01 Ağustos 2017

VogueAstro: Aylık Burç Yorumları - Ağustos 2017

YAZI: ZEYNEP TURAN

KOÇ

koç burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Aşka geleceksin!

(21 Mart - 20 Nisan) 

Öyle büyük bir ağustos geçireceksin ki senin için eşi benzeri olmayacak!  Son aylarda karmaşık giden tüm işlerini düzene sokma fırsatı bulacaksın. Gökyüzü, kendine olan güvenini arttırırken, ilişkindeki problemleri daha rahat görmeni sağlayacak. Kalbi boş bir Koç burcuysan, ateş burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, kaderin kapılarını sonuna kadar aralayacak. Kendini hayatının her bölümünü kasıp kavuracak bir ilişkinin içinde bulursan hiç şaşırma!

7 Ağustos’ta yaşanacak Ay tutulması aşk hayatını yakından ilgilendiriyor. Uzun süreli birlikteliği olan bir Koç burcuysan, yüzleşmeler yaşayabilirsin. Sevdiğin kişiyle aranızda konuşulmayan hiçbir şey kalmamasını isteyebilirsin. Günler, günleri kovalarken, sabrını zorlayan konuları es geçmeye aklın pek razı değil. Konuşulmayanları gün yüzüne çıkaracağım diyor gök kubbe. Sen ise çoktan hazırsın eteğindeki taşları dökmeye…

Son yıllarda çok kişiyi kendinden uzaklaştırmış olabilirsin. Hayatını yaşamak isterken, bazı insanları idare etmekten sıkıldığını fark ettiğini vurguluyor gök kubbe. 7 Ağustos’ta gerçekleşecek Ay Tutulması, artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini fark ettirecek ve harekete geçeceksin. Cesaretin, çevrendekileri şaşırtırken, bazı kişilerin tavırlarına kökten çözüm getireceksin. Kalbinin sesi birçok konu için git dese de bu ay mantığını dinlemeyi tercih edeceksin.

Aşk hayatında, isyan etmeye bile mecali olmayan yalnız bir Koç burcuysan, bu ay, umutlarını bir kenara atmayabilirsin. Asıl umutlarını kaybettiğin zaman mutsuz olduğunu sen de çok iyi biliyorsun. Belki çok yoruldun tamamlanmayan sevdalardan, içinde biriken düşleri yaşayamamaktan. Belki taşlaştı yüreğin zamanla… Mutluluğu hak ettiğine önce senin inanman gerekiyor unutma. Korkularının, umutlarını ezmesine izin verme! Bu ay karşına birileri çıkabilir, ancak senin de “o” kişiyi tanıma konusunda hevesli olman gerekiyor. Geçmiş ilişkilerinin hayal kırıklıklarını bir tarafa bırakıp, kendine bir şans verirsen, belki de çok mutlu olacağın bir başlangıca adım atabilirsin. Bırak, geçmiş, geçmişte kalsın, aksi halde bir geleceğin olmayacak fakında mısın?

Ağustos ayının gündemi: Aşkın büyüsü seni ele geçirecek.

Aşk tılsımın: Aşka evet diyeceksin.

Seks: Merakın heyecanını arttıracak.

BOĞA

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Kaygılarını geride bırakıyorsun!

(21 Nisan - 20 Mayıs) 

Tutulmalarla dolu 2017 yılının en iddialı ayından geçerken, kendin için daha önce yapamadığın tüm konuları hayata geçirme fırsatını yakalayacaksın. Özelikle kendi işini yapmayı planlayıp, engellere takılan bir Boğa burcuysan, daha önce hiç aklına gelmeyen biriyle ortaklık yapabilirsin. Hayata dair ısrarcı olman gereken dönemde, çevrendeki seslerin seni içine çekmelerine izin verme! Öte yandan ailende evlilik kararı alanların sayısı bu ay da artacak diyor gök kubbe. 

Son 3 aydır oldukça karmaşık günler yaşadın ve aşk hayatında bundan oldukça etkilendi. Her ne kadar yeni bir sayfa açmak istesen de önüne çıkan engeller birçok şeyi ertelemene sebep oldu. Ağustos ayı ile beraber gündemin yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Ancak söylemeliyim ki bazı olayları atlatmak senin için çok da kolay olmayabilir. Bu sebeple özellikle evli ve ilişkisi olan Boğa burçlarına, sevdikleri insanları kırmamalarını tavsiye ederim.

Yaz mevsiminin son ayına girmişken, aslında hayatının yazının başlangıcına da imza atacağını söyleyebilirim. Geçmişten bugüne gelene kadar birçok tecrübe edindin ve birçok konu hakkında artık tecrübe sahibi oldun. Daha önce çözümsüz olarak gördüğün olayların aslında çok basit çözümleri olduğuna şahit olabilir, önceden sorun yaptığın şeylerin aslında o kadar büyük sorunlar olmadığına karar verebilirsin. Bunlar tabi ki kendiliğinden olmayacak, gökyüzündeki şölen senin hayatına da yansıyacak.

