03 Aralık 2018

Instagram'da Artık Biz Bizbeyiz!

kylie jenner

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Çünkü yeryüzünde Pazar brunch'larından görülecek başka şeyler de var; ya da pasaport ve uçak biletleri, güncel hava durumu (kar yağışı, bulutlu gökyüzü vs.) ve uçsuz bucaksız yemek sofraları dışında... Instagram, önce ayıp olur diye takipten çıkaramadığımız insanları sessize alma özelliğiyle bu gürültü kalabalığına bir son vermek istedi, yetmedi. İnsanları sessize almak kalıcı bir çözüm değildi! Peki gürültü kalabalığına karşı ne yapmalıydı?

Instagram son güncellemesiyle bu soruna mutlak bir çözüm buldu: Close Friends! (Yakın Arkadaşlar) Instagram'ın son güncellemesi 'Close Friends' sayesinde, sadece kendi belirlediğiniz arkadaş grubunuzla hikayelerinizi paylaşabiliyorsunuz. Bundan böyle pazar brunch'ları, sinema, konser ve uçak biletleri, hava durumu gibi paylaşmak istediğiniz her şeyi 'anlık' olarak arkadaşlarınıza sunabileceksiniz. Gitgide kendi kabuğuna çekilen Instagram'ın bu özelliğini kullanmak isteyenlerin yapması gerekenler çok basit; yeni bir hikaye paylaşmak üzere 'hikayeler' kısmını tıkladığınızda aşağıda yeşil yıldızlı bir ikon beliriyor. O ikona tıkladıktan sonra kendi kemik kadronuzu belirleyebiliyorsunuz. Güle güle kullanın!

Son olarak, Instagram'ın bir arınma döneminden geçtiğini söyleyebiliriz. Yakın zamanda sahte hesaplara da veda edeceğini açıklayan Instagram'ın bir sonraki hamlesi ne olacak dersiniz? 

ETİKETLER: KYLİE JENNER , İNSTAGRAM , SOSYAL MEDYA