EN VOGUE
EN VOGUE

23 Mart 2021

Astrolojik Yeni Yılda Burçlarınızı Neler Bekliyor?

YAZI: LİSA STARDUST

DERLEYEN: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Astroloji

Fotoğraf: Harley Weir Art Partner

 

Pozitif enerjisi ve yeni başlangıçlarıyla astroloji sevenleri heyecanlandıracak önemli bir dönem başladı. 20 Mart tarihinde saat 9:37’de güney yarım kürede ilkbahar ekinoksu başlarken Güneş tam olarak ekvatorun üzerine yerleşip Koç burcu sezonunu başlattı. Peki bu aslında ne anlama geliyor?

Bu dönem aslında hem düşünmenin hem de yenilenme düğmesine basarak kutlamayı başlatmanın zamanı. Eski duygular ve endişelere tutunmak yerine güneşin 12 burç üzerinde başlayan yeni yolculuğuyla beraber bütün bu ağırlıkları geride bırakıyoruz.

Kısa bir süre sonra ise 26 Mart’ta Venüs, Koç burcuna geçiyor. Venüs yıldız noktası aslında Güneş ve Venüs’ün hizalanmasıdır ve iki gezegen hizalandığı zaman aşk, para ve bütün pozitif duygular için yeni bir başlangıç yapma konusunda bize gereken motivasyonu ve isteği verir.

Bu tür zamanlarda kalbinizden geçeni dile getirirseniz evren de sizi dinler. Kendinizi büyük hayaller kurma konusunda teşvik edin. Şimdi gerçekleştirmek istediğiniz niyetlerin tohumlarını ekin ki ilerleyen dönemde gerçek olsun. 28 Mart’ta Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunay’la birlikte ise daha sakin bir döneme geçiş yaparak romantik ve ortaklık ilişkilerimizde dengeyi yakalayabileceğiz.

 

Peki bu astrolojik yeni yıl, burcunuz için neleri getiriyor?

 

Koç

Oldukça ses getiren bir dünyaya giriş yapıyorsunuz. Çok uzun zamandır başkalarından ilgi ve alaka beklediniz ancak şimdi kendi içinizde sahip olduğunuz o kuvvetli enerji yükselmek üzere. Buradaki kilit noktaysa güç ya da ele geçirme arzusu tarafından tükenmemeniz. Bunun yerine belirlediğiniz hedefler konusunda yavaş ve emin adımlarla ilerlemeyi tercih edin ve bütün yılı kullanmaya çalışın.

Boğa

Sezgileriniz her zamankinden daha yüksek ve güçlü. Evrenin size sunduğu her ne varsa bunlardan kaçmak yerine kucaklamayı tercih edin. Rüyalarınızı veya içsel görülerinizi yazmaya başlayın. Bu size bütün astrolojik yeni yıl boyunca aşk, iş ya da finansal konuda gereken netliği yakalamanız için rehberlik edecektir.

İkizler

Bu sizin için sevdiğiniz aktivitelere başlamak için en uygun zaman. Bu çevrimiçi bir ders almak ya da size iyi gelecek bir projeyi başlatmak olabilir. Konu her ne olursa olsun böyle bir adım atmak zihin gücünüzü parlatmanıza yardımcı olacağı gibi başka insanlarla olan bağlantılarınızı derinleştirmenizi sağlayabilir.

Yengeç

Profesyonel hayattaki hedefleriniz değişiyor ve bu değişim kariyerinizde yükselmeniz için size gereken fırsatları sunabilir. Astrolojik yeni yıl eski iş arkadaşlarınızla iletişime geçmek ya da sizinle aynı meslekten olan yeni insanlarla tanışmak için harika bir zaman. Araştırmacı özelliğinizi kariyeriniz konusunda yeni bir yol çizmek için kullanın. Ayrıca bu dönemde terfi ya da zam istemek için gereken cesareti kendinizde bulabilirsiniz.