7 Ağustos’ta gerçekleşecek Ay Tutulması anlamaktan çok anlatmak isteyen yanını ortaya çıkaracak. Eğer beraberliği olan bir Boğa burcuysan; sevdiğin kişiye gün içinde yaşadıklarını, hissettiklerini an be an anlatmak isteyebilirsin. Fakat unutma; bu hepimiz için geçerli, birlikte olduğun kişinin de sana fazlasıyla anlatacakları var. Bu paylaşımlar sırasında kendine bile itiraf edemediğin sırları sevdiğin kişiyle paylaşabilirsin. Bu paylaşımlar derinlemesine bir boyutun kapılarını açacak ve seni bambaşka diyarlara götürecek.

Eğer ilişkisi yeni bitmiş bir Boğa burcuysan, her ne kadar akıl karışıklığı yaşasan da önüne bakmayı tercih edebilirsin. Özellikle kalbinin kırıklığını göz önünde bulundurarak hareket etmeyi tercih eden Boğa burçları geri dönüşlere de kapalı olacak. Ayrıca bu ay yaşadıklarını göz önünde bulundurarak, hayatınla ilgili gerçekleştirmek istediğin değişimler için adım atabilirsin.

Ay Tutulması, Merkür geri hareketi derken, ayın sonlarına doğru bir de Güneş Tutulması yaşanacak ve kariyer anlamında pek çok konuyu yeniden gündeme getirecek.

Ağustos ayının gündemi: Fikirlerini pratiğe dökeceksin.

Aşk tılsımın: Seni duyan ve anlayan kişiye kalbini açacaksın.

Seks: Sevgin kadar derin geceler yaşayacaksın.

İKİZLER

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Geçmişin yüklerinden kurtulacaksın!

(21 Mayıs - 20 Haziran)

Son 2,5 yıldır hayatını zorlaştıran tüm engeller bir bir ortadan kalkarken, her şeyin bir anda yoluna girebileceğine inanmakta güçlük çekebilirsin. Çok sevdiğin arkadaşlarınla olan planlarının ertelenmesi kalbini sıkıştırsa da buna değecek iş fırsatları yakalayacak ve uzun zamandır unuttuğun “iyi ki” sözünü söyleyeceksin. Kendini daha özgür ve cesur hissedeceğin zaman 21 Ağustos. Bu tarihte gerçekleşecek Güneş Tutulması hayatının kurtarıcısı görevini üstleniyor. Sevilmeye tekrar izin veriyorsun.

7 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Ay Tutulması ilişkilerinin hayatında öneminin artacağı bir ağustos ayının seni beklediğini işaret ediyor. Ayrıca yönetici gezegenin Merkür 12 Ağustos itibari ile geri hareketine başlayacak ve önünde yepyeni bir kapı açılacak. Son 3,5 yıldır yaşanan sorunları artık geleceğine taşımaktan vazgeçiyorsun. Senin için çoğu şeyin olumlu olacağı günler çok uzak değil. İş ile ilgili yakın çevrenden yardım istemekten çekinmeyeceğin ve başarı merdivenlerini hızla tırmanacağın bir ay yaşayacaksın. Herkes için zor geçen 2017 yılının ilk 6 ayı geride kalırken, aynı zamanda yollarını ayırdığın insanlar da olmuş olabilir. Ancak unutmamalısın ki sürekli geçmişi anarak ne kadar ileri gidilebilir. Kıskanılacak bir hayata sahip olmak için birilerini feda etmenin ne demek olduğunu en iyi bilenlerden birisin. Kendini olumlu bir ruh hali altına alacağın, kişisel imajını fazlasıyla önemseyeceğin bir döngüden söz ediyorum aslında. Bu döngüde sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam etkisi altına girebilirsin.

İlişkilerinde iletişimin önemini anlayacağın bir ay yaşayacaksın. Eğer evli bir İkizler burcuysan, aile bireylerinin hayatlarına ve evine çok kafa yorduğun bir dönem yaşayabilirsin. Özellikle şubat ayında ailenle ilgili önemli kararlar alabilirsin. Aile bağların bu yıl tahmininden daha çok güçlenecek. Sevdiğin kişiyle yaşayacağın sorunların üstesinden analitik zekânla gelebileceksin. Aniden gelişecek fikirlerle dolusun! Bu ay geriye dönük meselelerde, önemli sonuçlar elde edilebilir, uzun süreli bir ilişki içindeysen, yaşanan sorunları toparlayabilirsin.

Ağustos ayında, sosyalleşmeyi bir kenara bırakarak, biraz daha kendi içine dönmeyi tercih edebilirsin. Eğer ilişkisi olmayan bir İkizler burcuysan, enteresan kişiler ilgini çekebilir. Yaz mevsiminin son ayına girerken, ilişkisi olan bir İkizler burcuysan, sevdiğin kişiyle arandaki güven sorunu hallolabilir. Ancak ne olursa olsun, sağlam duruşunla herkesi kendine hayran bırakacaksın. Baharın kendini göstermesiyle birlikte, kendine daha çok zaman ayıracağını işaret ediyor gök kubbe.

Ağustos ayının gündemi: Yeni bir sayfa açıyorsun.

Aşk tılsımın: Sorunlar ortadan kalktıkça, özgürleşeceksin.

Seks: Hislerin ve beklentilerin değişiyor.

YENGEÇ

boğa burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Gözler senin üzerinde!

