 11 Ağustos haftasında kendini yalnız hissedebilir; ilişkilerle alakalı olarak eksiklerini gözden geçirebilirsin. Yeniay, aynı zamanda arkadaş çevrene yeni dâhil olan insanlardan hoşlanmamana ve bu sebeple ortamlardan uzaklaşmana sebep olabilir. Kısacası şımartılmak ve ilgi görmek istediğin bir ay seni bekliyor.

Maddi anlamda kaygılarını yılın bu dönemine kadar toparlaman sana yaz planları yaptıracak. İletişim konusunda yeteneğini ortadan kaldıran sıkıntılardan yavaş yavaş arınacaksın. Özellikle hizmet sektöründe çalışan bir Başak burcuysan kariyerini bir adım ileriye taşıyabilirsin. Gökyüzü iş hayatını ve kariyer noktalarını desteklerken sana birtakım tersler de vermek istiyor. Mesajları iyi okumalısın! Elinde topladığın kozları özellikle ay sonuna doğru kullanacaksın… Kendini güçlü hissettiğin bu günlerde, kariyer hayatında da başarılı işler çıkarabilirsin. Fakat ne kadar hırs yaparsan yap, yaz aylarının rehaveti üstüne çökebilir. Çok ağır işler yapmak yerine, elindeki işlerle idare edebilir; hatta bazı yükümlülüklerini yerine getirmekte rahat davranabilirsin.

Ağustos ayının gündemi: Gücüne güç katacaksın.

Aşk tılsımın: Romantizm ve kıskançlık iç içe olacak.

Seks: Farklılık arayacaksın.

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Özgür hissedeceksin

(24 Eylül - 23 Ekim)  

Bu ay alacağın kararlar, yaşamında uzun yıllar etkili olacak! Ağustos ayı için en önemli tavsiyem, vesveseyi bırakman ve özellikle ayın 11’ine kadar kendinden emin bir şekilde ilerlemen olacak. Çünkü Uranüs gerilemesi bir nevi hayatı yavaşlatmak için sırasını bekliyor. Tutulma döneminin devam ettiğini bir kenara not et; hedeflerini büyüttüğün, olasılıkları fazla olan, hiç ummadığın konularda önemli gelişmelerin yaşanacağı bir ay seni bekliyor. Havai duygular, bireysellikten grup çalışmasına geçiş ve hareket! Ağustos ayının en seveceğin tarafı belki de kimseyi takmadan, hareket edecek olman. Kalabalığın içinde kendine ayrı bir dünya inşa ederken; hem yararlı olduğunu hissedeceksin, hem de özgür…

Hayatta iyi şeyler de oluyor, demene çok az kaldı. Biraz sabır gerektiren bu döngüde isteklerini özgürce yaşamak ve tutkularını harekete geçirmek isteyeceksin. Bekâr bir Terazi burcuysan, bu süreçte kendi kafana uygun, entelektüel, yazmayı - okumayı, gezmeyi seven iş arkadaşına karşı hisler besleyebilirsin. Var olan ilişkinde keskin belirsizlikler yaşayan bir Terazi burcuysan bu ay adeta ateş hattında olacaksın! Uzun süreli beraberliğin, özgürlük ihtiyaçlarına yenik düşebilir. Eğer bizim aramız çok iyi diyorsan ne âlâ...  Sadece ufak tefek sorumsuz hareketlere maruz kalarak bugünleri atlatabilirsin. Evli bir Terazi burcuysan eşinin seni anlamadığını düşünebilir, “tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış” misali kendi içinde küslükler yaşayabilirsin. Kendini yorgun ve stresli hissetmen seni bu duyguya sürüklemiş olsa da, ilişkine yeni bir soluk getirmek isteyeceksin.

