18 Ekim 2021

Profesyonel Eli Değmişçesine

Doğallığı kadar parlak saçlarıyla da her zaman göz dolduran Yasemin Özilhan, saçına evde profesyonel şekil vermek istediğinde tek ihtiyacının Grundig Ionica Airstyler olduğunu söylüyor. Biz de Vogue Türkiye olarak Yasemin Özilhan için sağlıklı saç şekillendirmenin ne ifade ettiği konusunda biraz daha derine inelim ve kendisinin tüyolarına kulak verelim istedik.

 

Kadınların kendilerini iyi hissetmelerinde güzel ve parlak saçların katkısı yadsınamaz. Bir kadının ömrünün yaklaşık 1,5 senesini saç yaptırmaya ayırdığı gerçeği zaten saç şekillendirmenin ve sağlıklı saçları korumanın öneminin bir kez daha altını çiziyor. Hal böyle olunca gücü ve hızıyla üstün performans sağlarken ısı kontrolü sayesinde saça zarar vermeyen ürünler büyük önem kazanıyor. Evde profesyonel eli değmiş hissi veren modeller yapma imkanı sunan kurutma makineleriyse, tercihte bir adım önde.

 

Markanın yüzü Yasemin Özilhan ile buluştuğumuzda ona ilk olarak güzelliğin kendisi için ne anlama geldiğini soruyoruz. “En yoğun anlarda bile iyi hissetmek ve kendine zaman ayırabilmek” diye yanıtlıyor. Konu şahane saçlarını nasıl koruduğuna gelince de Yasemin tüyolarını Vogue Türkiye okuyucularıyla şöyle paylaşıyor; “Öncelikle şunu söylemeliyim: Geçmişte saçımı boyattığım dönemler olmuştu ancak şu anda saçımda boya yok, doğal hâliyle kullanıyorum ve bu yüzden kendimi şanslı sayıyorum. Sağlıklı besleniyorum, biotin içeren yumurta sarısı ve bolca kırmızı et tüketiyorum. En önemlisi de saçıma zarar vermeyecek ürünleri kullanmaya dikkat ediyorum” diyor ve ekliyor; “Saçıma evde profesyonel bir saç tasarımcısı eli değmiş hissi veren modelleri uygulamak için Grundig Ionica Airstyler bana yetiyor.”

 

Tüm kadınların hemfikir olduğu bir konu varsa o da aşırı ısının saçı yıprattığı. Yasemin de bu konunun altını çiziyor ve ürün seçiminde de saç sağlığını gözettiğini belirtiyor; “Maşa, düzleştirici gibi ürünler kullanmıyorum. Akıllı ısı kontrolü sunan Grundig Ionica Airstyler ile tüm saçıma kendim düz fön çekebiliyorum veya her türlü şekli verebiliyorum.”

 yasemin özilhan

 

Kurut, şekillendir, sabitle

Yasemin Özilhan, düz fönlü ya da dalgalı model ayırmadan Grundig Ionica Airstyler’ı tercih etmesinin altında yatan en önemli nedenleri şöyle açıklıyor; “Saçımın doğal nemini korurken, çok hızlı kurutuyor. Üstelik istediğim şekli verip soğuk dokunuşla sabitlemem sadece birkaç saniyemi alıyor.” Ürün, üç farklı başlığı sayesinde kuaför salonlarındaki profesyonel şekillendirme deneyimini kullanıcıyla buluşturuyor ve düz fönden hafif dalgalıya ve tamamen kıvırcığa kadar uzanan şekillendirme seçenekleri sunuyor. Tıpkı Yasemin’in bahsettiği gibi ürünün, tek tuşla hava akışını ve ısı miktarını ayarlarken beş saniye aralıklarla sıcak - soğuk değişimi yapabilme imkanı da büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca hangi modeli denerseniz deneyin, saçınızın formunu gün boyu korumayı sağlayan soğuk tuşla sabitleme fonksiyonu, ürünün vazgeçilmez özellikleri arasında konumlanıyor.

 

Evde profesyonel yardımcı

Kesim ve özel günler dışında kuaföre gitmeyen Yasemin Özilhan; “İnce telli ancak gür saçlara sahibim. Yaz aylarında saçımı kimi zaman yapıştırarak sıkı bir topuzla, kimi zaman da sadece kurutarak ve önlerine hafif bir şekil vererek açık şekilde kullanıyorum” diyor. Buradan da anlayacağınız gibi Grundig Ionica Airstyler, Yasemin’in günlük hayattaki en büyük yardımcılarından biri. Özilhan, kesim konusunda çok uçlara gitmeyi sevmese de farklı şekillendirmeler denemekte oldukça cesur olduğunu da sözlerine ekliyor ve evde profesyonel saç şekillendirmeye ihtiyacı olduğunda en büyük yardımcısının Grundig Ionica Airstyler olduğunu belirtiyor.

 

Yasemin’le buluşmuşken, kişisel bakım rutinine dair tüyolarını almadan bırakmak istemiyoruz. Bunları sorduğumuzda cevabı; düzenli profesyonel cilt bakımı ve hamam ritüeli oluyor.

 

 

Fotoğraf: Ozan Balta
Video: Uğur Taner, Melih Kanalıcı | Super35 
Moda Editötü: Tuğçe Bahçıvangil
Proje Yönetmeni: Melis Akcan
Saç: Ferit Belli
Makyaj: Ece Birsen
Moda Editörü Asistanı: Zeynep Karasar
Proje Asistanı: Bihter Neymen
Saç Asistanı: Ferit Karahan
Makyaj Asistanı: Sezen Can
Mekan: Swissôtel The Bosphorus

ETİKETLER: GRUNDİG , YASEMİN ÖZİLHAN , GRUNDİG IONİCA AİRSTYLER