22 Nisan 2018

AstroKoç: İlişkimde Nasıl Daha Mutlu Olabilirim?

YAZI: ZEYNEP TURAN

astroloji, astrokoçİllüstrasyon: Meriç Canatan

KOÇ

Cazibeli bir burç olarak, hemen her meselenin öncüsü olma isteğin, seni fark edilmeyi seven biri yapıyor. Bu yüzden ilişkinde, karşı tarafın hep senden bahsetmesini arzulayabilirsin. Açık sözlü olayım derken, patavatsız olduğun zamanlar da olabilir. Doğal olarak bu durum aranızda bir çatışmaya dönüşebilir. Uyumlu bir birliktelik için, ‘ben’ değil ‘biz’ diliyle konuşmalısın.

BOĞA

Hayata büyük bir aşkla bağlı olmana rağmen, zor durumlarda fevri davranabiliyor ve duygularını uç noktalarda yaşayabiliyorsun. Sadece kurduğun düzenin ve dengenin bozulmamasından yanasın tabii ki. Ancak bu fevri çıkışlar, ilişkine mesafe koymana ve ketum davranmana neden olabiliyor. Oysa birliktelik temelde iki kişiliktir. Sorunlar ise çözülmek için. Kendi içinde dengeyi kurabilirsen, içindeki aşkı dışına da yansıtabilirsin.

İKİZLER

Kendini doğru bir şekilde ifade etmen ve sorunlar karşısında yapıcı bir dil kullanman, çoğu kez tüm sorunların üstesinden gelmeni sağlıyor. Fakat hiç olmadık zamanlarda, aşırı meraklı ve kaygılı bir hale bürünebiliyorsun. Bu durum partnerini, inceden inceye sorgulamana neden olurken; tartışma da kaçınılmaz olabiliyor. İlişkinden eminsen kaygı duymayı bir kenara bırakmalısın.

YENGEÇ

Tabiri caizse kalbine ve aklına sinmeyen hiçbir durum hayatında olsun istemiyorsun. Güven kelimesi hayatının merkezinde duruyor. Ancak zaman zaman şüpheye düştüğün de bir gerçek. Üstüne bir de içe kapandın mı, partnerinin seni anlaması imkânsız hale geliyor. Uygun bir dille aklına takılanları anlatmalısın. Unutma ne dediğinden çok nasıl söylediğin önemlidir.

ASLAN

Duygularını baştan uca açmasan da, sevgini göstermeyi bilenlerdensin. Cesaretli ve gösterişi seven yapın ilişkinin aktif ve yeni kalmasını sağlıyor. Ancak övülme isteğin ve kibrin ilişkinde sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. Karşı tarafın sürekli minnet ifade eden cümlelerini duyamazsın. Partnerinin de kendine has özelliklerinin olduğunu unutmazsan, daha da mutlu olacaksın.

BAŞAK

Detaycı yapın seni, daha ince fikirli ve romantik biri yapıyor. Karşı tarafı mutlu etmenin yollarını çok iyi biliyorsun. Biliyorsun bilmesine de, herhangi bir meseleye de taktın mı takıyorsun. Kafanda büyüyen bu takıntılar, incir çekirdeğini doldurmayan olaylarla patlak verebiliyor. Kendine ve yaşadığın ilişkiye haksızlık etmemek adına, takıntılarından arınmalısın.

TERAZİ

Sıradanlıktan hoşlanmaz, daima ilgi ve destek görmek isteyebilirsin. Nezaketli oluşun da ilişkini sakince yaşamanı sağlıyor. Gel gör ki bazen ilgisizlikten dert yanabiliyorsun. Bu da kaçınılmaz olarak ufak tartışmaları da beraberinde getiriyor. Karşı tarafın da kendince dertleri olabileceğini yahut sevgisini yeterince belli edemeyeceğini hatırlamanda fayda var.

AKREP

Gizemli ve ihtiraslı oluşun, ilişkine maceraperest bir ruh katıyor. Fakat işin içine mükemmeliyetçi bakış açın girince, zor bir kişi olup çıkıyorsun. Bu yüzden partnerin, yetemediğini düşünerek fazla çabalayabiliyor ve sonuç olarak da yorgun düşüyor. Kusursuzu aramanın da bir kusur olduğunu söylesem? Kendini rahat bırak ve ilişkinin tadını çıkar.

YAY

Bilgin ve hoş sohbetin, ilişkini dinamik ve eğlenceli bir hale getiriyor. Bazen de fazlasıyla kaprisli olabiliyorsun. Kaprisli davranarak derdini anlatmaya çalışıyor olabilirsin. Ancak karşı tarafın da tahammül sınırının olabileceğini unutmamalısın. İlişkide yarattığın aktiflik ve auranın bozulmasına izin verme.

OĞLAK

Tutkulu, özenli, karizmatik ve sabırlı yönlerinle ilişkini kendine has bir hale getiriyorsun. Yalnız, bazı durum ve olaylar karşısında kısıtlayıcı ve keskin tavırlı oluşun, ilişkinde bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Karşı çıkmadan önce, partnerinin de istekleri olacağını bilmelisin. İlişki iki kişilikte olsa, birbirinizin hayallerini, isteklerini de yabana atmamalısınız.

KOVA

Özgürlüğüne düşkün ve farklı bir mizaha sahip oluşun, ilişkinin doğal akışıyla yaşanmasını sağlıyor. Ancak bazı konulardaki sabit fikirliliğin ve dik başlılığın, partnerinle zıt düşmene neden olabiliyor. Fikirlerini değiştirmek zorunda değilsin ancak biraz daha esnek düşünmeye ne dersin? İlişkinin sorunsuz bir şekilde devam etmesi, seni de çok mutlu edecek. 

BALIK

Anlayışlı ve duygusal oluşun, maneviyata verdiğin önem ilişkine kalpten anlamlar yüklemeni sağlıyor. Bu yüzden sıcacık bir ilişkinin içinde bulabiliyorsun kendini. Yalnız gündelik hayat içerisinde karşılaştığın sorunlarla baş etmekte zorlanmandan dolayı, hırçınlaşabiliyorsun. Çözüme kavuşmak adına, daha sakin davranabilir ve duygularını paylaşabilirsen, ilişkindeki güzellik devam edecek.

ETİKETLER: ASTROKOÇ , ZEYNEP TURAN , BURÇ YORUMLARI , ASTROLOJİ