Hayatında bir düzensizlik mi olduğunu düşünüyorsun? Gel bu ay bu düzensizliğin nedenini bulmaya çalış. Sorun sen de mi, yoksa çevrende kafanı karıştıran insanlar ya da olaylar mı var? Özellikle rekabete ve hırsa dayalı bir ortamda çalışıyorsan, kendini çalışıyormuş gibi gösterenler ve senle alakası olmasa da dönen dedikodular ‘yeter’ dedirtebilir. Uzun zamandır kendi işini kurmayı planlıyorsan bu ay, sonuç ne olursa olsun şansını denemek isteyeceksin. Özellikle geçmişte yüklü miktarda borç verdiğin bir yakının geri ödeme yapmasıyla kolları sıvayabilirsin. Ne de olsa hazıra dağın dayanmayacağını sen de biliyorsun.

Kronik rahatsızlığı olan bir Terazi burcuysan, rutin kontrollerini yaptırmayı ertelememende fayda var. Strese dayalı birtakım küçük rahatsızlıklar yaşamamak için de beslenme ve uyku düzenine dikkat etmelisin.

Ağustos ayının gündemi: Şansını denemek isteyeceksin

Aşk tılsımın: Anlaşılmak isteyeceksin.

Seks: Detaylar önem kazanacak.

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Tüm imkanları kullanacaksın

(24 Ekim - 22 Kasım)

Yılın son tutulması yaşanırken, ağustos ayında kendin için güzel planların olacak! Bu ay sevdiklerinle doya doya vakit geçirirken, duygusal anlar yaşayabilirsin. Ne zamandır bir araya gelmediğin uzak akrabalarınla hasret giderebilirsin. Senin için bu ay toparlanma ayı… Sorunları arkada bırakmış olmanın rahatlığı ve kendini işe vermek… Ağustos ayının düzenleyici tarafı birçok açıdan sana iyi gelecek. Para kazanmak için tüm imkânlarını kullanırken, 2018 yılında kendini kariyer açısından bir tık ileride görmek isteyeceksin. Bu durum sosyal açıdan da hareketli günler geçirmeni sağlayacak.

Evliliğinde problem yaşayan bir Akrep burcuysan, bu ay evliliğini masaya yatırabilirsin. Ağustos ayında ilişkindeki sorunların bir türlü çözülmediğini düşünüyorsan, keskin kararlar alabilirsin. Yazın son ayında ruhunda bir bahar temizliği yapmanın vakti gelmedi mi sence de? Seven kalbin, aşkla beslenmeli. Eğer platonik olarak hoşlandığın biri varsa, onun sana karşı olan davranışlarındaki olumlu değişimler sana aşk şarkıları söyletebilir. Rüzgâra karşı yürümek yerine, kendini akıntıya bırakmaya karar vereceksin. Uzun zamandır ilişkisi olmayan bir Akrep burcuysan evde durma! Benim sevgilim var diyorsan Allah muhabbetinizi arttırsın diyebilirim. Geleceğe dair en güzel hayalleri kurduğunuz bu günde, birbirinize daha fazla bağlanacaksınız…

11 Ağustos’ta Güneş tutulması sabit burçta gerçekleşecek. Tutulmanın topluma ve dünyaya etkisini sen de göreceksin. Jüpiter’in geri hareketinin bitmesiyle birlikte burcuna destek verecek. Önüne maddi anlamda önemli fırsatlar çıkacak. Böylelikle özgüvenin ve cesaretin artacak. Kendi işini yapan bir Akrep burcuysan, iş ile ilgili muhatap olduğun insanlara dikkat etmeni öneririm. Bazen insanlara yetki vermek, onların kraldan çok kralcı olmasına yol açabiliyor. Tabiri caizse “havalanmış” insanların triplerini çekemeyeceğin zamanlardan geçiyorsun. Birine bağlı olarak çalışan bir Akrep burcuysan senin için durum biraz daha farklı. Özellikle de kurumsal bir yerdeysen, kıskanç gözlerle karşılaşabilirsin.

