EN VOGUE
EN VOGUE

05 Haziran 2020

Bugünkü Ay Tutulmasında Bizi Neler Bekliyor?

YAZI: JUNO

5 Haziran 2020 günü İstanbul'a göre 22:12 itibariyle dolunay adını verdiğimiz Güneş - Ay karşıtlığı tam halini alıyor. Bu dolunaya bir de Parçalı Ay Tutulması eşlik ediyor.

Ay, Yay Burcu'nun 15 derecesinde, haritanın 11'inci evinde ama 12'inci evin de sınırına yakın bir konumda... Güneş, İkizler Burcu'nun 15 derecesinde, haritanın 5'inci evinde ama 6'ıncı evin sınırında. Retro konumdaki Venüs, Güneş ile kavuşum halinde. Neptün ile kavuşumda olan Mars, Güneş ve Ay'a T-Kare yapıyor.   

ASTROLOJİ,JUNO,AY TUTULMASI

Kolaj: Meriç Canatan

Belirsizliğin içinde yol bulmaya çalıştığımız bir süreçten geçiyoruz! İnanacak ve tutunacak bir şeyler, hatta mümkünse mucizeler görmeye ihtiyacımız var.

Hal bu iken, bilinmeyenler kadar güvenilir olmayan verilerin bolluğu da bizi rahatsız ediyor. Kendi kafamızda da senaryolar yazmaya ve olasılıkları dramatize etmeye yatkınız. Güvenilir bilgiler ve anlamlı bir yol göstericilik bulmayı isterken, keyfi uygulamalarla, çaresizleştirici söylemlerle, faydası tanımlanmamış ya da tutarsız yönlendirmelerle karşılaşmak bizi geriyor. Ancak kendi bilgimize, deneyimimize güven duyamadığımız için inisiyatif kullanmaktan çekinebiliyoruz. Neyin risk almak neyin gerekli bir cesaret sergilemek olduğunu ayırt edemiyoruz. Belki de fazla baskı altında çocuksu ya da maksadı aşan tepkiler verdiğimiz için haklı olduğumuz yerde haksız duruma düşüyoruz.

Şu ana kadar sadece "karmaşa’" kısmını hissetmiş olabiliriz ama aslında bizi bekleyen şey yeni bir düzen! Bugüne dek kabul gören düşünce ve davranış modellerinin sorgulanacağı, eski model "aidiyet" tanımlarının yerini "bilinçli yakınlıklara" ve "alternatif iletişim kanallarına" bırakacağı bir döneme giriyoruz. 

Önümüzdeki süreçte bütün bu karmaşadan korunmak için sezgilerimizi ve aklımızı birbirine karşı çalıştırmayı bırakıp bütünlük ve denge içinde kullanmayı denememiz şart!

Bugüne dek önümüze çıkmış olsa da yerli yerine koyamamış olduğumuz birçok gösterge, birkaç ay içinde yepyeni anlamlar kazanacak. Biz de bu akışa uyumlanmak için sorular sormaktan, tutarlı cevaplar talep etmekten, duyduğumuz, gördüğümüz ve yaşadığımız şeyler arasındaki boşlukları sorgulamaktan kaçınmamalı, irademizi çocuksu bir vurdum duymazlıkla başkalarına teslim etmemeliyiz.

Hayata dair kendi belirlediğimiz kurguları, alıştığımız yargıları, yaptığımız planları da cesurca gözden geçirmek ve artık işe yaramayanları devreden çıkarmak zorundayız. "Güvende" olmak istiyorsak, meraklı, öğrenmeye açık, sorgulayıcı ve ezberlerimizi bozmaya hazır olmamız şart.

Herkes bu hayatın yolcusudur… Ama hem kendi yolunu bulup hem de başkalarına örnek olanlar, anlamlı bir merak, dikkatli bir gözlem ve yargısız bir tutum ile davranabilenlerdir. Önümüzdeki altı aylık sürece böyle yaklaşmak hepimiz için kolay olsun. Varsayımların, ön kabullerin, peşin hükümlerin, kaygı sarmallarının, beklentilerin yerini yeni arayışlar ve farkındalıklar alsın.

ETİKETLER: JUNO , 2020ASTROLOJİ , ASTROLOJİ , AY TUTULMASI