EN VOGUE
EN VOGUE

16 Aralık 2020

Instagram'da Öne Çıkan 8 Astrolog

YAZI: TİSH WEİNSTOCK

DERLEYEN: VOGUE TÜRKİYE

Astrology

Fotoğraf: Getty Images

Belirsizliğin hâkim olduğu bu dönemde, her geçen gün daha fazla insan çareyi yıldızlarda arıyor. Hal böyle olunca da çeşitli uygulamalar, meme’ler ve sosyal medya hesapları ile astroloji günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelmeye başladı. Hayatımızda bir şeyler ters gittiğinde bu durumu hemen Merkür’ün gerilemesiyle bağdaştırırken müdürümüzden zam istemeden önce bu talep için en doğru zamanı yine yıldızlara soruyoruz. Yeni bir ilişkiye başlarken ise hiç şüphesiz çoğu kişi karşısındakiyle olan burç uyumuna mutlaka en az bir kere bakmıştır.

WGSN’in kıdemli araştırma stratejisti Sarah Owen bu konuda “Günümüzde astroloji artık bir şeyleri kontrol etmek ya da kesinlik kazandırmanın ötesinde bir öneme sahip. Birçoğumuz içinde bulunduğumuz rutin ve yıkıcı dönemde astrolojinin yardımıyla kendine bir tür ritüel ve ritim yaratıyor” açıklamasını yapıyor ve ekliyor: “Millenial ile Z nesli’nin de kendilerini daha yakından tanımaları ve içinde bulundukları güvensiz toplumdaki yerlerini anlamalarına yardımcı oluyor.” 

Astroloji dünyası gazetedeki günlük burç analizlerimizi okuduğumuz günlerden bu yana çok büyük bir ilerleme kaydetti. Kristal kürelerden geleceğimizi öğrendiğimiz anlar geride kaldı. Modern çağın astrologları daha bilimsel analizler yaparak bizlerin kaderinde neler olduğunu açıklıyor. Eğer bu bilgiler ilginizi çekiyorsa, aşağıdaki 8 ismi Instagram’da takip etmeye başlamanızı öneriyoruz. 

Astrografik

Damla Yılmaz tarafından hayata geçirilen Astrografik hesabı takipçilerine astroloji dünyası hakkında pratik bilgiler veriyor. Bir nevi astroloji sözlüğü olarak işlev gören hesapta gezegenlerin hareketlerine dair güncel bilgileri en basit şekilde öğrenme ve anlama şansına sahip oluyorsunuz. 

Nadine Jane Astrology

Dijital grafik tasarımcı olarak meslek hayatına atılan ancak daha sonra bu yeteneğini kullanarak astroloji dünyasına giriş yapan Nadine yarattığı Instagram hesabında astrolojik bilgilerin yanı sıra bu bilim dalının kendi iç yolculuğundaki faydalarını anlatıyor.

Didi Daze

Venezuela’da doğup büyüyen Didi Daze’in yıldızlara olan ilgisi sekiz yaşındayken kova burcunu anlatan bir kitaba rastlamasıyla başlıyor. Bugüne hızlı bir geçiş yaparsak 21 yaşındaki Daze hazırladığı viral içerikler ve dikkat çekici sosyal medya tasarımlarıyla amatör astroloji tutkunlarına hitap ediyor.

Melisa Şenol Aşkaroğlu

Meditasyon rehberleri ve astroloji yazılarıyla GQ’nun konuk yazarları arasında yer alan Astro Meditasyon uzmanı Melisa Şenol Aşkaroğlu yarattığı Instagram hesabında gezegensel hareketlere dair çeşitli videolar paylaşırken her gün ve haftaya özel kısa analizler paylaşıyor. Her insanın doğum haritasının parmak izi kadar bireysel olduğuna inanan Aşkaroğlu bu harita doğrultusunda bireysel seanslar gerçekleştiriyor. 

Kesaine Walker

Jamaika’da gençlik yıllarında astrolojiye ilgi duymaya başlayan 35 yaşındaki Kesaine Walker, New York’a taşınmasıyla hobisini mesleğe çevirmeye karar vererek çeşitli eğitimler aldı. Aynı zamanda bir enerji şifacısı da olan Walker gezegenlerin hareketleri doğrultusunda çakraları hedef alarak müşterilerine özel bir terapi uyguluyor: “Spiritüel dürtülerimi astroloji rehberliğinde hayata geçiriyorum.” 

Lisa Stardust

Manhattan’da yeni nesil bir ailede büyüyen (Kendisi geçmişi çok eski yıllara dayanan Kabalistik şifacı bir aileden geliyor.) 40 yaşındaki Stardust’ın büyülere olan ilgisi çok küçük yaşta başlamış. Tipik bir hava burcu olan Stardust astrolojiyi herkes için erişilebilir bir hale getirirken takipçilerini aynı zamanda kendi doğum haritalarını yaratmaya ya da astrolojik geçişlerini çözmeye teşvik ediyor. “Astrolojinin karmaşık olması gerekmez” diyen Teen Vogue’un burç yazarı “Astroloji aslında kendinizi daha iyi anlamak için bir araç, bu yüzden onunla eğlenin.” açıklamasını da yapıyor.

Twitburç

Vogue Türkiye yazarlarından Zeynep Turan’ın imzasını taşıyan Twitburç’ta ünlü astrolog gezegenlerin hareketi doğrultusunda oluşan günlük ruh hallerinin yanı sıra haftalık ve aylık kısa burç yorumlarına bu hesapta yer veriyor. Her burca özel karakter analizleri de geçekleştiren Turan yakın zamanda “2021 Var Olmak” adlı yeni kitabını yayınladı. 

Renee Watt

Phoenix doğumlu 33 yaşındaki Renee Watt’ın astrolojik yolculuğu dört yıl önce acılı bir boşanma sürecinin ardından kendine yeni bir hayat arzusuyla başladı. Astroloji ve spirütüel çalışmaların çeşitli bağımlılıklarını da yenmesine yardımcı olduğunu belirten Watt sosyal medyanın yükselişe geçen astrologlarından. Kendisi Vogue’a "Her okuyucuyu öne çıkaran şey onların kişiliği ve dünya görüşüdür," diyor.

ETİKETLER: ASTROLOJİ , ASTROLOG , İNSTAGRAM