12 Mayıs 2018

AstroKoç: Nasıl Daha İyi Bir Anne Olabilirim?

YAZI: ZEYNEP TURAN

astroloji

 İllüstrasyon: Meriç Canatan 

KOÇ

Lider bir yapıya sahip olduğun için zaman zaman mükemmeliyetçi davranabiliyorsun.  Üzerine bir de sabırsız oluşun, çocukların üzerinde baskı yapmana neden olabiliyor. Korkularını bir kenara bırak ve onların hayatı tecrübe etmelerine müsaade et. Emin ol, sen de çok rahat edeceksin.

BOĞA

Hayatında hep bir denge olsun istiyorsun. Üstelik alışkanlıklarının bozulmasını istemediğin için değişime karşı direnç gösterebiliyorsun. Bu durum doğal olarak çocuklarının dünyasını anlamakta zorlanmana neden olabiliyor. Onları daha iyi anlayabilmek adına değişime açık olmaya çalışman, seni daha da mutlu edecek.  

İKİZLER

Genel olarak, özellikle derinden bağlı olduğun kişilere karşı sevgiyi ve endişeyi bir arada taşıdığın söylenebilir. Bu durum çocuklarını sürekli sorgulamana neden olabiliyor. İletişimi bu kadar yüksek bir anneyken; kaygılarını bir kenara bırakmaya ne dersin? Çocuklarının rol modeli olduğunu unutma.

YENGEÇ

Aşırı duygusal olduğun zamanlarda, fazlasıyla alıngan bir ruh haline bürünebiliyorsun. Bu da çocuklarına karşı ani ve sert tavırlar sergilemene sebep olabiliyor. Hem korumacı hem de güven duygusuna verdiğin önem yabana gitsin istemezsin değil mi? Duygularını kontrol et yeter.

ASLAN

Egoist yapın zaman zaman seni ben bilirim havasına sokuyor olabilir. Bu yüzden çocuklarınla doğrularını kabul ettirmek isterken, onlarla çatışmaya girebiliyorsun. Oysaki sen cesaretli ve bilgili bir annesin. Çocuklarına ben bilirim demek yerine, siz ne düşünüyorsunuz diye sormak ilişkilerinizi kuvvetlendirecektir.

BAŞAK

Detaycılığın ve eleştirilerinin aşırıya kaçtığı zamanlar olabiliyor. Her şey kusursuz ve eksiksiz olsun isteyebilirsin. Ancak bu isteklerin, çocuklarını biraz sıkıyor olabilir mi?  Bir anne olarak elbette ki onların iyiliğini isteyeceksin. Ancak bu aşırılık ters tepebilir. Daha sınırlı ve olumlu yaklaşman hepinize iyi gelecek.

TERAZİ

Kararsız ve çabuk etkilenen bir yapıya sahip oluşun, bazı durumlarda çocuklarının sana nasıl yaklaşacaklarını bilememelerine neden olabiliyor. Oysa sen diplomasiyi iyi kullanan ve uyumlu geçinebilen bir annesin. Bu özelliklerini kullanırsan, çocukların üzerindeki etkin de büyüyecek.

AKREP

Zaman zaman fazlasıyla kuşkucu olabiliyor, çocuklarınla kırılmaz bir inatlaşmaya girebiliyorsun.  Bu durum kaçınılmaz olarak aranızda çatışmaların çıkmasına neden oluyor. Aslında ne kadar ince fikirli ve anlayışlı olduğunu biliyorsun. Unutma!

YAY

Abartıcı ve huzursuz yanın bazen uçlara noktalara kaçabiliyor. Tahmin edersin ki bu durum çocuklarında da ister istemez yansıyabiliyor. Hatta bazen kaygılarının artığını da gözlemliyorsun. Huzursuzluğunu yok etmeye ne dersin? Keşfetmeyi seven, bilgili bir anne olarak, çocuklarına verebileceğin çok şey var.

OĞLAK

Bazı durum ve olaylar karşısındaki kesin tavrın, farkında olmadan çocuklarını kısıtlamakla sonuçlanabiliyor. Öyle ki çocukların bu kesin tavrından dolayı, fikirlerini ya da isteklerini nasıl olsa olumsuz cevaplarsın diye, söylemekten bile çekiniyor olabilirler. Keskin tavırlar sergilemek yerine, olaylara biraz daha onların gözüyle bakarsan, aranızdaki küçük pürüzlerden de eser kalmayacak.

KOVA

Olmaz dediğim olmaz, olur dediğim olur çizgisiyle yaklaşman, çocuklarınla aranda bir mesafe yaratabilir. Belki de prensip haline getirdiğin bazı konuları esnetmenin ya da değiştirmenin tam zamanıdır. Bağımsızlığı önemseyen bir anne olarak, biraz daha esnek düşünmeye ne dersin?

BALIK

Kontrol bende olsun derken; zaman zaman otoriter bir kişilik sergileyebiliyorsun. Bu durum çocuklarında ister istemez bir baskı oluşturabilir. Oysa sen duyarlı ve uyumlu bir annesin. Unutmamalısın ki; aşırıya kaçmayan, dengeli bir kontrol, çocuklarını da seni de daha iyi yapacaktır.

ETİKETLER: ASTROKOÇ , ZEYNEP TURAN , ASTROLOJİ , BURÇ YORUMLARI