(21 Haziran - 22 Temmuz)

Her ne kadar dikkat çekmek istemesen de, 7 Ağustos’ta gerçekleşecek Ay tutulması konuşulmanı sağlayacak. Aynı zamanda gökyüzü, geçmişte kalan hesaplarını da kapatacağını vurguluyor. Yaşamında yarım kalan tüm konuların bir kalemde çözülmesi için fırsatlar yakalayacaksın. Yoğun bir ay geçirebilirsin. Hayatının en önemli kararlarını ise 17 - 21 Ağustos tarihlerinde vereceksin. Yaşamından bazı kişileri çıkarma fikrine ilk defa sıcak bakabilirsin. 

İlişkilerini, alışkanlıklarını, kişisel bağlılıklarını, koruma ve sahip olma ihtiyacını sorgulayacağın bir aydasın. Sahiplendiğin duyguları gözden geçirirken, gönül yaralarının sebebini kendinde bulacaksın.  Ağustos ayının 7’sinde gerçekleşecek Ay Tutulması ve 21’inde gerçekleşecek Güneş Tutulması hayatının akışını da sen fark etmesen bile değiştirecek.  Özellikle ilişkisi olan ya da evli olan bir Yengeç burcuysan, güven ve kıskançlık meseleleri bu dönemde biraz aranızın açılmasına neden olabilir. Bu dönemde ilişkilerinde elde ettiğin istikrara ve mutluluğa tehdit oluşturacak herhangi bir değişiklikte örneğin; sevdiğin insanın bir arkadaşı, yeni bir iş ortamına girmesi ya da maddi konularda daha savurgan davranması seni biraz daha korumacı davranmaya itebilir. Eğer bekâr bir Yengeç burcuysan, bu dönemde kendine itiraf etmediğin duygularla yüzleşebilir, birine karşı açıkça ilgini belli edebilirsin. Eğer bu dönemde yeni bir ilişkiye başlarsan, bu ilişkinin kısıtlayıcı tarafları ilerleyen dönemlerde seni rahatsız etmeye başlayabilir.

Seni yoran düşüncelerden arınıp, ilişki odaklı iletişimlerden ziyade daha hafif ve eğlenceli ilişkileri gündemine taşıyabilirsin. Merkür’ün ayın 12’sinden itibaren başlayacak olan geri hareketi düşüncelerini de alıp götürecek. Sahiplenici tavrını bir kenara bırakıp daha çok anlık duygularının peşinden koşmayı tercih edebilirsin. Dediğim gibi karşı tarafı hemen sevgili adayı olarak değil, önce bir arkadaş ya da ortak bir şeyler paylaşabileceğin biri olarak görme eğiliminde olacaksın. Ayrıca bekar bir Yengeç burcu olarak, bir seyahat esnasında seni heyecanlandıracak birisiyle tanışabilirsin. Sevgilisi ya da evli olan Yengeç burçları ise büyük hayallerini gerçeğe dönüştürmek adına adım atabilir. Çift olarak yurt dışına gitme düşünceniz varsa, bunu gerçekleştirmek adına harekete geçebilirsin.

Ağustos ayının gündemi: Dikkat çekeceksin.

Aşk tılsımın: Geleceğe odaklanıyorsun.

Seks: Duyguların seni heyecanlandıracak.

ASLAN

aslan burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Dünya bu kez senin etrafında dönüyor!

(23 Temmuz - 23 Ağustos)

Gökyüzü, seni şımartmak için elinden elen her şeyi yaparken, 21 Ağustos’ta burcunda gerçekleşecek tutulma, hayatının rotasını yeniden çizmeni sağlayacak. Yeni kararlar alırken, farklı iş kollarına girmek isteyebilirsin. Ailenle yapacağın uzun konuşmalar ve planlamalar, heyecanını ikiye katlayacak. Eğer evlilik fikri bana çok uzak diyen bir Aslan burcuysan, kendini şaşırtacağından hiç şüphen olmasın.

21 Ağustos’ta burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması ve daha öncesinde karşıt burcunda gerçekleşecek olan Ay Tutulması sana bazı duygularını çok daha yoğun yaşatacak. Ne olursak olalım zaman zaman gök kubbedeki akışın ruh halimizi etkileyip, kendi içimizde dengeyi koruduğumuz noktalarda dahi biraz yalpalamamıza sebep olduğu bir gerçek. E kolay değil, senin içinde karşıt burcundaki etkileşimlerin artması belli zorluklar doğurabilir. Bu süreçte ilişkilerinde ilgi odağı olmaya çalışabilirsin. Özellikle bu anlamda olmadığın biri gibi davranmadığından emin ol. Bu denli özgün bir ruha sahip olmak, seni zaten bulunduğun her ortamda hak ettiğin yeri almanı sağlıyor. Bu tarafın sevdiklerinin de oldukça ilgisini çekiyor, bilgine.

