LIVING
LIVING

22 Ağustos 2021

Üzümün Yolculuğu

Bağ bozumu döneminin keyfini çıkarmak isteyenlerin adresi lüks bağ ve sanat oteli Hotel Caeli, 16 Ekim’e kadar konuklarını eşsiz bir deneyime davet ediyor. 

Hotel Caeli

Caeli Bağları’nın nefes kesici yeşilliğinde huzurlu vakit geçirirken, gastronomi ve degüstasyon yolculuğunun eşlik edeceği Caeli Çiftliği ve Caeli Ekolojik Bahçesi, Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde misafirlerini bekliyor.

Özel dikim yöntemiyle yetiştirilen üzümlerin toplanmaya başladığı 20 Ağustos tarihinden itibaren, cuma ve cumartesi günleri otelde konaklama yapan konuklar, üzümün asmadan kadehe olan yolculuğuna tanık olma şansını elde ediyor.

Bu büyülü bağ bozumu dönemi süresince tüm konuklar, 170 hektarlık alanda yer alan üzüm bağlarını uzmanlar eşliğinde keşfediyor ve bağ bozumu ritüellerini tüm detaylarıyla yaşıyor; Türkiye’nin en modern şaraphanesi olan Caeli Winery ziyaretiyle enfes Caeli ürünlerini deneyimleme fırsatını elde ediyor. Hayranlık uyandırıcı bağ ve gölet manzaraları eşliğinde, damaklarda yer edecek özel lezzetlerin tadını çıkaran konuklar, dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini de görme şansına sahip oluyor.

Çanakkale’nin huzur veren doğasında, lüks bağ ve sanat oteli olarak konumlanan Hotel Caeli’nin kendi bağlarında yetiştirip hazırladığı kaliteli üzümlerden elde edilen şarapları deneyimlerken, üzüm özünün şifasından yararlanarak uygulanan terapileriyle SPA Caeli by Caudalie de hafta sonuna tam bir rahatlama deneyimi ekliyor. Gurme mutfağı ve çağdaş sanatı merkeze alan ambiyansıyla Hotel Caeli, bağ bozumu deneyimini bir üst noktaya taşıyor.

ETİKETLER: CAELI , HOTEL CAELI , CAELİ ÇİFTLİĞİ , CAELİ EKOLOJİK BAHÇESİ , ÇANAKKALE , PORTA CAELİ , BAĞ BOZUMU