EN VOGUE
EN VOGUE

09 Aralık 2016

VogueAstro: Ayın Burcu Yay ve Ünlü İsimleri

YAZI: ZEYNEP TURAN

 yay burcu

Meraklı ve eğlenceli Yay burcu

Bolluğu temsil eden Jüpiter tarafından yönetilen Yay, Zodyak’ın 9. burcudur. Gülümsemesi, enerjisi, birçok konuda fikir sahibi olması onu ayrıcalıklı yapan özellikleridir. Bir ortamda sizinle ilk yakınlık kuracak kişi odur. Sıkıcı ortamların havasını hemen değiştirebilecek kadar yüksek bir yaşam sevincine sahiptir. İnsanların keyfini nasıl yerine getireceğini çok iyi bilir. Eğlenmek ondan sorulur!

Ateşli tartışmaların baş aktörü

Açık sözlü konuşmaları onun alamet-i farikası gibidir. Kimseden sözünü esirgemez. Düşüncelerine ve fikirlerine çok bağlıdır. İnsanları görünüşlerine göre değil fikirlerine göre değerlendirir. Savunduklarından kolay kolay vazgeçmez.

Ona göre dünya keşfetmek için çok küçük

Ayak basılmamış bir yer varsa, oraya ilk adımı bir Yay burcu atar. Hemen hemen her konuda fikir sahibi olmasını, meraklı yapısına borçludur.

Çabuk sıkılır

Onun ilgisini canlı tutmak zordur! Bir Yay burcu merakını kaybetmişse, ilgisini de kaybeder. Kısıtlandığı ortamlarda bir dakika durmaz. Bu yüzden aşk hayatında ve arkadaşlıklarında kişiler sık sık değişir.

Asla sıradanlığa düşmez

Tarzından, hayatındaki ilişkilere kadar basmakalıp ve sıkıcı olandan hep uzak durur. Yeni insanlar, uzak yerler, farklı ilgi alanları onun hayatının vazgeçilmez detayları arasında yer alır.

Şans gezegeni Jüpiter’in yeryüzündeki aynası

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Grubu ve niteliği: Ateş - değişken

Mevsimi: Kış

Taşı: Opal

Onu Yansıtan Renkler: Yeşil, mor, koyu mavi

Tarzı: Renklerin birbirine karıştığı spor parçalar, zarif hatlarını ortaya çıkaran kesimler…

Kokusu: Menekşe ve zambak

Onunla Uyumlu Burçlar: Koç ve Aslan

Karşıt Burcu: İkizler

Taylor Swift 

Naif güzelliği ve yeteneğiyle genç yaşta yıldızı parlayan Taylor Swift!

Eğlence dünyasında sadece seksi olmanın değil samimiyetin ve yeteneğin de galip geldiğini kanıtlayan Swift, genç yaşta şov dünyasının kurallarını yeniden yazdı. Son dönemde Hollywood’un en gözde aktörleriyle yaşadığı ilişkileriyle de kendinden oldukça bahsettiren genç yıldızın aşk hayatı haritasında etkin olan Mars etkisiyle de 2016 yılında sancılı günlerden geçti. Swift’in haritası 2017 yılının ilk ayında aşk hayatında skandal haberlerle gündeme gelebileceğini işaret ediyor. Genç yıldızın hayatındaki esas dönüşüm 2017 yılının temmuz ayından itibaren başlıyor. Satürn döngüsüne girecek Taylor Swift aşk hayatının en zor sınavlarını verirken, değişen imajı ve tarzı ile hepimizi çok şaşırtacak.

Taylor Swift

Yıllar geçse de hep ilk günkü gibi kalacak şarkıcı Britney Spears!

Küllerinden daha güçlü bir şekilde yeniden doğan Britney Spears, sahnelere ilk adımını attığı günden bu yana eğlence dünyasının iddialı ismi olarak yerini korumaya devam etti. Karmik bir yılda dünyaya gelen ünlü pop yıldızı, aşkları, ayrılıkları, ruh sağlığındaki dalgalanmalara kadar her şeyi göz önünde yaşadı. Özellikle 2006 - 2007 yılları aralığındaki Güneş tutulmalarından sert bir şekilde etkilenen Britney Spears, geçirdiği ruhsal bunalımla basının gündeminden hiç düşmedi. Son günlerde müzik dünyasında yeniden isminden bahsettiren Spears’in 2017 yılında aşkta yüzü gülebilir. Önümüzdeki yıl uyumlu bir birliktelik yakalarken, evliliğe imza atabilir. 2017 yılının sonlarında ise şans gezegeni Jüpiter, ünlü pop yıldızının haritası ile etkileşime girerken, Spears’in 2018 yılında eski başarısını yakalayacağını işaret ediyor. 

 

ETİKETLER: VOGUEASTRO