Gerek gündemin gerek bireysel hayatının gündemini değiştirecek Ay Tutulması, 7 Ağustos’ta gerçekleşecek. Bu tutulma, benlik duygunu kavram olarak yeniden ele almana neden olabilir. Önceliklerini düşünmene neden olacak etkinin senin burcunda yaşanıyor olması aynı zamanda bir süredir ihmal ettiğin duyguların yeniden canlanmasını sağlayacak. Görüntünü değiştirmek, kendin için yenilik yapmak zamanının geldiğini düşünebilirsin. Ben ve biz arasındaki çizgiler zihninde daha da netleşirken, bu anlamda radikal kararlar alabilirsin. Sana sıkıntı veren, seni kısıtladığını düşündüğün gerek arkadaşlık gerek uzun soluklu ilişki ya da mesleki ilişkilerini bir çırpıda bitirme kararı alabilirsin. Senin adına önemli bir süreç başlıyor. Kendine dair keşfedeceğin çok şey olacak…

21 Ağustos’ta burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması ay ortasında yaşadığın duygusal yoğunluğu dağıtmana yardımcı olacak. Bu tarihlerde kendini nispeten daha iyi hissetmeye başlarken, sevgilinle ya da eşinle güzel bir tatile çıkmak sana iyi gelebilir. Bekâr bir Aslan burcuysan da hiç üzülme! Tek başına yollara düşmek hayata karşı motivasyonunu arttırabilir. Bazen insan kendini yakalayamaz. Kendini dinlemek ve kendine ağır gelen düşüncelerden kurtulmak adına mutlaka bir seyahat programı organize et derim.

Ağustos ayının gündemi: Tek gündemin kendi hayatın olacak.

Aşk tılsımın: Radikal kararlar alacaksın.

Seks: Zihnini boşalttığın sürece huzur bulacaksın.

BAŞAK

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Tempolu çalışmanın karşılığını alacaksın!

(24 Ağustos - 23 Eylül)

Gök kubbe, bu ay arka arkaya güzel başarılar elde edeceğini söylüyor. İç disiplinin sayesinde yaz, kış demenden üreten kişiliğine büyük fırsatlar sunmaya hazırlanıyor gökyüzü.  7 – 21 ağustos tarihleri arasında, aktif olacak tutulmalar, ödemelerin ve yaşam alanında yapacağın değişimlerde hayal etiğinden fazlasını vermeyi planlıyor. 13 Ağustos’ta başlayacak Merkür Retro’su burcunda etkili olurken, ilişkinde ve seyahatlerinde temkinli hareket etmeli ve ekstra kişilerin sorumluluğunu almamalısın. 

Gökyüzü konumları ikili ilişkilerine etki ederken, aynı zamanda çevrende bulunan insanların gizli saklı ilişkilerini de bir anda gözler önüne serecek. 12 Ağustos’ta geri hareketine başlayacak olan yönetici gezegenin Merkür, iletişimi zorlarken aynı etki altında bir de 21 Ağustos’ta Güneş Tutulması gerçekleşecek. Anlayacağın bu ay gökyüzü gündemi oldukça yoğun.

Ağustos ayının anahtar kelimesinin ne olduğunu merak ediyorsan hemen söyleyeyim; değişim! Çevrenden öğrendiklerini ve son aylarda deneyimlediğin her konuyu bu ay masaya yatırıyorsun. Ve tekrar güncelleniyorsun. “Neden özellikle ben bu güncellemeyi yaşıyorum?” diye sorabilirsin. Hemen cevaplayayım, çünkü 7 Ağustos’ta Ay Tutulması gerçekleşecek. Tüm bu değişimlerin içine kimlik, kişilik kavramı derken işin içine ilişkiler, evlilikler, partnerin, ortaklıklar da giriyor. Kısaca gelecekle ilgili nihai kararlar alacağın, hayatınla ilgili önemli bir döngüyü işaret ediyor.  Bu döngüde alacağın kararlar, uzun vadede çok etkin olacak. Tutulma aynı zamanda iletişim ile ilgili aksaklıklara sebep olurken, aile bağların tekrar ön plana taşınacak.

7 Ağustos’ta meydana gelecek olan Ay Tutulması, seni geçmişe götürmeye kararlı. Son iki yılda aldığın kararları sorgulatan bu tutulma sana, “Hayatım nereden, nereye geldi” dedirtebilir.  Bütün emeklerinin ve özverinin karşılığını alacaksın. Yaşamdan umudunu hiçbir zaman kaybetmediğin için mükâfatlandırılacağın bir aya hazır ol! Aşkta her zaman cesurdun. Bu ay ise sana ilişkilerinde cesur adımlar attırmaya hazırlanıyor. Yorulduğun, yanıldığın tüm duygularından arınarak giriyorsun bu aya. 21 Ağustos’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması gönül meselelerine dair yarım kalan duygularını tamamlamayı hedefliyor. Geçtiğimiz aylarda, kırılan kalbinin tamirini yine kendin yapacaksın.

Ağustos ayında ilişkilerle ilgili aklın karışabilir. Sen, kararlı olmak isteyeceksin. Sevdiklerine bu yıl sorumluluk vermeyi tercih edeceksin. Eğer inişli çıkışlı bir ilişkiye sahipsen ve ilişkiye karşı umutların tükendiyse vaktini daha çok sosyal hayatına ve kendine harcayacaksın. İlişkilerin kadar arkadaşlıkların da bu ay önem kazanacak. Eğer yalnız bir Başak burcuysan, aşkta ayaklarını yerden kesecek tekliflere hazırlıklı ol ve hızla akan hayata ayak uydurmaya çalış. Senin için güzel şeyler bu ay ani ve beklemediğin anlarda yaşanacak. Evlenmeyi düşünen ancak “o” kişiyi bir türlü bulamayan bir Başak burcuysan, hazırlıklı ol, ağustos ayı sana tam da o kişiyi gösterecek.