Telaşlanma, bütün ay böyle geçmeyecek tabii ki… Hatta para kazanmanın keyfini çıkarmaya ne dersin? Ya da harcamanın… Çünkü ikisini de bir arada yapacaksın. Ayın sonlarına doğru iş hayatında yöneticilerin tarafından daha fazla jeste tabi tutulacağın bir dönemin başlayacağını vurguluyor gökyüzü. İş arayan bir Akrep burcuysan yakın bir arkadaşının referansı ile kendini çalışma hayatı içinde bulabilirsin. Hala istediğin işi bulamadığına inanıyorsan ya da direkt farklı bir sektöre geçmek istiyorsan, işte fırsat! Gökyüzü bu ay sana kariyer hayatında yardımcı olacak.

Ağustos ayının gündemi: Kazanmanın tadını çıkaracaksın.

Aşk tılsımın: Duyguların güçlenecek.

Seks: Akışına bırakacaksın.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yeteneklerini keşfedeceksin

(23 Kasım - 21 Aralık)

Ağustos ayında etkisi altında kaldığın gökyüzü gündemi çok yoğun! Hem tutulmalar ve hem de mücadele gezegeni Mars’ın toprak burcundaki geri hareketi dikkat çekici olacak. 11 Ağustos’ta yılın üçüncü Güneş tutulması gerçekleşirken kendini bir anda plansız seyahatlere düşmüş bulabilirsin. Daha önce yapamadığın tatili bu ay gerçekleştirebilirsin. Yeni arkadaş çevrelerine girebilirsin. Yeteneklerini keşfedeceğin, özgüveninin yükseleceği bir aydasın.

Bu ay yeni tanıştığın kişilerle ilgili güven problemleri yaşayabilirsin. Özellikle hayatında önemli bir role sahip olabileceğini düşündüğün kişiyi çok iyi gözlemlemek isteyeceksin. Kalbinde taht kuracak kişinin geçmişiyle yakından ilgileneceksin. Güven sorununu da tam da bu noktada yaşayacaksın diyebilirim. 2014 yılından sonra evlenen bir Yay burcuysan, eşinin ailesinde iddialı kararlar ve gelişmeler söz konusu olacak! Duyduklarına sen bile şaşırabilir, tahminlerini aşan olaylar karşısında yorumsuz kalmayı tercih edebilirsin. Eşinin bu süreçten duygusal anlamda fazlasıyla etkilenmesi, onu olduğundan daha agresif hale getirebilir.

Uzun soluklu fakat sorunlu giden bir ilişkin varsa ya da evliysen, yine bu günler içinde partnerine karşı soğukluk hissedebileceğin gibi; ilişkinin monoton olmasından yakınabilirsin. Ayın ortasında zaten hayata dair daha cesur kararlar alacak; evliliğin ya da ilişkinle ilgili çıktığın savaş alanında olan bitene daha realist bir gözle bakacaksın. İlişkisi olmayan bir Yay burcuysan, sosyal hayatındaki hareketlilik aşkı da beraberinde getirebilir. Aşk kalbini kıpır kıpır ederken, bazı şeyleri çok hızlı tüketmek istemeyeceksin. Bu durum zaman zaman mesafeli davranmana yol açarken, onun sorgulamalarına maruz kalabilirsin. 1970-79 yılları arasında doğmuş evli bir Yay burcuysan eşinle ilgili konular, kredi ve ödemeler ön planda olacak. Biraz sıkıntılı geçecek bu süreçte maddi yönlendirme ve tavsiyelerini ‘Ben bilirim’ edasıyla yapmamanda fayda var.

Değişime açık olmayı en iyi başaran burçlardan biri olarak ağustos ayına kesinlikle “temiz sayfa” düşüncesiyle giriyorsun. Değişen hedefler, kariyer hayatının da değişmesine yol açabilir. Yani aniden farklı bir sektöre geçebilirsin! Bunu yapmak için ayın ilk haftalarını değerlendirmeni tavsiye ederim. Kendi işini yapan bir Yay burcuysan, kendine sürekli molalar yaratıp işten kaytarmaya çalışabilirsin. Ya da güvendiğin insanlara emanet edip birkaç günlüğüne de olsa aklını çalışma hayatından uzak tutmak isteyebilirsin. “ben biraz fazla saldım işleri sanırım” dedirtecek olsa da umursamaz tavrını sürdürmeye devam edeceksin. 

