13 Mayıs 2018

AstroKoç: Çocuğuma Sevgimi Nasıl Gösterebilirim?

YAZI: ZEYNEP TURAN

astroloji

 İllüstrasyon: Meriç Canatan 

KOÇ

Güçlü ve öncü bir kişiliğe sahip olman, bezen çocuklarına sevgini gösterememenle sonuçlanabiliyor. Hatta sevgini gösterdiğin zamanlar, genellikle onların başarıları üzerine kurulu oluyor. Bu durum da çocuklarının sevgi için başarı şart şeklinde düşünmelerine neden olabiliyor. Oysa sevgide bir ölçüt yoktur. Onları her anın kıymetini bilerek kucaklamalısın.

BOĞA

Hemen her duruma; azı karar çoğu zarar diyerek yaklaşman elbette ki güzel. Ancak şımarırlar diye çocuklarından kendini çocuklarından geri çektiğin zamanlar da olmuyor değil. Her şeye ölçülü yaklaşmanda hiçbir sakınca yok. Fakat unutmamalısın ki geri çektiğin noktalar onların en çok ihtiyaç duyduğu zamanlar olabilir.

İKİZLER

İdealist bir yapıya sahip oluşun ve hayata geçirmek istediğin hayallerinden dolayı çocuklarına zaman ayıramayabiliyorsun. Tabi ki hayallerini gerçekleştirmeye çalışman takdire şayan. Emin ol ki onlar da senin mutlu olmanı istiyorlardır. Fakat gözlerinin seni aradığı zamanlar da olmuyor değil. Onlarla düzenli olarak geçireceğin birkaç saatlik vakit bile, mutluklarına mutluluk katacak.

YENGEÇ

Zaman zaman nükseden duygu geçişleri ve kaygıların çocuklarına da yansıyabiliyor. Hatta onlara karşı aşırı korumacı bir tavra bile bürünebiliyorsun. Aşırı korumacı tavrın onların problemleriyle yakından ilgilenmeni sağlıyor. Fakat kendi başlarına yapmak istedikleri karşısında kaygılarına engel olamayabilirsin. Bu durum elbette ki sevgini eksiltmiyor ama duygularına da duvar örebiliyorsun. Kaygılarını bir kenara bırakıp onların hayat karşısındaki dik duruşlarını tüm kalbinle kucaklamalısın.

ASLAN

Çocuklarınla hem arkadaş olabilen hem de onlara gerekli sınırı koyabilen bir yapıya sahipsin. Ancak bazen ben hep haklıyım moduna girebiliyor ve gereksiz bir kibire düşebiliyorsun. Çocuklarının gözünde aşırı mükemmeliyetçi bir etki bırakman, ne yaparsak yetmeyecek diye düşünmelerine neden olabilir. Oysa özünde her durumu komediye çevirebilecek bir yapıya sahipsin. Bu özelliğini kullanmaya ne dersin?

BAŞAK

Disiplini elden bırakmayan bir yapıya sahipsin. Açıkça söylemek gerekirse, sevgini göstermekten de çekinmiyorsun. Sadece bazı durumlar karşısında disiplinli olayım derken sinirli bir yapıya da sahip olabiliyorsun. Çocukların her an sinirlenebilir duygusuyla baş başa kalabilirler. Merak etme, sevgini göstererek de disiplin sağlayabilirsin.

TERAZİ

Sevecen ve şefkatli biri oluşunun yanındaki tek zorluk: zaman zaman iletişimi sağlayamaman olabilir. Bu durum daha çok yanlış anlaşılmalardan da kaynaklanıyor olabilir. İletişimdeki bu açmazlar, sevgini gösterememekle sonuçlanabiliyor. Unutmamalısın ki; doğru iletişim doğru paylaşımı ve sevgiyi de beraberinde getirir. Bazen bir göz teması bile her şeyi anlatabilir.

AKREP

Çocuklarının başarılı ve hep daha iyi hedeflerinin olmasını istiyor olabilirsin. Her ne kadar hayata onları güçlü bir şekilde hazırlamak istesen de; senin azımsadığın başarılar, onlar için büyük değerler ifade edebiliyor. Bu yüzden, güçlü bir bağ kurayım derken; ilişkinizde korkular egemen olabiliyor. Onların değer verdiklerini önemsediğinizi göstermelisiniz.

YAY

Çocuklarına karşı arkadaş canlısı olman ve dürüst olmaları konusunda titiz davranman oldukça önemli. Bazen çocuklarını kızdıracak sözler sarf etmen aşırıya kaçabiliyor. Bu durum onların hemen savunmaya geçmeleri ile sonuçlanıyor olabilir. Öyle ki zaman zaman seni sevgisizlikle suçlayabiliyorlar. Onlara anlayabilecekleri, saf bir dille kendini açarsan, sevginden şüphe etmeyeceklerdir.

OĞLAK

Çocuklarının yeteneğini açığa çıkarmaları ve geliştirmeleri konusunda oldukça titizsin. Onlarla tüm detaylarıyla ilgilenmekten geri kalmıyorsun ancak sevgini ulu orta göstermekten de yana değilsin. Yalnız, çocukların kendi başlarına ayakları üzerinde durmak istediklerinde, istemsizce çatışmaya girebilirsin. Onların bir birey olarak hayata dâhil olduklarına tanıklık ederek, yanlarında olduğunu göstererek sevgini gösterebilirsin.

KOVA

Özgürlüğüne düşkün oluşun, çocuklarının kendileri olma noktalarında gayet doğal hareket etmeni sağlıyor.  Çıkmaza düştüğün anlarda fazla sorgulayıcı ve isyankâr davranman, kendini geri plana çekmene neden olabiliyor. En nihayetinde senin de bir birey olarak sıkıntıların ve açmazların olabilir. Onları anlam veremedikleri fevriliğin içine bırakmak istemezsin değil mi? kendine dair paylaşımlar yapman, aranızdaki bağı güçlendirecektir.

BALIK

Duygularını yoğun olarak yaşaman, çocuklarının üzerine daha fazla düşmene neden olabiliyor. Her ne kadar, çocuklarını disipline etmeye çalışsan da, yumuşak başlı halin, zaman zaman onların her istediğini yapmanla sonuçlanıyor. Belki de sevgini böyle gösterdiğine inanıyorsundur. Ancak bu durum aranızda sevginin bir alış-veriş ilişkisine dönebileceğini unutma.

ETİKETLER: ASTROKOÇ , ZEYNEP TURAN , ASTROLOJİ , BURÇ YORUMLARI