13 Haziran 2019

Gucci'den Her Koleksiyona Bir Kitap

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Gucci

Fotoğraf: Gucci

Modayı sanatla buluşturmak değil, birbirine bağlamak Alessandro Michele'ninki. Gucci'nin başına geçtiği günden bu yana bir yaratıcılık merkezi kurdu. İllüstratörler, ressamlar, yazarlar, şairler, fotografçılar, müzisyenler... Kreatif işlerle uğraşan herkes bu merkezde. Michele'nin yeni koleksiyonları da öyle bir defile ve bir kampanya çekimiyle sınırlı değil. Her biri podyumdan, kampanya çekimlerinden taşıp arşivlik bir kitaba, bir sergiye dönüşüyor. 

Son Cruise 2020 koleksiyonunun şerefine Yorgos Lanthimos ile yeni bir iş birliğine imza atan Gucci, Yunan yönetmen ve fotoğraf sanatçısıyla bir sanat kitabının üzerinde çalışıyor. Çekimlerinin Roma'daki Leda Gallery of Villa Albani Torlonia'da gerçekleştiği proje Michele'nin zamanlar arası ilham haritasının da bir yansıması aslında. 

18. yüzyılın ortalarında inşa edilen tarihi villa efsane mimar Carlo Marchionni'nin ikonik yapılarından biri. Michele de tıpkı tasarımlarında olduğu gibi, Gucci'nin yeni kitap çalışmasını bu mekanda hayata geçirerek otantik olmanın, orijinal olmanın önemini bir kez daha vurguluyor.

Kasım'da satışa sunulması planlanan kitaptan elde edilecek gelirle Villa Albani Torlonia'nın tadilatının yapılacağını da not düşelim. 

Gucci Cruise 2020 defilesinden tüm detayları öğrenmek için tıklayın!

ETİKETLER: GUCCİ , ALESSANDRO MİCHELE , YORGOS LANTHİMOS , CARLO MARCHİONNİ , VİLLA ALBANİ TORLONİA , KİTAP