Ağustos ayının gündemi: Emeklerinin boşuna gitmediğini göreceksin.

Aşk tılsımın: Gerçek aşk varsa sen de varsın.

Seks: Cesur adımlar atacaksın.

TERAZİ

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sevilecek ve şanslı olduğunu fark edeceksin!

(24 Eylül - 23 Ekim)  

Şans ve bereket gezegeni Jüpiter 12 yılda bir burcuna misafir olurken, hayatının belki de en önemli kararlarını almış olabilirsin. Özellikle seni aşağı çeken insanları kafandan uzaklaştırırken, yorgun olduğun günlerde sana eşlik eden dostlarına daha çok jest yapma fırsatı bulacaksın. Eğer yeni evli bir Terazi burcuysan, farklı bir sürprizle karşılaşabilir, ailene yeni bir üye dâhil olacağını öğrenebilirsin. Ve bu haber, aile ilişkilerini daha da kuvvetlendirirken, kırgınlıklarını da bir kenara atmana yardım edecek.

7 Ağustos’ta gerçekleşecek Ay Tutulması ve 21 Ağustos’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması hayatlarda adeta şölene yaratacak. Bu ay hiç beklemediğin insanların davranışlarına şahit olabilir, fevri kararlar alabilirsin. Özellikle aşk ve sosyal hayatının ağustos ayının sonunda revizyondan geçtiğini fark etmek seni oldukça şaşırtacak. Son 4 aydır kendini ifade etmekte zorlandığın konuların, bu ay tekrar tekrar önüne çıkması seni radikal kararlar almaya itebilir. Yılın son aylarının da kaderini belirleyecek olan bu gökyüzü etkilerini kısa vadede hayatında hissedeceksin. Eğer yılın ilk 6 ayı maddi kayıp yaşamış bir Terazi burcuysan, ağustos ayından sonra toparlanmaya başladığını fark edebilirsin.

İnsanlar senin sevgi arsızı olduğunu düşünebilir ama hissettiklerini en iyi sen biliyorsun. Bir yandan coşku ile severken bir yandan sahiplenmek istiyorsun. Ancak her daim özgür olmaktan yana olan gönlün, bu döngüde, kendinden emin kişilere ilgi duymana neden olacak.  Çocuksu sevgin ile aşk sözlerindeki heyecanın birleşiyor ve gözlerinin ışığı yeniden parlamaya başlıyor. Ağustos ayının 12’sinden itibaren gerilemeye başlayacak olan Merkür beklentilerini artırırken, huzursuzluk duyduğun hislerini de bastırmanı sağlayacak. Sosyal ilişkilerde aktif rol alman ise beklenmedik sürprizleri karşına çıkarabilir. Yalnız bir Terazi burcuysan, hiç ummadığın bir anda yüreğine dokunacak biriyle tanışabilirsin.

Bu ay, bir anlık sinirle sonlandırdığın ilişkinin özlemi seni sarabilir. Peki, bu ay yeniden denemeye ne dersin? Eğer ilişkisi yeni bitmiş bir Terazi burcuysan, bir araya gelip sorunları yeniden konuşmanız iyi bir fikir olabilir. 7 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Ay Tutulması sana kaybettiğin yaşam sevincini geri verecek. Bu noktada ilişkinin neden bittiğini çok iyi analiz etmelisin, eğer iletişim sorunu sebebiyle birlikteliğine son vermiş ve konuşmaktan kaçındıysan, bu tutulma sana yeni kapılar açabilir.

Ağustos ayının gündemi: Şans, senden yana olacak.

Aşk tılsımın: Geçmiş rüzgarları esecek.  

Seks: Heyecan arayacaksın.

AKREP

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Bilinmeyenleri konuşacaksın!

(24 Ekim - 22 Kasım)

Ağustos ayında içinde bulunduğun belirsizliklerden çıkarken, daha önce yapmadığın davranışları sergileyecek ve bunların işe yaradığını göreceksin. Yakın çevrende son zamanlarda sorunları olan kişilere gösterdiğin yardımlar takdir toplarken, hakkında yapılan konuşmalar tamamen yön değiştirecek. İç dünyanda başlayan değişim, hayatına farklı değerler katacak.  Kendini daha özgür daha cesur hissedeceğin ağustos ayında lüks harcamalar yapabilirsin.

