EN VOGUE
EN VOGUE

31 Mart 2021

Lunalogy: Ay’ın Gücüyle Gerçekten Hayatınızı Değiştirebilir Misiniz?

YAZI: SUZANNE SCOTT

DERLEYEN: DENİZ MİRAY PETRİNİ

astroloji

Illustrasyon: George Wolfe Plank, Vogue USA, 1917 Kasım

 

Modern batı astrolojisi gezegenlerin güneşin etrafındaki hareketlerine ve etkisinde oldukları takımyıldızlarına odaklanır. Bu da bize horoskoptaki burçlarımızı ve yıldız haritamızı sunar.

Yaşanan kozmik olaylar bir yana, 2.400 yıl önce Babiller’in getirdiği astrolojide pek fazla bir şey değişmedi. Ama şimdi Lunalogy’den dileklerimizi gerçekleştirmek için kullandığımız rehberliklere kadar astroloji başka bir yarışın içine girdi.

Japonya’nın önde gelen astrologlarından Keiko, astrolojinin şans ve bolluk getiren tarafını da bizimle paylaştı. The Power Wish adlı kitabında Ay’ı ve evrenle olan ilişkisini kullanarak aşktan kariyere hayatımızda olmasını istediğimiz şeyleri nasıl gerçekleştirebileceğimizi anlatıyor.

Lunalogy nedir ve dileklerle nasıl bir bağlantısı var?

İlk olarak Yeni Ay’la beraber niyetlerinizi belirliyorsunuz. Dolunay da ise sahip olduğunuz her şey için şükrediyorsunuz. Aslında bunu şu şekilde düşünebilirsiniz Yeni Ay, yeni başlangıçlar, yeni oluşumları temsil ederken Dolunay tamamlandığı için bu evreyi de sahip olduğunuz her şey için evrene teşekkür için kullanıyorsunuz.

Ay ve Dünya kendi içinde bir dengeye sahiptir ve ikisi arasında çekim yasasının çalıştığı bir bağlantı vardır. İşte bu yüzden bir şey isterken şükretmeyi de bilmeniz gerekiyor yoksa sadece istemek biraz aç gözlü bir davranış olur.

Zodyak’ın Lunalogy’deki rolü nedir?

Zodyak, Ay burcunuzu öğrenmeniz için oldukça önemlidir çünkü Yeni Ay ve Dolunay ritüelleriniz bu burcun etrafında şekillenir. Ancak burada kişisel burcunuzun eğer o burçta bir yeni ay gerçekleşmiyorsa pek bir önemi yok. Bunun yerine Ay burcunuzdan ilham alarak dileklerinizi ifade etmeniz daha yararlı olacaktır çünkü aslında Ay burcunuzun size verdiği karakteristik özelliklerle göre istekleriniz şekillenir.

Dilekler için kullanabileceğimiz bir yöntem var mı?

Eğer sevdiğiniz bir not defteri varsa Yeni Ay veya Dolunay gününde dileklerinizi oraya yazın. Ancak bunun öncesinde yazmayın çünkü o zaman yeteri kadar etkisi olmaz hatta sonrası için bile maksimum 10 saat limitinizi koruyun. Yıllardır hem kendimde hem de arkadaşlarımda yaptığım denemelerde fark ettim ki en fazla 10 saat gecikebilirsiniz çünkü Ay gücünü kaybetmeye başlıyor.

Lunalogy ve dileklerin astrolojiden farkı nedir?

“Astroloji pasif bir eylemdir.” diyor Keiko. Kendiniz hakkında bir şeyler öğrenirken aynı zamanda geleceğiniz hakkında fikir sahibi olmaya çalışırsınız. Ancak içten bir şekilde dilek dilediğiniz ve Ay’ın enerjisini kullandığınız zaman daha aktif bir eylem gerçekleştirmiş olursunuz ve gerçekten hayatınızı değiştirebilirsiniz.

Nasıl dileklerde bulunmalıyız?

Sadece tek bir şeye odaklanmayın çünkü kendinizi geri kalan her şeyden mahrum etmiş olursunuz. Örneğin Japon’ya da çoğu insan evlilik hayali kurar ancak eğer odağınız sadece evlilik olursa ve kariyeriniz ya da hobileriniz konusunda bir dilekte bulunmazsanız gerçekten sizi evliliğe götürecek fırsatlarını da kaçırmış olursunuz. Bu yüzden tüm olasılıklara açık olmak önemlidir.

Ay’dan dilek dilemek konusunda gerçek anlamda ne umut edebiliriz?

Burada anahtar nokta niyetinizi net bir şekilde dile getirmeniz. Çoğu insan dileklerini nasıl gerçekleştirebileceğini bilmiyor ancak belirli bir metodu takip ederek dileklerinizi yazarsanız ve Ay’ın enerjisini bu noktada kullanırsanız evren isteklerinizi yerine getirmek için çalışacaktır.

 

 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , LUNAOLOGY , YENİ AY , DOLUNAY