EN VOGUE
EN VOGUE

26 Nisan 2021

Nisan’daki Pembe Süper Ay Burcunuz İçin Ne İfade Ediyor?

YAZI: LİSA STARDUST

DERLEYEN: DİDEM DİNÇSOY

Stefan Abrahams (Condé Nast)Fotoğraf: Stefan Abrahams (Condé Nast)

Süper ay; yeni ay veya dolunay yerberi olduğunda (yani Dünya’ya normalden daha fazla yakınlaştığında) görülür. Bir sonraki süper ay Boğa güneşinin ve Akrep ayının gökyüzünde karşı karşıya gelerek Dünya’nın atmosferini aydınlatacağı 26 Nisan’daki dolunayda gerçekleşecek. “Pembe ay” olarak bilinse de aslında pembe değil. Bu ismi, yılın bu zamanlarında Kuzey Amerika’da tomurcuklanan yabani floks çiçeğinden (yosunlu pembe çiçeklerden) alıyor. Manevi anlamdaysa ilkbaharı kucakladığımız şu günlerde bu fenomen, yeniden doğuş ve derin düşünmeyi temsil ediyor.

Pembe süper ay akşamında Ay’ın yer çekimsel gücü duygusal anlamda da farklı şekillerde hissedilecek. Hisler derinleşecek, hakikatler ortaya çıkacak, kendini başkalarına adama isteği kuvvetlenecek ve zamana ayak uydurarak değişmek kişisel büyümede esaslı bir rol oynayacak.

Süper ay eylem gezegeni Mars ve isyankâr Uranüs ile açı yakalarken önemli değişimler görebiliriz, ki bunların büyük bir kısmı beklemediğimiz değişimler olabilir. Kozmosun sunduğu değişimden korkmayın ya da ona karşı koymayın. Hayatınızda hiç beklenmedik ve olumlu anlamlarda bir devrime yol açacak. Boğa’daki yeni ay sırasında, 22 Nisan 2020’de başlayan duygusal döngüyü de sonlandıracak. Söz konusu dönemde neler öğrendik? Nelerden vazgeçmeye gönüllü ve istekliyiz?

Bu olayı kutlamanın en güzel yollarından biri Ay’ı onurlandırmaktır. Akik, berrak kuvars ve jasper gibi iyileştirici kristallerin yanı sıra Epsom tuzlarıyla yıkanmak bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu yenileyecek. Tüm bunlara ek olarak auranız arınacak, enerjik titreşimleriniz artacak ve yaşam gücünüz tazelenecek.

 

Pembe süper ay burcunuz için ne ifade ediyor?

Koç

Koç için vakit yatırım vakti değil ama mevcut borçları konsolide etmek ve ödemeleri düzenli yapmak hayati önem taşıyabilir. Diğer taraftan, bir tanıdığınız sizden borç isteyebilir. Yardımcı olmak isteseniz de kendinizi önceliklendirmeniz gerek. Buradan çıkarılması gereken ders cüzdanınızı herkese uzatmak zorunda olmadığınız. Herhangi bir şartı kabul etmeden önce yaşam tarzınızı idame ettirebildiğinizden emin olun. Süper ay size fayda sağlayacak finansal seçimler yapmanızda size rehberlik edecek.

Boğa

Süper ayla birlikte duygusal anlamda bağlılık duyduğunuz ilişkilerinizin tamamı kuvvetlenecek. Samimi ilişkilerinizdeki emniyet hissi yakın zamanda dengesiz gelmiş olabilir. Artık işlerin değişmesiyle birlikte ilişkileriniz serpilip büyümeye başlıyor; tabii geliştiklerini görmek istiyorsanız. Önemsediğiniz insanların niyetlerini artık ruh seviyesinde görebildiğinizden sorgulamıyorsunuz. Tereddütlerinizi geride bırakıp onlarla bağ kurma vakti. Size duydukları sadakat onları tabi tuttuğunuz ilişki “sınavları” karşısında sendelemeyecek.

İkizler

Pembe süper ayın dünyanıza yeni bir nefes getirmesine izin verin. Gündelik aktivitelerinize ilham ve motivasyon veren birkaç dokunuşla arzuladığınız iş deneyimini yaratabilirsiniz. Evinizdeki çalışma alanını çiçekler, ilham veren renkler ve eğlenceli resimlerle şenlendirin. Masanızda olumlu bir ortam yaratarak enerjinizin gündelik temposunu artırabilir ve kendiniz için keyifli bir alan oluşturabilirsiniz. Bu ayrıca meslektaşlarınıza karşı iyimser ve dışa dönük olmanızı ve hâlihazırda üstlendiğiniz profesyonel projelerden tatmin olmanızı sağlayacak.

Yengeç

Süper ay yaratıcılığınızı ortaya koyma ihtiyacınızı vurguluyor. Gizli bir yeteneğinizi geliştirerek sanatkârlığınızı benimsemek ve kendinizi ifade etmek için ihtiyaç duyduğunuz teşviki bulabilirsiniz. Gitar çalmak, duvar resmi boyamak, yemek yapmak veya çiçek ekmek gibi etkinliklerle becerilerinizi tüm dünyaya sergileyebilirsiniz. Yüzeyin altında mayalanan ve çıkmak isteyen bu yönünüzü benimserseniz süper ayın ışıltılı parıltısı altında duygusal tatmin ve estetik şevk duyacaksınız. Dehanızı bir sonraki seviyeye taşımak bile isteyebilirsiniz.