Ayın en mükemmel günlerini ağustos ayının başında yaşarken, beklediğin, sorun yaşadığın her ne varsa bugünlerde her şey hızlıca hallolabilir. Gökyüzü sana fırsatlar sunuyor olacak. İlişkinde çözemediğin sorunlar mı var?  Sorunları masaya yatırıp, uzlaşmacı bir tavır içine girmek için harika günler. İletişiminin yükseldiği bugünlerde eşinle ya da sevgilinle olan sorunları halledebilirsin. Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim ani başlangıçlara da hazırlıklı ol! Aniden gelişen iş ilişkileri, anlaşmalar, dostluklar ve en önemlisi kalbi boş bir Akrep burcuysan; aniden başlayan aşklar… Bu ay sana oldukça cömert davranmaya çalışırken, yer yer zorlayacağı günler de olacak. Özellikle 12 Ağustos’ta geri hareketine başlayacak olan Merkür iletişim konularını yeniden düzenlemeye başlarken, kendini ifade etmek de zorlanabilir eş ailesi ya da birlikte olduğun kişiyle sorun yaşayabilirsin. Özellikle ilişkiye yeni başlamış olan Akrep burçları dikkat!

Eğer evli bir Akrep burcuysan ve eşinin hukuksal problemleri varsa, gelişmeler, hiç beklenmedik yönlere kayabilir ve tatil planlarını ertelemene neden olabilir. Özellikle çocuklu Akrep burçlarının bu yaz tüm planlarını çocuklarına göre yapacaklarını söyleyebilirim.

Gökyüzü tüm ay boyunca şovuna devam ederken sana da bazı hisler katacak. Aşk hayatın ile ilgili ele aldığın konulara abartı getirebilir. Dışarıdan bakan bazı insanlar, seni samimi olmamakla suçlasa da sen kendini mutlu eden işlerden, hareketlerden vazgeçmeyeceksin. Mesela, sanal âlemde (facebook, instagram, twitter, vb.) sevgilinle birlikte ya da arkadaşlarınla gittiğin mekânlarda çekilmiş fotoğraflarını bugünlerde üst üste paylaşabilir, eleştirilere kulak asmayabilirsin. Sonuç da hayat senin…

Ağustos ayının gündemi: Gizli, saklı hiçbir şey kalmayacak!

Aşk tılsımın: Beklenmedik bir şekilde ilerleyecek.

Seks: Arzuların seni hiç tahmin etmediğin bir kişiye itecek.

YAY

başak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Hayatının en anlamlı duygularını bu ay yaşayacaksın

(23 Kasım - 21 Aralık)

Kariyerinle ilgili cesur adımlar atarken, eskisi kadar ketum davranmayacak, kendini kısıtladığın tüm konuları bertaraf edeceksin. Özelikle seyahat konularında üşengeç tavrın tutulmalarla tamamen kaybolurken, adeta bir seyyaha dönebilirsin. Sevdiklerin seni bulmakta güçlük çekerken, günlerin nasıl da hızlıca geçip gittiğini düşünebilirsin. Ayrıca bu ay sevdiğin kişinin ilgisi ilişkinizi renklendirecek.

7 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Ay Tutulması gerçeklerle seni bir kez daha yüzleşmeyi amaçlarken haksızlık yaptığını düşündüğün insanlarla bir yüzleşme yaşayacaksın. Özellikle askıya aldığın özel hayatın geçmişten gelen birisiyle yeniden gündeme gelebilir. Bu ay gerçekleşecek olan Ay Tutulması aynı zamanda gücünü sana bir kez daha hatırlatacak. Üstesinden gelemeyeceğin hiçbir şey olmadığını fark ettiğin an ise her şey senin için çok daha güzel olacak. 21 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Güneş Tutulması da sana gücünü bir kez daha hatırlatacak.

12 Ağustos’ta geri hareketine başlayacak olan karşıt burcunun yönetici gezegeni Merkür’ü unutmamanı tavsiye ederim. Özellikle sosyal ve özel hayatında iletişimini yeniden yapılandırmak ve kendini ifade etmek için daha özenli cümleler kurmayı tercih edebilirsin.

Sosyal etkinliklerin hız kazandığı, daha fazla insanla iletişim kuracağınız bir ay seni karşılayacak hatta ağustos ayı aşk konusunda seni sevdirecek bir ay olacak olduğunu söyleyebilirim. Kendini ihmal ettiğini düşünüyorsan, alışveriş ve stil değişikliği için bu ay kendinde değişiklikler yapabilirsin. Cesur seçimler yaparak çevreni şaşırtacak, daha önce bunu neden yapmadığını kendine soracaksın. Aynı şey, özel hayatın için de geçerli… Eğer gerçeği arıyorsan; ağustos ayında çok daha sabırlı olmalısın.

Ağustos ayı, erişebildiğin her alanda, kendini ön plana çıkartman için sana fırsat tanıyacak! Sıradan ilişkileri öteleyip, sende merak uyandırabilecek, gönlüne tahtını kuracak kişiye âşık olmayı seçeceksin. Duygularını fazlasıyla yüksek yaşayacağın bir aydan geçerken, geçmişte yaşadığın ilişkiler aklına gelebilir, dikkat! Geçmişin kalbini yeniden kanatmasına izin verme. Eski sevgilinden ya da görüşmediğin eski bir tanıdıktan, itiraflar duyabilirsin. Ani karşılaşmalar, yüreğinde dev yangınlara sebep olabilir.

Ağustos ayının gündemi: Somut olaylar, gerçekçi duygular yaşamanı sağlayacak.

Aşk tılsımın: Sevildiğini görmek seni güçlendirecek.

Seks: İsteklerin artacak.

OĞLAK

oğlak burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sosyal hayatını yeniden düzenleyeceksin!