Bu ay mücadele etmek ve kariyerinde kendini bir adım öne çıkarmak için hiç sarf etmediğin kadar, bir enerji sarf edebilirsin. İstediğin hayatı elde edebilmek için çok daha fazla çalışman gerektiğini sen de biliyorsun.

Ağustos ayının gündemi: Mücadeleni artırman gerektiğini anlayacaksın.

Aşk tılsımın: Monotonluktan şikayet edeceksin.

Seks: Özgüvenin açığa çıkacak.

OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sükûnetini koruyacaksın

(22 Aralık - 20 Ocak)

Son iki yılda edindiğin tecrübeleri yazsan kitap olurdu. 2018 yılı da senin için oldukça iddialı başladı. Yılın başından beri cevap bulmaya çalıştığın konularda kararlı olacaksın. Artık rahat bir nefes almana çok az bir zaman kaldı. Bu dönem Merkür gerilemesi tutulma döngüsüne eşlik edecek. Bir parça daha sabırlı olman gerekebilir. Özellikle ilişkilerini toparlamada çok çaba sarf eden bir Oğlak burcuysan, son 2 ayın rövanşına hazırlanacağını söylemeden edemeyeceğim. Bu yüzden olabildiğince sükûnetli olmak sana çok şey kazandıracak.

Yılın en hızlı ayı ile adımını atarken, senin düşüncelerin net fakat karşındaki insanların gizemli halleri yaşanılanlara bilinmezlik katabilir. Eğer birlikteliği olan bir Oğlak burcuysan, partnerinin hareketlerini anlamakta zorluk çekebilirsin. Nedenini kestiremediğin olaylar karşısında sen kendini daha rahat ifade edeceksin. Eğer bekâr bir Oğlak burcuysan sadece kafam dağılsın diyerek karşı cinsle iletişim kurabilirsin. Hatta uzun saatler mesajlaştığın insanla pat diye iletişimini bozman da mümkün…

Uzun süreli ilişkisi olan ya da evli bir Oğlak burcuysan, değer verdiğin kişiyle birlikte daha önce gitmediğin yerlere gidebilirsin. Sevgilin sana haber vermeden bazı etkinliklere bilet bile alabilir, benden söylemesi. Özellikle 1970-79 yılları arasında doğmuş evli bir Oğlak burcuysan, eşinle para muhabbeti yapmamaya gayret göstermeni tavsiye ederim. Çünkü finansal konularda fikir ayrılıkları yaşayabilirsin.

Güneş tutulması bu dönem sana yeni çevreler kazandırıyor. Lükse olan merakın, hareketli geçen yaz akşamları ve tatil ihtiyacın, sosyal yaşamına ahenk katıyor. Aynı zamanda birikimlerini değerlendirmek için de fırsat kollayacaksın. Şartların olgunlaştığı ve sonuca yaklaştığın önemli toplantılarını ve görüşmelerini daha erken bir tarihe alabilirsin.  Ağustos ayının ikinci yarısından itibaren sosyal ve iş ilişkilerine yön vermeye başlıyorsun. Bu yolda birlikte yürümek isteyeceğin insanları bizzat sen seçeceksin. 3 aydır çözümsüz kalan konularda ne kadar haklı olduğunu görebileceksin. İşinde ve kariyerinde her şey yolunda… Eğer beklediğin bir terfi haberi ya da pozisyon değişimi varsa olumlu gelişmeler var. Satürn’ün seni köşeye sıkıştırdığı konularda fikirlerin değişip gelişecek. Beklentide olduğun para ve ödemeler için de gelişmeler olumlu olacak. Eğer kurumsal bir firmada çalışıyorsan, işinden kaynaklı geçici bir taşınma süreci yaşayabilirsin.