Aslan

Ayın parıltısı sayesinde ilişkilerinizin temelinde bulunan (ve artık göz ardı edilemeyecek) çatlakları görebileceksiniz. Başkalarına karşı hatalarınızı düzeltmenin (ya da tam tersi) zorlukları devam edecek. Affedip unutmak zorunda olmadığınızı hatırlayın ve süper ayın etkili dönüştürücü enerjisini kullanarak duygularınız ve sınırlarınız konusunda kendinize karşı dürüst olun. Başkalarıyla yaşadığınız sorunları ve söz konusu durumdaki rolünüzü kabul ettiğinizde, uzlaşmak istediğiniz insanlarla ve kendi içinizde iyileşme sürecini başlatabilirsiniz.

Başak

Bu süper ay öz güveninizi artıracak. İnsanların eylemleriniz ve kararlarınız hakkındaki yorumlarını dinlemektense hayatı kendiniz için yaşamanız gerektiğini ve harikalığa varan doğru yolda olduğunzu görmeye başlayacaksınız. Pembe süper ay kuvvetinizin sınırları olmadığını göstererek azminizi ve gücünüzü aydınlatacak. Kendi kendinizin kahramanısınız. Kimsenin fikri önemli değil, sizinkiler dışında. Bu aydınlık olay sırasında, doğrulayıcı enerjiye yönelip size bir süredir ket vuran olumsuzluğu bırakırsanız en derin arzularınıza ulaşabilirsiniz.

Terazi

Pembe süper ay sizi duygularınız hakkında başkalarına karşı tamamıyla dürüst olmaya itiyor. Kalbiniz en ham ve güzel biçiminde görünmek istiyor. Duygularınızı bastırmaktansa süper aya kulak verip bu hislerin ışığa kavuşmasında ısrarcı olun. İnsanları kırmak istemediğinizden hakikatinizi ifade etmek zor olabilir, fakat samimi ilişkilerinizin büyümesi ve derinleşmesi için bu gerekli. Olayların köküne inmek ve en doğru duygularınızı ifade etmek insanlarla -ve kendinizle- kurduğunuz bağı yüceltecektir.

Akrep

Küllerinden doğan bir anka kuşu gibi, pembe süper ay sırasında benliğinizin en iyi hâline dönüşme gücüne sahipsiniz. Evren, sırtınızda yük olan ve geçmişten gelen her şeyi (kalp kırıklıkları ve duygusal üzüntüler) bırakmanızı salık veriyor. Süper ayın geçmişi bırakma çağrısına kulak vermek yeni bir vizyona ve yaşama yönelmenizi sağlayacak (ki bu da hep hayalini kurduğunuz şeydi). Gelişime dair içkin kararlılığınız, bu ışıltılı olay sırasında dönüşüme hiçbir şeyin engel olmasına izin vermeyecek.

Yay

İnsanlara gösterdiğiniz doğrudan ve açıksözlü tavrınızla tanınmanıza rağmen dostlarınız ve ailenizle sırlarınızı paylaşmaya yanaşmıyorsunuz. Bu yeni keşfettiğiniz mahremiyetin sebebi süper ayın kalbinizi korumanız için yaptığı çağrıdan ileri geliyor. Sadakat ve güvenin bu yakın ilişkilerde var olduğunu öğrenene dek duvarlarınız inmeyecek. Süper ayınız karakterinizin mevcut durumda münasip yönlerini konuşmanız için sizi itecek. İnsanların sizi yargılamadığını görünce daha da fazla açılmak isteyeceksiniz.

Oğlak

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamak esenliğiniz için faydalı değil. Öz güvenli görünmenize rağmen meslektaşlarınızla aynı profesyonel yerde olmadığınızı görüyorsunuz ve bu da kıskançlık hissetmenize neden oluyor. Neyse ki pembe süper ay, başka kabiliyetlerle ne kadar kısmetli olduğunuzu görmenizi sağlayacak. Herkes toplantı odasını yönetmek ister fakat herkes sizin kişisel başarınıza sahip değil. Muhtemelen başkaları da sizin mutluluğunuzu kıskanıyor. Tepenin öte tarafında çimenler daha yeşil olabilir ama sizin bahçeniz gür ve zengin.

Kova

Süper ay, kariyerinizin herhangi bir gidişatı olmaması konusuna eğilmenize neden oluyor. En basit hâliyle, daha fazla sorumluluk ve proje üstlenmek istiyorsunuz. Fakat patronunuz kariyerinizin ilerlemesine ısrarla karşı çıkıyor ve profesyonel anlamda ufkunuzu genişletmenize yasak koyuyor. Süper ay sayesinde proaktif olacak motivasyonu buluyorsunuz. Sessizce üzülmektense söz konusu meselelere dair bir şeyler yapmaya zorlanıyorsunuz. Şirkette veya başka bir yerde farklı bir pozisyon arayarak profesyonel performansınızı artırabilir ve mutluluğu yakalayabilirsiniz.

Balık

Olaylar daha gerçekleşmeden gelecek için sık sık endişeleniyorsunuz. Üzüntüleriniz içgüdülerinizi izleyecek özgürlüğü hissetmenizi engelliyor, ki pembe süper ay da sizi tam olarak buna teşvik ediyor. Olabilecek şeyler için endişelenmeyi bırakıp anda kalmaya odaklanın. Faal olmaya ve yeni deneyimlere açık kalmaya çalışın. Bu ay olayı, anda yaşamanın sizi yüksek duygusal seviyelere taşıyabileceğini gösterecek. Sevdiklerinize onları ne kadar önemsediğinizi söyleyin, piyango bileti alın ve konfor alanınızın dışında var olmaya çalışın. Anı yaşayın.

ETİKETLER: ASTROLOJİ , PEMBE AY