(22 Aralık - 20 Ocak)

Ağustos ayında uzun zamandır yaşanmayan tutulmalar, yaşam alanında büyük değişiklikler yapmana sebep olacak. Satamam dediğin bir gayrimenkulünü bir anda satışa çıkarabilir ve evini değiştirebilirsin. Yılın başında çok istediğin ve bir türlü haber gelmeyen işlerinin hayata geçmesi karşısında şaşkınlığını gizleyemeyebilirsin. Belki de ilk kez borca girmekten korkmayacaksın.

Mücadelenin ve seçimlerinin getirilerinin hayatına yansımalarını görmeye başlayacaksın. Kendini hiç olmadığı kadar disipline ettiğini, son aylarda sevdiklerine yardımcı olmak için adeta kendini ikinci plana attığını göreceğin bir aya giriyorsun. Ağustos ayında çevrendekilere ve sevdiklerine öğretecek çok şeyin olacak.

Hayatını gözden geçirdiğinde, 2017 yılına kaybederek başladığını düşünebilirsin. Endişeli halini, ailen de fark edecek. Aile ilişkilerine önem veren sen, ağustos ayında ilişkilerini yönetmekte zorlanabilirsin. Var olan düzenine dışardan gelecek darbelere karşı önlemini almakta gecikmemelisin. Üçüncü insanlar düzenine müdahale etmek isteyebilir. Senin ise ağustos ayında, tabiri caizse kimseye eyvallahın yok. Hem duygusal hem de fiziksel anlamda, her yeri derleyip, toparlayıp ailene de dostlarına da sahip çıkacaksın.

7 Ağustos’ta gerçekleşecek Ay Tutulması, senin için yapıcı etkileri de beraberinde getiriyor. Yarım kalan duyguların gün yüzüne çıkacak. Ağustos ayının ilk iki haftasında eğer bir ilişkin varsa, beklentilerini açıkça dile getireceksin. Sevgilin ya da eşin senin arzularını duymayalı çok uzun zaman olmuştu değil mi? Zaman senin zamanın… Hayatındaki en özel, en yakın insanların kendilerine çeki düzen vermelerini sağlayacaksın. Ancak isteklerini dile getirirken, yıkıcı değil, yapıcı olmaya dikkat etmelisin. Ağustos ayında gerçekleşecek Ay Tutulması ilişkilerinde yanlış karar vermene sebep olabilir. Gönlün ne kadar ferman dinlemiyorsa da seçimlerinde daha dikkatli olman gerekebileceğine işaret ediyor gök kubbe. Aslında ruhunun ihtiyaçlarına hiç uymayan birine kalbini kaptırabilirsin. Nesini sevdim, bilmiyorum ama onsuz olmak istemiyorum, cümlesi belli bir zaman sonra geçerliliğini yitirebilir. Bir anda başını döndürecek kişi derin bir aşk da olabilir, geçici bir heyecan da… Sen yine aklını devreye sokmayı ihmal etme.

7 Ağustos’ta yaşanacak olan Ay tutulması, sana yılın en renkli zamanını yaşatacak.  Ay tutulmasının cesur ruhu, tabii ki ruhuna da yansıyacak. Aşkta hiç olmadığın kadar radikal kararlar alabilirsin.

Ağustos ayının gündemi: Çevrendekileri toparlıyorsun.

Aşk tılsımın: Yarım kalan duygular tamamlanacak.

Seks: Tutkuların seni yanlış adrese yönlendirebilir.

KOVA

kova burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Tüm engelleri aşacaksın!

(21 Ocak - 18 Şubat)

Aşk hayatında seni üzen dağınıklığı toplayacak Ay Tutulması burcunda gerçekleşirken,  iç dünyanda kendin sorgulayabilirsin. Ancak iç sesini bastıracak bir aşka yelken açacaksın diyor gök kubbe. Eğer evli bir Kova burcuysan, eşinle aranda öyle bir olay yaşanacak ki sana olan aşkını bir kez daha görmeni sağlayacak. Evet diğerlerine göre tarzın, rengin farklı ama bir o kadar aşkta da renginin farklı olduğunu bu ay ortaya koyacaksın.

Kendini daha güçlü hissedeceğin bir aya giriyorsun! Neyin ne olduğunu çözdün, şimdi kararlarını uygulama zamanı. Ağustos ayında, isteklerinden ödün vermeme konusunda her zamankinden daha inatçı olacaksın. 7 Ağustos’ta burcunda gerçekleşecek olan Ay Tutulması aile ile ilişkilerine dikkat çekecek. Aklını sonuna dek kullanacak, hayatından gereksiz insanları çıkarma konusunda tereddüt etmeyeceksin. Sürekli aynı konular ile seni meşgul eden insanların artık seni yormalarına izin vermeyecek ve yollarını ayırma konusunda tereddüt dahi etmeyeceksin.

Ağustos ayının 7’sinde gerçekleşecek olan Ay Tutulması gündeminin farklı konular yüzünden kalabalık olması nedeniyle aşkı ikinci plana atabilir. Anlaşılamayan bir tarafın her zaman var. Bu dönemlerde biraz daha ılımlı olmalısın. Eğer aradığını bulamayan bir Kova burcuysan almak istediğin kararlar da ikilemde kalabilir, hangi yolu seçeceğin konusunda kafa karışıklığı yaşayabilirsin. Son 6 ayın tahammülsüzlüğünü ağustos ayında çok daha baskın bir şekilde hissedebilirsin.

