03 Ocak 2015

O Kız: Negin Mirsalehi

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Moda blogosferinin en tanınmış isimlerinden biri Negin Mirsalehi. Hollanda'da doğmuş, ancak ailesi İran asıllı. Egzotik görünümüyle dikkat çekmemesi imkansız gibi. Karakteristik tarzıyla kısa süre içerisinde rüştünü ispat eden Negin, ardında hikaye olan parçaları, ışıltıyı ve ihtişamlı silüetleri seviyor. Devamı, sorularımızın yanıtında saklı.

 

Her şey nasıl başladı?

2 buçuk yıl önce pazarlama alanında yüksek lisans eğitimimi tamamlamak üzereyken aslında yapmak istediğim şeyin bu olmadığını farkettim. İşte o an, benim için bir yol ayrımıydı; ya sınıf arkadaşlarım gibi danışmanlık firmalarında işe başvuracaktım, ya da gözümü karartıp tutkumu takip edecektim. Tabii ki ikincisini seçtim.

 

Senin için asla modası geçmeyecek zamansız parça ne?

Sanırım erkek arkadaşımın bana hediye ettiği Cartier Love kolyem.

 

 

 

Fotoğraf: Erdi Doğan

 

Bu sezon en çok hangi trendi beğeniyorsun?

Etek gibi görünen ancak hareket ettiğinizde kusursuz bir silüet oluşturan Culotte pantolonları çok seviyorum. Topuklu ayakkabılarla da, botlarla da kombinlenebiliyor.

 

Favori tasarımcın kim?

Domenico Dolce and Stefano Gabbana! Tüm koleksiyonları, oldukça güçlü bir vizyona sahip. Ancak beni büyüleyen asıl ayrıntı, markanın köklü mirasını hiçbir zaman geri planda bırakmaması. Bu hamle parçalara güçlü bir karakter kazandırıyor. Özellikle İspanyol etkisindeki İlkbahar / Yaz 2015 koleksiyonunun beni fazlaca etkilediğini söylemeliyim.

 

Stilini üç kelimeyle nasıl tanımlarsın?

Zarif, şık ve uç.

 

Hiç çıkarmadığın bir aksesuar var mı?

Bir zamanlar kız kardeğişimin bileğinden çıkarmadığı ve benim ondan devraldığım, İran günlerimizden kalma altın bir bileklik.

 

Makyaj çantandaki en vazgeçilmez ürün ne?

Bu zor bir soru! Makyaj yapmayı çok seviyorum. Oyumu sanırım M.A.C. dudak kalemimden ve Anastasia kaş kalemimden yana kullanıyorum.

 

Güzellik sırrın ne?

Bu kulağa gerçekten klişe gelebilir, ancak vücudunuzun bir tapınak olduğunu anlamak ve hayatınızı buna göre sürdürmek çok önemli.

ETİKETLER: NEGİN MİRSALEHİ , O KIZ , MODA