EN VOGUE
EN VOGUE

05 Temmuz 2021

Satürn Döngüsü Nedir?

YAZI: LİSA STARDUST

DERLEYEN: DENİZ MİRAY PETRİNİ

satürn, gezegen, burçlar, astroloji

Fotoğraf: Greg Swales

Merkür Retrosu hakkında ne kadar çok şey biliyorsak Satürn Döngüleri hakkında da o kadar konuşmuyoruz. Her 27 ya da 29.5 yılda bir Satürn doğduğunuz burca ve gökyüzündeki derecenize geri dönüş yapar ve yaklaşık 2.5 yıl kadar kalır.

Satürn genel olarak ağır, güçlü ve dominant enerjisiyle bilinir. Organizasyon, yapı ve katılıkla ilişkilendirildiği gibi Zodyak’ın yapmamız gerekeni bize göstermeye çalışan karmik öğretmenidir.

Satürn Döngülerini aslında 20’li yaşlarınızın sonunda, 50’lerinizde ve 80’li yaşlarınızın öncesinde sizi uyandırmaya çalışan alarmlı bir kozmik saat gibi düşünebiliriz. İster kariyer, ister ikili ilişkiler ya da aile hayatınız olsun bu döngüler doğru yolda ilerleyip ilerlemediğinizi kontrol etmenizi sağlayan tetikleyicilerdir.

Eğer doğru yolda değilseniz Satürn her şeyi rayına koyabilmeniz için size yardımcı olur. Örneğin eğer ilişkinizde düzeltilmesi ya da üzerinde çalışılması gereken noktalar varsa ve bir şekilde siz buna üşeniyorsanız Satürn, karmik döngüsüyle aynı sorunları hayatınızın diğer alanlarına da taşıyabilir.

Aynı şekilde eğer sizi aşağı çeken ve parlamanızı engelleyen bir durumun içindeyseniz Satürn bu alandaki problemleri gün yüzüne çıkararak her şeyi daha farklı görmenizi sağlar. Konu Satürn olduğu zaman seviye atlamaya ve kozmik bir dönüşüm geçirmeye hazır olmalısınız. Gereken çalışmayı yaptığınız zaman da hem ruhsal hem de yaşamsal alanda Satürn sizi ödüllendirir.

Aşağıda Satürn Döngünüzü nasıl kullanabileceğinizi birlikte inceleyelim:

Bu Dönemi Geçmişinizi Şifalandırmak İçin Kullanın

Satürn geçmiş yaşamınızdaki döngüleri temsil eder ve şimdiki hayatınızda ailenizle, babanızla ya da otorite figürleriyle nasıl anlaştığınızı gösterir. Bu alanda eğer bir şeyleri yoluna koymanız gerekiyorsa yaşadıklarınıza farklı bir açıdan yaklaşmanız gerekebilir. Satürn geçmiş yaşamınıza ışık tutup bu alanları şifalandırmanıza yardımcı olarak şimdiki dönemde yaşadığınız problemleri düzeltmenize yardımcı olur.

Geleceğinizi Planlayın

İlk kozmik Satürn Döngüsü yetişkinliğe adım attığımız bir geçiş kapısıdır. Bu dönemde kariyer, aile ve ilişkiler alanındaki kaynaklarımızı kuvvetlendirmeye başlarız. Her gece dışarı çıkmak yerine artık daha çok evde vakit geçirmeye başlar ve sorumluluklarımızın daha çok bilincinde oluruz. İlişkiler açısından da daha kalıcı birliktelikler istemeye başlarız.

İkinci Satürn Döngüsü hayatımızın orta yaşlarında meydana gelir ve bu dönemi hayatımızı yeni bir sayfa açmak içim kullanabiliriz. Nasıl ilerlemek istiyorsunuz? Neyi başarmak istiyorsunuz? Ve bunun için nasıl bir yoldan gitmeniz gerekiyor?

Üçüncü Satürn Döngüsü hayatınızın ilerleyen dönemlerinde meydana gelir ve kalan zamanı nasıl en iyi şekilde geçirebileceğiniz konusunda size yol gösterir.

Satürn adanmışlığın ve planlamanın gezegenidir. Bir rutin oluşturmak ve zamanınızı boşa harcamamak işin anahtarıdır. Bu yüzden Satürn’ü başarmak istedikleriniz için bir zamanlayıcı olarak kullanın. Ancak bunu yaparken kendinize karşı dürüst olun. Kendinizi eleştirmeyin ya da yargılamayın. Duygularınızı ön plana koyup hislerinizi dinleyin.

Sorumluluk Almayı Öğrenin

Satürn hayatını geliştirmek için gerekli çalışmaları yapanlara saygı, bolluk ve sevgi sunar. Bu yüzden Satürn Döngüsünde bizi geleceğe hazırlayan bazı sınavlardan geçeriz. Örneğin iş ve özel hayatınız arasında denge kurmanız konusunda sizi teşvik eder. Satürn daha çalışma odaklı olmamızı isteyerek yapmamız gereken işleri ciddiye alıp sorumluluklarımızı yerine getirmemizi ister.

Aynı zamanda hayatımızda artık bize hizmet etmeyen işler, insanlar ve durumlar varsa Satürn bu konulara ışık tutarak hayatımıza esas değerli olanları ve bizi yükseltecek insanları çekmemizi sağlar. Bu yüzden kestirme yollar oluşturmak yerine size sunulan sınavları ve görevleri ciddiyetle ele alıp ilerlemek için emek harcamalısınız. Satürn karmik bir gezegendir ve durumları ele alış şekliniz, ilerleyen zamanda alacağınız karşılıklara da etki eder.

Satürn İkinci Bir Şansı Sembolize Eder

Öğretici bir gezegen olan Satürn hayatımız boyunca bize değişim ve ilerleme için pek çok fırsat sunar ve biz öğrenmemiz gerekeni öğrenene kadar aynı dersleri almaya devam ederiz. Yaşadığımız sorunlara aynı tepkileri verdikçe hayatımıza yine aynı sonuçları doğuracak olaylar ya da kişileri çekmeye devam ederiz. Bu yüzden burada esas önemli olan artık farklı bir cevap vermeyi öğrenmektir. Bu Satürn’ün bizi soktuğu en önemli sınavlardan biridir ve hayatı artık ciddiye almamız gerektiği konusunda ciddi uyarılar verir.

Ödüller

Eğer olabileceğiniz en iyi versiyonunuza dönüşmeye çalışırsanız ya da en azından bu konuda adım atmaya karar verirseniz Satürn de size destek olur. Ancak bu gezegenin size öğretmeye ve göstermeye çalıştıklarını es geçerseniz farklı sonuçlarla da karşılaşabilirsiniz. Satürn hayatımızdaki hatalardan ders almamız konusunda bize yardımcı olur ve biz doğrusunu öğrenene kadar bize defalarca aynı hataları yaptırır.

Evrenle birlikte hareket ettiğinizde ve öğrenmeniz gerekenleri öğrendiğinizde gelebilecek sınırsız ve limitsiz ödülleri mutlaka düşünün. Satürn’ün kurallarına göre oynadığınızda işinizde terfi alabilir, romantik ilişkilerinizde mutluluğu bulabilir ya da hayatınızın hangi alanında başarı istiyorsanız ona ulaşabilirsiniz. Bu yüzden Satürn’ün verdiği görevleri ve yapılması gerekenleri es geçmeyin.

ETİKETLER: ASTROLOJİ , SATÜRN DÖNGÜSÜ , GEZEGEN