25 Ağustos 2015

Işıldamanın En Kolay Yolu: "Strobing"

DERLEYEN: LARA BAŞÇI

15-08/24/gigi-hadid-strobing.jpg

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Hollywood'un ünlü isimleri arasında hızla yaygınlaşmasıyla trend listelerinin en başına oturan strobing tekniği, makyaj için harcanılan zamanı minimuma indirirken etkiyi maksimuma çıkarıyor.

Şimdiden “yeni kontür” olarak anılmaya başlansa da “strobing” için kontürün tam tersi de denebilir. Kontürde yüz gölgelerle şekillendirilirken, strobing'de aynı işlem ışıklandırılarak yapılıyor. Bunun için ihtiyaç duyulan şey ise iyi bir aydınlatıcı ve marifetli parmaklar. Püf nokta ise; aydınlatıcıyı ışığın yüzde doğal olarak vurduğu yerlere; yani dudakların üstüne, kaşların üstüne ve altına, elmacık kemiklerine, burnun üstüne ve çeneye sürmekte saklı. Fondötenle karıştırılan aydınlatıcı bu bölgelere sürüldükten sonra, yine aydınlatıcı bir pudra ile sabitleyerek mükemmel bir ışıltı elde ediliyor. Böylece gözler açığa çıkıyor, dudaklar büyüyor, elmacık kemikler belirginleşiyor ve burun daha kusursuz görünüyor.

Peki bilinen aydınlatmadan farkı ne? Katman katman yapılan ağır makyaj işlemini ortadan kaldırıyor ve bronzer’ı es geçerek yüzde doğal bir görünüm elde ediliyor. Tek bir ürünle 5 dakikada uygulanan “strobing” tekniği, yaz aylarında da makyajdan vazgeçemeyenlerin kurtarıcısı olacak!

 

ETİKETLER: MAKYAJ , GÜZELLİK , TREND