EN VOGUE
EN VOGUE

21 Eylül 2021

Balık Dolunayı Burcunuz İçin Ne anlama Geliyor?

YAZI: LİSA STARDUST

DERLEYEN: DENİZ MİRAY PETRİNİ

astroloji,balık dolunayı

Fotoğraf: Tim Walker

Sonbahar ekinoksunun başlamasından kısa bir süre önce gerçekleşen Balık Dolunayı optimist enerjileri hayatımıza davet ediyor. Pozitif hislerin yarattığı titreşimlerle birlikte bu süreç olumlu değişikliklere kucak açıyor. Artık geçmişe ufak bir dönüş yaparken şimdiyi onurlandırmanın ve gelecek hakkında plan yapmanın zamanı başlıyor.

Gerçek anlamda bu önemli Dolunay yeni bir mevsime girerken kozmik bir bolluğu ve refahı beraberinde getiriyor. Değişime hazır olduğunuz sürece hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik hayalleriniz konusunda ne kadar tutkuluysanız onları gerçek dünyada görme şansınız da o kadar yüksek.

Bu süreçte ayrıca eğer zihniniz yerine kalbinizin size rehberlik etmesine izin verebilirseniz iç huzurunuzu da yakalamanız mümkün. Mantık ve duygu arasında yaşadığınız mücadeleler işleri biraz karıştırabilir, ancak bu ikisi arasındaki orta yolu bulmanız için size yardımcı olacaktır. Bu yüzden mücadele etmeyi bırakın ve yalnızca kendiniz olun.

Peki Balık burcunda gerçekleşen Dolunay sizin için ne anlama geliyor?

Koç

Bu dönem gizli olaylar ya da sırlarınız açığa çıkabilir. Ancak iyi haber şu ki; insanlarla bu konuları konuşmaktan korkmayacak ve gerçeğin bilinmesine izin vereceksiniz. Açık sözlü olduğunuz sürece durumları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca insanların da düşündüğünüz kadar bu konuları umursamadığını fark edebilirsiniz.

Boğa

Gerçeklerle yüzleşme zamanı. Bazı dönemler biraz benmerkezci ya da bencil olabilirsiniz ancak endişelenmeyin bunların hepsi bitmek üzere. Balık dolunayında kendinizi geri plana iterek daha verici olmaya başlayabilirsiniz. Bu tür zamanlarda birilerine yardım etmek ya da bir hayır kurumuyla çalışmak sadece insanların hayatını dönüştürmekle kalmaz dünyanın da daha iyi bir yer olmasına yardımcı olur.

İkizler

Her ne kadar iyi bir takım oyuncusu olsanız da artık şartlar sizi lider olmaya ve oyunu hızlandırmaya yönlendirebilir. Hayatınızda ilk kez sorumlu olmak konusunda sinyaller alıyorsunuz. Gelecekteki fırsatları düşündüğümüzde ise bu rolü ciddiye almanızı tavsiye edebilirim.

Yengeç

Basitçe anlatmak gerekirse biraz eğlenmeye ihtiyacınız var. Hiç ara vermeden girdiğiniz bu çalışma temposu enerjinizi tüketmiş olabilir. Uzun saatler boyu çalışmanız kendinize vakit ayırma ve sosyalleşme isteğinizi artırıyor. Bu yüzden arkadaşlarınızı arayın ya da sevdiğiniz bir aktivite için zaman yaratın. Bunu hak ettiniz.

Aslan

Başkalarıyla aranıza sınır koyduğunuz için kötü hissetmenize gerek yok. Çünkü enerji vampiri dediğimiz kişiler sizi bir sonraki hedefinize ulaşma konusunda engelliyor olabilir. Bu yüzden hayatınızdan bazı insanları çıkartmanızda hiçbir sakınca yok, bağlarınızdan kurtulun ve kendinize odaklanın.

Başak

Son zamanlarda her şeyin merkezinde siz vardınız. Bu yüzden artık enerjinizi başka insanlarla paylaşmak istiyorsunuz. Sevdiğiniz insanlarla çevrimiçi de olsa bir araya gelme zamanı. Onlarla iletişime geçin ve kısa bile sürse vaktinizi ayırın. Bu, aranızdaki bağı yeniden canlandırmak ve parlatmak için yeterli olacaktır.

Terazi

Çalışkan doğanız artık ofis ortamında daha fazla saygı istiyor. Bütün sıkı çalışmalarınızın ve verdiğiniz eforun karşılığını görmek istiyorsunuz. Gücünüzü ortaya koyun ve işiniz konusunda isteklerinizi dile getirmekten çekinmeyin.

Akrep

Yaratıcılık bu dönemde oldukça ön planda sevgili Akrep. Bu yüzden sizi bloke eden ya da geri planda tutan düşüncelerinizden sıyrılın ve sanatınızı engellemesine izin vermeyin. Bu, ruhunuzun gelişmesine yardımcı olacağı gibi doğuştan gelen yeteneklerinizi de keşfetmenizi sağlayabilir. Hem kendinizin hem de başkalarının size ilham vermesine izin verin. Eğer dönüşüme açıksanız ve risk almaya hazırsanız ne kadar ilerleyebileceğinize siz bile şaşıracaksınız.

Yay

Siz bir köşede oturup hayatın öylece geçmesine izin vermezsiniz. Bu yüzden kontrolü ele alıp hayatınızın mümkün olan en iyi versiyonunu yaratmak için adım atın. Bu, zihninizi boşaltmak ya da yeni maceralar başlatmak için gideceğiniz kısa bir tatil olabilir.

Oğlak

Her şeyinizi kariyerinize bağlı gören biri olarak özel hayatınızın biraz daha fazla şefkate ve ilgiye ihtiyacı olduğunu keşfedebilirsiniz. Tüm iş programınızı temizleyin ve kendinize vakit ayırın. Ayrıca bu dönem ailenizle de daha sık vakit geçirebilirsiniz. Bu eğer aranızda yaşanılan bazı sıkıntılar varsa çözülmesine de yardımcı olacaktır.

Kova

Aile ve arkadaşlarınızla vakit geçirmeye söz vermeden önce buna hazırlıklı olduğunuzdan emin olun. Çünkü bazı sınırları yaratmanın aslında dengeleyici olduğunu fark edebilirsiniz. Özellikle bu dönem dinlenmeye ve rahatlamaya ihtiyacınız varken başkalarına ne kadar enerji vereceğiniz oldukça önemli.

Balık

Bu dönem sevdiklerinizden hiç olmadığı kadar yakınlık görmek istiyorsunuz, hatta bu kişi özellikle partneriniz olabilir. Bu Dolunay da ilişkinizi güçlendirmeniz ve bağlılığınızı artırmanız için size mükemmel zamanlamayı sunuyor. Sevdiğiniz kişinin sizi mutlu etmeye çalıştığını görmek içinizi neşeyle dolduracağı gibi partnerinizle bir bütün olmayı kolaylaştıracaktır.

ETİKETLER: ASTROLOJİ , BALIK DOLUNAYI , LİSA STARDUST , BURÇLAR