Aslan

Yarattığınız enerjiyi içinizde tutmak yerine artık serbest bırakmalısınız. Duygularınızı sahiplenin hatta güzelce ağlayıp rahatlayın veya sizin için önemli olan konuları sırdaşım diyebileceğiniz kişiyle paylaşın. Elbette ruhsal olarak rahatlarken fiziksel rahatlamayı da es geçmeyin. Yoga veya detoks yaparak bedeninizi de hafifletin. Bunların en az bir tanesini bile yapsanız fiziksel, mental ve ruhsal olarak çok daha huzurlu hissedeceksiniz.

Başak

Duygularınızı analiz etmek istediğiniz zaman oldukça mantıksal bir yaklaşım sergileyebiliyorsunuz ve bu tavır tamamen değişmek üzere. Duygusal yanınız direksiyonu devralarak aklınız yerine kalbiniz tarafından yönetilmenizi sağlayacak. Artık hayatınızın bazı alanlarında pragmatik kararlar vermeyecek ve aslında size ne doğru hissettiriyorsa o şekilde davranmayı tercih edeceksiniz.

Terazi

Bu astrolojik yeni yıl aşk konularında sizi harika bir yolculuğa davet ediyor. Ömür boyu süren duygusal bağlar yaratabileceğiniz gibi var olan bağlarınızı da güçlendirebileceksiniz yeter ki siz aklınızdaki veya hayatınızdaki kişiyle bu dengeyi yakalamayı isteyin. Üstelik artık karşı taraf da duygularını açıkça dile getireceği için artık onların ne hissettiği konusunda daha fazla düşünmenize gerek kalmayacak.

Akrep

Bu yeni dönem enerjinizi yeniden yüklemeniz konusunda size gereken fırsatı veriyor. Uzun saatler çalışmak yerine artık kendinize rahatlamak için biraz zaman tanıyın. Sürekli olarak sınırlarınızı zorlamak yerine rahatlamak hatta meditasyon yapmak için alan yaratın. Eğer iş rutininiz buna izin vermiyorsa bu zamanı siz oluşturmalısınız son derece önemli.

Yay

Artistik yanınızı keşfedebileceğiniz ve sizi hayatın diğer alanlarında risk almaya teşvik edecek yeni hobiler bulun. Bunu bir kere yaptığınız zaman olasılıkların ne kadar sınırsız olduğunu fark edeceksiniz. Aslında zihninizde hayalini kurduğunuz ne varsa bunu bir şekilde ister resim yaparak ister yazarak bir şekilde kağıda dökün ve kişisel gerçekliğinizi yaratın Eğer bunu kendi emeğinizle yaparsanız istediklerinizi gerçeğe dönüştürme konusunda gereken enerjiyi de yaymış olursunuz.

Oğlak

Çoğu zaman duygularınız yerine hayata cesur yüzünüzü göstermeyi tercih ediyorsunuz. Ancak şu an resmen duygusal bir rönesansın içine girerek hisleriniz hakkında çok daha açık ve anlayışlı biri olacaksınız. Artık aşk ve romantizm konusunda acı çekmek istemiyorsunuz bu yüzden aslında doğanızda bulunan o kırılgan ve sevecen tarafınızı gün yüzüne çıkartmak üzeresiniz.

Kova

Son zamanlarda maddesel dünyayla yaşadığınız ilişki biraz karmaşık olabilir. Finansal durumunuzdan çok spiritüel durumunuza daha fazla odaklanmış durumdasınız. Bu durum sizin için değişmeye başlıyor. Önümüzdeki 12 ay, finansal yatırımlarınız ve birikim planlarınız konusunda size gereken fırsatları verecek. Eğer bu durumla ilgili kendinizi kaybolmuş hissediyorsanız güvendiğiniz bir arkadaşınızdan ya da bir yatırımcıdan fikir almayı deneyebilirsiniz ki verecekleri tavsiyeler gerçek anlamda altın değerinde olabilir.

Balık

Bu astrolojik yeni yıl aklınızdakileri söylemek konusunda size gereken özgüveni verecek. Öne çıkan duygularınız sizi bu konuda zorlayabilir çünkü aslında kendinizi korumak adına başka insanlara açılmayı pek sevmiyorsunuz. Ancak hislerinizi ya da sırlarınızı paylaşmak partnerinizle aranızdaki ilişkiyi derinleştirebilir.

 

 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , EKİNOKS , KOÇ BURCU , ASTROLOJİK YENİ YIL