Ağustos ayının gündemi: Yeni çevrelere dâhil olacaksın.

Aşk tılsımın: Bilinmezlikler kafanı karıştıracak.

Seks: Duygusal hareket edeceksin.

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Yoğun günler kapıda…

(21 Ocak - 18 Şubat)

Yoğun, tempolu bir ağustos ayı seni bekliyor, hazır mısın? Son iki aydır seni ruhsal olarak yıpratan gökyüzü, bu ay yoğun bir temponun içine düşeceğine işaret ediyor. Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek 11 Ağustos’ta sabah saatlerinde yaşanacak parçalı Güneş tutulması ilişki evinde etkili olacak. Tutkuların yükselecek ve bir yandan da maddi kaynakların artacak. Çevrende en çok zekânla konuşulacaksın. 2018 yılının en önemli Güneş tutulmasıyla birlikte hızlı hareket eden sosyal yanını tam anlamıyla ortaya koyacaksın. Artan güvenine karşın ailenle ilgili konularda daha hassas olabilirsin. Mesela çekirdek aile değil, büyük aile içinde sorunlar varsa; olaya müdahale eden ve şiddetli bir şekilde kendi ailesini savunan bir hale bürünebilirsin. Yani bu günlerde ailende yaşanan her şey ilgini çekiyor olacak.

İlişkisi olmayan bir Kova burcuysan gökyüzü bu ay, ideallerine göre birini bulabileceğini işaret ediyor. Aşk, toplumsal buluşma yerlerinde, eğlence mekânlarında veya spor alanlarında karşına çıkabilir. Cinsel yaşamında ise ayın ilk günlerinde romantizm ve idealizm arayacaksın. Evli bir Kova burcuysan, eşinle birlikte katılacağın organizasyonlarda, aile ziyaretlerinde keyifli vakit geçireceksin.

Sorunlu bir evliliğim, ilişkim var diyorsan; ayın sonlarına doğru aranızın hiç olmadığı kadar iyileştiğine şahit olabilirsin. Boşanma aşamasında olan ya da herhangi bir hukuksal sorunu olan bir Kova burcuysan bazı durumlar seni fazlasıyla rahatsız edebilir. Uzun zamandır ilişkisi olan bir Kova burcuysan, sevgilinin daha fazla sorumluluk alması gerektiğini düşünerek, kendini bazı konularda geri çekebilirsin. Kendini sık sık bu ilişkinin geleceği var mı, sonumuz ne olacak? sorularıyla baş başa bulabilirsin. Kafanda soru işaretleri artarken sevgilini ufaktan sorgulayabilir, tepkilerini ölçmeye çalışabilirsin.

Çalışma hayatında hedeflerine ulaşmak için çok bu ay daha da çok çalışman gerekebilir. Kazancın, başkalarına yardımcı olarak ve finansal becerilerini kullanarak iyileşecek. İş hayatında bir canlılık söz konusu… Konuşkan ve zeki insanlar ilgini çekecek. Özellikle hırs ve rekabetin ön planda olduğu bir iş ortamındaysan, beklemediğin kişilerin beklemediğin yardımseverlikleri seni epey şaşırtacak. Maddi konular özellikle de alacak verecek meseleleri,  yüzüne farklı arkandan farklı konuşan kişileri de ortaya çıkaracaktır. Onlara olan hırsını işinden çıkarmanı tavsiye ederim. Çalışma koşullarındaki iyileşme ile işine olan saygın ve bağlılığın artacaktır.

Sağlığınla ilgili ayın son haftasına kadar hassas olabilirsin. Duygusal dünyanın zindeliği bedenine de yansıyacak. Stresten uzak durmanı tavsiye ederim. Kilo problemi yaşıyorsan, sürekli diyete başlayıp bozduğun için profesyonel destek almak isteyeceksin.

