LIVING
LIVING

09 Şubat 2021

Sevgililer Günü: Evdeyiz!

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Adrian GauntAdrian Gaunt

Restoranlar kapalı, sosyal izolasyon hâlâ önemini koruyor, belki de aslında çok ilgilenmiyorsunuz bile ama o malum gün gelip çattı. Bu sevgililer gününde evdeyiz -geri kalan tüm günlerde olduğu gibi!-. Üstelik tüm bu nedenler romantizmden uzak kalmanıza neden değil. İster en yakın arkadaşınızla geçireceğiniz bir “yalnızlar gecesi” isterseniz de partnerinizle olacağınız bir sevgililer gününde evde yapılabilecek ufak dokunuşları New York merkezli tasarım stüdyosu Roman&Williams yöneticilerinden Robin Standefer’den dinliyoruz.

Ruh halinizi masaya yansıtın

Standefer, "Tüm duyularınızın etkinleştirildiğinden emin olun" diyor ve ekliyor: "Bir şarkı listesi oluşturun, lezzetli yemekler pişirin ve masanızı keyifli hale getirin” diyor. Aslında yapmanız gereken tek şey evinizi her zamanki rutin düzeninden çıkarıp farklı bir aura kazandırmak. Favori yemeğinizi pişirebileceğiniz gibi bu kez bir değişiklik yapıp yeni lezzetler deneyebilirsiniz. Sofranın minimal olduğundan eminseniz ilk adımı başarıyla tamamladınız demektir!

Kırmızının sakin halleri

Sevgililer gününün resmi renginin kırmızı olduğu bir gerçek ancak tek seçeneğin kırmızı olmadığını hatırlamak da fayda var. Standefer kırmızıdan vazgeçmesek bile daha doğal tonları tercih etmemiz gerektiğini hatırlatıyor. Masanın dinamizmini ve sıcaklığını yükseltmek için kırmızı tonları şart. Konseptin tamamen kırmızı yapmak yerine dikkat çeken vurgularda kırmızıyı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Mumların gücü adına!

Mükemmel bir ambiyans yaratmanın en pratik yolu nedir? Elbette mumlar! Mumları yakmak için havanın kararmasını beklemenize gerek yok, gün boyunca size eşlik edebilirler. Dilerseniz aromalı mumları da tercih edebilirsiniz. Sofranız için de iyi bir eşlikçi olan mumlar ortamı ferahlatacaktır.

Adrian Gaunt
Fotoğraf: Gentl&Hyers

Sofranın yıldızına yer açın

Çikolatalı tatlılar, kalpli şekerler ve daha nicesi… Sevgililer günü sofrasının yıldızı tatlıdır desek yanlış olmaz. Bu yıl hazır almak yerine partnerinizle mutfağa girip tatlı yapmaya ne dersiniz? Rengarenk şekerler, çikolatalar kullanabileceğiniz gibi doğal şeker kullanarak sağlıklı atıştırmalıklar yapabilirsiniz. Mutfakta vakit geçirmek istemeyenlere ise Standefer’dan bir öneri sunalım: “Mahallenizdeki yerel restoranları ve tatlıcıları destekleyerek favori tatlınızı sipariş edebilirsiniz.”

Ev şıklığı

Sofra kuruldu, ışıklandırma düzenlendi ve son olarak sofranın yıldızı da hazırlandı. Şimdi sıra gecenin yıldızlarında! Yemekten sonra film izlemek için en rahat eşofmanlarınızı giyecek olsanız bile en azından yemek boyunca şık bir gömlek ya da elbise giyebilirsiniz. Biraz değişikliğe hepimizin ihtiyacı var!

 

ETİKETLER: 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