Eğer evli bir Kova burcuysan bu zamana kadar olan suskunluğunu bu ay bozmaktan yanasın, çünkü artık eşinin seni anlamasını beklemiyor, açık açık bunu istiyorsun ve bu konu hakkında elinden geleni de yapmak istiyorsun. Merak etme aslında eşin de senin gibi düşünüyor ancak büyük ihtimal keskin tavırların karşısında ilişkinin olumsuza gitmemesi için susmayı tercih ediyor. Eğer ilişkisi olan bir Kova burcuysan, bu süreçte ilişkini asla didiklememen gerekiyor. 21 Ağustos’ta karşıt burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması etkileri ilişkindeki sorunları çözmek isterken ağır yüzleşmeler yaşayabileceğini işaret ediyor. Kendi ihtiyaçlarını konuşmak isterken yanlış anlaşılabilir, gereksiz insanları ilişkininin tam ortasına taşıyabilirsin. Evet bir şeyleri unutman maalesef ki zor.

Bu ay yanlış insanlara harcayacak zamanın yok. Mantığın duygularına baskı yapacak ve ilişkilerinde daha sağlıklı kararlar alacaksın. Senin için ağustos ayı artık, ilişkilere dair beklentilerini düşünme ve bir ilişkinin sana neler kazandırdığını değerlendirme zamanı…

Ağustos ayının gündemi: Engel tanımıyorsun.

Aşk tılsımın: Duygusal karışıklıklar bitsin isteyeceksin.

Seks: Kararsızlığın, kafanın karışmasına sebep olabilir.

BALIK

balık burcu

İllüstrasyon: Meriç Canatan

Sevgini tescilliyorsun!

(19 Şubat - 20 Mart) 

Ailen ve sorumlulukların konusunda seni sıkıştıran tüm sert açılar burcundan uzaklaşırken, hayatın harika sürprizleri olduğunu da bu ay göreceksin. Sevgini göstermek konusunda sınır tanımayabilirsin. Eğer evli bir Balık burcuysan, eşinle uzun seyahatler ve sohbetler ilişkinizi pekiştirebilir. İletişim gezegeninin 13 Ağustos’ta 7. evinde etkili olması, bazı özel eşyalarınla küçük sınavlara maruz kalabileceğini vurguluyor. Kendi işini yapan bir Balık burcuysan, son 7 yılın en büyük projesine imzanı gururla atabilirsin.

7 Ağustos’ta gerçekleşecek Ay Tutulması, seni net kararlar almaya itecek. Yaşanan anların, konuşulan konuların izleri her ne kadar içine yer etmiş olsa da yeni bir başlangıç yapmak senin için çok da zor olmayacak. Kendinde eksik gördüğün konular üzerine daha fazla kafa yorabilir, kişisel gelişimin için radikal adımlar atmak isteyebilirsin. Kendin için atacağın her adım sosyal hayatını düzenlemeye yönelik olacak ve hoşuna gitmeyen durumlar için artık tahammül sınırlarını zorlamayacaksın.

12 Ağustos’ta geri hareketine başlayacak olan Merkür iletişim konularını zorlarken, bir süredir uzlaşmaya çalıştığın insanlardan uzaklaşabilir ve ne olursa olsun diyebilirsin. 2017 yılının ilk yarısında tutkularını istediğin gibi yaşayamamış olabilirsin. Aslında bu konuda kendine koyduğun sınırlamalar ve yanlış insanlara karşı olan gönül bağın da seni yanlış yönlendirmiş olabilir. Bu ay bu konuda köklü değişimler yaşayabilirsin.

Hislerine hâkim olmak da zorlanacağın bir ay seni bekliyor. Birlikteliklerinde biz olmayı başarabileceğin kişi ya da kişiler bu ay karşına çıkabilir. Kişiler diyorum çünkü birden fazla ilginin arasında kalabilir, tercih yapmak yerine vazgeçmeyi tercih edebilirsin. Geride bıraktığın aylardan kalan hayal kırıklıklarını yeni bir aya taşımaya çok da niyetli değilsin.

Ağustos ayının 21’inde gerçekleşecek olan Güneş Tutulması aşk hayatına da yeni heyecanlar katacak. Birden fazla duyguyu aynı anda yaşayabilir, yaşama dair korkuların olduğundan çok daha büyük düşünebilirsin. Bazı konular bu ay haddinden fazla sorun haline gelebilir, can sıkıcı detaylar söz konusu olabilir. 12 Ağustos’ ta geri hareketine başlayacak olan Merkür duygularını yanlış ifade etmene neden olabilir.

Ağustos ayının gündemi: Sevgin doğru adresi arayacak.

Aşk tılsımın: Geçmişi bir kenara bırakmak için adım atıyorsun.

Seks: Tutkularını harekete geçireceksin.

 

www.twitburc.com.tr

 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , BURÇ YORUMLARI , ZEYNEP TURAN , VOGUEASTRO