19 Kasım 2021

Elle Fanning’in Stil Dosyası

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

elle fanning

Kız kardeşi Dakota Fanning’le parlayan spot ışıkları, çocukluğundan beri bu dünyaya adapte olan Elle’in de üzerine çevrilmiş durumda. İlk sinema deneyimini I Am Sam filminde ablası Dakota Fanning’in hayat verdiği Lucy karakterinin küçük yaştaki halini canlandırarak başlayan genç oyuncu emin adımlarla yoluna devam etti. Onu en çok ön plana çıkaransa klasik masallardan biri olan Uyuyan Güzel’in farklı bir versiyonu olan Maleficent oldu. 2014 yılında Angelina Jolie ile birlikte oynadığı bu film, Fanning’in beyaz perdeye resmi girişini kutlar nitelikteydi.

Zarif ve masum bir prensesi canlandırdığı bu rolün ardındansa Neon Demon bizi çok daha farklı bir Elle ile tanıştırdı. Moda dünyasında modellerin arasında yaşanan güzellik savaşını konu alan yapım, içinde barındırdığı sertlikle genç oyuncunun sınırlarını genişletti. Daha çok tanınmaya başlayan Elle Fanning, sahip olduğu stil zevkiyle de moda dünyasına göz kırpıyordu. 2014 yılından beri Miu Miu’nun yüzlerinden biri olan oyuncu, kırmızı halı seçimleriyle de dikkat çekmeye başladı.

Fanning'in genel stil kodlarına baktığımız zaman dış görünüşüyle uyumlu bir zarafet yansıttığını söylemek mümkün. Ancak her ne kadar rafine bir çizgide ilerlese de sürprizlere açık bir vizyonu da var. 60'lar ve 70'lerin etkisini taşıyan tasarımları günlük stiline yansıtan genç yıldız, konu kırmızı halı olduğundaysa peri masallarının sayfalarını açıyor. İşlemeler, dantel detaylar, tüller Fanning'in favorileri arasında. Kısa süre önce ikinci sezonu başlayan The Great dizisinden ilhamla Elle Fanning’in moda dönüşümlerini mercek altına alıyoruz.

ETİKETLER: ELLE FANNİNG , MODA , STİL , KIRMIZI HALI , ÜNLÜ STİLİ