18 Mart 2019

Arizona'da Kendi Halinde: H&M Studio İlkbahar/Yaz 2019 Koleksiyonu

YAZI: ZEYNEP GÜR

h&m studio

Maceraperest, seyyar ruhlu ve ıssız vaha Arizona kadar merak uyandıran… H&M Studio 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonu, eforsuz, göz alıcı ve doğayı taklit eden desenlerden oluşan çok yönlü parçalarıyla modern zaman nomad’larının servisinde.

H&M Studio’nun en güncel koleksiyonunda Arizona’ya doğru büyüleyici bir keşfe çıkan ünlü Fransız stilist Géraldine Saglio: Özgür ruhlu, büyüleyici kaşifleri kendine ilham perisi olarak alan SS19 koleksiyonu, çabasız lider parçaları ve istenilen şekle sokulabilecek ayrı parçaların heyecan verici birleşiminden oluşuyor. Utah’da bulunan Potash göletlerinden ilham alarak tasarlanan koleksiyonun anahtar parçalarında gökkuşağı baskılı elbise, pırıltı serpiştirilmiş etek ve sağlam bir ketenden oluşturulmuş iş ceketi gibi çabasız ürünler var.” 

H&m studio

Geceden gündüze mesaiye kalan pullu eteklerin baş rolde olduğu koleksiyonda, metalik taytlar yoga seansında esneklik kazanıyor. Gökkuşağı etkisindeki zebra desenli bikiniler kızgın kumlardan serin sulara atılıyor. Kendi konfor alanından sıyrılan parçalar, “kaşif” rolüne bürünerek, yabancısı oldukları ıssız atmosferlerde yeniden vuku buluyor.

“Catherine Deneuve’ün tropik bir adada geçen 70’lerin ünlü Fransız filmi “La Sauvage”dan ilham alarak yüksek cazibe ve yabani haliyle doğanın zengin bir karmasını yapmak istedik”  sözlerini sarfediyor direktör Pernilla Wohlfahrt koleksiyonla ilgili. Teatral Arizona atmosferiyse Lachlan Bailey objektifinin yansıması.

H&m studio

H&M Studio İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonu 21 Mart itibarıyla hm.com’da, tüm dünyada seçili mağazalarda ve Türkiye’de sadece Zorlu'da satışa sunulacak.

ETİKETLER: H&M STUDİO , H&M , ARİZONA