08 Temmuz 2018

AstroKoç: Duygularıma Nasıl Hakim Olabilirim?

YAZI: ZEYNEP TURAN

astroloji 

İllüstrasyon: Meriç Canatan 

KOÇ

Yaşamınla bütünleşen liderliğin aşırıya kaçtığında bazen işler senin için sarpa sarabiliyor. Birçok konuya öncülük etme istediğin ve engel olamadığın sabırsızlığın kimi zaman gönülden bağlı olduğun kişilerle bile zıtlaşmana neden olabiliyor. Hayatla daha uyumlu olmak adına bazen geri çekilmeyi tercih etmeli, sabırsızlığını kontrol etmeli ve hayatı uzaktan izlemenin tadını çıkarmalısın.

BOĞA

Hiç şüphesiz ki; senin duygularını darmadağın eden mesela; alışkanlıklarının bozulması. Rutin, dengeli bir hayat yaşamayı seviyorsun ancak kontrolün dışında gelişen değişikliklerde dengenin altüst olduğunu hissederek, duygularına hâkim olmakta zorlanıyorsun. Yapman gereken; dünyanın değişimlerine açık olmak. Elbette ki alışkanlıklarını bozmamak senin tercihin. Sadece alışkanlıklarını değişimle uyumlu hale getirebilecek esneklikte olursan, emin ol kendini daha da rahat hissedeceksin.

İKİZLER

Biraz merak, biraz endişe biraz da değişkenlik işin içine girince bazı duyguları çok uç noktada yaşayabiliyorsun. Yapman gereken bu duyguları olabildiğince dengede tutman. Bu duyguların yükseldiğini fark ettiğin an dur ve kendine; biraz abartıyor olabilir miyim? sorusunu sor. Soğukkanlılığını koruyarak hareket etmen, duygularını daha iyi kontrol etmeni sağlayacak.

YENGEÇ

Güven duygusu senin için bambaşka bir yere sahip. Ancak zaman zaman kaygılarını yönetemiyor oluşun güvensizlik duygusuna dönüşebiliyor. Kaygılarımızı yönetebilmenin yolu düşüncelerimizden geçer. Düşüncelerinde olumsuzluklara yer vermeden düşünmeli, olayları analizci bir bakış açısıyla değerlendirmelisin. Böylece düşüncelerin kaygılarını iyileştirecektir.

ASLAN

Hayata karşı her ne kadar güçlü bir duruş sergilesen de, özellikle elde ettiğin başarılarda, davranışlarda kibir ve ego baskın hale gelebiliyor. Bu duygular aslında önüne çıkan fırsatları bir şekilde kaçırmanla ve bazen de insanların senden uzaklaşmasıyla sonuçlanabiliyor. Elbette ki başarılarınla övünmelisin. Ancak mütevazılığı elden bırakmamalı ve birtakım konuları hafife almamalısın. 

BAŞAK

Detaycı oluşun birçok ayrıntıyı fark etmen konusunda büyük bir avantaj. Gel gör ki bazen ipin ucunu kaçırarak, fazlasıyla ince eleyip sık dokuyan ve kuruntulu bir hale bürünebiliyorsun. Bazı detayların, gereksiz olmadığını düşünebilirsin. Sana tavsiyem kuruntu haline getirdiğin, seni yapacaklarından alıkoyan konuların listesini yapman ve onlardan uzaklaşman. Uzaklaşamadıklarını ise sakince yönetmeyi denemelisin.

TERAZİ

Zarafetinle uyumluluğun birleştiğinde en iyi anlaşılan kişilerden biri oluyorsun. Duygularını bozan tek şey ise bazı durumlardaki kararsız yapın.  Neyi seçeceğine, nasıl hareket edeceğine karar veremediğin zaman ne yazık ki sonuç büyük oranda pişmanlık oluyor. Bu yüzden isteklerini iyi belirlemeli, duygularından emin olmalı ve daha kararlı bir yapıda olmalısın.

AKREP

Yaşama güçlü duygularla bağlılığın ve kararlı yapın birçok konuda başarı sağlamana neden oluyor. Fakat inatçılığın ve başına buyruk halinden dolayı başka fikirlere kendini kapatabiliyorsun. Bu duyguların çoğu zaman seni yorduğu da su götürmez bir gerçek. Kendini başka fikirlere de açık hale getirmen ve farklı doğruların olabileceğini bilmen gerekiyor. İşe basit bir konuda fikir ayrılığı yaşadığın kişinin, düşüncelerini baştan sona dinleyip, doğruluk payını sorgulayarak başlayabilirsin. 

YAY

Özgürlüğüne düşkün ve farklı fikirlere açık oluşundan dolayı genel olarak birçok konuda zorlanmıyorsun. Duygularını kontrol etmekte zorlandığın nokta ise; bazı duyguları uç noktalarda yaşıyor olman ve özellikle kendine karşı inatlaşman. Seni kendinden ve gündelik yaşamından alıkoyan duygulardan uzaklaşmalısın. Bunun için öncelikle kendinle inatlaşmaktan vazgeçmeye ne dersin?

OĞLAK

Genel olarak yetenekli, sabırlı ve kararlı bir yapıya sahipsin. Planladığın her konu sorunsuzca sonuca ulaşsın istiyorsun. İstediğin gibi olmadığındaysa bir anda disiplinli yapın kısıtlayıcı olabiliyor,  katılaşabiliyor ve sinirli bir havaya bürünebiliyorsun. Bu duyguları kontrol edebilmen için; kriz durumunu iyi yönetebilmen gerekiyor. İşler istediğin gibi gitmedi mi? O zaman alternatif yollar düşünmeyi, olumsuzu olumluya nasıl çevirebileceğini araştırmalısın.

KOVA

Bağımsızlığına düşkün, arkadaş canlısı ve farklı bir mizaca sahipsin. Ne var ki kısıtlandığını ya da haksızlığa uğradığını düşündüğün an, isyan edecek noktaya geliyorsun. Bu yüzden de ne yazık ki çoğu zaman haklıyken haksız duruma düşebiliyorsun. Duygularını kontrol etmekte zorlandığın olaylardan ilk etapta uzaklaşmalı, akılcı bir şekilde üstesinden nasıl gelebileceğini düşünmelisin. Emin ol bu durum sözcüklerini kullanış biçimine bile yansıyacak.

BALIK

Senin için her şeyden önce manevi duygular geliyor. Aşırı duyarlı yapından dolayı karşılaştığın, tanık olduğun olumsuz durumlarda çabuk altüst olabiliyorsun. Olaylara biraz daha rasyonel bakmanın duygularını eksiltmeyeceğini bilmelisin.

ETİKETLER: ASTROKOÇ , ZEYNEP TURAN , ASTROLOJİ , BURÇ YORUMLARI