Ağustos ayının gündemi: Maddi kaynakların artacak.

Aşk tılsımın: Aşk, tesadüfle gelecek.

Seks: Yaratıcılığından faydalanacaksın.

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Güçlü adımlar atacaksın

(19 Şubat - 20 Mart) 

Kendini son derece değerli hissettiğin bir yıl. Koşullarının geçen yıllara göre rahatlaması sana ayrı bir güven veriyor. 7 yıl aradan sonra imkânlarını istediğin kaliteye getirmek mutluluk verecek. Ağustos ayına devrim gezegeni Uranüs’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Gökyüzü bir süredir üzerinde durmaktan itina ettiğin kardeş ve yakın arkadaş konularına dikkat çekiyor. Rahat bir nefes almanı sağlayan gök kubbe miras ve para konularında rehberin olacak. Toprak hâkimiyetindeki gökyüzü sana sağlam adımlar attırıyor. Geçmişte yaşananları unutmak için insanlara ikinci bir şans veriyorsun. Bazı konularda yol almak için senin kararını bekleyen insanlar olacak.

Ağustos 2018'de son derece hareketli, neşeli ve özel günler seni bekliyor. Eğer henüz bir evlilik teklifi almadıysan, yakında gelecek demektir. İlişkiler evinde etkili olmaya başlayan gökyüzü, seni bu ayın son dönemlerinde destekliyor. İlişkisi olan bir Balık burcuysan sosyal olarak fazlasıyla aktif olacaksın. Eşinle ya da sevgilinle birlikte katılacağın davetler artabilir. İlişkisi olmayan bir Balık burcuysan, duygusal olarak yaklaşan biri seni şaşırtabilir. Ne düşündüğünü ve hissettiğini anlamakta zorluk çeksen de, bu duruma çok da kayıtsız kalmayacağını söyleyebilirim. En azından bir kahve içmeye seni ikna edecektir.

Evli bir Balık burcuysan, bu ay eşinle aranızdaki rekabet artabilir. Ne rekabeti dediğini duyar gibiyim. Şöyle ki, kıskanç biri değilsin fakat sevdiğin insanın başarılarına imrenip pek de ona çaktırmadan hırs yapabilirsin. Evet, bu gizli bir yarış olacak.

Güneş tutulması hizmet evinde etkisine devam edecek. Çalışma şartların, kısa süreli iş planın, para kazanma şeklin bu süreçte mercek altında. Parayı nasıl değerlendirdiğin ya da yöneteceğin önemli olacak. Sezgilerini bu dönem iyi yönetirken, oluşabilecek riskleri de önlüyorsun. Bu süreçte iletişim konusunda yeteneğini kullanmak kolay olacak. Eğer sektörün medya, eğitim, uluslararası ilişkiler ise bu alanda gelişmeler seni olumlu kucaklıyor.

Bu ay, üst üste hayatına dâhil ettiğin değişiklikleri sindirmeye çalışırken, farklı riskler de alabilirsin. Ağustos ayı senin adeta karınca gibi çalıştığın, kapasiteni iki katına çıkardığın bir ay. Geçen aylarda yaşadığın belirsizlikler yavaş yavaş sona ererken; yapmak istediklerini teker teker hayata geçirebilirsin. İş seyahatlerin de bu ay itibariyle artabilir.

Bu ay sağlık olarak kendini enerjik ve zinde hissedeceksin. Bu ay daha çok spora zaman ayıracaksın. Eğer bazı alışkanlıklarını bu yaz döneminde yeniden hayatına soktuysan, vücudun bu duruma en kısa sürede tepki verebilir.

Ağustos ayının gündemi: Geçmişten arınacaksın.

Aşk tılsımın: Kayıtsız kalamayacaksın.

Seks: Gizlilik arayacaksın.

www.twitburc.com.tr 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , VOGUEASTRO , ZEYNEP TURAN , BURÇ YORUMLARI