05 Ekim 2016

VogueAstro: Ayın Burcu Terazi ve Ünlü İsimleri

YAZI: ZEYNEP TURAN

terazi

Aşk ve güzelliği temsil eden Venüs tarafından yönetilen Terazi burçları, onları diğerlerinden farklı kılacak ayrılmalarını sağlayacak bir estetik anlayışı ve fiziksel görünüme sahiptir. Etrafında nereye dokunsa, orayı güzelleştiren biri varsa mutlaka burcu Terazidir ya da doğum haritasında Teraziler çoktur. Terazi burçları güzelliğe ve uyuma önem verdikleri gibi, hayatlarındaki denge arayışı da oldukça baskındır. Duygularından bahsetmekte çok başarılı değildirler çünkü tarafsız durarak, sahip olmak istedikleri uzlaşma ortamına daha kolay erişirler.

Önce dış görünüş!

‘İlk intiba’ lafının bir Terazi’den çıktığına hiç şaşırmayız. Çünkü Terazi burçları önce görüntüye sonra karaktere dikkat ederler. Aynanın karşısından ayrılamamaları ve kendilerine yakışanı bulmakta zorlanmaları da kendileri için en mükemmeli aramalarından kaynaklanıyor.

Yalnız olmaktan hiç hoşlanmaz

Çünkü ister bir yakın arkadaş olsun, ister bir sevgili, kendilerinde olmayanı karşı taraftan edinmekten hoşlanırlar. Bu yüzden çok yönlü ve pozitif insanlar, onların en yakın dostu olur.

Çabuk sıkılır

İlgisini canlı tuttuğu için renk, abartı, süs aksesuarlarında ve seçimlerinde mutlaka yer alır.  

2017 yılının şanslısı: Terazi

Bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter, 9 Eylül’den bu yana Terazi burcunda hareket ediyor. Şimdi hayallerini gerçekleştirme vakti Terazi burçlarında! 2016 yılının Ekim ayından itibaren, 2017 yılının Eylül ayına kadar ikili ilişkileri en çok konuşulacak Terazi burçları olacak. Gök kubbe bekârlara evlilik getirirken, evli olan Terazi burçlarının ayrılıklarıyla gündeme oturacaklarını vurguluyor.

Havada Venüs, yeryüzünde dengenin temsilcisi Terazi…

Yönetici Gezegeni: Venüs

Grubu ve niteliği: Hava - Öncü

Mevsimi: Sonbahar

Taşı: Opal

Rengi: Gülkurusu, turkuaz ve pastel tonlar

Tarzı: Tasarım kıyafetler ve asimetrik kesimler

Kokusu: Orkide

Uyumlu burcu: İkizler ve Kova

Karşıt burcu: Koç

Ünlü İsimleri: 3 Ekim - Gwen Stefani ve Alicia Vikander, 21 Ekim - Kim Kardashian

kim kardashian

Kim Kardashian: Kendine aşık bir Terazi burcu kadını

21 Ekim 1980 doğumlu Terazi burcu kadını Kim Kardashian güzelliği ve tarzı ile ön plana çıkıyor. Estetik görünümü, kıvrımlarını ve biraz da sansasyon yaratan cüretkarlığını Güneş burcu Terazi’den alıyor. Çok konuşulan selfie'leri ve giyim tarzıyla da adından sıkça bahsettiren Kardashian, 2017 yılında çok daha sıkı ve profesyonel projelerle karşımızda olacağa benziyor. Fakat başarıya ulaşmadan önce bir takım engellerle karşılaşabilir. Aşk hayatındaki çalkantılar, ona bazı kapıları kapatırken farklı fırsatların kapısını da eş zamanlı olarak aralayabilir. 

gwen stefani

Gwen Stefani: Güzelliğin ve yeteneğin mükemmel uyumu!

Özgün tarzı ve güzelliğinden hiçbir zaman ödün vermeyen, 3 Ekim’de doğan Gwen Stefani, ayrıcalıklı ses yeteneğini ve onu meslektaşlarından ayrı noktada tutan niteliklerini tam anlamıyla Terazi burcundan alıyor. Aynı zamanda moda, güzellik ve diğer sanat dallarında da adına sıkça rastladığımız güzel şarkıcı, tipik bir Terazi özelliği olan, birden fazla alanda yetenek sahip olma özelliğini taşıyor. Üç çocuk annesi olan ve bu yıl boşanan Gwen Stefani, zor günleri arkasında bırakacak. Gökyüzü, Stefani’nin önümüzdeki günlerde kariyer hayatında sağlam adımlar atacağını işaret ediyor. Ünlü sanatçı 2017 yılında başarıları ile en çok konuşulacak isimler arasında yerini alabilir. Üstelik sadece kariyeri değil, aşk hayatı ile de dikkatleri üzerine çekeceğe benziyor.

ETİKETLER: ZEYNEP TURAN , ASTROLOJİ , TERAZİ BURCU , GWEN STEFANİ , KİM KARDASHİAN , KATY PERRY , ÜNLÜBURCU